Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='Alojzyna']ja też bym pozwoliła karmić maluchy :)
przecież suczka normalnie rodząca i karmiąca swoje szczeniaki dostaje cieczkę w normalnym terminie, tak jakby nie rodziła i podczas tej cieczki też mogła by mieć szczeniaki
tak jak pisze aneta - więcej szkody może dać chemiczne zatrzymywanie laktacji lub zastój pokarmu[/QUOTE]


teraz to juz mam zupełny mętlik w glowie . Bardzo zal mi Fibi bo dziewczyna rwie sie do maluszkow bardzo , w całym domu przeciez czuje ich zapach no i widzi je przeciez bo sa z nami w salonie . Gdyby nie to ze chce ja kryć nie mialabym nic przeciwko karmieniu , z drugiej strony , skoro i tak juz ma pokarm i jakies zmiany hormonalne nastapily to moze faktycznie czemu nie ?

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście tj pisałam wolałabym dać suce mamkować, tylko karm ją karmą tj normalnie miałaby szczenięta. Mnie pewnie za jakiś rok czeka taka sama sytuacja, bo jak pokryję Fibi(córkę Molly) to na pewno Molly dostanie mleka na zawołanie bo ona zawsze ma urojone w momencie gdy nie jest kryta. Ostatnio nawet sama patrzyłam czy na forum jakiś zwierzaczek nie potrzebuje mamki a wybicie z głowy laktacji wyniosło prawie tyle co by maluchy odkarmiła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']jakies zmiany hormonalne nastapily to moze faktycznie czemu nie ?[/QUOTE]
Tylko, że żadne zmiany hormonalne prawdopodobnie nie nastąpiły, laktacja 2 miesiące po cieczce jest z punktu widzenia psich hormonów czymś zupełnie normalnym niezależnie od tego czy suka byłą pokryta czy nie, tak już psi gatunek ma i stąd tak częste u suk ciąże urojone.
Hormonalnie z nią jest najprawdopodobniej wszystko normalnie, po prostu z powodu obecności szczeniąt objawy ciąży urojonej, a teraz laktacji są u niej mocniej niż normalnie wyrażone.

Link to comment
Share on other sites

No wlaśnie...nie mogę nigdzie znaleźć takich info :( Dodam że suka przed kryciem miała robione dokładne USG jamy brzusznej,cytologię,morfologię itd.Pokryłam ją po upewnieniu się że jest całkowicie zdrowa.Co tydzień też jeździmy na kontrolne USG i wszystko jest w najlepszym porządku i wczoraj nagle ten śluz-martwię się.Dlatego najpierw chciałam Was podpytać zanim wet uzna mnie za histeryczkę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']Wczoraj, Margo powiła 6 maluchów. Mamy 2 żółtych chłopców i 4 pręgowane dziewczynki.
Maluchy jedzą i śpią..i tego ostatniego bardzo im zazdroszczę :D

[IMG]http://www.splendoria-vratislavia.vel.pl/pliki/mio-t-1dzien.jpg[/IMG][/QUOTE]
Super nowina, gratulacje!:multi: :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olbrzymiasta']No wlaśnie...nie mogę nigdzie znaleźć takich info :( Dodam że suka przed kryciem miała robione dokładne USG jamy brzusznej,cytologię,morfologię itd.Pokryłam ją po upewnieniu się że jest całkowicie zdrowa.Co tydzień też jeździmy na kontrolne USG i wszystko jest w najlepszym porządku i wczoraj nagle ten śluz-martwię się.Dlatego najpierw chciałam Was podpytać zanim wet uzna mnie za histeryczkę :)[/QUOTE]

Niektóre suczki tak mają, może to być nic groźnego, ale może tez być to pierwszy objaw problemów, różnie to bywa, myślę, że dobrze by było zrobić USG i sprawdzić poziom progesteronu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...