Jump to content
Dogomania

szczenie z Ukrainy


baba

Recommended Posts

Ukraina jako państwo nieunijne i nieumieszczone na tzw liscie Panstw Trzecich to takie troche trudniejsze panstwo, poniżej tekst rozporzadzenia dotyczacego importu, zaznaczyłam to co teoretycznie dotyczy twojej sytuacji.
Natomiast ja przywiozłam latem 3 szczeniaki, kazdego z innego kraju ( ale unijnego), no i tylko raz nas kontrolowali i sprawdzali dokumenty. Ale na ukrainskiej granicy moze sie wszystko przytrafic.

[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]Zasady przemieszczania psów, kotów i fretek z państw trzecich do Polski.[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman]I. Jeżeli pies, kot i fretka pochodzi z:[/FONT][/SIZE][/U][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Times New Roman]Andora[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Szwajcaria[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Islandia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Lichtenstein[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Monako[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Norwegia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]San Marino[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Państwo Miasto Watykan[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Wyspy Wniebowstąpienia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Zjednoczone Emiraty Arabskie[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Antigua i Barbuda[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Antyle Holenderskie[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Argentyna[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Australia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Aruba[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Barbados[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Bahrajn[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Bermudy[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Kanada[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Chile[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Fidżi[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Falklandy[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Hongkong[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Chorwacja[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Jamajka[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Japonia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Saint Kitts i Nevis[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Kajmany[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Montserrat[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Mauritius[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Nowa Kaledonia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Nowa Zelandia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Polinezja Francuska[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Saint Pierre i Miquelon[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Federacja Rosyjska[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Singapur[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Święta Helena[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Stany Zjednoczone Ameryki[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Saint Vincent i Grenadyny[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Vanuatu[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Wallis i Futura[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Majotta[/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Musi spełniać wymogi określone w art. 5 ust.1 rozporządzenia Nr. 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 to jest:[/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][B][SIZE=3]1.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]posiadać identyfikacją zgodną z art. 4 ww rozporządzenia czyli mikroczip lub tatuaż[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][SIZE=3]2.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]mieć aktualne szczepienie p/wściekliźnie[/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][SIZE=3]3.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]posiadać: [/SIZE][/B][/FONT]
[B][I][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman]„WETERYNARYJNE ZAŚWIADCZENIE [/FONT][/SIZE][/U][/I][/B]
[B][I][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman]dla domowych psów, kotów i fretek wjeżdżających do Wspólnoty Europejskiej stosowane dla przemieszczeń o charakterze niehandlowym”[/FONT][/SIZE][/U][/I][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman] wystawiony przez lekarza weterynarii upoważnionego przez właściwe władze w języku polskim i angielskim.[/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3](Wzór zaświadczenia określa Decyzja Komisji z dnia 1 grudnia 2004 roku ustanawiająca wzorcowe świadectwo zdrowia dla przemieszczania o charakterze niehandlowym psów, kotów i fretek z państw trzecich do wspólnoty D.U E nr L 358/12 z 3.12.2004)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][B][SIZE=3]4.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]W przypadku psów, kotów i fretek pochodzących z poniższych państw:[/SIZE][/B][/FONT]
[B][FONT=Times New Roman]Andora[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Szwajcaria[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Islandia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Lichtenstein[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Monako[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Norwegia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]San Marino[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Państwo Miasto Watykan[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Dopuszcza się posiadanie przez psa, kota lub fretkę paszportu jeżeli państwa te zgłoszą chęć stosowania paszportów.[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=red]II. Jeżeli pies, kot i fretka pochodzi z innego państwa trzeciego niż wymienione powyżej musi spełnić następujące warunki:[/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=red] [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][COLOR=red][B][SIZE=3]1.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]posiadać identyfikacją zgodną z art. 4 ww rozporządzenia czyli mikroczip lub tatuaż[/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=red][B][SIZE=3]2.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]są poddane szczepieniu przeciwko wściekliźnie zgodnie z wymogami określonymi w par. 5 ww rozporządzenia[/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=red][B][SIZE=3]3.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]są poddane badaniu krwi celem określenia poziomu przeciwciał p/wściekliźnie a wynik badania wynosi co najmniej 0,5 IU/ml. Badanie było wykonane co najmniej 30 dni po szczepieniu p/wściekliźnie i trzy miesiące przed przemieszczeniem zwierzęcia do Polski[/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=red][B][SIZE=3]4.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]Trzymiesięczny okres nie ma zastosowania do ponownego wprowadzenia zwierzęcia domowego, którego paszport zaświadcza, że badanie krwi zostało wykonane z wynikiem pozytywnym zanim zwierzę opuściło terytorium wspólnoty.[/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=red][B][SIZE=3]5.[/SIZE] [/B][B][SIZE=3]Posiadać: [/SIZE][/B][/COLOR][/FONT]
[B][I][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=red]„WETERYNARYJNE ZAŚWIADCZENIE [/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/I][/B]
[B][I][U][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=red]dla domowych psów, kotów i fretek wjeżdżających do Wspólnoty Europejskiej stosowane dla przemieszczeń o charakterze niehandlowym”[/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/I][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=red] wystawiony przez lekarza weterynarii upoważnionego przez właściwe władze w języku polskim i angielskim.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=red](Wzór zaświadczenia określa Decyzja Komisji z dnia 1 grudnia 2004 roku ustanawiająca wzorcowe świadectwo zdrowia dla przemieszczania o charakterze niehandlowym psów, kotów i fretek z państw trzecich do wspólnoty D.U E nr L 358/12 z 3.12.2004)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=red][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 2 psy z Ukrainy, dostajesz coś takiego podobnnego jak nasza metryka , to nalezy złozyć w ich zwiazku( najlepiej niech ci to załatwi hodowca) i na podstawie tego druku wystawiany jest rodowód.Oprocz tego musisz od hodowcy dostać ksiązeczkę zdrowia w której jest rubryka na pieczątke upoważniającą do przekroczenia granicy.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... W zeszlym roku sprowadzalam szczenie z Bialorusi. Pociagiem nie bylo szans, bo podobno jest zakaz jakis. Powiedziano mi, ze trzeba miec "swoich" przekupionych ludzi w pociagu. Nawet jesli Polacy sie zgodza, to tamci moga sie przyczepic. I odwrotnie. Zapytaj moze na PKP. Ja nie ryzykowalam i pies przyjechal legalnie samochodem. Dzwonilam wczesniej na granice co pies, by potrzebowal. Powiedziano mi, ze Paszport ze szczepieniami i pieczecia lekarza, wpisem nazwiska i adresem nowego wlasciciela. Wskazane jest tez, by hodowca napisal cos w stylu umowy kupna-sprzedazy psiaka, bo czasem ktos moze sie czepnac, ze kradziony ;) Bez kwoty, co by podatku nie bylo...
Moj pies przejechal granice bez przeszkod :-D Powodzenia!
P.S. Tak mi sie jeszcze przypomnialo.... Pies mogl przekraczac granice tylko w odpowiednim wieku, czyli albo do 8 tygodnia zycia, albo dopiero powyzej 3,5 miesiaca. Chodzi w tym o szczepienia i okres karencji tej szczepionki...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Baba:)
Od razu chcialabym uprzedzić Cię, że czekanie na rodowód z ichniego związku moze troche potrwac:) Ja rodowód mojego psiaka dostałam po 7 msc czekania i to po wielokrotnych telefonach do Kijowskiego zwiazku:)
Zbiegiem okolicznosci moj psiak tez byl z Odessy... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FILOFANY']Witaj Baba:)
Od razu chcialabym uprzedzić Cię, że czekanie na rodowód z ichniego związku moze troche potrwac:) Ja rodowód mojego psiaka dostałam po 7 msc czekania i to po wielokrotnych telefonach do Kijowskiego zwiazku:)
Zbiegiem okolicznosci moj psiak tez byl z Odessy... ;)[/quote]
Witaj Baby.

My przyjechaliśmy z suczką przez granicę bez problemu.
Na rodowód czekam jeszcze a mineło już 6 miesięcy.:smile:
Wieże że wszystko będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

Na białoruski rodowód eksportowy nie musiałam czekać, bo 2-miesięczne szczenię już przyjechało z gotowym dokumentem do mnie. Hodowca wyrobił ten dokument jak pies był jeszcze u niego.
Na holenderski dokument poczekałam sobie pół roku za to :(
Wszystko zależy od tego kiedy hodowca się zmobilizuje dostarczyć do ZK, Federacji "papiery", ile tam to potrwa oraz czy poczta nie zawiedzie. Nam kiedyś w Polsce ukradli takiego typu przesyłkę z zagranicy :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:lol: Witojcie!!!!:lol:
jak widać wróciłam , jestem bardzo zadowolona i z psiaka i z Ukrainy!!
ja zapłaciłam za szczeniaka tyle co w Polsce , ale chodziło o tzw,'' nową krew''. Przepis mówi ,że jesli wieziesz szczenie poniżej 8 tyg. to nie trzeba szczepień , ale paszport musi byc!!
GORĄCO POLECAM UKRAIŃSKĄ KOLEJ!! I WAGONY '' KUPEJNE;; , to tak jak u nas sypialne , akosztuja grosze / 2 bilety z Lwowa do Odessy ok 80 zł pl/ wagony czyste , uprzejmy konduktor , kawa , herbata na zyczenie za ok. 80 gr. pl.
Poza tym w rodowodzie małego jest kupę Grand ch . Rosji , ch USA , Francji Holandii, Węgier-- jestem naprawdę zadowolona:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...