Jump to content
Dogomania

Czarne kwiatki deklarowiczów (czyli fałszywe deklaracje i niespełnione obietnice)


Recommended Posts

[quote name='Asior']i tu się nie zgodzę...
owszem można by było tak napisać, ale ZANIM darczyńca wyrazi chęć pomocy.. Jeśli już się zdeklaruje, to sory, ale MUSI się z tego wywiązać.. jak możesz pisać, że jeśli chce da a jeśli nie to nie da???
Po cóż były by więc deklaracje zbierane na wątkach... :roll:[/QUOTE]
Tym bardziej, że te deklaracje są dla psów, bezdomnych, chorych psów, nie dla ludzi z dogo czy ich prywatnych piesków. A za to, że ktoś ma odwagę wziąć takiego [I]nieswojego[/I] psa do hotelu, martwi się co miesiąc czy wszyscy wpłacą, wozić do weta, ogłaszać itd. ktoś dziękuje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 527
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dana']Moja refleksja: nie jestem już przekonana, że ten wątek to taki dobry pomysł :niewiem::niewiem:.
[B]Obawiam się trochę, że w efekcie powyższych zawirowań, po prostu zmniejszy się ilość stałych deklaracji [/B]:roll::roll:.[/QUOTE]

ale czemu uważasz, że miałyby sie zmniejszyć?? Deklaracje bez pokrycia nic nie znaczą, więc najpierw warto się zastanowić, czy jest się w stanie wywiązywać się z deklaracji. Jesli nie - to lepiej w ogóle nic nie deklarować.

Moi "deklarowicze" wywiązuja się z danego słowa.

Ja nie oczekuję od innych, że bedą mi dziekować za to, że pojechałam z psem do wet czy wyszłam z czyims podopiecznym na spacer. Jesli mam ochotę pomóc, to pomagam. Chcę wyciagnąć psa ze schronu, to po uzbieraniu deklaracji - wyciągam Go. Na szczęście nie musiałam jak do tej pory za nikogo zakładać kasy, ale gdyby taka sytuacja miała miejsce to zostałabym z reką w nocniku......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Moja refleksja: nie jestem już przekonana, że ten wątek to taki dobry pomysł :niewiem::niewiem:.
Obawiam się trochę, że w efekcie powyższych zawirowań, po prostu zmniejszy się ilość stałych deklaracji :roll::roll:.[/QUOTE]

wg mnie nie bo stale deklaracje sa dosc przemyslane ja zawsze mialam problem z tymi jednorazowymi...ktos sie machnal ze stowka a pozniej cisza...stale deklaracje padaja raczej od osob ktore sa juz przez nas kojarzone wydaje mi sie ze wiekszy problem bedzie z wysokoscia wplat niz z iloscia wplacajacych ale moze to i lepiej?moze osoby biorace psy sobie na glowie beda mialy przez to mniej nerwow z "darczyncami"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Moja refleksja: nie jestem już przekonana, że ten wątek to taki dobry pomysł :niewiem::niewiem:.
Obawiam się trochę, że w efekcie powyższych zawirowań, po prostu zmniejszy się ilość stałych deklaracji :roll::roll:.[/QUOTE]

Nareszcie !

Jeszcze ktos mysli na tym swietnym forum.........

Nie mozna przystawiac ludziom rewolweru do glowy . :flaming:

To znaczy : mozna, ale nic to konkretnego nie da .

A nick mozna zmienic .

Link to comment
Share on other sites

Jak sie komuś wątek nie podoba - nie musi się na nim udzielać. Nie chcesz płacić deklaracji - nie deklaruj po prostu. Nie chcesz pomagać - nie pomagaj. Ja na pewno tutaj będę zaglądać, ponieważ chcę uniknąć sytuacji niewywiązywania się z deklaracji kiedy wezmę kolejnego psa na DT.

W chwili obecnej jednej z dziewczyn pewna osoba nie płaci zadeklarowanych 100zł... pies siedzi w DT, ale brakuje 100zł... i co ma teraz zrobić?? Za każdym razem zakładać, że nikt się nie wywiąże z deklaracji bo może mu sie nie chciec wpłacić?? To jest nielogiczne myslenie dla mnie. Wszyscy którzy tutaj sie udzielaja pragna dobra dla psiaków i chca im pomagać prawda??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Nareszcie !

Jeszcze ktos mysli na tym swietnym forum.........

Nie mozna przystawiac ludziom rewolweru do glowy . :flaming:

To znaczy : mozna, ale nic to konkretnego nie da .

A nick mozna zmienic .[/QUOTE]

darczynca deklarujac sie na wplaty sam zgadza sie na czesciowe partycypowanie w kosztach dotyczacych danego psa czy psow wiec porownanie z rewolwerem mocno nie trafione

w momencie kiedy nie dotrzymuje slowa taki pistolet przyklada do glowy osobie, ktora za niego odpowiada i bezposrednio sie nim zajmuje - naprawde tego nie widzisz? tym bardziej, jak deklaracja to nie jest 5-10 zl a np 100

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']

Nie mozna przystawiac ludziom rewolweru do glowy . :flaming:

To znaczy : mozna, ale nic to konkretnego nie da .[/QUOTE]
zenobiusz.. Ty chyba rzeczywiście nie rozumiesz o czym my tu piszemy i po co jest ten watek, tak jak i sensu stałych deklaracji...
O jakim przystawianiu pistoletu do głowy mówisz????

Ktoś chce psa wyciągnąć ze schronu zbiera deklaracje, uzbierało mu się akurat tyle, zeby opłacić miesięczny pobyt w hotelu ( co miesiąc), aż tu nagle wyskoczysz taka Ty i mówisz, ze czujesz się naciskana i stawiana pod ścianą i jak by Ci pistolet do głowy przytystawiali... .... nie rozumiem w takim razie PO CO BYŁO SIĘ DEKLAROWAĆ?? Przecież NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO [b]JAKICHKOLWIEK[/b] DEKLARACJI... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zenobiuszu drogi czuję, że się droczysz tylko dla zasady, bo tak jak piszesz chyba nie myślisz ?. Rozumiem, że gdzieś tam trafiła Cię 'drobna' zadra , ale daj już na luz proszę - jak Sama widzisz tu baaaaaardzo poważne tematy. Nie ma miejsca na przekomarzanie. Myślę, że chodzi o to, żeby psy górą były, a nie o PERDOŁY I PIERDOŁKI.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']darczynca deklarujac sie na wplaty sam zgadza sie na czesciowe partycypowanie w kosztach dotyczacych danego psa czy psow wiec porownanie z rewolwerem mocno nie trafione

w momencie kiedy nie dotrzymuje slowa taki pistolet przyklada do glowy osobie, ktora za niego odpowiada i bezposrednio sie nim zajmuje - naprawde tego nie widzisz? tym bardziej, jak deklaracja to nie jest 5-10 zl a np 100[/QUOTE]

I co ?

Ogloszeniem tutaj z m o b i l i z u j e s z nie wywiazujacego sie z obietnic czy innych do uzupelnienia tych brakujacych 100 zlotych ?

O to mi chodzi - jaki jest p r a k t y c zn y wymiar tego watku....bo nadal nie rozumiem .

W porzadku : oglaszam tutaj, ze mam dwa psy na tymczasie, zadeklarowano sie z pomoca d o b r o w o l na , ale taki -a- taki nie wplacil.....no i co dalej ?

Czy wpis taki ma sluzyc temu, ze ktos inny sie zmobilizuje i pomoze ?

Bo kogos kto nie wplacil czy tez nie podtrzymal swoich wczesniejszych , d o b r o w o l n y c h zobowiazan to nie sadze zeby zmobilizowalo.....


To sa d o b r o w o l n e zobowiazania - i prawda jest taka, ze w kazdej chwili, kazdy moze sie wycofac. Watek tego nie zmieni .


Ja juz oglosilam - z a d n y c h pieniedzy nikomu juz z dogo nie wplace - zadnej zadry nie ma - tylko akurat mi pieniadze na drzewie nie rosna ,

Plus cenie swoj czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']I co ?

Ogloszeniem tutaj z m o b i l i z u j e s z nie wywiazujacego sie z obietnic czy innych do uzupelnienia tych brakujacych 100 zlotych ?

O to mi chodzi - jaki jest p r a k t y c zn y wymiar tego watku....bo nadal nie rozumiem .

W porzadku : oglaszam tutaj, ze mam dwa psy na tymczasie, zadeklarowano sie z pomoca d o b r o w o l na , ale taki -a- taki nie wplacil.....no i co dalej ?

Czy wpis taki ma sluzyc temu, ze ktos inny sie zmobilizuje i pomoze ?

Bo kogos kto nie wplacil czy tez nie podtrzymal swoich wczesniejszych , d o b r o w o l n y c h zobowiazan to nie sadze zeby zmobilizowalo.....


To sa d o b r o w o l n e zobowiazania - i prawda jest taka, ze w kazdej chwili, kazdy moze sie wycofac. Watek tego nie zmieni .


Ja juz oglosilam - z a d n y c h pieniedzy nikomu juz z dogo nie wplace - zadnej zadry nie ma - tylko akurat mi pieniadze na drzewie nie rosna ,

Plus cenie swoj czas.[/QUOTE]

masz racje w jedym, dla kogos kto na dogo zajmuje sie glownie / tylko wplacaniem pieniedzy ( nie deprecjonuje wartosci takiego zachowania poprzez uzycie "tylko" ) ten watek nie jest do niczego potrzebny, nie ma tu braw za dotrzymanie zobowiazan, tylko nagana dla tych, ktorzy slowa nie dotrzymuja

powiem Ci po co ten watek takim jak ja, wzielam na tymczas ponad m-c temu suczke, malo, ze ja i osoba ja tu reklamujaca zostaly wprowadzone w blad co do jej stanu zdrowia, to po licznych deklaracjach typu - nie martw sie, nie zostaniesz z tym sama lecze sunie za swoje pieniadze - na jej leczenie i utrzymanie, szczepienie wydalam ok 1300-1400, dostalam ok 420 z wplat

a co jakbym nie miala tej kasy i nie mogla wylozyc jej z kieszeni? jest wiele takich osob

siedzi sobie taka Pani/Pan X czy Y przed kompem, wchodzi na watki i obiecuje pomoc - pozniej z tego nici, osoba, ktora ma psa w domu, leczy, czy hotelik CZEKA na te pieniadze, bo slowo napisane na watku jest dla niej gwarantem uczciwosci danej osoby i tego, ze nie wladuje sie w dlugi chcac pomoc psu
czasami robi sie szczepienia czy zabiegi w klinikach " na kreske" bo przeciez kasa bedzie :roll:

jezeli kiedykolwiek bede zbierala stale deklaracje i zobacze nick osoby na watku napisze jej wprost - Pani/Panu juz dziekujemy
nie chodzi wcale o jakis ostracyzm tylko o zwykle poczucie przyzwoitosci na zasadzie - nie czyn drugiemu co Tobie niemile

mobilizowac do wplacania na psy tez nikt nie zamierza, ot zwykle przypomnienie, dosc szybko sie wyjasni czy ktos jest powazny czy szuka poklasku

nie chcesz wplacac, nie wplacaj, przynajmniej nikt Cie tu wiecej do wyjasnien nie bedzie umieszczal :cool1:

jest sporo osob, ktore moga wziac psa na DT w sensie dania mu schronienia ale nie sa w stanie podolac finansowo przy jego utrzymaniu - brak stalych wplat powoduje,, ze ludzie Ci czuja sie oszukani i nie biora wiecej zwierzat na DT - to, ze oni rezygnuja jest dla mnie istotniejsztym problemem niz foch pseudodeklarowicza

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam cie, ale czy ty dziecko jestes ?

Przeciez wiadomo, ze biorac sie za takie rzeczy mozna zostac na lodzie w kazdej chwili .

Umiesz liczyc - licz na siebie.

Nie chce byc zlosliwa, ale robisz to przeciez z milosci dla zwierzat - nie licza sie pieniadze, prawda ?

Ja to co innego....mi pieniadze spadaja z drzewa, jak liscie - wystarczy tylko zgrabic.......

I co z tego, ze napiszesz " Panu/Pani juz dziekujemy "...moze przytomniej byloby nie liczyc na wplate a jak akurat by cos wpadlo to podziekowac i zagaic o jeszcze......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Przepraszam cie, ale czy ty dziecko jestes ?

Przeciez wiadomo, ze biorac sie za takie rzeczy mozna zostac na lodzie w kazdej chwili .

Umiesz liczyc - licz na siebie.

Nie chce byc zlosliwa, ale robisz to przeciez z milosci dla zwierzat - nie licza sie pieniadze, prawda ?

Ja to co innego....mi pieniadze spadaja z drzewa, jak liscie - wystarczy tylko zgrabic.......

I co z tego, ze napiszesz " Panu/Pani juz dziekujemy "...moze przytomniej byloby nie liczyc na wplate a jak akurat by cos wpadlo to podziekowac i zagaic o jeszcze......[/QUOTE]

wiesz co jak czytam Twoje posty, to tok Twojego rozumowania jest dla mnie zenujacy :shake:

PWP i watki zakladane tutaj sa po to, zeby sobie pomagac - nie mozesz pomoc - nie obiecuj - nie odzywaj sie, chyba, ze w celu nabijania postow i podziekowan na watku

wlasnie przez takie teksty " umiesz liczyc licz na siebie" ludzie nie chca brac psow na DT!! nabija sie bezsensownie w wiekszosci przypadkow rachunek w hotelu, gdzie kontakt z czlowiekiem jest znikomy
DT domowe jest o niebo lepsze :shake:

nie bardzo rozumiem o co chodzi w zdaniu, ze nie robi sie tego dla pieniedzy? czy ja na tym zarabiam? wzielam lysa, mala suke, ktora rzekomo miala potrzebowac jednego zastrzyku a siedzi u mnie 1,5 mca i nadal jest chora! osoby, ktore daly mi ja na DT nie wchodza nawet na watek - wiesz skad mialam kase? wyprzedalam na bazarku kupe swoich gadzetow, ktore bede musiala i tak sobie odkupic

nie jestem dzieckiem, mam 31 lat juz prawie, chociaz wiek niczego nie determinuje

mnie oczywiscie kasa rosnie na drzewie a jak nie to sobie dodrukowuje :shake:

nie chce pisac co mysle o Twoich wypocinach bo bana dostane

wniosek jest prosty
nie chcesz pomoc nie obiecuj - nie marnu cudzego czasu i szansy psa, bo Twoj czas i Twoje 10$ plus beznyzna naprawde nie robia na mnie wrazenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Przepraszam cie, ale czy ty dziecko jestes ?

Przeciez wiadomo, ze biorac sie za takie rzeczy mozna zostac na lodzie w kazdej chwili .

Umiesz liczyc - licz na siebie.

Nie chce byc zlosliwa, ale robisz to przeciez z milosci dla zwierzat - nie licza sie pieniadze, prawda ?

Ja to co innego....mi pieniadze spadaja z drzewa, jak liscie - wystarczy tylko zgrabic.......

I co z tego, ze napiszesz " Panu/Pani juz dziekujemy "...moze przytomniej byloby nie liczyc na wplate a jak akurat by cos wpadlo to podziekowac i zagaic o jeszcze......[/QUOTE]


uważam ze do końca powinno się wyjąśnić Twoją sprawe, bo żal nie pozwala Tobie najwyrazniej na trzezwą ocenę sytuacji. Jak dlugo jestes na dogo? Poczytaj wątki- jest tu sporo psów uratowanych tylko i wyłącznie poprzez zbiórki na dogomani. .

Inna sprawa: po co ten ot totalny. czemu mod tego nie wyczysci i nie upomni uparciuchów?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,no proszę Was...pięć tysięcy osób tłumaczy jednej osobie po co jest ten wątek.Dajmy już spokój,bo Zenobiuszowi nie potrzeba tych informacji,bo i tak nie będzie wpłacała nikomu z dogo pieniędzy.Także proszę o skończenie tego tematu,bo narobiło się niepotrzebnie już tyle stron,a efekt w postaci zrozumienia sedna sprawy jest żaden.Koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']uważam ze do końca powinno się wyjąśnić Twoją sprawe, bo żal nie pozwala Tobie najwyrazniej na trzezwą ocenę sytuacji. Jak dlugo jestes na dogo? Poczytaj wątki- jest tu sporo psów uratowanych tylko i wyłącznie poprzez zbiórki na dogomani. .

Inna sprawa: po co ten ot totalny. czemu mod tego nie wyczysci i nie upomni uparciuchów?[/QUOTE]

Zostawiam to bez komentarza bo mija sie to z celem .


Uwazam ten watek za chybiony .

Link to comment
Share on other sites

a czy nikt nie zastanowił się nad tym, że ktoś tu kogoś obwinił niesłusznie
nikt tu nie gani osoby, która pierwsza rzuciła kamieniem (choć są głosy, że z.f stygmatyzuje się niesłusznie)
nikt nie zastanowił się nad tym, że z.f. ktoś nazwał oszustem na innym wątku i posłał info do emilki, chyba po to żeby fama poszła dalej
wydaje się nadto, że ten ktoś zrobił to już po tym jak sprawę amit wyjasniał

sprawdziłam post oskarżający na innym wątku jest z dnia 09-10-09
post amit na wątku o oszustach jest z dnia 12 -10-09
zgłoszenie tutaj na wątku jest z 27-10-09

za to ganicie z.f, że jest poruszona
a nie powinniscie ganić osoby, która rzuciła oskarżenie?

Link to comment
Share on other sites

jak na razie to chyba nie ganienie jest tu problemem. Toczy się dyskusja i jedni drugim starają się wyjaśnić, po co jest ten wątek. A z.f. jak na razie ochoczo w tym watku uczestniczy i sie wypowiada.
a wątek nie ma nikogo ganić ani nikogo moblizować do wpłat. Miał być informacją dla osób zbierających deklaracje. Informacją, czego się mają spodziewać. A dokładnie czego mogą się NIE spodziewać.
z.f. napisała gdzieś
"Nie chce mi sie rozmawiac z ludzmi, ktorzy nie maja kontaktu z rzeczywistoscia".
A ten wątek jest potrzebny akurat tym, którzy tej rzeczywiśtości mają aż za dużo.

No ale jesli ktoś podchodzi do tematu deklaracji mówiąć, że nikt nikogo nie zmusi, a nick można zmienić... :shake:
chyba nie po to tu jesteśmy, żeby się wzajemnie oszukiwać i utrudniać sobie życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']
Plus cenie swoj czas.[/QUOTE]

to ja juz nie rozumiem...ciagle powtarzasz ze cenisz swoj czas i co siedzisz na dogo i dyskutujesz z nami?takimi zlymi babami co zmuszaja ludzi do wplat na psy?

gdybys byla chociaz raz w takiej sytuacji jakie opsiujemy w tym watku zrozumialabys po co zostal on stworzony...skoro nigdy nie bylas w takiej sytuacji to nie dziwie sie ze dla ciebie czyjas deklaracja jest gowno warta i mozna sobie zmieniac decyzje "o tak i juz" bo w sumie co tam nie ty sie pozniej martwisz o wyciagnietego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilith27']a czy nikt nie zastanowił się nad tym, że ktoś tu kogoś obwinił niesłusznie

a nie powinniscie ganić osoby, która rzuciła oskarżenie?[/QUOTE]
a niby za co???

obwinil nieslusznie mowisz...hmmm a to ciekawe bardzo...fakty sa takie: Zenobiusz zadeklarowala miesiecznie na psa Zumisia 100zł, ani razu tej kwoty nie wplacila, ANI razu na watku Zumiego nie pojawila sie by cokolwiek wyjasnic....wybacz ale ja nie mam obowiazku biegac po innych watkach i szuakc czy gdzies akurat zenobiusz flores wyjasnila czemu nie placi pieniedzy...to jakas paranoja....

Link to comment
Share on other sites

Nie mam sily czytac calosci.

Zenobiusz Flores byla zbanowana i powinna zostac na wieki.

Zadeklarowala duza w plate na m. in. mojego podopiecznego, i sie z niej nie wywiazala. Co wiecej wmawiala mi i innym, ze pieniadze zostaly wyslane. Przez nia i ja wyszlam na podejrzana osobe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...