Jump to content
Dogomania

Wiosenna w Nowym Dworze Maz.


Achnamara

Recommended Posts

[quote name='truflaistrucel']Ok zgoda ale on w ogole nie kazal biegac. A przeciez wykrok najlepiej obserowac jednak w klusie a nie w marszu.[/QUOTE]

No tak, powinien obejrzeć ruch w kłusie i w marszu.



[quote name='truflaistrucel']Asiaczek, Korona -
Wy czekacie na (oby) dobre wiesci od p. Marzenki.....ehh ja juz nei czekam na nic :) Co to bedzie, co to bedzie z ta nasza pierwsza grupa :shake:[/QUOTE]

Ej, trzeba mieś nadzieje... A ja tak sobie czytam i cieszę się, że mam drugą grupę :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 686
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='truflaistrucel']Co do oceny w ruchu to kiedys gdzies za granica, chyba w Czechach, sedziowal mnie jakis Slowak ktory wlasnie kazal isc a nie biec bo uwazal ze w chodzie zobaczy wiecej szczegolowbudowy (?!!?) niż w klusie.......no coz - co sedzia to obyczaj[/QUOTE]
Czy to nie był Tibor Havelka? ;) Podczas sędziowania na tegorocznej międzynarodówce w Łodzi również chciał zobaczyć, jak psy poruszają się w marszu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Czy to nie był Tibor Havelka? ;) Podczas sędziowania na tegorocznej międzynarodówce w Łodzi również chciał zobaczyć, jak psy poruszają się w marszu.[/quote]

:-o
O raju....!
Tibor Havelka sędziował nas teraz w Rydze i odniosłam wrażenie, że u niego dobry ruch liczy się przede wszystkim.
Wyraźnie podobały mu się moje psy właśnie, kiedy się ruszały i wydaje mi się, że to to przeważyło o ich wygranej.
Zresztą, weteran w ruchu (a ruch to jego zdecydowanie największa zaleta) spodobał mu się na tyle, że krzyknął: "THAT'S a Siberian Husky!", po czym kazał publiczności klaskać.:sweetCyb:
Zdecydowanie odniosłam wrażenie, że to wielbiciel dobrego, szybkiego i zharmonizowanego ruchu.... :roll:
:PROXY5:....i ani razu nie kazał nam iść....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Zdecydowanie odniosłam wrażenie, że to wielbiciel dobrego, szybkiego i zharmonizowanego ruchu.... :roll:
:PROXY5:....i ani razu nie kazał nam iść....[/QUOTE]

Ale przecież jedno drugiego nie wyklucza. Może chciał , jak pisała Korona, zobaczyć jakieś szczegóły budowy anatomicznej. Takie życzenie miał tylko w czasie jednego porównania.
Niemniej jednak w corgi zwycięzcy ras nie wygrali dzięki ruchowi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Ale przecież jedno drugiego nie wyklucza. Może chciał , jak pisała Korona, zobaczyć jakieś szczegóły budowy anatomicznej. Takie życzenie miał tylko w czasie jednego porównania.
Niemniej jednak w corgi zwycięzcy ras nie wygrali dzięki ruchowi...[/quote]

Aha....:-?
To może ma różne kryteria ocen dla różnych ras (co byłoby nawet rozsądnym rozwiązaniem)?
Albo zmienił mu się sposób oceniania, co też się zdarza ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Mam kilka ciekawych zdjęc z NDM (grudniowa), ale wstawię je w... przyszłym roku. Sorki. Dzisiaj już nie dam rady.

[SIZE=3][COLOR=cyan]Dużo NAJ w Nowym 2006 Roku![/COLOR][/SIZE]

Pzdr.[/quote]

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2006. Samych sukcesów, mniej stresów, więcej radości i spełnienia wszelkich marzeń dla wszystkich.:loveu:

Czekamy na zdjęcia!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna']Kurcze, szkoda że ta jesienna osada nie została zaproszona w kwietniu. Ja mam nadzieję skończyć młodemu championat w wakacje i w październiku będę już mocno oszczędzać, żeby jechać ze swoją parką na światówkę. Mówi się trudno.[/quote]

Zgadzam się w zupełności z moją przedmówczynią - jeszcze nie byliśmy oceniani przez tych sędziów - byłaby odmiana! Szczególnie interesuje mnie P.Śliwka - słyszałam o nim same superlatywy!

Link to comment
Share on other sites

Super ze wystawa bedzie w tym terminie i ze grupa IX bedzie w sobote jakos tak jest "fajniej" po lekkim stresie odpoczywac w niedziele :-)))
Bede z moja nowicjuszką jesli chodzi o wystawy i powiem Wam ze jestem cała w strachu jak jej bedzie szło , przyzwyczaiłam sie juz do tego, ze wypadam na ring z moim "synkiem" a on wie dokładnie co sie od niego oczekuje , jak ma stac , kiedy ma machac ogonem itp to takie powiedziałabym komfortowe uczucie a teraz z małą nie wiadomo co bedzie ;-)
Pozdrawiam
Bogusia i cavalierki

Link to comment
Share on other sites

:shake: Chyba jeszcze nigdy żadna obsada sędziowska nie wywołała takiego poruszenia i protestu jak obecna propozycja sedziów dla grupy I.
Z drugiej strony jak dotąd, organizatorzy legionowskich wystaw doskonale wspołpracowali z wystawcami spełniając nawet ich prośby odnośnie porządku sędziowania na ringu. Nie wyobrażam więc sobie aby wobec zaistniałej sytuacji organizatorzy pozostali obojętni na tak liczne wypowiedzi. Przecież wystawcy pokrywaja koszty uczestnictwa w wystawie, coś im się więc w zamian należy. Oczywiście, każdy komu nie odpowiada sędzia może nie zgłaszać psa na tę wystawę, ale tu jest chyba coś więcej. Grozi masowym bojkotem grupy I. Czyżby organizatorom na tym zależało? :placz:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Dogomaniacy !

KORONA - Dogi Niemieckie - Jerzy Mrugasiewicz
ASIACZEK - Basenji - Janusz Opara

Przeczytałam bardzo dokładnie Wasze uwagi dotyczące sędziów na grupę I, i ..:
Pani Iwona Matuszewska, będzie oceniały rasy, których bie oceniała na wystawie Jesiennje 2005 !
Co zaś się tyczy Pana Kozbera, to biorąc pod uwagę fakt, iż na wystawie Zimowej Pan Kozber zdawał egzamin praktyczny na grupę I (i w zasadzie "oceniał" rasy z grupy I), to pozostawimy Go tyko na grupę III !
Zatem szybka propozycja DOBREGO SĘSZIEGO na grupę I FCI ... !!!!!!!

Pozdrawiam
Marzena Tkacz-Rosłon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...