Jump to content
Dogomania

Kiedy można dopuścić??


Aalyiah

Recommended Posts

Ta Twoja szkoła, że suka musi mieć raz szczeniaki w życiu ... suki Ci nie uratuje.
[URL="http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html"] A sterylka może. [/URL]

Moje psy sa wykastrowane i jakoś nie czują się wybrakowane :)

Co Ci da ta jedna ciąża? No ? Pieniążki?
Bo dla suki to obciążenie niesamowite, zresztą jak tak jak dla kobiet, nie zapobiega ropomiaciczu, ba może zadziałać odwrotnie.

Czasami się zastanawiam nad tym...
A może zamiast dopuścicić suczkę poszperasz w internecie i wyszperasz jakiegoś szczeniaka ze schronu i znajdziesz mu domek?
Bo znalezienie domów to nie jest takie HOP SIUP, jak się może wydawać.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Już to powiem po raz może 200 na tym forum ale mam owczarkę 10 letnią z rodowodem która ma zrobioną "hodowlankę" i jest wysterylizowana w życiu nie miała szczeniąt a co za tym idzie nie musimy się bać o to, że będzie miała np. ropomacicze [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Owczarka jest w lepszej kondycji niż niejedna suka, która miała chociaż raz szczeniaki w życiu a wszyscy się dziwią, że pomimo wieku jest w tak dobrej kondycji i nie widać po niej, że jest staruszką :loveu:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Jestem ciekawa co powiesz jak np. twoja suczka będzie miała cesarkę lekarz poda za dużo narkozy i będzie i po twojej ukochanej suczce i po szczeniaczkach - zostaniesz z niczym nawet nie wiesz jak boli utracenie psa w takich okolicznościach kiedy nie masz czasu nawet się z nim pożegnać i powiedzieć jak go kochasz całe życie będziesz się tylko obwiniać za śmierć bliskiego przyjaciela [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Ze szczeniaczkami nie jest tak HOP SIUP same się nie wychowają :angryy:
ludzie myślą, że szczeniaczki to łatwy pieniądz ale tak naprawdę dla osoby która dba o to aby szczenięta miały jak najlepiej i robi selekcję nowych właścicieli wówczas nic dziwnego, że szczenięta z rodowodem tyle kosztują szczególnie suczki z rodowodem - hodowcy dzięki temu mają pewność, że małe nie trafią do pseudohodowców :mad: w końcu u nas w Polsce potrafimy oszukiwać :diabloti:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Anusia22 zapraszam do działu "psy w potrzebie" albo do najbliższego schroniska może przejzysz na oczy co daje rozmnażanie psów nierasowych:angryy:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Ja jestem wolonbtariuszką w schronisku i wiecznie widzę umierające sunie z powodu chorób, :placz: widzę masę szczeniaków które rozną w schronisku bo nikt ich nie chce a wiele z nich jest nawet w "typie" są też takie które całe swoje życie spędzają w schronisku i nie sądzę by to było lepsze od wysterylizowania suczki:mad:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]i powiem ci że w naszym schronisku wszystkie suczki są sterylizowane(wiele nigdy nie miało szczeniaków) i nie zauważyłam by przez to któraś suczka była mniej wartościowa:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A ty jak chcesz mieć szczeniaczki to weź kilka ze schronu i znajdź im domy, zrobisz coś niepotrzebnego.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]I nie wyskakuj mi tu tylko z tym że psy nierasowe są blee bo kocham kundelki nad życie i właśnie dlatego że kocham psy i zależy mi na nich nie rozmnażam suczek. Wolę widzieć wysterylizowaną suczkę w dobrym domku niż niewysterylizowaną + szczeniaki w schronie:angryy:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Ten watek zmienił też temat i uważam że niedługo będzie można go zamknąć[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Wiec moze nie należy winić nikogo oprócz ludzi i nie szukać jednego winnego???
Bo pseudowielbicieli psów jest cała masa.

nathanie--->Gdybym chciała zarabiać na mojej suni, to juz dawno bym ją dopusciła, tak jak myśli o tym załozycielka tematu, gdy ma jeszcze szczenie.
A wogóle dla duzej kasy, poswieciła bym sie i wzieła psa z rodowodem, kasa większa no nie?:diabloti:

znikam----> fajowo, ze chcesz sie zabawić w Boga

nane---> o ile sie zdecyduje, by moja sunia miała szczeniaki, bedzie pod fachowoą opieką, i błagam nie moralizuj, ze bla... bla... bla... bo nic o mnie nie wiesz:eviltong:

payikujekzabrze---> stwierdziłam tak po wypowiedzi Paulinki18, ze tylko psy z rodowodem należy rozmnażać, a wielorasowców broń boshe nie! Samo podejscie jest chore.

Zrobiła sie ogromna nagonka na mnie, nie wiem za co, nie prosiłam o radę, ani opinie, tym bardziej pomoc i tak zrobie co zechce i mam gdzieś co pomyślicie.
Jakoś nikt nie zauważył tego na tym topicu co poruszyło mnie!
Że autorka ma sukę niehodowlaną (juz tą dyskwlifikuje z tego forum:evil_lol: ), to jeszcze co za próżność, chce rozmnażać szczeniaka.
Nikt tego nie zauważył? Nie pytała o przyszłosć, ale o teraźniejszość, ze jej pies waży bodajże 1,5kg i co teraz???:shake:

Pozatym bardzo nie podoba mi sie to, ze chcecie kogos na siłe przekonać do swoich racji, bez możliwosci negocjacji.

Co mnie obchodzą schroniska?? świata nie zmienie.
A Wy zapewne nie wyglądacie poza czubek własnego nosa (tak sądze po tych jednostronnych,upartych opiniach) a chcecie to robić!
Skoro wszystcy są tacy fajni, to po co wam rodowody, trzabyło brać ze schroniska.

Myślałam, ze są ludzie nietorelancyjni w stosunku do innych ludzi: ciemnoskóry, gruby itp., ale zeby dyskwalifikowac psa, za to, ze nie ma metryki????
Zastanówcie się!!! Bo tu nie chodzi o mnie, ale o podejście do psów nie rasowych.

Współczuje Waszym psom, bo dla mnie czy czystej rasy czy nie, wszystkie są Aniołkami przysłanymi z nieba :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A pytanie:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][QUOTE]Co mnie obchodzą schroniska??[/QUOTE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Mówi o tobie wszystko:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Niue wiem jak możesz uważać siebie za wielbicielkę psów:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Z resztą ja mam ostatnie pytanie: Po co wg. ciebie suce szczeniaki???(tylko nie pisz że gdzieś przeczytałaś że musi mieć)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A tak na marginesie to dla mnie każdy psiak jest ważny, tylko nie wiem czy zauważyłaś ale w schroniskach raczej żadko zdażają się psy rasowe a szczeniaki to już w ogóle:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Natomiast kundelków jest dość sporo, lepiej spróbuj pomóc jakiemuś szczeniakowi który już się urodził zamiast myśleć o rozmnażaniu....[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Oj nie chciałabym cię kiedyś spotkać na żywo, a nie daj Boże dowiedzieć się że któryś posiak w naszym schronisku jest właśnie twoim szczeniakiem:angryy:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 psy. Jednego rasowego, jednego z pseudohodowli i jednego przygarniętego z ulicy. Więc nie mów, że liczą się tylko psy rasowe a dla nierasowych nie ma miejsa na forum.

Żaden z moich psów nigdy nie miał i prawdopodobnie mieć nie będzie. Powód? Za dużo psów w schroniskach.

I nie pisz, że nie wyglądamy dalej niż czubek własnego nosa bo większość osób wypowiadających się w tym wątku prężnie działa w schroniskach i w dziale psy w potrzebie. A stwierdzenie "A co mnie obchodzą schroniska?" mówi więcej niż Twoje całe wywody i gratuluję podejścia :-( .

Gdyby na tym wątku pojawiła się Mona4 chętnie pokazałaby jakie to "yorki" bez rodowodu mają sielskie życie w schroniskach.

Może zechcesz adoptować jakąś starą wyeksplatowaną "yorczkę" bez rodowodu? Pisz do Mony.

Ja nie będe miała nic przeciwko kontrolowanemu rozmnażaniu kundelków jeśli wszystkie schroniska zrobią się prawie, że puste i będą przypominac bardziej hotele dla psów niż obozy zagłady.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z jednego z najgorszych schronisk [URL]http://ligota.webhost.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Oj Mona by tu się odpowiednio odezwała... Z resztą nie wiem czy zauważyłaś ale 99,9% ludzi na tym forum ma podobne poglądy do nas a nie do ciebie więc to nie my jesteśmy uprzedzeni tylko ty niepoważna:shake:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Uważam to za zakończenie tematu, nie ma co więcej pisać, wątek całkowicie zmienił temat...[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']

nathaniel--->Gdybym chciała zarabiać na mojej suni, to juz dawno bym ją dopusciła, tak jak myśli o tym załozycielka tematu, gdy ma jeszcze szczenie.
A wogóle dla duzej kasy, poswieciła bym sie i wzieła psa z rodowodem, kasa większa no nie?:diabloti:

[/quote]

To bron Boże zarzut nie był .
Tylko mnie denerwuje takie podejście, bo suce szczeniaki do szczęścia potrzebne nie są, a zdrowia nie gwaratnują.


[QUOTE]Zrobiła sie ogromna nagonka na mnie, nie wiem za co, nie prosiłam o radę, ani opinie, tym bardziej pomoc i tak zrobie co zechce i mam gdzieś co pomyślicie.
Jakoś nikt nie zauważył tego na tym topicu co poruszyło mnie!
Że autorka ma sukę niehodowlaną (juz tą dyskwlifikuje z tego forum:evil_lol: ), to jeszcze co za próżność, chce rozmnażać szczeniaka.
Nikt tego nie zauważył? Nie pytała o przyszłosć, ale o teraźniejszość, ze jej pies waży bodajże 1,5kg i co teraz???:shake: [/QUOTE]

Nagonka? Nie.
Autorki niedyskwalifikuje, bo nie jesteśmy rasistami. Nie widzimy potrzeby rozmnażania takich psów. Hodowli Ci u Nas dostatek :) , Czechy też daleko nie są.
A w Polsce jest o dużo za dużo psów.
Zobacz nawet tu , w tym dziale, pojawił się temat o Yorkach w potrzebie.
To oczymś świadczy prawda?



Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pozatym bardzo nie podoba mi sie to, ze chcecie kogos na siłe przekonać do swoich racji, bez możliwosci negocjacji.

Co mnie obchodzą schroniska?? świata nie zmienie.
A Wy zapewne nie wyglądacie poza czubek własnego nosa (tak sądze po tych jednostronnych,upartych opiniach) a chcecie to robić!
Skoro wszystcy są tacy fajni, to po co wam rodowody, trzabyło brać ze schroniska.

Myślałam, ze są ludzie nietorelancyjni w stosunku do innych ludzi: ciemnoskóry, gruby itp., ale zeby dyskwalifikowac psa, za to, ze nie ma metryki????
Zastanówcie się!!! Bo tu nie chodzi o mnie, ale o podejście do psów nie rasowych.

Współczuje Waszym psom, bo dla mnie czy czystej rasy czy nie, wszystkie są Aniołkami przysłanymi z nieba :eviltong:[/QUOTE]

Co Cię obchodzą schroniska?????, pewnie lepiej nie widzieć i nie wiedzieć.

A moze jednak obejrzysz krótki film i się zastanowisz :
[url]http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']Wiec moze nie należy winić nikogo oprócz ludzi i nie szukać jednego winnego???
Bo pseudowielbicieli psów jest cała masa.

nathanie--->Gdybym chciała zarabiać na mojej suni, to juz dawno bym ją dopusciła, tak jak myśli o tym załozycielka tematu, gdy ma jeszcze szczenie.
A wogóle dla duzej kasy, poswieciła bym sie i wzieła psa z rodowodem, kasa większa no nie?:diabloti:

znikam----> fajowo, ze chcesz sie zabawić w Boga

nane---> o ile sie zdecyduje, by moja sunia miała szczeniaki, bedzie pod fachowoą opieką, i błagam nie moralizuj, ze bla... bla... bla... bo nic o mnie nie wiesz:eviltong:

payikujekzabrze---> stwierdziłam tak po wypowiedzi Paulinki18, ze tylko psy z rodowodem należy rozmnażać, a wielorasowców broń boshe nie! Samo podejscie jest chore.

Zrobiła sie ogromna nagonka na mnie, nie wiem za co, nie prosiłam o radę, ani opinie, tym bardziej pomoc i tak zrobie co zechce i mam gdzieś co pomyślicie.
Jakoś nikt nie zauważył tego na tym topicu co poruszyło mnie!
Że autorka ma sukę niehodowlaną (juz tą dyskwlifikuje z tego forum:evil_lol: ), to jeszcze co za próżność, chce rozmnażać szczeniaka.
Nikt tego nie zauważył? Nie pytała o przyszłosć, ale o teraźniejszość, ze jej pies waży bodajże 1,5kg i co teraz???:shake:

Pozatym bardzo nie podoba mi sie to, ze chcecie kogos na siłe przekonać do swoich racji, bez możliwosci negocjacji.

Co mnie obchodzą schroniska?? świata nie zmienie.
A Wy zapewne nie wyglądacie poza czubek własnego nosa (tak sądze po tych jednostronnych,upartych opiniach) a chcecie to robić![B]
[COLOR=Red] Skoro wszystcy są tacy fajni, to po co wam rodowody, trzabyło brać ze schroniska.
[/COLOR][/B]
Myślałam, ze są ludzie nietorelancyjni w stosunku do innych ludzi: ciemnoskóry, gruby itp., ale zeby dyskwalifikowac psa, za to, ze nie ma metryki????
Zastanówcie się!!! Bo tu nie chodzi o mnie, ale o podejście do psów nie rasowych.

Współczuje Waszym psom, bo dla mnie czy czystej rasy czy nie, wszystkie są Aniołkami przysłanymi z nieba :eviltong:[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Biorąc psa z rodowodem mamy pewność, że nie był on kupiony od pseudohodowcy :angryy: który rozmnaża i rozmnaża nie zastanawiając się nad tym jak się czuje suka tylko myśli o pieniądzach :angryy:
dla mnie każda osoba która rozmnożyła swoją suczkę chociaż raz w życiu i szczeniaki były bez rodowodu - sprzedając je stała się pseudohodowcom a przez nią kilka psów nawet trafiło do schroniska :diabloti:

i nie rozśmieszaj mnie swoimi wywodami bo to ty widocznie nigdy nie byłaś w schronisku i nie widziałaś masy psów upchanych w boksach szczególnie teraz gdy są wakacje :-o

[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']Współczuje Waszym psom, bo dla mnie czy czystej rasy czy nie, wszystkie są Aniołkami przysłanymi z nieba :eviltong:[/quote]

ale

[quote name='Anusia22']Co mnie obchodzą schroniska??[/quote]

czy to nie dziwne? czy psy ze schroniska nie są Aniołkami przysłanymi z nieba? czy nie należy próbować zmieniać świat, żeby chociaż kilka psów miało lepiej?

[quote name='Anusia22']Zrobiła sie ogromna nagonka na mnie[/quote]

mylisz się. nagonka jest dopiero teraz, bo Twojej wypowiedzi o schroniskach. Bo nas to oburza.

ja też mam psa nierasowego, tylko udającego boksera. jest wynikiem rozmnażania suki "dla zdrowia" i nadziei, że uda się sprzedać wszystkie szczeniaki. nie udało się; mój pies miał 4 miesiące, kiedy odkupiliśmy go od właścicieli (swoją drogą dalekich znajomych moich rodziców), zwracając koszty szczepień itp. bo nie sprzedał się wcześniej - bo nikt nie chciał boksera bez rodowodu... na szczęście to nauczyło właścicieli co znaczy rozmnażać niehodowlaną sukę i jeśli nawet nie zdecydują się na sterylizację, to więcej jej nie dopuszczą.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

oczywiście cytat wyrwany z kontekstu robi furore:multi:
proponuje dla nie wtajemniczonych przeczytać uważniej to co napisałam, czyli uwaga cytuje!!!!!! [B]"... świata nie zmienie...."[/B] i wcale nie będę próbować, schroniska istniały i istnieć bedą, czy Wam to sie podoba czy tez nie. :eviltong:

Wyrazy współczucia dla wszytskich posiadaczy psów z psełdohodowli, nie rasowych, bez metryki. ITP.

Psa ze schroniska nigdy bym nie wzieła, ponieważ mam nie miłe doświadzczenie. Moja babcia wzieła szczeniaka, który jak sie okazało był zarazony nosówka, psa trzebabyło uśpić. Wiec, nie dziekuję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia22']:lol:
oczywiście cytat wyrwany z kontekstu robi furore:multi:
proponuje dla nie wtajemniczonych przeczytać uważniej to co napisałam, czyli uwaga cytuje!!!!!! [B]"... świata nie zmienie...." i wcale nie będę próbować, schroniska istniały i istnieć bedą, czy Wam to sie podoba czy tez nie.[/B] :eviltong: [/QUOTE]

Świata może nie zmienisz, ale zawsze możesz pomóc zmienić psi los nie rozmnażając kolejnych kundelków w typie. Gdyby wszyscy to zaakceptowali nie byłoby tylu sierot. Najlepiej powiedzieć "niech inni się tym zajmą, ja i tak będę robić co zechcę". Inni powiedzą to samo i koło się zamyka.

[quote name='Anusia22']
Wyrazy współczucia dla wszytskich posiadaczy psów z psełdohodowli, nie rasowych, bez metryki. ITP.[/QUOTE]

Ta wypowiedź była bardzo przemyślana. Rozmowa na poziomie:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]:

oczywiście cytat wyrwany z kontekstu robi furore:multi:
proponuje dla nie wtajemniczonych przeczytać uważniej to co napisałam, czyli uwaga cytuje!!!!!! [B]"... świata nie zmienie...."[/B] i wcale nie będę próbować, schroniska istniały i istnieć bedą, czy Wam to sie podoba czy tez nie. :eviltong: [/QUOTE]

otóż droga Anusia 22, jeżeli wszyscy tak mówiliby jak Ty, ten niezbyt miły świat, byłby już nie do zniesienia. To ,że da się jeszcze jakoś w nim żyć zawdzięczamy tym, którzy jednak próbują coś zmienić.

Apeluję tylko: nie musisz "zmieniać świata", wystarczy żebyś tylko go nie psuła



[QUOTE]Psa ze schroniska nigdy bym nie wzieła, ponieważ mam nie miłe doświadzczenie. Moja babcia wzieła szczeniaka, który jak sie okazało był zarazony nosówka, psa trzebabyło uśpić. Wiec, nie dziekuję...[/QUOTE]

no tak, to też za duży kłopot. Może jednak znajdzie się jakiś dobry "naprawiacz świata", który wyprodukowane przez Ciebie szczeniaki, które mogą jednak trafić do schroniska, zaadoptuje.

Link to comment
Share on other sites

Tyle domów dziecka? Chyba wcale nie tak dużo bo około 300 a ilość dzieci na jeden dom to około 50 wychowanków.

Schronisk jest znacznie więcej a psów przypadających na schronisko stanowczo za dużo.

Z resztą nie porównujmy ludzi do psów.
Ale jeśli już to proszębardzo.

Dzieci w domach dziecka nie są zabijane łopatą na zapleczu, nie zagryzają się nawzajem o dostęp do miski/talerza. Nie umierają z głodu. Mają stałą opiekę lekarską i w większości domów jeżdżą na kolonie, wycieczki. Mają do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

W schroniskach przeżywają najsilniejsze psy, inne zostają zagryzone, zabite łopatą na tyłach schroniska bo uśpienie kosztuje.
W schroniskach często pracują osoby będące daleko od "miłośnika zwierząt". Psy umierają z głodu, na zimnym betonie wśród własnych odchodów.

Z resztą to jest forum o psach a nie o ludziach i domach dziecka, ale chętnie zakazałabym alkoholikom i rodzinom patologicznym rozmnażania się.

Link to comment
Share on other sites

Anusia nikogo nie obrazilam napisalam fakty poczytaj w wikipedii . :diabloti: Z drugiej strony jak pisalas na privie nie znam Ciebie ale jesli ktos ma nick Anusia >> swiadczy o infantylizmie i raczej wypowiedzi Twoje nie swiadcza ani o powaznym wieku ani a powaznym podjeciu tematu na temat hodowli itd itp ..........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...