Jump to content
Dogomania

Alenka Pokorna, SLO


Lenkowie

Recommended Posts

uważa, że pies w pośredniej nie może być doskonały (bo jest jeszcze za mało rozwinięty, nie ma masy, włosa itp), więc wszystkim stawia bardzo dobre jak leci :evil_lol:
typowa sędzina, które nie wie, po co klasa pośrednia ;)
sędziuje dość osto, stawia nawet dobre oceny.

teraz ma hodowlę irlandów, wcześniej miała też gordony.

Link to comment
Share on other sites

Hoduje setery irlandzkie pod przydomkiem M'eudial. Gordonów nigdy sama nie hodowała, była współwłaścicielką Ludstar Marbella, która była w hodowli Free Minds(też setery irlandzkie). Co do sędziowania, ja uważam, że jest to jedna z nielicznych sędzin z kontynentu, do których warto jechać. Daje rzeczowe, zgodne z prawdą opisy, dużą uwagę przywiązuje do budowy psa, zauważa rzeczy, które innym sędziom umykają. Nie ulega wątpliwości, że wzorce zna na wylot. Lubi, gdy pies ma" to coś";) Docenia też przygotowanie psa do wystawy i sam handling. Co do klasy pośredniej nie mogę się zgodzić, jest to jedna z nielicznych sędzin, rozumiejąca, że seter w pełni dojrzewa w wieku ok.5 lat. Zresztą wystarczy prześledzić wyniki z wystaw, gdzie sędziowała. Rzeczywiście korzysta z pełnej skali ocen, ale jak dla mnie to duży plus. Czynnie działa w słoweńskim związku kynologicznym i "światku" 7 gr. Jednym słowem, jeśli ma się psa z 7 gr., to jak najbardziej warto wybrać się do tej sędziny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madmax'] ja uważam, że jest to jedna z nielicznych sędzin z kontynentu, do których warto jechać. Daje rzeczowe, zgodne z prawdą opisy, dużą uwagę przywiązuje do budowy psa, zauważa rzeczy, które innym sędziom umykają. Nie ulega wątpliwości, że wzorce zna na wylot. Lubi, gdy pies ma" to coś";) Docenia też przygotowanie psa do wystawy i sam handling. Co do klasy pośredniej nie mogę się zgodzić, jest to jedna z nielicznych sędzin, rozumiejąca, że seter w pełni dojrzewa w wieku ok.5 lat. [/QUOTE]

kilkakrotnie widziałam jak sędziuje gordony i niestety mnie "nie ujęła" swoim sędziowaniem - nie tylko w polsce. poza tym miałam przyjemność rozmowy z alenką i odnośnie klasy pośredniej i gordonów - to są jej słowa, które potwierdza na ringach - wyj. stanowią ludstarki ;)

a jak dobrze kojarzę to lenkowie mają gordona:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Cenie Alenke jako sedzine. W seterach siedzi od wielu wielu lat i rowniez w gordonach wie co sie dzieje, a ja lubie takich sedziow, ktorzy maja wiedze o rasie, ktora sedziuja. Spod jej reki wyszedl bardzo udany miot Gordonow (Free minds).
Zdecydowanie preferuje brytyjski typ i wie co sie ocenia u psa. Oczywiscie, jak to u niektorych sedziow-hodowcow, w pewnych stawkach maja tez znaczenie osobiste preferencje (ale nie ona jedyna). Ja do niej z przyjemnoscia pojade i polece Alenke, Gordoniarze ja cenia i lubia sie u niej wystawiac. Lenowie pojada i sami ocenia, zycze sukcesow:). Ja osobiscie preferuje takich sedziow, ktorzy naprawde Cos wiedza o gordonach i widzieli ich mnustwo-rozne typy, i te slabe i te z czolowki. Ciesze sie, z eto ona sedziuje na przyszlorocznym Eru, czesc osob pewnie zawiedziona-tak to juz jest. A patrzac na to gdzie sedziowala w tym roku..w posredniej dosk bylym i to u lysych psow:). Ceni dobry handling.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się w pełni z opinią cenzo.
U tej sędziny wystawialiśmy się jak na razie tylko raz, ale na pewno nie ostatni. Jeśli chodzi o gordony na ringu moge powiedzieć jedno - wie co robi i potrafi wyłapać szczegóły (zarówno te in plus jak i in minus).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...