Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Dziękujemy wszyskim.

Diana, te ilosci granulek to sa takie uśrednione, ja dawałam po 3-4 w czasie porodu, jak mi w ręke wypadło . Arnice zaczełam dawac 2 tyg przed porodem i daje 2x 5 cały czas. Fakt, ze krwi duzo mniej, dzis tylko raz wymieniałam podkład pod suką, normalnie bym wymieniala ze 3 razy. . Wczesniej juz kilka moich kolezanek sprawdzało to wspomaganie i kazda zachwycona jak i ja, to cudownie działa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Są, są :loveu: mamy 4 kajtki, 3 chłopaczki i lalunie malutką. Kazdemu zyczę takiego łatwego i błyskawicznego porodu - poltorej godziny od 1 skurczu do urodzenia ostatniego łożyska. Szare malenstwo nas troche zestresowało bo nie chciało jesc w nocy, ale juz dzielnie wisi na cycach. Jak kogos interesuja wagi takich szczurkow- najwieksze 220 gram, najmniejszy błękitek 110.

[URL]http://img23.imageshack.us/img23/6251/002usq.jpg[/URL]

[/quote]
Kolejne cudeńka na forum :loveu: a poród błyskawiczny!!! :crazyeye: nic tylko każdej suce takiego życzyć!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

I my też jesteśmy po...

Wynik 4 + 2 :loveu:

Akcja porodowa zaczęła się o 2-giej w nocy - Alfa zażyczyła sobie spaceru

godz.3.56 - suczka czarna z białymi znaczeniami pod brodą i na piersiach (298 g):loveu:
godz.4.30 - suczka czarna z białymi znaczeniami na piersi i w skarpetkach (283 g):loveu:
godz.4.53 - suczka czarna z białą krawatką (293 g):loveu:
godz.5.13 - piesek czarny z białymi znaczeniami w skarpetkach (313 g):loveu:
godz.5.23 - piesek czarny z białą krawatką (292 g):loveu:
godz.5.59 - suczka czarna z białymi znaczeniami w podkolanówkach (245 g):loveu:

Jak widać miot jest bardzo wyrównany. Po południu zrobię im zdjęcia i
wstawię na forum.;)
A teraz idę spać... :sleep2: Mam nadzieję, że nie będzie niespodzianki jak w ubiegłym roku...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']I my też jesteśmy po...
[/quote]
Noooo, piekny, wyrównany miot!
Trzymam kciuki, aby nie było niespodzianek...:cool1:

A jak się wyśpisz, to .... foteczki chcemy!!!:loveu:

Pzdr.

[quote name='Musiałek']Gratuluje :))

ciesze sie że jest taki topik i własnie chciałam do niego dołączyć ponieważ wczoraj potwierdziła się ciąża Sheiny :)) na szybkim usg lekarz powiedział że 5 jest napewno :))

planowany termin porodu 13-14 maj

zarówno dla sheiny jak i dla mnie będzie to [B]pierwszy raz :lol:[/B]

mam nadzieje ze sie wiele od was naucze i przy was dobrze przygotuje do tego jak dla mnie wielkiego wydarzenia :))


słyszałam o takiej mozliwości że studenci w ramach praktyk mogliby pomoc przy opiece nad szczenietami ??[/quote]
Hej, Musiałku!
Co prawda już obiecywałam, że będę trzymac kciuki za Was obie, ale potwierdzę to i tutaj, na forum.:lol: MOCNO TRZYMAM KCIUKI ZA wAS OBIE!!!

A o tych praktykach to nie słyszałam. Ale może warto np. dać takie ogłoszenie na Wydz. Weterynarii...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje :))

ciesze sie że jest taki topik i własnie chciałam do niego dołączyć ponieważ wczoraj potwierdziła się ciąża Sheiny :)) na szybkim usg lekarz powiedział że 5 jest napewno :))

planowany termin porodu 13-14 maj

zarówno dla sheiny jak i dla mnie będzie to [B]pierwszy raz :lol:[/B]

mam nadzieje ze sie wiele od was naucze i przy was dobrze przygotuje do tego jak dla mnie wielkiego wydarzenia :))


słyszałam o takiej mozliwości że studenci w ramach praktyk mogliby pomoc przy opiece nad szczenietami ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']właśnie wpadłam tutaj, żeby pytać co u was... i miłe zaskoczenie - maluchy już są :multi:
Gratulacje !!! w 2 godziny 6 maluchów... expresowo.
Wstaw w wolnej chwili zdjęcia dzieci;)[/quote]


Alojzyna napisała, że o 2 godzinie w nocy się poród zaczął, a nie że trwał 2 godziny ;) przynajmniej ja to tak rozumiem ;)

przy okazji bardzo proszę wymiziać dzielną Alfę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']Alojzyna napisała, że o 2 godzinie w nocy się poród zaczął, a nie że trwał 2 godziny ;) przynajmniej ja to tak rozumiem ;)

przy okazji bardzo proszę wymiziać dzielną Alfę ;)[/quote]
Może było bardzo wcześnie rano, ale mimo wszystko zrozumiałam dobrze :).
Od pierwszego malucha, do ostatniego, mineły 2 godziny. Przed-porodowego dyszanka itd nie wliczam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']słyszałam o takiej mozliwości że studenci w ramach praktyk mogliby pomoc przy opiece nad szczenietami ??[/quote]

Co prawda o takich praktykach nie słyszałam, raczej są hodowlane w oborach, itd. To mogłoby być raczej w ramach wolontariatu (a szkoda bo szczeniaczki fajniejsze :loveu:), ale jak napiszesz ogłoszenie to mogę je powiesić pod dziekanatem ;)

Wszystkie szczeniaczki są śliczne! Gratuluję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']pytanie 1 - jakich wag uzywacie do wazenia szczeniat ?

pytanie 2 - czym wyścieliś posłanie suki do porodu i na pierwsze tygodnie szczeniat ?[/quote]

1. ja mam elektoniczną, miałam kiedys kuchenną zwykłą ale co ważyłam to inny wynik był a to jednak bardzo ważne czy maluch przybiera, stoi czy co najgorsze traci wagę

2. ja wybieram stare prześcieradło, ręcznik żeby już "po" nie bawić się w jakieś czyszczenie tylko wywalić, i na pierwsze tygodnie też wybieram jakies stare ręczniki, prześcieradła, pościele ( jak mam potwierdzoną ciążę zaczynam wydzwaniać po koleżankach, ciotkach itd by przeszukały szafy :) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']Gratuluje :))

ciesze sie że jest taki topik i własnie chciałam do niego dołączyć ponieważ wczoraj potwierdziła się ciąża Sheiny :)) na szybkim usg lekarz powiedział że 5 jest napewno :))

planowany termin porodu 13-14 maj

zarówno dla sheiny jak i dla mnie będzie to [B]pierwszy raz :lol:[/B]

mam nadzieje ze sie wiele od was naucze i przy was dobrze przygotuje do tego jak dla mnie wielkiego wydarzenia :))


słyszałam o takiej mozliwości że studenci w ramach praktyk mogliby pomoc przy opiece nad szczenietami ??[/quote]


Gratulacje Iwonka :) Cieszymy sie razem z Tobą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.ania']Co prawda o takich praktykach nie słyszałam, raczej są hodowlane w oborach, itd.[/QUOTE]
Bo to chyba jakaś nowa możliwosc - ja będe miała w wakacje studentke zootechniki do pomocy - właśnie w ramach praktyk hodowlanych (a krówki nie mam ani jednej :evil_lol::evil_lol: ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']pytanie 1 - jakich wag uzywacie do wazenia szczeniat ?

pytanie 2 - czym wyścieliś posłanie suki do porodu i na pierwsze tygodnie szczeniat ?[/quote]
Ja staram się zuzyć stare prześcieradła, ręczniki itp., aby potem nie bawić się w pranie, gotowanie itp. (tak, jak pisała Dzidtka_Gl). Mam też kupiony zawczasu zapas podkładów higienicznych Seni (bardzo dobrze się sprawdzają w takich przypadkach, ale zwykłe, nie ekologiczne). Kupuję je w sklepie internetowym:
[url=http://www.blizejciebie.pl]Pieluchy, pieluszki i kosmetyki dla dzieci i niemowl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ja staram się zuzyć stare prześcieradła, ręczniki itp., aby potem nie bawić się w pranie, gotowanie itp. (tak, jak pisała Dzidtka_Gl). Mam też kupiony zawczasu zapas podkładów higienicznych Seni (bardzo dobrze się sprawdzają w takich przypadkach, ale zwykłe, nie ekologiczne). Kupuję je w sklepie internetowym:
[url=http://www.blizejciebie.pl]Pieluchy, pieluszki i kosmetyki dla dzieci i niemowl[/quote]

My uzywamy przescieradeł i recznikow ktore potem pierzemy i dodatkowo podkłady higieniczne.

Tez zamowiłam podkłady w tym sklepie, obiecali na poniedziałek do dzis nie mam ich. Bedzie łomot. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marihuana']
Tez zamowiłam podkłady w tym sklepie, obiecali na poniedziałek do dzis nie mam ich. Bedzie łomot. :mad:[/quote]
No to rzeczywiście nieładnie z ich strony.
A moje zamówienia zawsze były realizowane terminowo...
Może nie lubia boksiów...?;) Chociaz basenji tez na "be"...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']I my też jesteśmy po...

Wynik 4 + 2 :loveu:

Akcja porodowa zaczęła się o 2-giej w nocy - Alfa zażyczyła sobie spaceru

godz.3.56 - suczka czarna z białymi znaczeniami pod brodą i na piersiach (298 g):loveu:
godz.4.30 - suczka czarna z białymi znaczeniami na piersi i w skarpetkach (283 g):loveu:
godz.4.53 - suczka czarna z białą krawatką (293 g):loveu:
godz.5.13 - piesek czarny z białymi znaczeniami w skarpetkach (313 g):loveu:
godz.5.23 - piesek czarny z białą krawatką (292 g):loveu:
godz.5.59 - suczka czarna z białymi znaczeniami w podkolanówkach (245 g):loveu:

Jak widać miot jest bardzo wyrównany. Po południu zrobię im zdjęcia i
wstawię na forum.;)
A teraz idę spać... :sleep2: Mam nadzieję, że nie będzie niespodzianki jak w ubiegłym roku...:evil_lol:[/quote]


GRATULACJE :loveu::loveu::loveu:

I napewno juz się wyspałaś, dawaj fotki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A takie wklady z zoosklepu dla szczeniat?
Przy porodzie lenolium,na nim taki wklad,jak sie napelni,do kosza.
Po porodzie kocyk,folia i przescieradlo(albo do smieci,albo do prania).
Czy jak jest cieplko w mieszkaniu,mozna tak ze stosowac jak i przy porodzie?
[IMG]http://i039.radikal.ru/0904/b9/983cbb29f7ba.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']GRATULACJE :loveu::loveu::loveu:

I napewno juz się wyspałaś, dawaj fotki :evil_lol:[/quote]

Wogóle nie poszłam spać :evil_lol:

Zrobiłam jajka z chrznem, wstawiłam sernik do piekarnika a teraz zabieram się za babkę... :lol:
Może w przerwie między mazurkiem a makowcem coś wykombinuję...
Jeszcze jakiś obiad by się przydał - chyba zamówię pizzę :razz:

Na razie z doskoku doglądam maluchy, czy sobie radzą przy cyckach.

Ja do porodu używam wykładzinę, na to podkład (podkłady kupuję w sklepie zaopatrzenia medycznego - paczka 38 zł.) a na wierzch ręczniki i stare prześcierała. Prześcierała wyrzucam a ręczniki gotuję.

Potem na wykładzinie jest tylko kocyk, podkład i flanelowe prześcierało (zwykle kupuję je w ciucholandach).

Maluchy ważę na kuchennej wadze elektronicznej (z Tesco ;))- wynik szybki i dokładny.

Lecę ucierać babkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Alojzyna gratulacje! U nas było praktycznie tak samo czasowo :) Nie ma to jak spokojna noc :D

Ja też używam starej pościeli pościąganej od całej rodziny i znajomych :D Do porodu jeszcze dodatkowo lignina. Rzeczy poporodowe wyrzucam, a późniejsze piorę.

Wagę mamy elektroniczną. Nasza dyżurna odmówiła posłuszeństwa wiec kupiłam taką śmieszną cienką w...Biedronce :D Postaram się zrobić później jakieś zdjęcie.

Ktoś mu mówił o wagach dzieci. Moje robale mają dziś 6 dni i najmniejszy (ten odratowany - SURVIVOR :eviltong:) waży 158 a najcięższy 282g.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...