Jump to content
Dogomania

Kola już w domu:)


martka1982

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JEST, ale Marta pisała, że schronisko nie dało odpowiedzi...

[quote name='Panca']pozwole sobie zacyttowac co dostalam od znajomej wolontariuszki, ktora pomaga w adopcjach psow do Niemiec:
[INDENT]ok spytam Hundehilfe i poproszę Diune o kontakt z fundacją 4animals ( pomogli Itusiowi). Mogę też przesłać lek Striverden- wspomaga przewodnictwo nerwowe. Lek ten nie jest dostępny w Polsce ale pani która miała psa po
paraliżu ( na cztery łapy) spowodowanym upadkiem może przekazać za darmo to co zostało. Weci sugerowali uśpienie psa ale po podaniu leku sunia odzyskała władze w łapach. Skutkiem ubocznym tego leku może być problem z oddychanie a nawet zatrzymanie oddechu więc pierwsza dawkę należy podać u weta i poczekać jeszcze około 1 godziny, w razie problemu z oddechem podaje się adrenalinę i tlen. Takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko ale lepiej być zabezpieczonym. W innych krajach ten lek jest powszechnie stosowany i daje bardzo dobre efekty.
P.S. jeżeli chcecie to mogę zrobić bazarek dla Koli. [/INDENT][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

mowa o leczeniu byla ja wkleilam co mi napisala doswiadczona znajoma
niestety metoda ta wymaga kontroli a w schronisku nikt sie na to nie zdecydowal
po za tym suczce trzeba wyciskac mocz jesli to nie bedzie robione jej szanse na samodzielne wydalanie marnieja z godziny na godzine:((
ta sytuacja jest odwracalna tylko kto sie tego podejmie?
przydalby sie dom tymczasowy chociazby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']kolejna trudna adopcja...
biedna suńka...

nie wiem, czy ktoś tu już wspominał o pieluchach dla psów
[url]http://www.dog-diapers.com/disposable-diaper-premium.htm[/url]

w jej przypadku to jakieś rozwiązanie...[/QUOTE]

To napewno jest jakieś wyjście, ale dla DT czy DS spory dodatkowy koszt.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, że bez pieluszek będzie ciężko, bo taki pies niestety brudzi... Bo między wyciskaniami coś tam się ulewa:shake: Ale z tego co patrzyłam na tą stronkę to takie specjalne psie pieluszki są bardzo drogie!:crazyeye: Wiem, że dziewczyny od Lolusia (togaa) używają zwykłych, "ludzkich" pieluszek. Koszt również nie mały, bo zmieniać trzeba je często, żeby nie doszło do odparzeń, ale na pewno mniejszy niż za psie pieluszki. Trzeba tylko dopasować odpowiedni rozmiar.

Ja mam u siebie w DT Iskierkę z podobnym problemem (uraz na początku odcinka ogonowego). Link do Jej wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/172751-Iskierka-walczy-o-sprawnoA-AE-Jedziemy-na-konsultacjAE-i-po-nadziejAE-POMA-A-CIE-BA-AGAM[/URL]
Postaram się pomóc ile będę mogła.

Sunia jest naprawdę śliczna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

ano dodatkowy koszt, ale nie widzę innego rozwiązania niestety. pewnie można coś zmontować domowymi sposobami, ale zawsze wydatek będzie...
z takimi kosztami trzeba się liczyć biorąc pod opiekę psa przewlekle chorego/kalekiego...
komfort jej życia nigdy nie będzie tak wysoki jak zdrowego psa, ale chyba warto dołożyć starań, by był jak największy :)

poczytam wątek jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelka']Fakt, że bez pieluszek będzie ciężko, bo taki pies niestety brudzi... Bo między wyciskaniami coś tam się ulewa:shake: Ale z tego co patrzyłam na tą stronkę to takie specjalne psie pieluszki są bardzo drogie!:crazyeye: Wiem, że dziewczyny od Lolusia (togaa) używają zwykłych, "ludzkich" pieluszek. Koszt również nie mały, bo zmieniać trzeba je często, żeby nie doszło do odparzeń, ale na pewno mniejszy niż za psie pieluszki. Trzeba tylko dopasować odpowiedni rozmiar.

Ja mam u siebie w DT Iskierkę z podobnym problemem (uraz na początku odcinka ogonowego). Link do Jej wątku: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/172751-Iskierka-walczy-o-sprawnoA-AE-Jedziemy-na-konsultacjAE-i-po-nadziejAE-POMA-A-CIE-BA-AGAM[/URL]
Postaram się pomóc ile będę mogła.

Sunia jest naprawdę śliczna:loveu:[/QUOTE]

Dzięki Evelka:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jesteście wspaniałe.

Jeśli chodzi o sprawy finansowe to poczekajmy na Marte, która założyła wątek maleńkiej.
Ja chociaż mam już deklaracje postaram się chodżby z pod ziemi wykąbinować pieniążki jeśli będą potrzebne.
Musimy wyciągnąć ją z tego schroniska...

mmlasowice święte słowa Boże pomóż!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...