Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Itske, jakoś nie doczytałam, ile Was w końcu jest. Zatrzymałam się na poście, że 10, a jedenaste w drodze. To jest 11? Czy więcej? Jak sunia? Ju dobrze się czuje po tych kroplówkach?

Mesala, wapno podaję w tabletkach, takie dla suk karmiących, ale mniejsze dawkowanie, bo karma jest też dla karmiących - Valp Husse. Olej też brit care, sporo białego sera, a zamiast marchewki olewo karoten, z braku czasu na żywą marchew. Na razie chyba jest z nią dobrze, nawet nie zeszczuplała.

Link to comment
Share on other sites

Witamy Wszystkich oczekujących na poród. Moja sunia lhasa apso jest w 61 dniu ciąży . Rano temperatura spadła z 38,2 na 37,2 .... a więc chyba to niedługo już .... Śniadanko zjadła normalnie, zrobiła porządki w legowisku i teraz śpi. Ciekawe kiedy maleńka nam się "rozsypie" ?.Śluz był już kilka dni, dziś zauważyłam że boki trochę opadły . Jak to u Was było ?? Acha i jeszcze jedno- suka CH,PL , z uprawnieniami- 2 miot.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ...
U nas skonczylo sie szczęsliwym poodem w 63 dniu ...mamy 4 wspaniale szczeniaki urodzone 6 stycznia- 3 chłopcow i jedna dziewczynke...obylo sie bez komplikacji wrecz książkowo...a to byl nasz pierwszy poród...
Suka od 4tej rano do 21 wieczorem ganiala mnie co 5 min na zewnatrz..by wg jej w najlepszym miejscu na swiece urodzic czyli pod schodami gdzie skladujemy drewno kominkowe;-) a na koniec wybrala lazienkowa podloge za nic majac misternie pzygotowany przezemnie kojec i plan porodu w pokoju;-)
[IMG]http://www.szabrukowylas.pl/gremlin.jpg[/IMG]a oto jeden z naszych maluszkow;-) Czarny Terier Rosyjski

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ...
U nas skonczylo sie szczęsliwym porodem w 63 dniu ...mamy 4 wspaniale szczeniaki urodzone 6 stycznia- 3 chłopcow i jedna dziewczynke...obylo sie bez komplikacji wrecz książkowo...a to byl nasz pierwszy poród...
Suka od 4tej rano do 21 wieczorem ganiala mnie co 5 min na zewnatrz..by wg jej w najlepszym miejscu na swiece urodzic czyli pod schodami gdzie skladujemy drewno kominkowe;-) a na koniec wybrala lazienkowa podloge za nic majac misternie pzygotowany przezemnie kojec i plan porodu w pokoju;-)
[IMG]http://www.szabrukowylas.pl/gremlin.jpg[/IMG]a oto jeden z naszych maluszkow;-) Czarny Terier Rosyjski

Link to comment
Share on other sites

Nirek, gratulacje! Świetnie się sunia spisała! Masz teraz luz, bo czwórkę łatwo jej pójdzie karmić i masować. Jakbym widziała mojego szczeniora - (w końcu sznaucer olbrzym i CTR jednak są spokrewnione).

Asia1954 - trzymam kciuki, bo chyba ciężka noc się Wam szykuje.

Itske, jak Twoje hienki? Nasza mamusia karmi aż miło, przybierają po 60 g dziennie średnio od drugiego dnia. Za wyjątkiem dwóch dziewczynek mają już wszystkie ponad kilogram. (ale chyba przy dzisiejszym ważeniu dziewczyny też przekroczą tę granicę). Dziś niektóre zaczęły otwierać oczka i chodzić na 4 łapach. (skończyły dziś 2 tygodnie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia1954']Dzięki bardzo. Każda miła odpowiedż się liczy. Mała już sapie, zrobiła małą ku... , temperatura nadal 37,2 . Pozdrawiam.[/QUOTE]

O to nocka nie przespana! Trzymam kciuki za szybki i bezproblemowy poród.
Nirek gratuluję! Śliczne szczeniorki.

Link to comment
Share on other sites

Ojej, Gratuluję wszystkim, wiem, jak to jest, nie chciałabym (do następnego razu :)) przechodzić przez to jeszcze raz! Trzymamy kciuki za wszystkich!

Jakie dogomaniacy maja piękne dzieci :loveu:

My jemy, śpimy i rośniemy, oczka nam się zaczęły otwierać! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Gratuluję szczeniaczków lasaczków (i innych też)!

Itske, nasze są na tym samym etapie - wczoraj wszystkie już patrzyły oczkami i zaczęły chodzić na 4 łapach, wciąż się przewracając. Ale głównie śpią, jedzą i sikają.[/QUOTE]

tak, to rozczulające, trzęsie tą głowiną, wspina sie na 4 łapy i prze do przodu i zaraz fikołek :), i to niby błyszczące a zamglone niezogniskowane spojrzenie małego głupka :), i ten zapach niemowlęcy i jak się przyssą do mojego ucha, policzka i cmoktają i łażą p mnie, łaaaa - kocham!

jak będziecie dokarmiać towarzystwo? czym? (jak przyjdzie pora :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']tak, to rozczulające, trzęsie tą głowiną, wspina sie na 4 łapy i prze do przodu i zaraz fikołek :), i to niby błyszczące a zamglone niezogniskowane spojrzenie małego głupka :), i ten zapach niemowlęcy i jak się przyssą do mojego ucha, policzka i cmoktają i łażą p mnie, łaaaa - kocham!

jak będziecie dokarmiać towarzystwo? czym? (jak przyjdzie pora :))[/QUOTE]

Itsake, dla mnie to też saaaamaaaa rozkosz :loveu: takie ufne, ciamkające pycholki

Ja pierwszy 'normalny' posiłek odłożę sobie na przyszłą sobotę. Maluchy będą miały wówczas 3,5 tygodnia. Odstawiam mamę całkowicie, suka ma dzień głodówki, a potem 1/2 dziennej porcji już normalnej karmy. Mamę będę dopuszczać do dzieci na jedzonko na kilka minut by ściągnęły nadmiar mleka, tylko też nie za dużo, by znowu nie zaczęła się produkcja. Zaczynam wówczas zasuszanie suni.
Nie chcę podawać małym i mleka i już papki z karmy, która zawiera mięso, ze względu na biegunki z takiego połączenia mleko+mięso.

Edited by mesala
Link to comment
Share on other sites

Maluchy dostają rozmoczony, roztarty pro plan puppy sensitiv i uwierz mi [I][/I]Impresja, że odstawiając od razu mleko można zminimalizować biegunki. Oczywiście, że dwa-trzy dni maluchy muszą się przyzwyczaić do nowego jedzenia, przecież do picia dochodzi im również woda, ale po tym czasie już wszystko jest z brzuszkami ok. Ja mówiłam o tym, że jestem przeciwna dojeniu mamy z jednoczesnym podawaniem maluchom karmy.
A co do wieku maluszków hmmm.... wiesz to kwestia ilości szczeniąt w miocie, ich kondycji, kondycji suki i decyzji hodowcy. Znam hodowców odstawiających maluchy w dniu, w którym kończą 3 tygodnie i takich którzy czekają prawie do piątego tygodnia. Każdy robi jak uważa. Ja mam dość duże i silne szczeniaki (miot 10 sztuk), które nie spadły mi z wagą nawet w pierwszej dobie, przybierają już powyższej 100 g dziennie. W mojej ocenie 3,5 tyg. na odstawienie będzie ok.
Itsake u mnie jeżeli wszystko będzie ok to odchowam miot na pro planie. Do Royala niestety straciłam zaufanie, choć kiedyś karmiłam nim moje stado (byłam nawet w klubie hodowców) Mam znajomą hodowczynię z ponad 20-letnim doświadczeniem i ona odchowuje już któryś miot na Brit care i dzieciaki mają się wyśmienicie. Dużo owczarkarzy odkarmia na Joserze. Znam ludzi, którzy od malucha odchowują na naturalnym jedzeniu (gotowane) i takich co jadą z klasycznym barfem i możecie mi wierzyć wszystkie szczeniaki rozwinęły się prawidłowo (plus suplementacja oczywiście).
Tak jak z żywieniem dorosłych psów, tak i z karmieniem maluszków - ilu hodowców tyle opinii.

Link to comment
Share on other sites

Brita moje nie chcą jeść ( w sensie moje dorosłe) i pro plan tez im raczej kiepsko wchodzi, no i jak przy poprzednim miałam Royala to teraz jakoś nie chciałabym z różnych względów, suka ma teraz Joserę, zastanawiam się nad Nutrivet Instinct Growth & Nutrients lub na d Forza10, miał ktoś z nimi doświadczenia?
przy 11 też mnie czeka raczej szybkie dokarmianie i odstawianie.

Link to comment
Share on other sites

Ja zamierzam np. odstawiać na Husse (Valp). Moje jedzą teraz Husse od roku (wcześniej przez parę lat Royal, ale nie byłam zadowolona), dopóki fabryka Husse nieprzejęta przez dziwne firmy/kraje, to skład jest niezły i jakość też.
Kilku hodowców mojej rasy, z którymi się liczę też od niedawna karmią Husse i są zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Witam, po ponad roku wracam do tego wątku :)
Gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusiom i ich właścicelom :)
Trzymam kciuki za przyszłe mamusie i sama proszę o kciuki za nas.

Moja sunia yorkshire terrier jest obecnie w 51 dniu ciąży, rozwiązanie planujemy na ok 26-27 stycznia. Ciąża oczywiście potwierdzona, na usg wyszły cztery kluseczki :)
Jest to nasza druga ciąża, pierwsza niestety zakończyła się cesarką wiec Wasze kciuki mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...