Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

Hondzia jest bardzo delikatna i ma oczy wokół głowy, żeby nie uszkodzić żadnego. Mamy też półeczkę w kojcu, żeby nie przygniatała do ściany. Jak będą musiały zostawać same, to będą miały już 2 tygodnie, co oznacza w mojej rasie, że są już niemałe. Niestety nie da się dyżurować przy kojcu non-stop, każdy ma jakieś obowiązki typu praca, sesja itp. No i spać też trochę trzeba, jak się wstaje do pracy.
Ryzyko niestety istnieje, że czegoś się nie dopilnuje, ale dajemy z siebie wszystko, co możemy i wierzymy, że suka da radę też ogarnąć maluchy (są rasy, w których nawet potrafi zagryźć własne szczenię, ale to nie ta)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Hondzia jest bardzo delikatna i ma oczy wokół głowy, żeby nie uszkodzić żadnego. Mamy też półeczkę w kojcu, żeby nie przygniatała do ściany. Jak będą musiały zostawać same, to będą miały już 2 tygodnie, co oznacza w mojej rasie, że są już niemałe. Niestety nie da się dyżurować przy kojcu non-stop, każdy ma jakieś obowiązki typu praca, sesja itp. No i spać też trochę trzeba, jak się wstaje do pracy.
Ryzyko niestety istnieje, że czegoś się nie dopilnuje, ale dajemy z siebie wszystko, co możemy i wierzymy, że suka da radę też ogarnąć maluchy (są rasy, w których nawet potrafi zagryźć własne szczenię, ale to nie ta)[/QUOTE]

ja wyjechałam sobie na wakacje kiedy szczeniaki miały 3 tygodnie , zostawiłam z synem i synowa no i jak wróciłam było 1 mniej , suka zadusiła kładac sie przy karmieniu . Od tego czasu nie ruszam sie z domu a synowa ma uraz ( strasznie płakała ) z moimi jest tak ze suki kłada sie tam gdzie jest wiecej maluchów i kiedy chciaz jedno zassie to choćby kilka piszczało pod nia to sie nie ruszą . Pilnuję 24 h na dobę przez 4 tygodnie , śpiac nawet z nimi czyt. obok :)

Link to comment
Share on other sites

Marako, jakie śliczniaste i słodziaste robalki!
Zofijówka - trzymamy kciuki!
a my łazimy :), Ickowa balowała do 5 rano, a to ciasteczko, a to wody, a to kota pogonić,a to TV zmienić, a to na łóżko, a to pod łóżko, a to siku, potem wrąbała michę żarcia i chrapie, a ja padnięta :)

Link to comment
Share on other sites

Moje na szczęście mają odruch zagarnięcia najpierw w 1 miejsce a potem położenie się jak kwoka na jajach zagarniając w kierunku brzucha.
Przez 26 lat miałam niestety przypadki że traciłam jakieś przy porodzie.
I jedna suka niestety miała problem typu brak bóli partych i skończyło się na cesarkach.
Teraz się bałam jak jej córka będzie rodzić, ale poszło w miarę jak na to że były b,duże.
No i Reginka jest matką nad matkami, młode mają 2 miesiące a ona jeszcze z nimi się kładzie, liże, karmi. świetnie to wygląda jak "maluszek" połowę z matki ciamka mamusię ;)

Link to comment
Share on other sites

Przy pierwszym miocie Ickowej zachowywała się bez zarzutu, nikogo nie przygniotła, ale było ich pięć, i cycków starczało dla wszystkich, ale teraz zapowiada się na więcej i mam stracha, tym bardziej, że większość czasu będę z nimi sama. Mam nadzieję,z e mamunia nabrała też doświadczenia. Oby tylko szczęśliwie i zdrowo się urodziły.

Link to comment
Share on other sites

To prawda, taki półsen, gdzie człowiek budzi się na najdrobniejszy ruch suki- to żaden sen. A jak maluchy będą już na wierzchu, to już na pewno nie pośpię. Dziś odnotowaliśmy w ciągu dnia bardzo silny spadek temperatury. Mimbla bardzo chciała wracać z dworu, jak tylko się załatwiła i tym razem nawet sama weszła do kojca po powrocie. Niech to już będize dziś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofijówka']To prawda, taki półsen, gdzie człowiek budzi się na najdrobniejszy ruch suki- to żaden sen. A jak maluchy będą już na wierzchu, to już na pewno nie pośpię. Dziś odnotowaliśmy w ciągu dnia bardzo silny spadek temperatury. Mimbla bardzo chciała wracać z dworu, jak tylko się załatwiła i tym razem nawet sama weszła do kojca po powrocie. Niech to już będize dziś...[/QUOTE]

Tak, tak niech to już będzie dziś :) Trzymamy kciuki za szybki i bezproblemowy poród!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Daje jak daje ale biały sznaucer...?[/QUOTE]
Oczywiście, że są białe sznaucery choć u tej pani to może nie do końca sznaucery...
Ogromna pseudohodowla, opisywana na innych wątkach, sprzedaje poza siedzibą w dziwnych miejscach, czyta to forum (np. szybko wymieniła w ogłoszeniu jedną z fot, na której się coś nie zgadzało i ktoś o tym napisał - może i to przeczyta...)

Link to comment
Share on other sites

W okolicach Starogardu powstało nowe stowarzyszenie, psy z tego stowarzyszenia, o świeci! pchły, choroby, robaki itd - produkcja masowa, weci klną, ale umocowanie stowarzyszenie ma, zobaczcie jak te maluchy upozowane, żadne nie jest radosne.
A rodowód? zaraz też swojej Funi z d Dogo zrobię rodowód (tylko nic nie zarobę, bo ona po sterylce).Tam masówka odchodzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']Oczywiście, że są białe sznaucery choć u tej pani to może nie do końca sznaucery...
Ogromna pseudohodowla, opisywana na innych wątkach, sprzedaje poza siedzibą w dziwnych miejscach, czyta to forum (np. szybko wymieniła w ogłoszeniu jedną z fot, na której się coś nie zgadzało i ktoś o tym napisał - może i to przeczyta...)[/QUOTE]

A możesz wrzucić jakieś foto takiego białaka prawdziwego? Chyba rzadkość... jest ich wiele w okolicy, ale żadnego nigdy na oczy nie widziałam białego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']A możesz wrzucić jakieś foto takiego białaka prawdziwego? [B]Chyba rzadkość.[/B].. jest ich wiele w okolicy, ale żadnego nigdy na oczy nie widziałam białego[/QUOTE]

Czy ja wiem czy rzadkośc skoro wzorzec przewiduje takie umaszczenie ...

[quote]
[B]Standard przewiduje [/B]cztery rodzaje umaszczenia sznaucerów miniaturowych: czarne, czarno-srebrne, "pieprz i sól" i [B]białe.[/B] [/quote]

[IMG]http://pu.i.wp.pl/?k=NDExNjc0OTIsNzY0NTkz&f=borys_crystal.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

halo, tu porodówka jest :lol:
my tu w nerwach :lol:
Co jest, Moje Drogie, też tam macie? suka cały dzień śpi, leni się i w ogóle spokój, w nocy małe robią sobie tor agility i co 50 min kursuje, a to siku, a to podrap, a to jęczy, a to jeszcze coś innego około 4 - 5 nad ranem się uspokaja i może spać cały dzień, w związku z tym ja już nieprzytomna chodzę :angryy:
dzisiaj odmówiła jedzenia, hm....

a sznaucery białe faktycznie śliczne :lol:

Marako - jak tam?
Zofijówka?

Link to comment
Share on other sites

No wiesz może trzeba brać przykład z takiej gdzie ją obchodzi poród suki tyle co zeszłowieczny śnieg. Byle było więcej kasy (!)
A ludzie b.wolno się uczą ..... dlatego takie procedery kwitną -(

Ja ostatnie dni Reginy to przeleżałam jak na rozpalonych węglach ;) a teraz chodzę niedospana z powodu nocnych harców ! No ale kojec jest dalej koło łóżka !
No i piesek już będzie jechał w niedzielę do domu, 31 XII skończyły 2 msc ! Ale ten czas leci !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...