Jump to content
Dogomania

Czy bullterrier ma prawo do frisbee ?


manoa

Recommended Posts

Witam,
Jestem szczęśliwym opiekunem mojej kochanej suni rasy Staffordshire Bullterrier, jesteśmy razem od kiedy była malutka i kupiłem ją od chodowcy czyli juz około 2lat. Interesuje się szkoleniami szczególnie metodą pozytywną oraz dogadywaniem sie z psem na zasadzie stada metodami p. Jan Fennell i ogólnie Akira jest najcudowniejszym psem na swiecie i nie ma z nia zadnego problemu wszystkie cyrkowe sztuczki łapie w 10sekund i potrafi wszystko poza jednym... frisbee. Mianowicie z aportowaniem nie ma żadnego problemu, jej nawyk to potrząsanie i gryzienie aportowanego przedmiotu, ale z tym sobie poradziłem i już wie że to co jej rzucam należy tylko przynieść i nie może tego po drodze gryść, zrozumiała to odrazu i nie było z tym żadnego problemu. Za to jest prroblem z frisbee, poprosty nie znalazłem żadnego które by dało jej rade. Pisze tego posta bo dzisiaj kupiłem kolejne z Trixie takie plastikowe z kulka na srodku i po porannej zabawie frisbee juz nie ma. Rzucam je a Akira z wielką radochą je łapie tylko jak je przyniosła do mnie to po jednym rzucie w frisbee były dwie dziurki, zaznaczam że po drodze nie zatrzymywała się nie gryzła tylko najzwyczajniej na świecie przyniosła. Po drugim rzucie też przyniosła z kolejnymi dziurkami i już było troche wygięte, a po trzecim przestało latać. Nie oszczędzam na swoim psie ale nie stać mnie żeby na każdy rzut kupować jeden spodek :) To co mogłem nauczyc Akire czyli żeby nie gryzła tylko odrazu przynosiła, zrobiłem ale raczej nauczyć bulka żeby mocno nie ściskał się nie da... czy macie jakis pomysł ? Istnieja jakieś pancerne frisbee ?

Bulterriery też chcą się bawić :angryy:

Link to comment
Share on other sites

polecam dyski jawz, kosztują w okolicach 60 zł ale naprawde się opłaca ;) ja mam jawza od 2 lat i zero dziur, a mój borderowy potwór również lubi sobie popodgryzać :cool3: do tego świetnie sprawdzają się zimą, nie pękają i nie stają się twarde jak większość dysków pod wpływem minusowej temperatury

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za link, znalazłem tam swietny sklep gdzie są dosyć konkretne zabawki i frisbee, mam pytanie do obeznanych w tym temacie który materiał jest bardziej wytrzymały :

Orbe-tuff czy Zogoflex

Bo obydwa sa bardzo zachwalane ?

Marta & Figa, możesz podać konkretny model dysku jaki jest najtrwalszy twoim zdaniem, bo troche tego jest :)

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej wytrzymałych mają opinię Jawzy ;)
[url=http://www.daktari.pl/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=29&vmcchk=1&Itemid=29]DAKTARI.PL - Frisbee[/url]
Ponoć wytrzymują bez większych uszkodzeń nawet zęby bullków, nie robią się w nim dziury itp. Także myslę, że dla was idealne byłyby te dyski. Tanie nie są, ale i tak wydasz mniej pieniędzy niż na każdy rzut=jeden dysk.

Pozdrawiam
Aga& Koda

Link to comment
Share on other sites

Trafiłem juz na tą stronkę tylko tak jak pisałem powyżej jaki dysk z JAWZ jest najmocniejszy bo jest spory wybór ? A jak narazie najbardziej jestem napalony na ten dysk, z opini jakie znalazłem w podanym przez was wątku materiał z którego jest zrobiony ten dysk jest praktycznie nie zniszczalny, czy ktoś miał z nim styczność :

[url=http://www.maxiboo.pl/product-pol-1173-Zisc-dysk.html]Zisc - dysk Fiesta Red -czerwony | Akcesoria dla psów | Zabawki | Sklep zoologiczny - obroże, smycze ,diety weterynaryjne, karmy dla psów,karmy dla kotów , legowiska, prezenty dla właścicieli, super ceny, markowe produkty[/url]

Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta & Figa']polecam dyski jawz, kosztują w okolicach 60 zł ale naprawde się opłaca ;) ja mam jawza od 2 lat i zero dziur[/QUOTE]

Jawz sprzed 2 lat i ten dzisiejszy to dwie różne bajki.

Z dysków, które wytrzymają jeszcze zęby bulka, masz jeszcze SuperSonic, SuperStar, SuperHero i wspominany Eurablend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='manoa']Bulterriery też chcą się bawić :angryy:[/QUOTE]
Ze swojej strony polece Jawz - mam takie 3 sztuki już od dłuższego czasu i nawet nie ma ich co porównywać do zwykłych dysków które po jednej sesji nadają się do wyrzucenia.
Ja kupowałem na DiscDogs.pl, a z tego co wyczytałem w wątku LINKOWNIA to formumowicze mają jeszcze 5% zniżki :)

Link to comment
Share on other sites

Zaryzykowałem i poszedłem vabank hehe, właśnie kupiłem w sklepie maxiboo.pl dwie zabawki, polecaną kulke Huck i frisbee Zisc. Obydwie rzeczy z nowatorskiego materiału - podobno mega mocnego. Jak tylko przyjdzie odrazu sie pochwalę czy warto w to inwestować. Jeżeli padnie tak szybko jak zwykłe frisbee, sprubuje jeszcze tych JAWZow, ale mam nadzieje ze do tego nie dojdzie :)

Link to comment
Share on other sites

Od niedawno spełniam sportowo stafficzkę mojej siostry i ona ma dokładnie tak samo :cool3:
Mam borderkę, która jest okropnym niszcicielem dysków i takie 'zwykłe' talerzyki starczają na bardzo krótko, ale... Manta ją przebija :evil_lol:
Mancioch swoim ściskiem szczęk prostuje brzegi CSów i robi z dysku serwetkę :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roda']Z dysków, które wytrzymają jeszcze zęby bulka, masz jeszcze SuperSonic, SuperStar, SuperHero i wspominany Eurablend.[/QUOTE]

SuperSonic, SuperStar, SuperHero "testowały" ostatnio moje trzy staffinki. SuperSonic na raz, SuperStar od biedy na dwa razy. Sprawdził się tylko SuperHero. Ale jest naprawdę trwały.

W sumie dla staffika, na podstawie własnych doświadczeń, polecam Jawz, Eurablend, no i SuperHero.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...