Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja naoliwiam małą na dwa dni przed kąpielą, potem kąpię , po kąpieli odżywka . Częściej używam olejku do skarpetek- one najbardziej narażone są na warunki panujące na dworze, dobrze, że u nas na osiedlu używają do posypywania chodników piasku a nie soli.No i nie wiem czy dobrze robię. Kesi fatalnie wygląda z tymi tłustymi kłakami:shake:
Zdjęcia w galerii są świetne, najpiękniej psy wyglądają świeżo po kąpieli:lol:. Ale na nich psiaki nie są chyba "naoliwione"?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='nomu']A ja mam takie pytanie. Mojemu pieskowi wyskoczyły takie jakieś "pryszcze" na grzbiecie. Co z nimi robić?[/quote]

jeśli ropne - to wygnieść, oczyścić spirytusem i zostawić. Przyschnie i zniknie. Pod warunkiem, że są to zwykłe syfki, takie jak u ludzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Chyba,że pryszcze są alergiczne. Nomu, musisz te pryszcze dokładnie opisać-jakie, gdzie, czy są wągry, kiedy się pryszcze pojawiły- nagusy często miewają pryszcze, pomaga regularne mycie, golenie,witamina A-ogólnie każdy ma swoje sposoby. Może być też podrażnione zapalenie mieszków włosowych, a wtedy bardziej od wyciskania polecam Vagothyl miejscowo na waCIK i psikanie neomycyną- co zresztą i na ropne pryszcze pomaga. Poza tym przecieranie tonikiem bezalkoholowym do cery tłustej i peelingi-to na prawdziwe pryszcze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Psy']Chyba,że pryszcze są alergiczne. Nomu, musisz te pryszcze dokładnie opisać-jakie, gdzie, czy są wągry, kiedy się pryszcze pojawiły- nagusy często miewają pryszcze, pomaga regularne mycie, golenie,witamina A-ogólnie każdy ma swoje sposoby. Może być też podrażnione zapalenie mieszków włosowych, a wtedy bardziej od wyciskania polecam Vagothyl miejscowo na waCIK i psikanie neomycyną- co zresztą i na ropne pryszcze pomaga. Poza tym przecieranie tonikiem bezalkoholowym do cery tłustej i peelingi-to na prawdziwe pryszcze.[/quote]

Aniu , ale Vagothylem mozna poparzyc skore zwalaszcza teraz przy takiej pogodzie jaka mamy wiec lepiej z nim uwazac albo rozcienczyc !! ja mysle ze dobry jes baneocin wspomniany wczesniej , clotrimazolum , homeoplasmine , szampon dr seidla z siarka i dziegciem , i manusan

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Psy']Bartku,a czy ja pisałam,żeby nie ostrożnie? Przy zapaleniu mieszków biorę Vagotyl na czubek wacika do uszu i przykładam na sekundę do miejsca, gdzie zebrała się ropa. Nie zdażyło mi się spalić skóry, bo jej nie dotykam.[/quote]

Ty i ja to wiemy ... ale czy nomu wie ???

Link to comment
Share on other sites

Te pryszcze są takie białe, coś jak u nas. Tylko jest ich nawet troche na samym grzbiecie, na wierzchu, po bokach wogole nie ma, a wągierki to ma ale takie malutkie i ich prawie nie widać bo ma ciemną skórke. Nie goliłam go. Ale byłam u weterynarza i powiedział że to może być od słońca, bo u nas strasznie mocno piekło.

A jeszce takie pytanie: tą witaminke A to sie wkrapla z jedzeniem??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...