Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='dzasta']Sodaliski moje kochane małe :)
[url]http://www.sodalis.pl/miotM.15d.1m.JPG[/url]
Świetne są maluszki byłam macałam nawet dwa razy :) Teraz to już pewnie dotrę jak będą już dużymi poważnymi labkami :D[/QUOTE]
Pytanie: czy labek może być poważnym labkiem...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
od razu mówię że nie przeglądałam tego wątku od deski do deski więc mogę poruszyć temat już wałkowany

ciężArna suka, rasy olbrzymiej, dziś wypada 63 dzień ciąży od 1 krycia, drugie było 2 dni później
niepokoi mnie jej zachowanie
we wtorek zauwazyłam śluz - nie wiem czy to czop odszedł czy był to śluz niezależny od czopa śluzowego
we wtorek straciła apetyt (do tej pory miała dużą chęć na michę), we wtorek nic nie jadła do środy wieczór, w środę wieczorem zjadła i od tamtej pory nic nie je

dziwi mnie też temperatura:
w środę rano spadła do 37,4 by wieczorem wzrosnąć do 38
w czwartek rano 36,8 , wieczorem 37,8
dziś rano 38,2 i spada o 14.30 było 37,3 o 16 37,1


suka, jest spokojna, dyszy ale nie szykuje gniazda, nie kopie nory.. dziś w ciągu dnia miała lekkie skurcze takie jakby dreszcze.

co o tym myślicie? miał ktoś z was podobne skoki temp u swojej suki?

Spodziewam się komplikacji przy tym porodzie bo suka ma częściowo zarośnięte wejście do pochwy (wewnątrz)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie umówiłam się na wizytę na 21 , najgorsze że nagle okazało się że mój wet wyjeżdża w weekend i muszę zmienić lekarza w razie potrzeby cc lub komplikacji
tak chciałam Was podpytać bo co dwie głowy ..
do tej pory poród moich suk przebiegał bardziej książkowo no i nigdy wcześniej nie miałam przypadku tej belki w pochwie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aruena']Witajcie,
od razu mówię że nie przeglądałam tego wątku od deski do deski więc mogę poruszyć temat już wałkowany

ciężArna suka, rasy olbrzymiej, dziś wypada 63 dzień ciąży od 1 krycia, drugie było 2 dni później
niepokoi mnie jej zachowanie
we wtorek zauwazyłam śluz - nie wiem czy to czop odszedł czy był to śluz niezależny od czopa śluzowego
we wtorek straciła apetyt (do tej pory miała dużą chęć na michę), we wtorek nic nie jadła do środy wieczór, w środę wieczorem zjadła i od tamtej pory nic nie je

dziwi mnie też temperatura:
w środę rano spadła do 37,4 by wieczorem wzrosnąć do 38
w czwartek rano 36,8 , wieczorem 37,8
dziś rano 38,2 i spada o 14.30 było 37,3 o 16 37,1


suka, jest spokojna, dyszy ale nie szykuje gniazda, nie kopie nory.. dziś w ciągu dnia miała lekkie skurcze takie jakby dreszcze.

co o tym myślicie? miał ktoś z was podobne skoki temp u swojej suki?

Spodziewam się komplikacji przy tym porodzie bo suka ma częściowo zarośnięte wejście do pochwy (wewnątrz)[/QUOTE]
Moja suczka miala takie skoki, 6 dni przed porodem spadla jej z 37,4 na 36,6 potem nastepnego dnia wzrosla do 37 i tak sie zatrzymala , dzien przed porodem nic nie jadla , w nocy wymiotowała juz czułam że coś jest na rzeczy.
Rano spadła jej temperatura do 35 st i tylko lekko dyszała, żadnego drapania, budowania gniazda itd Po 20 -30 minutach od skurczy miałam już pierwszego szczeniaka. Śluz też odchodzil ale nie czopem jednorazowo tylko przez tydzien co później skojarzyłam.
Ja bym zadzwoniła do kogoś kto zajmuje sie odbieraniem porodu i zapytała czy wszystko gra, ja miałam na telefonie 3 specjalistów, jak już zaczęło się dzwoniłam i pytałam czy tak ma być bo to był mój pierwszy poród.
Tak że najlepiej zadzwonić.

Angie ale słoooodziak :loveu: a moje słodziaki skończyły wczoraj miesiąc, masakra jak ten czas leci :-o
[url]http://www.suri.pl/galerie/?album=1&gallery=28[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matyk']Judit Gratulacje hehe tylko troszkę się naczekamy pokaż mamusie pokaz :)[/QUOTE]

dzięki,
a o to rodzice pierwszego miotu:

tatuś
[img]http://img233.imageshack.us/img233/7438/dickzeskripu.jpg[/img]

mamusia
[img]http://img20.imageshack.us/img20/6622/jardarysiwykrot.jpg[/img]

i drugiego miotu:

tatuś
[img]http://img687.imageshack.us/img687/8075/leobojandoli.jpg[/img]

mamusia
[img]http://img59.imageshack.us/img59/6853/aaliyaharistokrat.jpg[/img]



[quote name='Asiaczek']To juz niedługo, miesiąc zaledwie:)
Pzdr.[/QUOTE]

no dla nas to też niedługo, już tylko o tym się myśli :D a panny są tak grube że się patrzeć na nie nie mogę :eviltong:


[quote name='Kaladan']Judit trzymam kciuki :) Jak dobrze pójdzie też niedługo będziemy czekać:)[/QUOTE]

dzięki, my też trzymamy kciuki za Padme :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aruena']Witajcie,
od razu mówię że nie przeglądałam tego wątku od deski do deski więc mogę poruszyć temat już wałkowany

ciężArna suka, rasy olbrzymiej, dziś wypada 63 dzień ciąży od 1 krycia, drugie było 2 dni później
niepokoi mnie jej zachowanie
we wtorek zauwazyłam śluz - nie wiem czy to czop odszedł czy był to śluz niezależny od czopa śluzowego
we wtorek straciła apetyt (do tej pory miała dużą chęć na michę), we wtorek nic nie jadła do środy wieczór, w środę wieczorem zjadła i od tamtej pory nic nie je

dziwi mnie też temperatura:
w środę rano spadła do 37,4 by wieczorem wzrosnąć do 38
w czwartek rano 36,8 , wieczorem 37,8
dziś rano 38,2 i spada o 14.30 było 37,3 o 16 37,1


suka, jest spokojna, dyszy ale nie szykuje gniazda, nie kopie nory.. dziś w ciągu dnia miała lekkie skurcze takie jakby dreszcze.

co o tym myślicie? miał ktoś z was podobne skoki temp u swojej suki?

Spodziewam się komplikacji przy tym porodzie bo suka ma częściowo zarośnięte wejście do pochwy (wewnątrz)[/QUOTE]

po pierwsze. Kto Ci pokryl suke z nieprawidlowa budowa pochwy??
Po drugie jesli juz to takie wady powinno skorygowac sie przed kryciem/ciaza.
Po trzecie jaka masz pewnosc, ze podobnych zrostow nie ma glebiej??
Po czwarte juz masz taka suke tuz przed porodem, to powinna byc monitorowana stale przez weta i w razie jakichkolwiek watpliwosci porod powinien byc rozwiazany cesarka....

Skoki temp nie sa niczym dziwnym, skurcze przepowiadajace tez ale..... no wlasnie ale.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzasta']Sodaliski moje kochane małe :)

[url]http://www.sodalis.pl/miotM.15d.1m.JPG[/url]

Świetne są maluszki byłam macałam nawet dwa razy :) Teraz to już pewnie dotrę jak będą już dużymi poważnymi labkami :D[/QUOTE]

Specjalnie dla Ciebie:

Drzemka poobiednia:

[img]http://www.sodalis.pl/miotN.20d.4m.JPG[/img]


[b]Ilka21[/b] Szczeniorki śliczne, imionka rewelacja :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gośka']O jej! Ja myślałam że ta druga suczka to pp ;)[/QUOTE]
no nie hl , jak zobaczysz na pierwsze fotki to widać, niestety 3 tyg po porodzie włos urósł i nie widac prześwitów na fotach. Do tego ma cit dłuższy włos jak druga siostra więc bardziej maskuje swoją nagość hihihi

Sodalis dziękujemy :)

Link to comment
Share on other sites

w kwestii 3 pierwszych pytań - dr Jurka ginekolog z warszawy. Są dwie szkoły usuwania beleczek: jedna przed kryciem w okresie międzycieczkowym, druga w trakcie porodu: najczesciej pierwsze szczenie ją wypycha lub człowiek przerywa palcem. Belka w pochwie nie jest niczym zjawiskowym i często właściciel nawet nie wie ze jego suka takową posiada (wszystko co powyżej napisałam to słowa dr Jurki)

wiem kiedy i w jakim przypadku mam sie zwrócić do weta :) - wizyta była już umówiona - zapytałam bo to wszystko razem nie dawało mi spokoju- i jak się okazało miałam racje. (dla zainteresowanych, ciąża zakończyła się cc - przyczyną cięcia nie była belka)

w kwestii ostatniej twojej uwagi częściowo się zgadzam nie ma sensu ryzykować, tylko co oznacza w praktyce słowo "jakichkolwiek wątpliwości.. cc"

na marginesie: nie wiem czy było to celowe ale ton Twojej wypowiedzi był conajmniej zaskakujący..
[quote name='PANGEA']po pierwsze. Kto Ci pokryl suke z nieprawidlowa budowa pochwy??
Po drugie jesli juz to takie wady powinno skorygowac sie przed kryciem/ciaza.
Po trzecie jaka masz pewnosc, ze podobnych zrostow nie ma glebiej??
Po czwarte juz masz taka suke tuz przed porodem, to powinna byc monitorowana stale przez weta i w razie jakichkolwiek watpliwosci porod powinien byc rozwiazany cesarka....

Skoki temp nie sa niczym dziwnym, skurcze przepowiadajace tez ale..... no wlasnie ale.....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...