Jump to content
Dogomania

Hodowle Pudelków


hacek

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od jakiegoś czasu szukałam na wystawach na które jeżdze brązowego pudla miniaturowego chociaż żeby popatrzeć... zobaczyłam wczoraj ! Ale nie mogę znaleźć strony hodowli...

[IMG]http://images63.fotosik.pl/934/57966500aa6399e6.jpg[/IMG]

wczoraj ta suczka była BOG 2

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak się nazywa hodowla bo to był jeden miot z ale to córka brązowej I.CH Nutlee LINGREY SUEY i I.CH Kudos LEXUS cała trójka wł. Ani Reglińskiej.
To był właśnie jeden z miotów o jakich wspomniałam.
Natomiast jest też brązowa dziewczynka na współwłasność w Interstudio. Mają jej zrobić uprawnienia w tym roku.
W brązach trzeba jednak pamiętać, że tracą kolor już w 2 roku życia, dosłownie sporadycznie występują osobniki trzymające kolor dłużej.

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

a jak to jest z tymi brązowymi pudlami, po prostu się ich nie hoduje? Ze względu na to, że tak tracą kolor? W jakim przypadku wychodzą brązowe pudle, tylko wtedy kiedy któreś z rodziców jest brązowym pudlem, czy w innych przypadkach też może wyjść? Nie znam się na dziedziczeniu maści u pudli, wiem tylko jak to działa w labradorach ale u nas tylko 3 kolory więc i krzyżówek możliwych mniej

Link to comment
Share on other sites

Co do dziedziczenia to jest to dokładnie ten sam mechanizm co u labków.
Brązowy jest recesywny i albo masz cały brązowy miot po brązowych rodzicach albo rodzi się brązik po czarnym nosicielu/nosicielach.
Linie brązowe nie są popularne, są miłośnicy właśnie tego koloru a w wielu hodowlach są brązy i czarne ale należą do mniejszości.
Brązowe łączone są z czarnymi, po pierwsze dlatego, że jest ich bardzo mało a więc pula genetyczna by bardo szybko się wyczerpała, po drugie jest nie do końca zbadany mechanizm, że trzymanie długo brązowego pudla w "czystości" tylko brązowych przodków osłabia kolejne pokolenia. Ale to samo słyszałam co do czekoladowych labów. Widocznie jest to sprzężone z genotypem.
Co do koloru to czarne też siwieją, akurat w tym względzie genetyka jest bardziej złożona niż u labrador retrieverów i wchodzą jeszcze inne zależności.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Może uda się odświeżyć wątek pudelkowy?

Szukam hodowli Pudla średniego (w Polsce) znalazłam tylko jedną (na stronie klubu pudla) , która "wygląda" na działającą/planującą szczeniaczki: Coronaregni http://coronaregni.wixsite.com/silverpoodles

Czy to możliwe, żeby ta piękna i mądra rasa była tak mało popularna:( Czy znacie inne hodowle pudla średniego?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...