Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Rodzice ja tak od strony psychologicznej zajadę, a jakbyś tak zastosowała te wkłady z feromonami co uspakajają.
Bo tak myślę, że ona się stresuje nową rolą i trochę nie może sie odnaleźć co wpływa też pewnie na rodzaj mleka co za tym idzie szczeniaczkom bolą brzuszki.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy warto panikować, bo są suki które grzebią jak wariatki po porodzie - czasami tak, że zakopują szczeniaki. Niektórym nie pasuje miejsce kojca i próbują zamelinować maluchy w innym, dla nich bardziej "odpowiednim".
Natomiast brak apetytu, gorączka, żywa krew w upławach, jakieś zmiany zachowania są podstawą do szybkiej wizyty u weta.

Natomiast nie wiadomo co z maluchami, wymasuj im brzuchy porządnie, bardzo rzadko ale zdarza się, że mleko matki nie służy - jest to częściej u nas u ludzi niż u psów, ale bywa. Sprawdź ile przybywają dziennie i w trakcie masowania czy mają dobre miękkie brzuszki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Incunabula']Hmm, a nie boisz się robić badania rtg?

Nieśmiało bo nieśmiało zapisujemy się na porodówkę. Dziś kończymy 36 dzień :wink: .[/QUOTE]

Nie nie boję się bo robie je w ostatnim tygodniu ciąży(nawet kilka dni przed planowanym porodem) kiedy płody juz układ nerwowy mają wykształcony itp więc przybieraja tylko na wzroście, masie i jedno naświetlenie rtg nie jest w stanie im zagrozić. Przy pierwszej ciąży polegałam tylko na usg i mało zawału nie dostałam, leciałam z samego rana na badania czy oby na pewno wyszło tyle szczenów co powinno bo miało byc więcej, przy drugim zrobilam rtg i było wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Rodzice a może maluchy poporstu nei najadają się bo suka ma zbyt mało pokarmu? No i popieram masowanie brzuszków bo po ostanich moich przeżyciach to okazało się własnie że tam był problem bo szczeniak potrzebował mocnej stymulacji do wypróżniania a suczka za lekko robiła - innym to wystarczało ale ten jeden potrzebował mocnej stymulacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lajla2009']To i ja się wkręcę nieśmiało na porodówkę...:Rose:
Dziś rozpoczynamy 57-y dzień...:Cool!:.Wyglądam dzieciaczków pod :tree1:
P.S. Rasa: Owczarek środkowoazjatycki. Chyba nie mieliście tu jeszcze takiego cielaczka...? :cool3:[/QUOTE]
Prawie razem będziemy "walczyły" bo u mojej Gajki już 55-ty dzień a i maluszki zapewne podobnych gabarytów...
Pozdrawiam wszystkich czekających na Gwiazdkowe szczeniaczki.

Link to comment
Share on other sites

chyba sytuacja powoli wraca do normy . wczoraj dokarmialam maluszki i masowałam brzuszki , Meisi zdemolowala legowisko , tak jak pisalyscie zakopywala maluszki w kocu , rozmawialam z wetem uspokoił mnie troche ze nic w macicy nie widział . Po nakarmieniu małych z butelko noc minęła spokojnie , piły juz od Meisi , sa okrągle brzuszki i śpia spokojnie . chyba wczoraj mielismy kryzys który własnie mija . Meisi rano przeniosła sie do mojego łózka i udalo jej sie lezec spokojnie bez drapania .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']chyba sytuacja powoli wraca do normy . wczoraj dokarmialam maluszki i masowałam brzuszki , Meisi zdemolowala legowisko , tak jak pisalyscie zakopywala maluszki w kocu , rozmawialam z wetem uspokoił mnie troche ze nic w macicy nie widział . Po nakarmieniu małych z butelko noc minęła spokojnie , piły juz od Meisi , sa okrągle brzuszki i śpia spokojnie . chyba wczoraj mielismy kryzys który własnie mija . Meisi rano przeniosła sie do mojego łózka i udalo jej sie lezec spokojnie bez drapania .[/QUOTE]
ufff no i całe szczęście :)

[quote name='lajla2009']To i ja się wkręcę nieśmiało na porodówkę...:Rose:
Dziś rozpoczynamy 57-y dzień...:Cool!:.Wyglądam dzieciaczków pod :tree1:
P.S. Rasa: Owczarek środkowoazjatycki. Chyba nie mieliście tu jeszcze takiego cielaczka...? :cool3:[/QUOTE]
Witaj! Widzę że to będzie zbiorowy świąteczny wysyp bobasów rodzą mini i giganty.

[URL="http://www.dogomania.pl/members/5599-Incunabula"][B]Incunabula[/B][/URL] serdecznie witam wrocławiankę, nie wiedziałam że mamy tu takie rzadkie okazy jak podengo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lajla2009']To i ja się wkręcę nieśmiało na porodówkę...:Rose:
Dziś rozpoczynamy 57-y dzień...:Cool!:.Wyglądam dzieciaczków pod :tree1:
P.S. Rasa: Owczarek środkowoazjatycki. Chyba nie mieliście tu jeszcze takiego cielaczka...? :cool3:[/QUOTE]
Ooooo, moja ulubiona rasa powiększy się ilościowo:)
super!!!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Rodzice, u mnie suki charciczki tak czasem kopia pierwsze 3-4 doby. Zazwyczaj własnie dlatego ze im nie odpowiada coś w kojcu. Rekordzistka wywala z kojca wsio i lezy z dziecmi na gołych dechach- trwa to z 10 dni, pozniej jej przechodzi i przestaje sprzatac. A mleko moze miec suka za tłuste jak na poczatkowe dni, ja pierwszy tydzien daje sukom zarcie naprawde lekkostrawne, dawniej to był gotowany indyk, a teraz leca na surowym i na poczatku tylko na chudym miesie, strus, wołowina, konina. Jak karmiłam suki starterem to przy kazdym miocie miałam bolące brzuchy u maluchow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Incunabula']Hmm, a nie boisz się robić badania rtg?

Nieśmiało bo nieśmiało zapisujemy się na porodówkę. Dziś kończymy 36 dzień :wink: .[/QUOTE]
Witam wrocławiankę...życzę bezproblemowego porodu :smile:

[quote name='lajla2009']To i ja się wkręcę nieśmiało na porodówkę...:Rose:
Dziś rozpoczynamy 57-y dzień...:Cool!:.Wyglądam dzieciaczków pod :tree1:
P.S. Rasa: Owczarek środkowoazjatycki. Chyba nie mieliście tu jeszcze takiego cielaczka...? :cool3:[/QUOTE]Gratuluję i trzymam kciuki za szczęsliwe rozwiązanie :smile:
p.s. U nas też się szykuje kilka cielaczków :-D


[quote name='bursztynki']A u nas sie zaczeło o 10rano i o 17.24 urodził sie pierwszy hawańczyk......dalej rodzimy!!!!![/QUOTE]trzymamy mocno kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...