Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

haniago Hajdi napewno urodzi cudne sznaucerki, szybko wam zleci czas do porodu:lol:

Marta Kiwi to już poważna ciężarówka,
na początku też miałam tak wygoloną suczę ale jak się maluchy urodziły musiałam zrobić poprawkę ponieważ z tych pierwszych sutków też jadły i się okropnie włos plątał i sklejał od mleka, dodatkowo maluchy podczas jedzenia okropnie mieszają łapkami i robią kołtuny.
W jakim szamponie myjesz Kiwi łapki że są takie puszyste:lol:
Moja suczka całą ciąże przespała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelani']Ale sie sznaucerkowo zrobilo :) Nowe pokolenie brodaczy sie szykuje na ten swiat, gratulacje :thumbs:

My tez juz jestesmy po USG i za jakis miesiac bedziemy mieli kilka dzidziusiow :multi:[/quote]
O, super! Będą kolaczki "krótkie"... A dasz jakąś fotke swojej suni?
pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Boksiedwa a czym karmiłas Luśkę podczas ciązy?[/quote]
moja małpa jest na bosch'u dla aktywnych + surowa wołowina 2-3 razy w tygodniu. A od 5 tygodnia ciąży dostawała zamiast Activa karmę dla suk szczennych Reproduction też Boscha i oczywiście wołowinkę, ale już co dzień po ok 20-30 dkg.
A&R&I super maluszek :) niech się zdrowo chowa :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku to moze czas sie postarac o kolejne szczeniaczki :) Kiedy planujesz najbliższy miot?
Mimo stresów, ciąza to jednak przyjemny czas- najzabawniejsze jest zachowanie suczki- Kiwi nie do poznania- wczesniej najruchiwszy i najbardziej zwariowany pies w Krakowie - a teraz... hehe stateczna pani która obchodzi sie ze sobą jak z jajkiem ;)) No i ten brzusio do całowania :loveu:

Jośka,
narazie brzuszka do porodu nie goliłam- tylko do usg :)) Mam jednak nadzieje ze obejdzie sie bez wygalania góry ;)
Co do łapek- to na ostatnich zdjeciach jest już niestety po obcieciu włosa- do ok 2 cm długosci - nad czym bardzo ubolewam- teraz mam grubaska na cienkich łapkach ;) A szamponów używam roznych- ale najbardziej lubie bananowy bernarda :)) ostatnio chyba w tym ją kąpałam.

Noelani !!! Gratulacje!!!!!!!!!!! Będziemy pewnie w podobnym czasie rodzic :) - bo my tez za ok miesiąc... a nawet troszke mniej.
Sunia śliczna!! a czy po krótkowłosym colie mogą urodzic się długowłose?? czy to zupełnie inna rasa i nic sie nie miesza??

A&R&I gratuluję!!!!! Rodzyneczka bardzo urocza!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']
Noelani !!! Gratulacje!!!!!!!!!!! Będziemy pewnie w podobnym czasie rodzic :) - bo my tez za ok miesiąc... a nawet troszke mniej.
Sunia śliczna!! a czy po krótkowłosym colie mogą urodzic się długowłose?? czy to zupełnie inna rasa i nic sie nie miesza??
[/quote]
Czasami jeszcze rodza sie dlugowlose po krotkowlosych, ale ten wlos nie jest typowym wlosem collie dlugowlosego. Jakis czas temu laczylo sie obie rasy (bo to sa odrebne rasy) i do tej pory czasem z dwoch krotkowlosych psow rodzi sie pies z dluzszym wlosem :) Oczywiscie mowie o FCI bo w AKC w dalszym ciagu laczy sie psy z rozna dlugoscia wlosa.

Jak obliczacie dzien porodu? Od pierwszego krycia, od ostatniego czy wyciagacie srednia? ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz !! czyli taki "nietypowy" długowłosy jest niehodowlany wtedy??

Moja Kiwi byla kryta poniedzialek, wtorek, środa. We wtorek bylo chyba najlepsze krycie- tzn najdłuzej byli złączeni wiec ten dzien biorę za poczatek. Do tego dodaję 9 tygodni i wychodzi mi 2 października. Z tym ze po kryciu suczka akceptowała psy jeszcze przez 7 dni!! wiec do zaplodnienia moglo dojsc rownie dobrze kilka dni pozniej. No nic pozostaje nam czekac

Link to comment
Share on other sites

Kiwi tez by pozdrowiła gdyby nie to ze spi :evil_lol::evil_lol:

nie wiem czy ktoś juz to podawał :) znalazłam ten link na jeden ze stron hodowli RR [url]http://www.rr.sk/modules.php?name=Preg_kal[/url]
należy wybrac datę pierwszego krycia i będziecie mogli zobaczyc co w danym dniu rozwija się u Waszego pieska :) Co prawda opisy w jezyku czeskim ale można co nieco zrozumiec :) + b. ciekawe fotografie!! Polecam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Dzieki za odpowiedz !! czyli taki "nietypowy" długowłosy jest niehodowlany wtedy??
[/quote]
Tak ;) Wtedy jest to collie krotkowlosy ale niehodowlany.

My sie krylysmy od 3 do 6 sierpnia, wiec obieram sobie 5 jako "ten dzien" wiec porod powinien wypasc na ok. 4-7 pazdziernika. Ale jak bedzie to sie okaze :)

Gratulacje dla malego pomarszczonego chomiczka [B]A&R&I,[/B] pomyslec ze kiedys bedzie z niego taki duuuzy pies[B] :crazyeye:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dziewczyny tylko się nie straszcie komplikacjami, wasze suczki są młode i napewno sobie poradzą z porodem, u mojej suni na USG było widać też 3 maluchy a urodziło sie 6 :evil_lol:, i poród przebiegł bez problemów[/QUOTE]

u mnie wet wypatrzyl 3 a urodzilo sie 7 :diabloti: widac lazly do swiatla :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lidush']Taaa...a u nas widac 8:crazyeye: Wy mnie lepiej nie straszcie dziewczyny:roll:[/quote]
Czyli zeby zachowac proporcje powinno sie urodzic 19 :cool3:
Niestety pora roku jest bardzo niesprzyjajaca jesli chodzi o liczne mioty bo nie mozna calej gromady wystawic na dwor :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...