Jump to content
Dogomania

wraca jeden ze szczeniakow -piesek-pilnie dt lub stały


kasiaprodex

Recommended Posts

[quote name='andzia69']ech...się nie wypowiem, bobym znowu dostała bilet do bananowej krainy:p
Basiu - jak są sceniacki rasowe to sie je nie usypia;)

Kasiu - czy sunia jest pod patronatem jakiejś organizacji? czy ewentualnie można pomyśleć na allegro cegiełkowym na karmę, odrobaczenie i szczepienia?[/QUOTE]

odrobaczenie, szczepienia dla wszystkich mam juz zapewnione
karma dla mamusi takze
pozostaja tylko szczeniaczki pod wzgledem jedzenia. Tak prawde mowiac to ja w dorosłych psach i kotach robiłam a co mozna dawac takim wypierdkom?
Jakies specjalne mleko?

Najbardziej potrzebna pomoc w adopcji.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 650
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kasiu - ja maluchom gotowałam...ale w tym przypadku to chyba pozostaje dobra sucha karma - ja bym mieszała z białym serkiem.

i proszę o konto:p


acha - i czy one mają schronienie do czasu znalezienia domu? bo moze jednak pomyślec o jakimś miejscu dla nich...idą mrozy, coraz zimniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Kasiu - ja maluchom gotowałam...ale w tym przypadku to chyba pozostaje dobra sucha karma - ja bym mieszała z białym serkiem.

i proszę o konto:p


acha - i czy one mają schronienie do czasu znalezienia domu? bo moze jednak pomyślec o jakimś miejscu dla nich...idą mrozy, coraz zimniej...[/QUOTE]

nie wiem jak długo beda mogły tam zostać.czy tydzien czy dwa.:-(
Ten temat jest najpilniejszy.
Jesli była by mozliwosc gdzies ich umieszczenia to najwiekszy i najpilniejszy problem by był z głowy.

a konto moge podac prywatne albo skarpete na AFN ale tam musze pierw wydac abym dostala zwrot a tego walałabym uniknac.

Link to comment
Share on other sites

Kasia - zaraz poproszę kogoś, zeby zajrzał tutaj w sprawie karmienia maluchów;)

a tymczasem podaj mi na pw nr twojego konta - wyślę tej osobie z niebieskiego

i kombinuj, gdzie je można umieścić - najlepiej na jakimś tymczasie (choćby płatnym) dobrze by było dopóki małe nie znajdą domów...:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neris']Kasiu, biały ser półtłusty, ja rozdziabuję z jogurtem naturalnym.

I można surową wołowinę, ale przy tych szczeniakach to by jakieś miliony kosztowało, więc rzeczywiście sucha karma puppy powinna byc ok.[/QUOTE]

ser zanotowany i jogurt tez
wołowina nie przejdzie finansowo
a karma sucha to jaka.TYlko nie pisz z najwyzszej półki:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nie doczytałam całości, ale jeśli maluchy mają 5 tyg., to najlepiej kup im dobrą suchą karmę. Ja karmię Royal Canin i jestem bardzo zadowolona. Młodszym podaję Starter, później Juniora. Wystarczy namoczyc i maluchy bedą najedzone. Do tego możesz dodawać np. ugotowane żółtko. Swoim szczeniętom w tym wieku nie podaję jeszcze sera, bo nie wszystkie go dobrze tolerują. Bardzo dobrze sprawdza się też preparat mlekozastępczy dla dzieci z nietolerancją laktozy Isomil. Weterynarz może wypisac receptę. Dosypuję go do rozmoczonej karmy i maluchy jedza, az sie uszy trzęsą. Jest znacznie tańszy niż mleko dla szczeniąt i świetnie tolerowany. Podaję go wszystkim moim szczeniakom i kocietom zamiast mleka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Kasia - zaraz poproszę kogoś, zeby zajrzał tutaj w sprawie karmienia maluchów;)

a tymczasem podaj mi na pw nr twojego konta - wyślę tej osobie z niebieskiego

i kombinuj, gdzie je można umieścić - najlepiej na jakimś tymczasie (choćby płatnym) dobrze by było dopóki małe nie znajdą domów...:-([/QUOTE]

Ciotka


ja nic innego nie robie tylko mysle gdzie je dalej umiescic.
jaka głupia byłam wczoraj taka głupia jestem dzis:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']ser zanotowany i jogurt tez
wołowina nie przejdzie finansowo
a karma sucha to jaka.TYlko nie pisz z najwyzszej półki:razz:[/QUOTE]

Lepiej kup dobrą karmę, po po gorszej małe moga miec sensacje pokarmowe i niedobory. Spróbuj zamówić sobie np. na Allegro czy Zooplusie karmę Royal Canin Special Club dla szczeniaków, 15 kg kosztuje ok. 120/130 zł. Nie jest zła, a wiele tańsza od tej normalnej.

Link to comment
Share on other sites

Nasze szczeniaki (dzieci Inki, sztuk 11) karmiliśmy własciwie tym co sukę.
Suchą karmę na początku troche można rozmoczyć żeby była miękka (dawalismy zwykła purinę,). Dostawały też gotowany ryż z marchewką i mielonymi podrobami, czasami z gotowanym drobiem. Biały ser, jogurty, wszystko jedno jakie, moga być smakowe, naturalne, jakie bądź.
Najwazniejsze jednak jest karmienie suki. Ona oddała wszystko dzieciom, wygladaja przecież jak kluchy. To ona powinna jeść najlepiej.
Jeszcze trochę i powinno się założyć jej fartuszek i dać cos na zatrzymanie laktacji.
Nasza suka poszła do adopcji jako pierwsza. Miała juz tak dosyć że żal było patrzeć. Maluchy poradziły sobie super.
Raczej bym nie liczyła na to , że 9 szczeniaków wyadoptujemy w tydzień, dwa. Obym sie myliła. Na moje trzeba założyć 2, 3 miesiące.

Kasia, napisz coś więcej o pieskach, gdzie one sa , u kogo, w jakich warunkach, Czy masz z nimi kontakt na codzień, czy zajmuje się nimi ktoś inny?
Wczesniej zaoferowałam róznorodna pomoc, ale ty oprócz podania namiarów nie odpowiedziałaś na żadne pytanie. Wystawiłam dla psiaków bazarek, będzie ok. 40 zł. Chciałabym , żeby trafiły na konkretne psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Lepiej kup dobrą karmę, po po gorszej małe moga miec sensacje pokarmowe i niedobory. Spróbuj zamówić sobie np. na Allegro czy Zooplusie karmę Royal Canin Special Club dla szczeniaków, 15 kg kosztuje ok. 120/130 zł. Nie jest zła, a wiele tańsza od tej normalnej.[/QUOTE]


Myślę, że to rozsadne wyjscie i rozsadna cena.
W wersji "bieda" mozna jak pisałam wyżej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']Sunia jest taki cukiereczek. Taka filigranowa dziewczynka. Ma cos z asta ale jest troche mniejsza i budowa drobniutka.
Na zdjeciach wyszła taka duża ale w rzeczywistości jest drobna i nieduza.

Psiaki sa w ok. Warszawy w Ożarowie.

[/QUOTE]

az mi sie nie chciało wierzyc ze nie odpowiadałam na pytania. Może cosik przegapiłam

a oto wiesc gdzie sa psiaki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']
Na dzień dzisiejszy sprawa wyglada tak

o jedzenie dla mamusi nie musze sie martwić:multi:
o szczepienia i odrobaczenie tez juz nie:multi:
w sprawie tymczasu sa negocjacje-mam dostac odpowiedz w poniedziałek

najwiekszy problem to domki dla maluchów.

[/QUOTE]

a tu co juz mamy zalatwione

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']uśpienie - zdrowego, zdolnego do samodzielnego życia psa jest przestępstwem

zanim ktokolwiek będzie namawiał drugą osobę do popełnienia przestępstwa niech ma świadomość, że to także przestępstwo za które grozi odpowiedzialność karna (do 2 lat pozbawienia wolności)

[B]proszę zaznajomić sie z Ustawą o ochronie zwierząt - rozdz. 10 i 11[/B]

[B]usypianie ślepych miotów - art. 11A[/B]


Powstrzymam się od komentarza.[/QUOTE]


Camara dziękuję. Własnie mi to chodziło po głowie , ale nie miałam czasu sprawdzić w Ustawie.
Przez dobra chwilę czułam sie jak w Matrixie, na szczęście wróciłam.
Jesli dobrze pamietam, za uspieniem optowały (delikatnie mówiąć) osoby związane z jakąś organizacją prozwierzęcą. Wiele ludzi wpłaca do takich organizacji wcale nie małe pieniądze, licząc, ze pieniadze te pójda na ratowanie zwierząt. Tymczasem, jesli członkowie tych organizacji maja takie poglądy jak zaprezentowały na wątku, mozna przypuszczać, że kasa idzie na morbital. Myslę, ze zasadne byłoby porozsyłanie tego wątku.
Mnie to przeraziło, oburzyło, zgruzgotało. Moze ludzie powinni poznać prawdę.

To miałam do powiedzenia, na tym kończę. Jesli bytność na Dogo oznacza takie towarzystwo, to ja wysiadam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']
Co było robic decyzja o zabraniu ale gdzie?
Jedynie co przyszło do głowy to znajomego piwnica choc na jedna noc choc na jeden dzień.
Tylko co dalej?
Nie mam zupełnie pomysłu gdzie je ulokowac bo przeciez szczeniaki do adopcji za małe a suka musi byc z nimi.
Psy noc mają ciepłą i spokojną ale jak z jutrzejsza? Może uda sie jeszcze namówic na dzień moźe dwa ale co dalej?
Jakie maja szanse w schronie:placz:

[/QUOTE]

psiaki na dzień dzisiejszy moze tydzien lub dwa maja zapewnione schronienie w ciepełku.
Przebywaja w tzw piwnicy w domku jednorodzinnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']az mi sie nie chciało wierzyc ze nie odpowiadałam na pytania. Może cosik przegapiłam

a oto wiesc gdzie sa psiaki[/QUOTE]


Ale gdzie konkretnie. W piwnicy, w kojcu, w mieszkaniu, komórce?
U kogo? Kto sie bezpośrednio opiekuje? czy będziesz miała dla nich transport jesli znajde im domy w "Polsce", np. w Toruniu?
Marudna jestem, ale lubie wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Nie zarzucajcie od razu takich rzeczy. Obcesowo napisałam "uspijcie'', bo zaciekawiło mnie od kiedy pies staje się psem, a kiedy juz/jeszcze nim nie jest-tylko i wyłącznie w kontekście toczonej dyskusji.

Przeprosiłam za to, co napisałam, ale nie przeproszę za poglądy.

Nie reprezentuje żadnej organizacji, to była moja, osobista reakcja na cała dyskusję o usypianiu slepych ,lub nie miotów. Moim zdaniem większą zbrodnią jest mnożenie nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

Kasiu...to może ja trochę to uporządkuję:

Sunia i jej maluchy przebywają w dt - mogą tam być jeszcze tydzień - max 2 tyg
To okolice Ożarowa - przebywają w piwnicy domu jednorodzinnego, mają ciepło.
Maluchy mają ok. 5-6 tyg, jedzą już same.

"o jedzenie dla mamusi nie musze sie martwić:multi:
o szczepienia i odrobaczenie tez juz nie:multi:
w sprawie tymczasu sa negocjacje-mam dostac odpowiedz w poniedziałek"



................
ja proszę o ten nr konta, żebym mogła podać na forum astowym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']Ale gdzie konkretnie. W piwnicy, w kojcu, w mieszkaniu, komórce?
U kogo? Kto sie bezpośrednio opiekuje? czy będziesz miała dla nich transport jesli znajde im domy w "Polsce", np. w Toruniu?
Marudna jestem, ale lubie wiedzieć.[/QUOTE]

o mamus tyle pytan ze moge faktycznie przegapic wiec odpowiadam na te biezace.

w tzw piwnicy ogrzewanej (nie wiem jak inaczej nazwac pomieszczenie moze gospodarcze?)z niewielkimi okienkami w domku jednorodzinnym.
Opiekuje sie nimi znajomy .
Ze sprawdzeniem domu w Warszawie to nie powinno byc problemu bo do tej pory to robiłam ja osobiscie lub kolezanka. W Polsce to prosiłam Cioteczki z dogo. Mam nadzieje ze w razie co to pomoga sprawdzic.
Z transportu "obcego" nie kozystalam bo udawało mi siez w Warszawie lub okolicach znalezc to sama jechałam.

Ciotka nie marudna tylko pytasz i chcesz odpowiedz przecie to normalne.
Jak cos przegapiłam to sorki:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Kasiu...to może ja trochę to uporządkuję:

Sunia i jej maluchy przebywają w dt - mogą tam być jeszcze tydzień - max 2 tyg
To okolice Ożarowa - przebywają w piwnicy domu jednorodzinnego, mają ciepło.
Maluchy mają ok. 5-6 tyg, jedzą już same.

"o jedzenie dla mamusi nie musze sie martwić:multi:
o szczepienia i odrobaczenie tez juz nie:multi:
w sprawie tymczasu sa negocjacje-mam dostac odpowiedz w poniedziałek"



................
ja proszę o ten nr konta, żebym mogła podać na forum astowym...[/QUOTE]

swieta prawda. U mnie kom albo net tak działa ze sie naprodukuje i mnie wywali albo mnie ubiegna w odpisaniu.:evil_lol:

a teraz postaram sie wysłac nr konta:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...