Jump to content
Dogomania

Czipowanie w Poznaniu?


mikusik123

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4][COLOR=red]Z mocy uchwały zwolnieni z opodatkowania są posiadacze psów, którzy poddali psy [U]sterylizacji,kastracji[/U] lub nabyli w Schronisku dla Zwierząt przy ul. Bukowskiej 266.[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=black]Więcej informacji tutaj:[/COLOR][/SIZE]

[URL="http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=1727"]http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/sprawa.html?co=opis&sp_id=1727[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malku']no tak, fajnie. Ale co z dokumentami? Wpis w ksiazeczce wystarczy w razie kontroli?[/quote]

Dokument, czyli np. wpis w książeczce zdrowia przedstawia się przy rejestracji psa - dostaje się dla niego metalowy trójkącik z numerkiem, ale się za niego nie płaci. W razie kontroli będą raczej patrzeć na to, czy pies ma numerek, bo to oznacza, że został zarejestrowany :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Chipowanie w Poznaniu nie jest obowiazkowe i nie bedzie dopoki nie pojawi sie ustawa odgorna z rzadu. Poznan nie ma pieniedzy na wprowadzeniu chipow, ani tez nikogo nie bedzie zmuszal do ich aplikowania. Rozmowy urzednikow z organizacjami, ktore sie tym zajmuja na przeprowadzanie akcji np. Podaj Lape spelzly na niczym. Bo jak to przedstawiciel UM przedstawil... cos w tym rodzaju ze organizacje nie przedstawily w swojej ofercie tego czego miasto by oczekiwalo, glownie chodzilo o ogolnopolska baze informacji. Ale dokladnie o co chodzi wiedza tylko te dwie strony, ktore rozmawialy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

No to się trochę zmieniło, w tej chwili z okazji Unii wszystkie psy mają być zaczipowane. Po ogłoszeniu przetargu , perypetiach z nim itd. ustalono , że w Poznaniu czipować za darmo będzie tylko weterynarz działający przy schronisku przy ul. Bukowskiej.
Pierwszym podejściem czy też niewypałem organizacyjnym była majówka z psem, gdzie ludzie stali po 5h aby zaczipować psa, a wet schroniskowy nie miał mocy przerobowej ( szkoda, że nie poprosili nikogo o pomoc widząc zainteresowanie, bo tylko niepotrzebny stres dla psów i ludzi w kolejce ale to juz na innym temat ).
Zaczipować psa można do końca roku właśnie w schrosniku, przedtem dzwonimy do schroniska umawiając sie na konkretny termin co daje nam gwarancję , że zostaniemy przyjęci. Odbywa sie to od pon do piątku w godz. 15 - 20 ( tak, nawet w dzień kiedy schronisko nie jest otwarte dla ludzi.
Przebiega sprawnie i trwa góra 10 minut pod warunkiem , że główna postać dramatu nie odstawia histerii :) ja byłam z suczą dzisiaj i już mamy z głowy.
Zabrać trzeba dowód osobisty , książeczkę psa i zaświadczenie o aktualnym szczepieniu ( dowód po to aby było wiadomo, że jest się z Poznania oraz że wie się co się robi :razz: ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='kendo-lee']Dodam tylko,że psa można również zaczipować w wybranych lecznicach,ale to już kosztuje ok.40 zł.Za darmo czipują tylko w schronisku.[b]Poznaniacy mają czas do końca roku na zaczipowanie psa,potem można dostać mandat.[/b][/QUOTE]

Mogłabym prosić o podstawę prawną?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Juliusz(ka)']Mogłabym prosić o podstawę prawną?[/quote]
Urząd miasta Poznania znowelizował ustawę o posiadaniu psów.Można sprawdzić na stronie miasta lub u straży miejskiej bo to oni będą wystawiać mandaciki.Informacji udziela też biuro rejestracji psów ul.Fredry7 lub urząd miasta ul.Libelta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Urząd miasta Poznania znowelizował ustawę o posiadaniu psów.Można sprawdzić na stronie miasta lub u straży miejskiej bo to oni będą wystawiać mandaciki.Informacji udziela też biuro rejestracji psów ul.Fredry7 lub urząd miasta ul.Libelta[/quote]

[QUOTE]Przypominamy również, iż zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Poznania (Uchwała Nr XLIX/646/V/2009 Rady Miasta Poznania z dn. 10 lutego 2009 r.) rejestracja (zaczipowanie) psa jest obowiązkowa, tzn., że brak wszczepionego mikroczipa jest wykroczeniem, za które funkcjonariusz Straży Miejskiej Miasta Poznania od dnia 1 stycznia 2010 roku będzie mógł ukarać posiadacza psa mandatem w wysokości od 20 zł do 500 zł. Do tego czasu strażnicy będą przypominać i pouczać o konieczności dopełnienia obowiązku zaczipowania psa.[/QUOTE]

[url=http://www.poznan.pl/mim/public/wiadmag/news.html?co=print&id=33062&instance=1016&lang=pl&parent=0]W gabinecie weterynaryjnym bezpłatnie zaczipujesz swojego psa :: Wiadomości z Magistratu :: Miejski Informator Multimedialny[/url]

Tyle znalazłam ...
Mnie ciekawi czy mam prawo dostać mandat jeżeli przebywam z psem w Poznaniu, jeżeli ja jestem tam zameldowana czasowo(bursa, stancja) a pies tylko tymczasowo przebywa ze mną. Czasem jeżdżę do znajomych z Kellowatym lub po prostu posocjalizować się z hałasem i wolała bym nie dostać mandatu :roll: Dla mnie to trochę chore.

Link to comment
Share on other sites

Okamia,wiem tylko,że osoby zameldowane w Poznaniu muszą zaczipować swojego pieska.Jak jest z meldunkiem czasowym,nie mam pojęcia.Musisz dowiedzieć się na Fredry w biurze rejestracji.Albo od SM.bo to oni będą wlepiać mandaty.Zresztą jeśli Twój piesek bywa tu czaso to i tak nie zaszkodzi go zaczipować,zawsze to zwiększa szansę odnalezienia właściciela jeśli psiak zaginie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Okamia,wiem tylko,że osoby zameldowane w Poznaniu muszą zaczipować swojego pieska.Jak jest z meldunkiem czasowym,nie mam pojęcia.Musisz dowiedzieć się na Fredry w biurze rejestracji.Albo od SM.bo to oni będą wlepiać mandaty.Zresztą jeśli Twój piesek bywa tu czaso to i tak nie zaszkodzi go zaczipować,zawsze to zwiększa szansę odnalezienia właściciela jeśli psiak zaginie.[/quote]

Tylko że meldunek czasowy jak narazie mam w bursie :roll: z której mam zamiar się przenieść lub dojeżdżać... W dowodzie mam adres domowy więc nie wiem jak to ma być. Znowu legitymację czuby mi wypisali na adres bursowy :roll: a tę częściej mam przy sobie... :evil_lol:
Jak będę to podejdę i się podpytam ;) bo mandatu mi się dostawać nie chcę :evil_lol:
To często to nie jest tak powiedziane... Ogólnie ot od czasu do czasu taka wycieczka krajoznawcza aby haszczak się nie zanudził :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Czipowanie za darmow tym roku...ale podatek trzeba zapłacic...taki czip to idealna informacja o tym kto ma psa :razz: zeby sciagnąć opłatkę:diabloti:
Ja mieszkam w Swarzedzu ale zapłaciłam podatek w Poznaniu bo tam jestem zameldowana...nikt nie potrafił mi powiedziec czy ktoś w Swarzędzu się moze doczepic..jakos nie mam zamiaru płacić dwóch podatków tylko dlatego, ze ktoś nie do końca wie co i gdzie płacić
Dodatkowa sprawa...za psy każą płacić...każą sprzątać...ale by tak śmietniki poustwaiali albo miejsca z woreczkami...Pamietam jak 10 lat temu byłam w Szwajcarii tam na każdym skwerku pokemniki i woreczki na kupki....wziełam sobie anwet jedena na pamiątkę:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Mnie ciekawi czy mam prawo dostać mandat jeżeli przebywam z psem w Poznaniu, jeżeli ja jestem tam zameldowana czasowo(bursa, stancja) a pies tylko tymczasowo przebywa ze mną.[/quote]

Właśnie, też mnie to nurtuje. Co jeśli właściciel psiaka nie jest zameldowany w Poznaniu, a przebywa tam przez czas jakiś (nawet bez zameldowania tymczasowego) ? Bo przecież teraz nie ma obowiązku żadnego meldunku, o ile się dobrze orientuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']Czipowanie za darmow tym roku...ale podatek trzeba zapłacic...taki czip to idealna informacja o tym kto ma psa :razz: zeby sciagnąć opłatkę:diabloti:
Ja mieszkam w Swarzedzu ale zapłaciłam podatek w Poznaniu bo tam jestem zameldowana...nikt nie potrafił mi powiedziec czy ktoś w Swarzędzu się moze doczepic..jakos nie mam zamiaru płacić dwóch podatków tylko dlatego, ze ktoś nie do końca wie co i gdzie płacić
Dodatkowa sprawa...za psy każą płacić...każą sprzątać...ale by tak śmietniki poustwaiali albo miejsca z woreczkami...Pamietam jak 10 lat temu byłam w Szwajcarii tam na każdym skwerku pokemniki i woreczki na kupki....wziełam sobie anwet jedena na pamiątkę:evil_lol:[/quote]
Masz rację.Urząd Miasta nie ukrywał,że chodzi im przedewszystkim o informację ile psów jest wmieście.Ludzie nie płacili podatku,a teraz dzięki obowiązkowym czipom będą wszysko wiedzieli.Ile jest psów,do kogo należą i czy właściciel za niego zapłacił podatek:razz:A to,że czip pomoże odnaleźć właściciela,gdy ten się zgubi w mieście to produkt uboczny:roll:Normalne miasta,gdy w ustawie pojawił się zapis o sprzątaniu po psie ,zniosły podatek,ale nie Poznań.W dodatku płacimy najwyższy podatek w kraju.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...