Jump to content
Dogomania

Czipowanie w Poznaniu?


mikusik123

Recommended Posts

[quote name='bigos']Ja nie mam meldunku w Poznaniu, ale przy czipowaniu nie robili żadnego problemu, że nie mam wpisu w dowodzie:cool1:[/quote]
No widzisz,każda osoba zajmująca się czipowaniem mówi co innego.Norma.Ja pytałam się koleżanki,która pracuje w biurze rejestracji psów i powiedziala mi,że musi być zameldowanie w Poznaniu.Gdy czipowałam psy u weta,to też nie pytał się o meldunek.A Ty gdzie czipowałaś/eś?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bigos']W mobilnym punkcie na os. Kosmonautów.

Wzięłam na wszelki wypadek Akt notarialny zakupu mieszkania w Poznaniu, ale nie przydał się zupelnie;) o nic nikt nie pytał[/quote]
To blisko mnie:)Teraz nie ma już mobilnego punktu.Myślałam,że dane spisywali z dowodu:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']za brak czipa na razie mandatów dawac nie beda....zreszta jak juz bedzie obowiazek to nawet w Swaju trzeba bedzie miec wszystkie psiory zaczipowane...to nie tak, że tylko poznan....każdy pies i już[/quote]

no tak ale na razie w Swarzędzu nie ma obowiązku przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

w Poznaniu też nie ma obowiazku :) ja zaczipowałm mojego potwora bo po pierwsze teraz jest za free a w przyszłym roku to już pewnie trzeba będzie płacić...poza tym jakos pewniej sie teraz czuję...ze mój Tano będzie łatwiejszy w znalezieniu i identyfikacji:cool1:

Link to comment
Share on other sites

a jeśli chodzi o mandat...to moze niedługo straż albo kto tam wie bedzie wyposarzona w czytniki.... i wtedy jak już bedzie obowiązek (a kazdy czip będzie się równał podatek ) to mogą zamandatowac za niezapłacenie podatku...bo nie wazne gdzie mieszkasz...w większości miast podatek chyba jest:roll: Ja chciałam w Swarzędzu rejestrowac...i w sumie mogłam tyle, ze musze w Poznaniu bo tam mam meldunek a dwa razy płącić nie mam zamiaru

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']w Poznaniu też nie ma obowiazku :) ja zaczipowałm mojego potwora bo po pierwsze teraz jest za free a w przyszłym roku to już pewnie trzeba będzie płacić...poza tym jakos pewniej sie teraz czuję...ze mój Tano będzie łatwiejszy w znalezieniu i identyfikacji:cool1:[/quote]
I tu Kateczko bardzo się mylisz.Rada miasta Poznania znowelizowała ustawę o prawach i obowiązkach posiadacza psa.Wszystkie psy bezwzględnie do końca roku muszą być zaczipowane.Oczywiście mowa o psach z Poznania,mieszkających na terenie miasta.Straż Miejska już posiadaa czytniki.Jeśli mowa o Swarzędzu to jest to inne miasto i przepisy Poznania go nie dotyczą.Jeśli radni ze Swaja zmienią przepisy i zechcą czipować psy,to wtedy też będziecie musieli zaczipować swoje psy.Jeśli jesteś zameldowana w Swaju i czasem przyjedziesz ze swoim pieskiem do Poznania,to Straż M nie może dać Ci mandatu,bo nie jesteś mieszkańcem Poznania i czipowanie Cię nie obowiązuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']a jeśli chodzi o mandat...to moze niedługo straż albo kto tam wie bedzie wyposarzona w czytniki.... i wtedy jak już bedzie obowiązek (a kazdy czip będzie się równał podatek ) to mogą zamandatowac za niezapłacenie podatku...bo nie wazne gdzie mieszkasz...w większości miast podatek chyba jest:roll: Ja chciałam w Swarzędzu rejestrowac...i w sumie mogłam tyle, ze musze w Poznaniu bo tam mam meldunek a dwa razy płącić nie mam zamiaru[/quote]
Jeśli masz zaczipowanego psa i meldunek w Poznaniu,to jeszcze musisz zgłosić się z psem do biura rejestracji psów na Fredry 7,żeby psa wpisali do bazy danych.Chyba,że już jest w bazie.Bo jeśli nie jest zgłoszony do bazy a SM sprawdzi go czytnikiem to wyskoczy im sam nr.czipa bez danych adresowych właściciela.A wtedy też możesz dostać mandat,bo sam nr.czipa bez danych jest bezwartościowy.I jeszcze tak z ciekawości,gdzie czipowałaś pieska Kateczko?

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za uświadomienie...w Poznaniu to jest tak, że niesttey nikt nic nie wie...ja dostałam info, ze od przyszłego roku jest obowiazek...ale to chyba to samo co do konca roku :P poprostu teraz ma się czas do konca roku a później to tzreba będzie nowego przyjaciela z marszu zaczipowac....swoja drogą dla mnie to bezsens...kupiłam Tania jak miał 2 miesiące....nie mogłam go zarejestrowac choć powinnam jak najszybciej bo nie miał szczepienia przeciw wściekliźnie...a nie miał szczepienia bo był za mały i najpierw chciałam zrobic komplet podstawowy.....juz raz mi konował poprzedniego psa zniszczył zastrzykiem ful opcja :-(ci ludzie naprawde nie wiedzą co robią chyba z tymi regulacjami i wymogami.....
jak juz młody doczekał się 4 miesięcy zaszczepiłam go na wścieklizne... a dwa tygodnie temu najpierw zarejestrowałam psa w jakims sklepie zoologicznym na Wildzie a samego czipa załatwilismy u weta na Naramowickiej...przy okazji bardzo fajny wterynarz :)...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']dziękuje za uświadomienie...w Poznaniu to jest tak, że niesttey nikt nic nie wie...ja dostałam info, ze od przyszłego roku jest obowiazek...ale to chyba to samo co do konca roku :P poprostu teraz ma się czas do konca roku a później to tzreba będzie nowego przyjaciela z marszu zaczipowac....swoja drogą dla mnie to bezsens...kupiłam Tania jak miał 2 miesiące....nie mogłam go zarejestrowac choć powinnam jak najszybciej bo nie miał szczepienia przeciw wściekliźnie...a nie miał szczepienia bo był za mały i najpierw chciałam zrobic komplet podstawowy.....juz raz mi konował poprzedniego psa zniszczył zastrzykiem ful opcja :-(ci ludzie naprawde nie wiedzą co robią chyba z tymi regulacjami i wymogami.....
jak juz młody doczekał się 4 miesięcy zaszczepiłam go na wścieklizne... a dwa tygodnie temu najpierw zarejestrowałam psa w jakims sklepie zoologicznym na Wildzie a samego czipa załatwilismy u weta na Naramowickiej...przy okazji bardzo fajny wterynarz :)...[/quote]
Tylko 40 wet.ma podpisaną umowę z urzędem miasta,więc koniecznie się dowiedz czy ten wet.u którego czipowałaś pieska ma podpisaną umowę z miastem.Jeżeli tak,to wciągnął twojego pieska do bazy danych.Jeżeli nie ma umowy to sama będziesz musiała iść zgłosić do biura rejestracji psów.Rejestracja w jakimś sklepie jest bezcelowa,pozatym oni nie mają uprawnień i nie mam pojęcia w związku z czym rejestrowali Twojego psa.Czas masz do końca roku.Od 1 stycznia każdy pies musi mieć czipa i być w bazie danych.Od razu nie będą dawać mandatów tylko pouczać.Ale w końcu też zaczną te mandaty wystawiać.

Link to comment
Share on other sites

kurcze....jaki jest sens rejestracji i czipowania jak nie wiem czy bedzie to wprowadzone do jakiejkolwiek bazy:roll: czy oni mają jakiś czas na to czy już zawsze bede musiała chodizć z pokwitowaniem za zapłacenie podatku:shake:...czy to mozna gdzies sprawdzić??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']i sklep i weta znalazłam na stronie o czipowaniu w Poznaniu wiec chyba nie powinno być problemów??:roll:nietstey nie dało sie wszystkiego załatwic w jednym miejscu.....[/quote]
Pierwsze słyszę o rejestracji w jakimś sklepie:crazyeye:Kateczko,koniecznie zadzwoń do weta i dowiedz się czy ma podpisaną umowę z urzędem miasta.Jeśli ma to Twój pies jest już w bazie danych.Jeśli nie to będziesz musiała z nim jechać do biura rejestracji psów aby przejechali go czytnikiem i wpisali do bazy.Koleżanka,która pracuje w biurze rejstracji mówiła mi,że mieli już kilka psów zaczipowanych u wetów ze starymi czipami,które nie działałay przy czytaniu czytnikiem.I te psy musiały być jeszcze raz czipowane.Mam nadzieję,że wet u którego byłaś ma umowę z miastem.A swoją drogą to powinien Cię poinformować o tym gdy czipowałaś pieska!

Link to comment
Share on other sites

no ale zaraz mamy poznańska stronę o czupowaniu tak? oficjalna na której wypisane są punkty, w których mozna dokonac zarówno rejestarcji jak i zaczipowania....
[url=http://www.rejestracjapsow.org/poznan.php?ak=menu&id=1]REJESTRACJA PSÓW[/url]

[url=http://www.rejestracjapsow.org/poznan.php?ak=menu&id=4]REJESTRACJA PSÓW[/url]

skoro to oficjalna strona to jak to mozliwe, ze zostałam wprowadzona w błąd?? w takim razie te mobulne punkty tez były nielegalne :roll: czili jakbym czipowała na Bukowskiej to tez by nie było właściwe miejsce?? to skad ja mam wziać spis skoro tę stronę wskazał mi zwiazek kynologiczny.....

Link to comment
Share on other sites

trochę się ta strona zmieniał ale treści te same....:cool1:
i nie wiem jak sprawdzić te baze...bo nie wydaje mi się zebym miała za free czipa i to z miejsca wskazanego przez miasto ....jutro bede dzwonic bo isę zdenerwowałam zaraz wyjdzie ze mam lewy swistek za posiadanie psa i lewego czipa :P

Link to comment
Share on other sites

Gdzies słyszałam, ze podobno tych baz zaczipowanych piesków jest kilka. Każdy producent czipa tworzy jakby swoją odrębną bazę (baza komercyjna). A bazy te nijak się mają do tej bazy, którą ma miasto. Ale czy to rzeczywiscie prawda ? Pojecia nie mam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']trochę się ta strona zmieniał ale treści te same....:cool1:
i nie wiem jak sprawdzić te baze...bo nie wydaje mi się zebym miała za free czipa i to z miejsca wskazanego przez miasto ....jutro bede dzwonic bo isę zdenerwowałam zaraz wyjdzie ze mam lewy swistek za posiadanie psa i lewego czipa :P[/quote]
Dziwi mnie tylko,że na tej stronie nie podali tych wszystkich 40 gabinetów,które mają podpisaną umowę z miastem:roll:Nie martw się na zapas,tylko zadzwoń do weta i zapytaj czy przy czipowaniu Twój piesek został wpisany do bazy danych.Lepiej to sprawdzić bo po co masz mieć problemy po Nowym roku,gdy Straż Miejska zacznie latać z czytnikami.Ja mojego psa zaczipowałam u weta zanim jeszcze podpisali umowy z miastem i też nie był w bazie danych.Potem gdy zaczęli czipować z samochodu to wzięłam psa,książęczkę,dowodzik i poszłam do nich.Przejechali mi psa czytnikiem,czip działał i wpisali do bazy:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']Gdzies słyszałam, ze podobno tych baz zaczipowanych piesków jest kilka. Każdy producent czipa tworzy jakby swoją odrębną bazę (baza komercyjna). A bazy te nijak się mają do tej bazy, którą ma miasto. Ale czy to rzeczywiscie prawda ? Pojecia nie mam...[/quote]
Masz rację,tak jest:angryy:I gdy ktoś sobie zaczipował psa np.2 lata temu to może mieć innego czipa,który nie będzie działał na tych czytnikach,które ma miasto,SM,schronisko.I wtedy niestety będzie musiał jeszcze raz czipować psa.A biedak będzie latał z dwoma czipami:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']wet mówił,z e wszystko bedzie wprowadzone bo zbierał ode mnie wszystkie dane....ale w sumie to nie wiem jak to sprawdzić:mad:[/quote]

Może zajrzyj na tę stronkę: [URL="http://www.petbase.pl/"]Identyfikacja zwierząt - baza czipw - czipy - chipy[/URL]

Chociaż nie, tu jednak chyba nie sprawdzisz. Najpierw musiałabys nr czipa, by inni mogli w razie czego Cie znalezc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']żyjemy w kraju absurdu :p a czipy tylko to potwierdzają:cool3:...wet mówił,z e wszystko bedzie wprowadzone bo zbierał ode mnie wszystkie dane....ale w sumie to nie wiem jak to sprawdzić:mad:[/quote]
No to w pożądku jeśli powiedział,że wprowadzi.Wiem,że jest burdel z tymi bazami i czipami ale nic na to nie poradzimy:mad:Trzeba poszukać stronę do miejskiej bazy danych i wpisać nr.czipa.Jeśli pies jest w bazie to nam wyskoczy.Jak znajdę chwilkę to poszukam linka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eski']Może zajrzyj na tę stronkę: [URL="http://www.petbase.pl/"]Identyfikacja zwierząt - baza czipw - czipy - chipy[/URL]

Chociaż nie, tu jednak chyba nie sprawdzisz. Najpierw musiałabys nr czipa, by inni mogli w razie czego Cie znalezc[/quote]
Tak,takich baz jest kilkadziesiąt.I jeśli masz zaczipowanego psa,to można samemu do takiej bazy go dodać wpisując nr.jego czipa i swoje dane.

Link to comment
Share on other sites

[URL="https://www.safe-animal.eu/Start.aspx"][COLOR=#000000]https://www.safe-animal.eu/Start.aspx[/COLOR][/URL]
Kateczko,w tej bazie jest mój pies,więc Twój powinien też być.Na dole jest w kółeczku:szukaj .Tam wpisz nr,czipa i powinien wyskoczyć Twój piesek:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...