Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='Błyskotka']Jeszcze nic nie wiem. Chyba dzisiaj wieczorem będę wiedziała i moja suka dostanie psiego Oskara za udawanie :evil_lol:.[/quote]
Wybaczcie, że post pod postem ale nie wiem jak kilkakrotny cytat wpisać:oops:

Błyskotka - ja trzymam kciuki za pannicę! Mam nadzieję, że teraz się udało!
Jeszcze nigdy nie widziałam malud tej rasy!
Więc.....mam nadzieję, że się udało! Bardzo chcę zobaczyć Twoje maleństwa:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Przeglądając ten temat az nie mogę się doczekać swoich dzieciaków - hi hi narazie tylko zaplanowane ale już niedługo plany przerodzą się w czyny:cool3:

Co do porodów to przeżyłam już dwa, pierwszy poszedł bardzo gładko urodziło 7 szczylków w odstępie max 30 minutowym - niestety jedno maleństwo zalało się i odeszło.
Drugi odbierałam już całkiem sama - oj bałam się strasznie że nie dam rady, weci pod telefonami itp. Kala urodziła terminowo jednak to był długi i ciężki poród 14h, wody płodowe przy ostatnich maluchach aż zielone, musiałam wyciągać je bo traciła siły. Ale udało się i tak na świat przyszyło 11 maluchów :multi: - ale to było 7 miesięcy temu :diabloti:
[img]http://big.photos.nasza-klasa.pl/10806567/6/other/std/53c811be45.jpeg[/img]

Odwiedzę ten dział dopiero w styczniu.;)

Powodzenia dla przyszłych mamusiek i noworodków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj temperatura spadła do 37,1, Cercia odmówiła śniadania i jest ewidentnie niespokojna. Może to już?
Trochę martwi mnie to jej niejedzenie, bo od paru dni tak je nie bardzo chętnie i w efekcie zjada mniej więcej połowę tego co powinna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besa']Dzisiaj temperatura spadła do 37,1, Cercia odmówiła śniadania i jest ewidentnie niespokojna. Może to już?
Trochę martwi mnie to jej niejedzenie, bo od paru dni tak je nie bardzo chętnie i w efekcie zjada mniej więcej połowę tego co powinna.[/quote]

Nie wiem czy tak może zachowywać się suka, ale może ona już czuje, że szczeniaki są wielkie i więcej jedzenia to wzrost dzieci i po prostu nie da rady? Może to jakiś instynkt? Mówiłaś, że szczeniaki będą duże........?

Link to comment
Share on other sites

Tak, będą duże - tak wychodzi na USG a jak będzie naprawdę - czas pokaże. Ale na tej stronce o malamutach piszą, że suka stopniowo przed zbliżającym się porodem może tracić apetyt, to może tak właśnie jest. Kurczę Afra rodziła 9 lat temu i nie pamiętam już jak u niej było.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za trzymanie kciuków :loveu:.
U mojej suni to nie bąki, na psiego Oskara nie zasłużyła (ileż można :shake:) tylko tym razem się udało :multi:.
Widzieliśmy wczoraj wraz z mężem 2 maluchy :loveu:. Oczywiście może być więcej. Jeden siedział w jednym rogu macicy a drugi w drugim :loveu:. Więcej nie sprawdzaliśmy a sunia była tylko troszkę ogolona bo chodziło nam głównie oto aby sprawdzić czy jest w tej ciąży czy nie. No i siedziały sobie takie maluszki. Coś niesamowitego :loveu:.

Termin porodu mamy wyznaczony przed Świętami. Dzisiaj jest 39 dzień ciąży. Więc po 14 grudnia można spodziewać się maluszków.
Zaczęła troszkę więcej jeść po tych strajkach i to był już dla mnie jakiś znak. Śluz również się pojawił ale nie brałam go bardzo pod uwagę.

I teraz mam najważniejsze pytanie bo nie wiem co mam zrobić.
Mamy w planach zakup drugiej suczki. Problem w tym że ona będzie do odbioru o tym samym czasie co moja sunia ma rodzić.
Nie wiem teraz czy odebrać małą przed porodem czy po :roll:. Moja sunia jest bardzo dominująca i nie wiem jak to rozegrać aby odbyło się bez większych szkód :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Blyskotko ja odbieralam szczenka kiedy dominujaca szarpejka byla 3 dni po porodzie i co mala zastala dopuszczona do cyca:crazyeye: sama bylam w ogromnym szoku a staalo sie to samoistnie, moja chwila nieuwagi i malenstwo miedzy moimi nogami weszlo do pokoju gdzie byl kojec,szarpejka ja przygarnela choc to byla grzywaczka
problem powstal tylko taki ,ze grzywaczka zaczela odmawiac jedzenia,ineresowal ja tylko cyc,cofnela sie w rozwoju

Link to comment
Share on other sites

No nareszcie coś ruszyło na tej naszej porodówce :loveu::loveu::loveu:
I będą pierwsze Chow-Chowy na dgm :loveu::loveu: Tzn. pierwsze, które zobaczę :razz::razz::razz: Ale super!!!!
Elitesse gruba ta Twoja sucz :crazyeye::loveu::loveu:

To kto rodzi najpierw? Chow Chow czy Sznut? :loveu::loveu:

:kciuki:



blondie, a wy jak tam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']

Elitesse- jaki brzuchol piekny :loveu::loveu::loveu: a jaki duzy :evil_lol::evil_lol:

Ale Wam zazdroszcze!!!!!![/quote]

[quote name='panienkabubu']Elitesse gruba ta Twoja sucz :crazyeye::loveu::loveu:

[/quote]

taki cos podejrzanie duzy :crazyeye::crazyeye:

zobaczymy co sie z niego wykluje :lol::lol: a raczej ile bo co to chyba wiem :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']Zadrowa juz na szczeniecej karmie [/quote]
Elitesse zdradź proszę w jaki sposób dawkujesz karmę szczenięcą suczce ciężarnej (pod warunkiem że nie jest to np. RC starter który ma podane dawki zarówno dla mamy jak i szczeniaka)
[quote name='panienkabubu'] blondie, a wy jak tam? [/quote]
No my czekamy na piątek ... :roll:
Gratulacje dla wszystkich którzy już wiedzą że się udało no i trzymamy kciuki za najbliższe porody :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blondie']Elitesse zdradź proszę w jaki sposób dawkujesz karmę szczenięcą suczce ciężarnej (pod warunkiem że nie jest to np. RC starter który ma podane dawki zarówno dla mamy jak i szczeniaka)
[/quote]


ja karmie eukanuba dla szczeniat ras srednich i daje mniej wiecej 3/4 kubka na posilek 2 x dziennie - nie mam jakiejs specjalnej dawki :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vikiii']Co u mamuśki słychać?
Zaczęło się ?
Trzymam mocno kciuki :)[/quote]
No właśnie nie. Wczoraj był spadek temperatury, przez noc się wierciła - myśleliśmy, że coś sie zacznie a tu nic - dziś wzrost temperatury do 37,7 i cisza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...