Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Słuchajcie, mam problem z kojcem porodowym. Czy jakimś cudem ktoś z Warszawy i okolic nie miałby na sprzedaż porodówki? Bardzo zależy mi na tym, żeby mieć "bandy" w środku. Moja pierwsza porodówka jest olbrzymia, mam też dwie wielkości płotków, które służyły za porodówkę ostatnio- ale wszystkie te wersje są za duże, za małe, za wysokie, za niskie, a przede wszystkim żadna z nich nie ma "obijaka". 

Najfajniejsze byłoby takie coś: kojec-porodowy-dla-psa-meble-ogrodowe-wa

czyli niekoniecznie bardzo wysokie, ale koniecznie z obijakami.

 

W zasadzie mam materiały, ale nie mam narzędzi do poprzycinania. Okazuje się, że kupienie nowej porodówki to koszt niewiele większy do tego, co musiałabym wydać na docinanie u stolarza. Zamówić u producenta nie zdążę, bo termin porodu to 25-26.listopada, a wg mnie będzie w ogóle wcześniej, więc zamówienie pewnie nie zdąży dojechać.

 

Więc może ktoś z Was ma coś podobnego i chciałby się pozbyć/ pożyczyć???

Link to comment
Share on other sites

przepraszam że "zaśmiecam" ale nie wiem gdzie spytać... suka jest tydzien po kryciu i ma angine :( dostala juz dwa zastrzyki przeciw zapalne (nie znam nazwy, wet mowi że tylko to jest teraz dla niej bezpieczne i moze pomoc) jednak jest gorzej.... pomocy, co jej dac?!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

przepraszam że "zaśmiecam" ale nie wiem gdzie spytać... suka jest tydzien po kryciu i ma angine :( dostala juz dwa zastrzyki przeciw zapalne (nie znam nazwy, wet mowi że tylko to jest teraz dla niej bezpieczne i moze pomoc) jednak jest gorzej.... pomocy, co jej dac?!

niestety jak ktoś wspomniał- panuje kaszel kenelowy. Moja złapała będąc z tydzień w ciąży. Wet powiedział że zastrzyki przeciwzapalne są tragiczne w skutkach dla przyszłych szczeniąt, mogą spowodować że urodzą się upośledzone albo że suka poroni, podobnie jest ze sterydami. Dostała więc 6 dniowy antybiotyk, jakiś delikatny, co miał nie zaszkodzić maluchom. Teraz mamy 40ty dzień, brzuchol duży, na USG wszystkie 5 serduszek biło :) Sunia zdrowa oczywiście :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

56 dzień od pierwszego krycia. Brzuch jest ogromny, wiemy że jest dużo drobiazgu. Suka sporadycznie wstaje i naprawdę ledwo ledwo. Mam wrażenie, że brzuch jest cięższy od niej. Pije, je malutko, ale je po trochu. Temperatura dziś rano 37,0. Tak bardzo się boję...   Czy ktoś z Was pamięta własne te b.liczne mioty? Jak zniosły to suczki? W jakim dniu rodziły? Widzę, że się męczy, oczka takie biedne...

Link to comment
Share on other sites

57 dzień. Ufff  ...  Już jestem spokojniejsza, gdyż możemy uznać ciążę jako donoszoną :) Matka nadal większość dnia przesypia, porusza się jako 'wańka wstańka', Odbija jej się jeśli się zdecyduje cokolwiek z jedzonka musnąć...  Ale nie szuka miejsca, nie kopie posłania, nie interesuje się sobą, jak to miała przy poprzedniej ciąży. Dziwne...

Link to comment
Share on other sites

Wiec z anginą sobie poradziłyśmy :) nie było łatwo ale suka wyzdrowaiała... jestesmy po USG i było widać serduszka ;) ile to nie wiem. Dzisiaj jest 41 dzien

i jeszcze do Ciebie pytanie... Zauwazylam, ze moja ciezarna ma powiekszone wezly chlonne na szyi :( czy u Ciebie tez tak bylo? Nie chce jej wozic w tym stanie po wetach, bo ona jest z tych bardzo stresujacych sie, ale zaczynam sie martwic. Dostaje od poczatku ciazy scanomune. Za tydzien jedziemy szczepic drugi raz na herpes..czekam z tymi wezlami do tej wizyty :( :(

Link to comment
Share on other sites

jesli kojec dla szczeniat masz w mieszkaniu to moim zdaniem nie trzeba go specjalnie dezynfekowac,jesli wchodzi już tam suczka to wystarczy (moim zdaniem)odkurzyć,jeśli jest co odkurzać.myć sutki przed porodem?jeśli sie umarze na spacerze to zwykła woda do obmycia wystarczy.

z tymi węzłami powiedz wetowi od razu przed szczepieniem,choc uważam że powinnas już zadziałac.

Link to comment
Share on other sites

gryf80 dziękuję Ci bardzo. Tak oczywiście kojec w domu, ale jestem na etapie czytania różnych mądrych książek i tam między innymi o tym, że przed porodem (czytaj również przed karmieniem) należy sukę dokładnie umyć - narządy, sutki...i się zastanawiałam czym to zrobić, żeby maluchy nie czuły zapachu szamponu tylko mamę ;) Chyba jestem trochę przewrażliwona ;)

No właśnie te węzły...kurcze chyba w takim razie dzisiaj pojadę :( panikuję..a moze to zwykła infekcja..teraz zimno i wieje..

A wizya u weta potrafię przewidzieć jak się skończy...zajrzy w gardło, pomaca węzły, zmierzy temparaturę, nic nie znajdzie i powie żeby dawać dalej beta glukan :D

 

edit: dzwoniłam do dwóch wetów..jeden kazał przyjechać, drugi pozekać, bo i tak nie bardzo można jej w tym stanie podać jakieś leki..i bądź tu człowieku mądry

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przenoszę się tutaj bo chyba najwyższy czas :)

U nas 51 dzień i ogroooomna mama.

 

A co do chorób. Widzę, ze ta zaima wyjątkowo pechowa (chyba brak jako takiego mrozu i pełno zarazków).

Moja sunia od tygodnia ma wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych. Dostaje delikatny antybiotyk i to bardziej osłonowo aby nie przeszło jej na płuca.

Kaszel już ma dużo mniejszy, więc mam nadzieję, ze poradziła sobie z tym wirusem :)

Link to comment
Share on other sites

Ja tez sie tego bardzo bałam, ale czasem taka sonda ratuje szczeniaczkowi życie. Można karmić strzykawką, ale szczeniaczek musi umieć ssać, aby przełykał mleczko, no i jest ryzyko zalania płuc. To drastycznie wygląda, ale jest najbezpieczniejsza metoda karmienia szczeniaków, które nie ssają. Oczywiście nie polecam takiej sztywnej rury jaki jest w tym instruktarzu, ale oryginalne mięciutkie sondy zakupione w sklepie medycznym.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szczeniaczki do 10 dnia życia nie mają odruchu połykania, więc nie należy ich dokarmiać strzykawkami czy pipetkami. Warto o tym pamiętać, żey nie zalać piesków.

 

My witamy się na porodówce - spodziewamy się maluszków na Święta Wielkanocne :)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...