Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='PANGEA']to teraz trzymajcie za mnie kciuki, a wlasciwie za moja suke. Jestesmy 3 tyg po kryciu. W zeszlym roku bylo pusto. Oby teraz sie udalo. To bylby w mojej hodowli miot dogow po 6 latach przerwy.
Baaaardzo, baardzo mi zalezy[/QUOTE]
będzie dobrze :D . 3mam kciuki . Dog to jedna z 3 ras o których ciągle marze :* ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']U mnie bez usg nie przejdzie bo suki tak wymyślają że sama nie wiem czy są w ciąży czy nie. Aktoreczki jedne :diabloti:.
A cieczka co roku to mnie nie cieszy bo jak suka pusta to cały rok zmarnowany :shake:. I jeszcze ta na którą najbardziej się liczy zrobi w balona :mad:.[/QUOTE]
...ale z drugiej strony - prawie cały sezon wystawowy do dyspozycji:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']będzie dobrze :D . 3mam kciuki . Dog to jedna z 3 ras o których ciągle marze :* ..[/QUOTE]

[quote name='Ajdka']woow!! Ale tu suię dzieje :):) Gratuluje wszystkim oczekujacym :):):)
Trzymam kciuki za Dożycę - mam sentyment do tej rasy - takie niespełnione marzenie z dzieciństwa :):):)[/QUOTE]

oby Wasze kciuki zadzialaly
Bo ja jestem przerazona

[quote name='Gośka']Chyba sobie baska sprawię;)
trzymam kciuki za wszytskie przyszłe i teraźniejsze mamuśki:)[/QUOTE]

Wiesz moja bassecica tez miala cieczki raz w roku. Bylo super. ALe dozyca. Dogi za krotko zyja. Pozno dojrzewaja, pozno sa do krycia. Wystarczy jedno "pudlo" i zaczyna sie stes i walka z czasem

[quote name='Asiaczek']...ale z drugiej strony - prawie cały sezon wystawowy do dyspozycji:)

Pzdr.[/QUOTE]

teraz cieczki juz w wystawach nie przeszkadzaja. Prawie juz wszedzie mozna suki wystawiac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANGEA']
teraz cieczki juz w wystawach nie przeszkadzaja. Prawie juz wszedzie mozna suki wystawiac[/QUOTE]
Zgadza się, ale mimo wszystko, staram się nie pokazywac suk w cieczce... Broszka rozpulchniona, duża, suka troche nerwowa, denerwuje ja dotykanie z tyłu i ustawianie... Ja lubię pokazywac psa w kondycji i bez stressu. Ot, taka wygodnicka jestem:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ja również nie wyobrażam sobie pokazywania suki w cieczce. Moja suka kryje się od pierwszego do 30 dnia cieczki hahaha, wystawianie suki chodzącej bokiem z ogonem na głowie jakoś do mnie nie przemawia.
Pangea, no niestety dogi krótko żyją, wiem coś o tym, sama miałam doga, odszedł za TM w wieku 5,5 roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lady Nona']Angelka,bardzo się cieszę,że Suri ma potwierdzoną ciążę.Sprawdziła się moja rada.Teraz Ty trzymaj kciuki za moją suczkę,już rok starań i nic.[/QUOTE]
Nio rada i kciuki sie przydały :) :multi: :Rose:stwierdziłam, że postawie na krycie "bez kombinacji" no i się powiodło, oczywiście teraz ja trzymam kciuki za twoja suczkę :)

Link to comment
Share on other sites

Angelka,Angi-wielkie dzięki.Na tym wątku jestem od dawna,niestety na razie jako obserwator.Wszystkie Wasze sugestie wzięłam do serca,przygotowane z moją afganką byłyśmy, jak się wydawało dobrze.Progesteron i cytologia u dr Niżańskiego,wyznaczenie terminu i....za pierwszym razem inseminacja bez powodzenia,drugi raz wyprawa 1700 km w jedną stronę,za póżno.Progesteron mówił co innego,a zachowanie suki co innego.Dlatego poradziłam Angelce jechać odpowiednio wcześniej i próbować-sukces.Teraz już nie wiem co robić,dr Niżański proponuje najpierw podawanie homeopatyków,a w ostateczności zastosowanie hormonu.Tylko,że ja się tego wspomagania boję.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek,ta homeopatia ma być od stycznia po to aby owulacja była wyrażniejsza.Dotychczas termin krycia był wyznaczony na podstawie progesteronu,a z obserwacji zachowania suczki uważam,że był 4 dni wcześniej.Potem to się potwierdziło,reproduktor nie był zainteresowany.
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Mi progesteron zawsze dobrze wyznacza ale jak robie baania tylko w jednym labo w Wawie bo jak robiłam w innychn to cuda na kiju mi wychodziły. I na podstawie progesteronu były krycia oreślane i mioty to 6 i 8 szczeniąt.Jeżeli chodzi o zachowanie to moja suka bardzo długo daje się kryć i rep sie intersuje więc poprostu ściemia mi nie dobra małpa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...