Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Witam!!!
Jestem ja razem z moja labą przezywamy 58 dzień.Sunia jakby nie wiedziała co ją czeka...;) ruch to od jakiegos juz czasu trzeba jej mocno ograniczac bo hamulcy nie ma panna nasza.mam tylko nadzieje ze do trzyma do weekendu ale juz brzuch przy ziemi widac śluz wiec sądze ze to juz tuz tuz

Link to comment
Share on other sites

Please,przetlumaczyc!!
Je nevyhnutné už v tomto období privykať suku na bedničku, v ktorej bude rodiť. [B]NEDEĽA[/B]
29.03.2009
50.deň

[URL="javascript:ShowFoto ('48_51.jpg', 400, 300);"][IMG]http://www.rr.sk/images/pregn_kal/48_51s.jpg[/IMG][/URL]Brucho suky je preplnené šteniatkami a je možné pozorovať ich sporadický pohyb (mrvenie). Plody dosahujú cca 75% svojej pôrodnej hmotnosti. Telá plodov majú už sformované tvary. Veľkosť plodov je cca 12cm. Suka v tomto období môže (ale nemusí) stratiť chuť do jedla. Je dobré ju kŕmiť častejšie a malými dávkami. Celkovú dennú dávku je vhodné pozvoľna zvyšovať oproti pôvodnej (pred graviditou) o 25-50%. [B]PONDELOK[/B]
30.03.2009
51.deň

[URL="javascript:ShowFoto ('48_51.jpg', 400, 300);"][IMG]http://www.rr.sk/images/pregn_kal/48_51s.jpg[/IMG][/URL]V tomto období už môže veľmi sporadicky dochádzať k mimovoľnému uvoľneniu pár kvapiek mlieka z niektorej bradavky. Je čas ich začať sučke pravidelne jemne čistiť teplou vodou.

Link to comment
Share on other sites

Ponawiam prosbe przetlumaczyc!!
Je nevyhnutné už v tomto období privykať suku na bedničku, v ktorej bude rodiť. [B]NEDEĽA[/B]
29.03.2009
50.deň

[URL="javascript:ShowFoto ('48_51.jpg', 400, 300);"][IMG]http://www.rr.sk/images/pregn_kal/48_51s.jpg[/IMG][/URL]Brucho suky je preplnené šteniatkami a je možné pozorovať ich sporadický pohyb (mrvenie). Plody dosahujú cca 75% svojej pôrodnej hmotnosti. Telá plodov majú už sformované tvary. Veľkosť plodov je cca 12cm. Suka v tomto období môže (ale nemusí) stratiť chuť do jedla. Je dobré ju kŕmiť častejšie a malými dávkami. Celkovú dennú dávku je vhodné pozvoľna zvyšovať oproti pôvodnej (pred graviditou) o 25-50%. [B]PONDELOK[/B]
30.03.2009
51.deň

[URL="javascript:ShowFoto ('48_51.jpg', 400, 300);"][IMG]http://www.rr.sk/images/pregn_kal/48_51s.jpg[/IMG][/URL]V tomto období už môže veľmi sporadicky dochádzať k mimovoľnému uvoľneniu pár kvapiek mlieka z niektorej bradavky. Je čas ich začať sučke pravidelne jemne čistiť teplou vodou.

Link to comment
Share on other sites

50 dzień
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]Brzuch suki jest szczeniakami przepełniony i możliwe jest obserwowanie ruchu sporadycznie (mrvenie). Szczenięta osiągnęły około 75% ich wagi urodzeniowej. Ciało szczeniąt nabrało kształtów. Wielkość szczeniaka jest około 12 cm. Sukaw tym okresie może (ale nie musi) tracić apetyt. Dobrze jest karmić częściej w małych dawkach. Całkowita dawka jedzenia powinna stopniowo wzrastać(przed ciążą) o 25-50%.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3]51 dzień[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New][SIZE=3][COLOR=black][FONT=Courier New]W tym okresie mogą wystąpić sporadycznie bardzo spontaniczne uwolnienie kilka kropli mleka z sutków. Nadszedł czas, aby rozpocząć suce regularnie czyścić sutki delikatnie ciepłą wodą.[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastoki']Wielkie dzieki!!
Ja troche rozumiem lecz nie do konca,dlatego pytam...
Wlasnie zauwazylam ,ze je mnie,doradzcie,co robic?przezucic na gotowane ,ale tam nie bedzie dodatkow mineralow jak w karmie superpremium[/quote]

Ja też nie rozumiałam dokładnie i przetłumaczyłam translatorem w googlach tylko trochę ci bardziej po polsku napisałam bo tłumaczy dosłownie.
Ja swoją karmiłam gotowanym i suplementowałam bo niestety nei chciała mi nic jeść dawaj moze jej posiłki mniejsze a częściej chyba,ze to przypadek tj moja małpa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...