Jump to content
Dogomania

wejściówki


luna2007

Recommended Posts

Ale, że co rozumiesz, przez wejściówki? Jeśli chodzi Ci o to, żeby wejść na wystawę jako widz, to kupujesz bilety bezpośrednio przez wejściem na teren wystawy w trakcie jej trwania. Na niektórych wystawach jest tak, że jak przychodzisz pod koniec, to już nie ma nikogo, kto sprzedaje bilety i wtedy poprostu sobie wchodzisz.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wystawiasz swojego zgłoszonego psa, to nie płacisz za wejście - taka informacja jest najczęściej na zgłoszeniu przysyłanym pocztą. Jest to ważne dla jednej osoby z jednym psem.
Za granicą bardzo rzadko się spotykałam z biletami na wystawę. Zazwyczaj wejście było gratis. Nawet do hal wystawowych. Co jest bardzo mile dla oglądających!

Link to comment
Share on other sites

Akurat w tych krajach nie bylam. Ale w innych bardziej cywilizowanych to nie dość, ze wejście gratis, to jeszcze widzom zapewniają rozrywkę w przerwie jak jest obiad dla sędziów - np Lwów na Ukrainie - był koncert w wykonaniu dzieci. A wystawa była w hali. Miłe to było.
Podobnie z gratisowym wejściem jest na Bałkanach - raz tylko w Serbii były bilety, być moze parkingowe za samochód, nie zrozumieliśmy ich, po węgiersku mowili bo to było blisko granicy z Węgrami. A tak nigdzie biletów nie było!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']panbazyl - Litwa, Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Serbia, Ukraina, Rosja, Niemcy wszedzie były bilety :)
Zastanawiam sie, ktore to te bardziej cywilizowane :P[/QUOTE]
z tych krajów to byliśmy tylko w Serbii i Ukrainie. I tylko w Serbii na jednej z wystaw były bilety ( wielkie tory wyścigów konnych), na Ukrainie wystawa w hali, we Lwowie, CACIB, CAC - bez zadnych biletów. jedynym biletem byla opłata parkingowa dla zmotoryzowanych, ale tez jakaś symboliczna z tego co pamiętam, ok 5 hrywni, czyli jakieś 2,50 zł. W reszcie z tych karjów jeszcze nie byliśmy na wystawach - ale wszystko przed nami!:p
A cywilizowane są te, które do ludzi podchodzą po ludzku. Bo chyba w wejściówki nie powinny być sposobem na latanie problemów finansowych w oddziałach. Wyobraźcie sobie czteroosobową rodzinę przy kasie. Jak sie policzy te kwoty za wejście na wystawę (pominiejszone o zniżki na dzieci) to się odechciewa wejścia. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego - zwlaszcza że po wejściu można tylko dokładnie oglądać namioty wystawowe i klatki szczelnie wypełniające miejsca tuż za sznurkiem wyznaczającym ring.

Link to comment
Share on other sites

Cóz ja rowniez wolalabym, żeby wejsciowki były darmowe, poniewaz z reguly na wystawe jezdzimy w 4 osoby i nikomu nie przysluguje znizka ;) Jak do tego dorzuci sie oplate za parking to wychodzi nieciekawa suma :) Ale skoro na tych biletach zbija sie kase, to wole, zeby zwiedzajacy placili 2 razy wiecej, a ja za zgloszenie psa 2 razy mniej :P

Link to comment
Share on other sites

PanBazyl nie każdy oddział pobiera dla siebie opłaty za wejściówki. Nie wiem jak poza naszymi granicami. Bywa tak, że opłaty za wejście na teren wystawy (wjazd na parking) pobiera właściciel terenu - Ośrodki Sportu i Rekreacji, Hale Targowe i jest to niezależne od oddziałów. I nie oddziały łatają sobie budżet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']:) Ale skoro na tych biletach zbija sie kase, to wole, zeby zwiedzajacy placili 2 razy wiecej, a ja za zgloszenie psa 2 razy mniej :P[/QUOTE]
Jeśli tak - to mnie się ten pomysł podoba! :razz:
Sylrwia - na jakich polskich wystawach nie płaci się za bilet? Ja niewiele po kraju jeżdżę, ale tam gdzie bylam do tej pory to wszędzie były bilety...
A o parkingach to nigdzie nie pisałam, ze opłatę pobiera oddział, chyba, ze ktoś źle zrozumiał wypowiedź. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Jeśli tak - to mnie się ten pomysł podoba! :razz:
[B]Sylrwia - na jakich polskich wystawach nie płaci się za bilet? Ja niewiele po kraju jeżdżę, ale tam gdzie bylam do tej pory to wszędzie były bilety...
A o parkingach to nigdzie nie pisałam, ze opłatę pobiera oddział, chyba, ze ktoś źle zrozumiał wypowiedź.[/B]:eviltong:[/QUOTE]

PanBazyl nie piszę, że nie pobiera się opłat za wejście tylko, że to nie oddziały je pobierają. A jeżeli o to chodzi to na bank z tych co byłam wystaw w Antoniku, Czerniejewie i Manowie nie płaciło się dodatkowych wejściówek, bo to małe wystawy dla określonej grupy psów - ras myśliwskich. Przytaczam analogicznie kwestie opłat za parking, że to też nie zawsze od oddziałów zależy.
To nie wiem kto tu źle zrozumiał.

[quote name='sylrwia'][B][COLOR=Black]PanBazyl nie każdy oddział pobiera dla siebie opłaty za wejściówki. [/COLOR][/B]Nie wiem jak poza naszymi granicami. [B]Bywa tak, że opłaty za wejście na teren wystawy (wjazd na parking) pobiera właściciel terenu - Ośrodki Sportu i Rekreacji, Hale Targowe i jest to niezależne od oddziałów. I nie oddziały łatają sobie budżet[/B].[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Istnieje jeszcze coś takiego jak bezpłatne wejściówki - zaproszenia. Spotkałam się z tym na międzynarodówce w Łodzi i krajówce w Bytomiu, więc pewnie inne oddziały coś takiego mają (może nie wszystkie). Najczęściej były dawane dla rodzin osób pomagających w organizacji wystawy, dla sponsorów różnych nagród - tak my dostaliśmy np. za rozetki :razz: Trzeba tylko ładnie się zapytać w oddziale ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']To może mi ktoś wyjaśni taką rzecz - czy związek organizujący wystawę na terenie danego OSIRu czasem nie opłaca OSIRowi za wynajem terenu?[/QUOTE]

Wszystko zależy od umowy jaką się podpisuje. Na pewno płaci się za wynajem terenu ale jak to wszystko wygląda zależy od oddziału, trzeba by było zasięgnąć języka w poszczególnych oddziałach.
Samo wynajęcie terenu nic by nie dało gdyż chyba żaden oddział nie jest w stanie zagwarantować obsługę techniczną obiektu. Ale to już raczej należy z takim zapytaniem uderzyć do oddziałów czy też OSIRów. Ewentualnie możesz zgłosić się do jakiegoś OSIRu np. z zapytaniem jak wygląda sprawa wynajęcia obiektu na dzień czy dwa, jakie są koszty i warunki takiego wynajmu.
Myślę, że na kwestię dalszego debatowania nad kosztem wynajęcia terenu to można by było sobie nowy temat założyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...