Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='mamtu']Ja również gratuluję:)
Z wielką uwagą czytam od jakiegoś czasu wszystkie posty, bo i ja 'za chwilę' będę robiła za akuszerkę;)
Moja golden retrieverka jest w 49 dniu ciąży, a ponieważ jest to pierwszy jej poród to wszystko jest wielką niewiadomą.
pzdr
magda[/quote]
Umówić wet'a (jakby co),
wyspać się na zapas
przygotować kojec
wziąć 2-3 dni wolnego z pracy
- sama widzisz, ile czeka Cię pracy... :lol:. Ale Elitesse dobrze napisała - to nie takie straszne! :lol:Powiedziałabym, że wręcz niesamowite, bo praktycznie jesteś z maluchami od samego "poczęcia",prawda?Widzisz maluchy, które 2 miesiące temu latały "z ogonkami od tatusia do mamusi jakąś ciemną drogą, która potem z czasem jaśnieje, jaśnieje i jaśnieje"...
"Tymi ręcami" powołałaś je do życia; jak dla mnei - to niesamowite.:loveu:
Mocno trzymam kciuki.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek pięknie napisane :loveu:

IraKa maluszki mają piękne karakułowe futerko i w takich gustownych kolorach.:loveu:

Jeżeli chodzi o przegląd to jeszcze niewiem czy w domu czy w ZK. Zobaczymy jak towarzystwo podrośnie, czy będę mogła się z 6 urwisków na raz zabrać :evil_lol:

mamtu na kiedy ma sunia wyznaczony termin :thumbs: .

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dokładny termin porodu poznamy dziś (wybieramy się na ostatnie usg) ale mija 'nam' 54 dzień od krycia. Suka ma już duuuży brzuch i szczęście, że teraz te dni są chłodniejsze (dużo większy komfort poruszania się i oddychania).

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamtu']Witam,

dokładny termin porodu poznamy dziś (wybieramy się na ostatnie usg) ale mija 'nam' 54 dzień od krycia. Suka ma już duuuży brzuch i szczęście, że teraz te dni są chłodniejsze (dużo większy komfort poruszania się i oddychania).

pzdr
magda[/quote]
No, to jeszcze ok. tydzień, półtora... poczekamy...
A Ty się nie denerwuj. My to zrobimy za Ciebie!:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

dziękuję za link, już sobie wszystko wydrukowałam i zaczęłam nawet czytać:). Wczoraj byliśmy na ostatnim usg i widziałam 4 kręgosłupy, ruszające się łapki i główki. Ech, co za emocje :).
Okazuje się, że maluchy są już na tyle duże, że na dniach mogą chcieć się wydostać, a jeden jest już nawet ułożony do porodu (kto pierwszy, ten lepszy)..
Zastanawia mnie, czy brak apetytu to objaw typowy dla każdej suki. Jak było u was? Bo my jeszcze temp. nie mierzymy, na razie obserwujemy jakie ma 'kubki smakowe'.

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Witam,

pytam o to jedzenie, bo jakoś się nie zanosi na to, żeby moje suczydło przestało jeść :) Za to zmierzyliśmy jej temp wieczorem i miała 37.1 , a druga rzecz dziwna to to, że dostała wczoraj piątych sił i szalała z kumplem na spacerze:), a zwykle załatwia wszystkie pilne sprawy i się kładzie na trawce na znak protestu i końca spaceru. Może korzysta z ostatnich chwil 'wolności'..

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie, cały czas czekamy:) odmierzamy temp. (rzeczywiście waha sie). Muszę przyznać, że emocję są coraz większe i jak tylko wracam do domu to się zastanawiam, czy przypadkiem nie zobaczę maluchów.:)

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Majowe maluszki juz powyrastały i poszły do swoich domków - w naszych zrobiło się spokojniej:)

A te, które dopiero się urodziły pewnie jeszcze nie mają dużo zdjęc, albo ich włascicielki trzymają je przed nami w ukryciu :mad:

Link to comment
Share on other sites

Moje gałgany na spacerku
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd2fdb082ae1722b.html"][IMG]http://images23.fotosik.pl/26/dd2fdb082ae1722bm.jpg[/IMG][/URL]

Mała czarna jest u nas jeszcze jako rezydentka, wkrótce wyjeżdża do Krakowa.




[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/418d093d6e496be3.html"][IMG]http://images24.fotosik.pl/26/418d093d6e496be3m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

o rety... w sb pomylilismy sluz wyplywajacy ze sromu (tzw czop) z wodami plodowymi..:/
nocy nie przespalismy, drugiej zreszta tez (wariacje suki w ciazy), a wczoraj Kanalii znowu zaczal wyplywac ten czop-tyle wiemy:)

jak to u waszych suczek bylo? tez czop wyplywal kilka razy? a kiedy po czopie byly bole?

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Ogłaszam, ogłaszam, że długo oczekiwany poród Kanalii odbył się tej nocy. Zakończył się nie 6 (jak było mówione) szczeniakami a 10, przecięliśmy parę pępowin, reanimowaliśmy ostatniego malca, a teraz marzy nam się sen;) Przyznam, że emocje były ogromne (tym bardziej, że na ten wieczór zaplanowany był film na komputerze, a nie poród;). Maluchy są zdrowe, pragną jedynie cycka, a jak się ktoś wsłucha, to nawet słychać piski pod naszym balkonem. Mamy 2 albinosy, 1 rudzielca a reszta to wypisz-wymaluj rodzice (rude u góry, białe na brzuszkach).

pzdr
magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...