Jump to content
Dogomania

Czarne kwiatki deklarowiczów (czyli fałszywe deklaracje i niespełnione obietnice)


Recommended Posts

[quote name='gagata']Emilia, myślę jednak, że 48 godzin to za mało....bywaja przerwy w necie, pilne wyjazdy,zbyt dociekliwy szef w pracy,chore dziecko, itp... Proponuję tydzień od zgłoszenia tutaj i wysłania powiadamiającego PW..[/QUOTE]

w sumie to i tydzien nas nie zbawi. tyle czasu nie bylo wátku, ze tydzien opóznienia w ewentualnym trafieniu na listé, nie powinien nikogo narazic na wiéksze straty.

zmieniam na tydzien (bez dopisku roboczy, bo sama siézakréce ze swiétami i dniami wolnymi od pracy w Polsce i Irlandii :diabloti: )

Jak jeszcze cos nie pasuje- piszcie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 527
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że tydzień jest optymalny ,żeby wyjaśnić sprawę.Jeżeli po tym czasie ktoś sensownie uzasadni zaistniałą sytuację ,to przecież można go z tej listy wykreślić w każdej chwili.
Zakładki działają :multi::multi:
A ja mam wielki kajet , w którym wpisuję wpłaty , na kogo , ile, tylko nr kont nie piszę.Kłopotliwe jest dla mnie to ,że te miesiące zaczynają się na różnych wątkach od różnych dni, raz od 20, raz od 5 .

Link to comment
Share on other sites

też jeste za tym, zeby to był tydzień. oczywiście, jak po dłuższym czasie ktoś się objawi i wyjasni (zawsze można miec wypadek, tfu tfu, ale wiadomo, rózne rzeczy chodza po ludziach) - to przeciez wpis można usunąć.... ale byłabym też i za tym, ze by nie zgłaszac tutaj osób przed osobistym wysłaniem pw. bo ja to trochę widze tak: najpierw przypominam jako osoba ogarniająca deklaracje danego psa. jak jest cisza, to po jakims czasie, powiedzmy po tygodniu, pisze pw ze zgłoszniem do emili i do wiadomości osoby zgłaszanej. tydzień mija, cisza - bach na listę.

zreszta ja mam nadzieję, ze trochę zdyscyplinuje deklaracje - samo istnienie takiego watku.


do deklaracji nikt nie zmusza, ale dkelaracja już jest zmuszeniem - ale autozmuszeniem. zadeklarowałam, to sama siebie zmusiłam do płacenia. EOT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday'].... ale byłabym też i za tym, ze by [B]nie zgłaszac tutaj osób przed osobistym wysłaniem pw[/B]. bo ja to trochę widze tak: najpierw przypominam jako osoba ogarniająca deklaracje danego psa. jak jest cisza, to po jakims czasie, powiedzmy po tygodniu, pisze pw ze zgłoszniem do emili i do wiadomości osoby zgłaszanej. tydzień mija, cisza - bach na listę.
[/QUOTE]

No w to wierzé, ze osoba po bezowocnych próbach kontaktu z kandydatem, dopiero go tu wpisze. To zwykla uczciwosc, nawet tego nie pisalam, bo to chyba (mam nadziejé teraz) oczywiste?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lu_Gosiak']szkoda zenobiusz, ze na watku Zumisia taka aktywna nie bylas i ani razu tam nie wyjasniłas nie placenia 100zł miesiecznie, musialysmy sie niezle nagimnastykowac by spłacic dlug[/QUOTE]


A nauczyli cie kiedys czytac ? :cool3:

Bardzo prosze o wpisanie mnie na Liste Honorowa Czarnych Kfiakuff z nikiem " Miekkie serce , twarda dooopa " . :loveu:

Zycze powodzenia . :loveu:

Warto nauczyc sie mowic " dziekuje" i to duzo, duzo razy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

świetna inicjatywa, szkoda tylko że offy rozrosły się tak, że nie widac już postów wymieniających "delikwentów" a szkoda bo przeciez o to chodzi

zenobiusz - Tobie już dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy bo zaśmiecasz tylko wątek, chyba masz za dużo czasu.
A może posty ze zgłoszeniami powinny być jakoś wytłuszczone albo w innym kolorze, żeby można było zobaczyć od razu ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='s.wolski'][B]świetna inicjatywa, szkoda tylko że offy rozrosły się tak, że nie widac już postów wymieniających "delikwentów" a szkoda bo przeciez o to chodzi[/B]

zenobiusz - Tobie już dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy bo zaśmiecasz tylko wątek, chyba masz za dużo czasu.
A może posty ze zgłoszeniami powinny być jakoś wytłuszczone albo w innym kolorze, żeby można było zobaczyć od razu ?[/QUOTE]
Delikwenci będą wypisani w pierwszych postach,po to właśnie Emilka porobiła rezerwacje;)

Link to comment
Share on other sites

zgłoszone osoby są wciągane na pierwszą stronę, tam dopisane jest w którym poście i na której stronie padło owo zgłoszenie. Wygląda to tak:

[quote name='emilia2280']1. [U]Zgloszenie kandydata w poscie nr 24, strona 3:[/U]
[I]nick kwiatka:[/I] [B][COLOR=blue]zenobiusz flores[/COLOR][/B]
[I]wátek poszkodowanego: [/I][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showth...138709&page=72"][B][COLOR=blue]http://www.dogomania.pl/forum/showth...138709&page=72[/COLOR][/B][/URL][/QUOTE]

więc jeszcze się jakos można połapać ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dziékujé dziewczyny za objasnienia, podczas gdy mnie nie ma. To wazne, bo czasem nie ma mnie kilka godzin, a nie lubié ignorowac ludzi, jak pytajá.

Padla propozycja 2 tygodni okresu "dojrzewania"- miédzy wyslaniem oficjalnego PW o zgloszeniu do kandydata, a umieszczeniem go na liscie. 14dni? Nie wiem, to bylby chyba max okres, bo i miesiác i dluzej moze kogos nie byc na dogo i co wtedy?

Poza tym pomyslalam, ze jesli wyjezdzamy na wakacje (ja tak mam), to obsesyjnie i tak sprawdamy chocby maile. No raz na tydzien, to chocby z Bora Bora mus. Moze moglabym zapytac moda, albo Wy wiecie, czy w przypadku braku kontaktu z danym nickiem (niebytnosci na forum), mod móglby udostépnienic maila delikwenta i wiadomosc zostalaby wyslana na maila. To duzo wiéksza gwarancja, ze zostanie odczytana.

Link to comment
Share on other sites

z innej strony - jak ktoś zgłosi takiego "niepłacącego" to też raczej nie tak od razu. Zazwyczaj parę dni sie czeka, czy wpłata dojdzie, czy nie itd.
Więc te 7 dni nie jest liczone od momentu, kiedy dana osoba nie wywiąże się z deklaracji - tylko od momentu, gdy któs ją poda na wątek. Zakładamy, że podana będzie po stwierdzeniu, ze cos jest nie tak. Czyli od czasu deklaracji i tak juz parę dni minie. Tym sposobem ten czas się wydłuża. Więc chyba 7 dni na wyjśnienie/kontakt jest całkiem ok.

Link to comment
Share on other sites

się wtrące
nigdy nie zbieralam deklaracji ale napisze jak mi się wydaje
[quote name='emilia2280']
Padla propozycja 2 tygodni okresu "dojrzewania"- miédzy wyslaniem oficjalnego PW o zgloszeniu do kandydata, a umieszczeniem go na liscie. 14dni? Nie wiem, to bylby chyba max okres, bo i miesiác i dluzej moze kogos nie byc na dogo i co wtedy? [/QUOTE]
tydzień to max pomiedzy zgłoszeniem na watku a umieszczeniem delikwenta na liście
bo 1. nie wyobrazam sobie aby ktokolwiek kto zbiera deklaracje nie próbowal tego wyjasnic na własną rękę czyli wysłac kilka pw lub skontaktowac się w jakikolwiek inny sposob i wyjasnic co sie dzieje - czyli juz tutaj od niezapłacenia w danym miesiacu mija nam zapewne ok tygodnia,
2. czesc osob zbierajacych deklaracje pewnei czeka do konca miesiaca zanim się (o ile wogole) upomni o pieniądze - wiec tutaj mija tez nam kilka ładnych dni do tego końca miesiąca

wiec w sumie myslę, ze zanim ktoś zdecyduje sie zgłosić kogoś na czarną liste niedotrzymujących słowa to upłynie naprawde kawał czasu - zwłaszcza ze niektórzy czekaja wiecej niż miesiac na obiecane deklracje
wiec nie widze sensu zeby przedłużac ten okres jeszcze o kolejny miesiac
bo dojdzie do sytuacji gdy delikwent nie płaci pół roku i ma psa gdzies a nie ma go na liscie i przez te pół roku delikwent szaleje z deklaracjami po innych watkach i kolejnych kilka psów zostaje przez niego z brakami finansowymi
dla mnie ta lista ma być ostrzezeniem dla zbierajacych deklaracje na kogo mają uważac
i przeciez zawsze jak sie ktos "ocknie" może się zrehabilitowac finansowo a wówczas zniknie z listy i po kłopocie, przestaje by c tym deklarowiczem na którego deklaracje trzeba brac poprawke wiarygodności

[quote]
Poza tym pomyslalam, ze jesli wyjezdzamy na wakacje (ja tak mam), to obsesyjnie i tak sprawdamy chocby maile. No raz na tydzien, to chocby z Bora Bora mus. Moze moglabym zapytac moda, albo Wy wiecie, czy w przypadku braku kontaktu z danym nickiem (niebytnosci na forum), mod móglby udostépnienic maila delikwenta i wiadomosc zostalaby wyslana na maila. To duzo wiéksza gwarancja, ze zostanie odczytana.[/QUOTE]
jesli ktoś podał do siebie maila to mozna do niego wysłac maila poprzez edycję profilu

ale jak pisalam juz wyzej w moim rozumieniu tenwatek ma byc ostrzezeniem a nie "ganianiem" za nieuczciwym deklarowiczem
nawet jak toś wróci za poł roku na dogo i bedzie mial niezaplacone deklaracje zawsze moze to wyjasnic i bedzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

A czy nie mogłoby być tak, że osoby deklarujące wpłaty na jakiegoś zwierzaka podają założycielowi wątku swoje inne, jak nick na Dogo, namiary? Na przykład numer telefonu komórkowego ?
Dogo czasami wariuje albo się remontuje (potem jeszcze gorzej działa :shake:)
byłaby jeszcze jedna możliwość przypomnienia ...

Link to comment
Share on other sites

Dobra, to na ten moment zostawiam tydzien- jako posiadajácy narazie najsilniejsze argumenty.

Co do innych form komunikacji poza dogo- jest to jakies wyjscie, jesli ktos jest zapominalski. Jesli specjalnie robi uniki, nic go chyba nie zmobilizuje. Nawet nie wiadomo, czy zechce podac poprawnego maila/kom. Ale mozna chyba prosic (nie zádac) deklarowicza o kontakt w razie upadku forum :razz:

Link to comment
Share on other sites

cieszę sie że powstał taki wątek, wydaje mi się że sam fakt jego istnienia zmobilizuje deklarujące osoby do lepszego przemyślenia deklaracji...

ja zbieram deklaracje na kilka hotelowanych staruszkow od niemal dwoch lat i niejednokrotnie borykałyśmy się z deklarowaniem i niedotrzymywaniem owych deklaracji... w tej chwili już nie bede wywlekać spraw sprzed dwóch lat lub roku bo to i tak nic nie zmieni...

...niemniej najbardziej zależałoby mi na tym [B]żeby osoby deklarujące naprawde do konca przemyślały swoje deklaracje[/B], lepiej żeby zadeklarowały malutką kwote i konsekwentnie swoją deklaracje realizowały niż oferowały wyższą sume i wycofywały sie po jakimś czasie, bo zdarza się tak ze osoba deklaruje określoną kwote na staruszka, a po dwóch miesiącach dostrzega że to jednak zbyt duży wydatek w budżecie domowym i pisze wtedy na pw.. hej sorry jednak nie moge placić na tego pieska.... to strasznie klopotliwe, jest to niby uczciwe postawienie sprawy ale dla "zbierającego" to piekło, bo niby mamy jasność ale co potem zrobić? zbieramy deklaracje od początku ale to bardzo trudne...

Jeśli chodzi o przypominanie to muszę przyznać, że ja nie wysyłam pw do osób deklarujących, [B]uważam że jeśli ktoś podejmuje zobowiązanie, to podejmuje sie też pamietać o tym zobowiązaniu[/B].
Przecież osoba zbierająca też ma przeważnie swoje sprawy, swoje psy, prace, dzieci i swoje zobowiązania o ktorych pamieta oraz terminy oplat każdego psa, o ktorych pamietać musi, a nocami siedzi nad rozliczeniami tych hotelowych psiaków i uwierzcie że zabiera to bardzo dużo czasu, czasem są wpłaty jako tako wg planu, a czasem zbieramy po 2 czy 4 złote.. kiedy tych piesków jest kilka robi sie z tego kilkadziesiąt takich mini przelewów, i kazdego trzeba rozliczyć to naprawde i tak zabiera mnóstwo czasu....

...dlatego szanujmy swoje dane słowo i pracę innych..

Link to comment
Share on other sites

art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
[URL="http://www.net4lawyer.com/openlaw/wikka.php?wakka=PolskieUstawyLiteratura&linkprzepis=212&linkakt=KK"][/URL]
art. 213
§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.


wierze w dobre intencje ale......
rozważył to ktoś?
niezweryfikowanie historii zenobiusz flores (którą jeden z modów wyjaśnił na innym wątku) dowodzi, że chyba nie

nie chcę nikogo krytykować, ale apeluję o więcej ostrożności


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie to jest bezsens.Dlaczego ?.Dlatego,że ktoś zadeklaruje jakąś kwotę potem okaże się,że np straci pracę i wpłacać nie jest w stanie.Na pw to wyjaśnia i nie jest tu wpisany.Po jakimś czasie ma pracę i znów deklaruje ale sytuacja się powtarza bo traci pracę i znów wyjaśnia.To jest głupie i chore.Myślę,że wątek złotych kwiatków byłby lepszy .Złote kwiatki to Ci którzy się zdeklarowali i dotrzymali słowa.

Link to comment
Share on other sites

traci prace i wyjasnia i nie ma problemu chodzi o takie osoby co nic nie wyjasniaja , deklarują a nie płaca
i robia niepotrzeba nadzieje
jak dla mnie to ma byc ostrzezenie dla zbierajacych fundusze a nie kara dla nieuczciwych
sytuacja hipotetyczna
zbieram na psa - Azorka
deklaruje się :
emilia 100 zł
3 x - 50 zł
inny nick - 30 z ł
nick umieszczony na tym watku - 200 zł

hura mam kase na miesiac hotelu
wyciagam psa umieszczam go w hotelu
płace na koniec miesiaca jak mi wypłyną deklaracje
wpływa od emilii od innych ale okazuje sie ze ze nick umieszczony na watku ma mnie w dupie razem z Azorem i w tym momencie gdy przychodzi mi do płacenia jestem na minusie połowe wartosci miesiecznej opłaty za hotel
i co mam oddac psa do schroniska? bo hotel nie chce kredytowac lub swiecic oczami w lecznicy bo kredytowali operacje a ja zostalam na lodzie z deklaracjami?

a tak zagladam na watek emilii i patrze, nick umieszczony na watku jest umieszczony na pierwszej stronie, wiec zanim wyciagne psa ze schroniska biore poprawkę na ten własnie nick i dopoki nie mam wpłaty od niego nie ciesze sie z deklaracji

mam wrazenie, ze masa osob rozpatruje ten watek jako kare czy cos w tym stylu
spojrzmy na to jako ostrzezenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Złote kwiatki to Ci którzy się zdeklarowali i dotrzymali słowa.[/QUOTE]
Bez sensu, lista byłaby pewnie dłuższa, poza tym, to że kogoś nie ma na takiej liscie, nie oznacza od raz, że kiedyś tam nie dotrzymał słowa - skąd taka inf. pozyskać? Juz pomijając, że ktoś może na jednego psa wpłacać na innego nie - jesli osoba nie zauwazy że ktos zgłosił jej nieuczciwego deklarowicza, to taka nieuczciwa osoba będzie "złotym kwiatkiem". A dogo jest duże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Renata5'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/75910.html"]lilith27[/URL],przecież tu operujemy tylko nickami...[/QUOTE]

tylko nickami?
nickami które jednoznacznie identyfikują konkretną osobę w danej społeczności
jeden nick = jedna osoba za komputerem
nickami które sa przyporządkowane do osoby nie zawsze zupełnie anonimowej,
osoby którą część społeczności dogo (możliwe że nawet większość znaczna w konkretnych przypadach) może znać z danych osobowo - adresowych

a gdybyś napisała, że lilith27 na przykład Cię oszukala....to uważasz, że radomianki na dogo by nie wiedziały kto był wobec Ciebie nie fair?

dlatego nie mogę się z Tobą zgodzic Renato

Link to comment
Share on other sites

Lilith, pewne sprawy na dogo sá traktowane "nie w literze prawa" i jakos nikt nie wyládowal jeszcze za kratkami.

Zbiórki pieniédzy na prywatne konta bez urzédu skarbowego- non-stop. Cala instytucja DT jest nielegalna. Ale nikt z tego powodu nie panikuje a karawana jedzie dalej.

Jest tylu naprawde nieuczciwych ludzi- handlarzy psami, katów i oprawców, ktrórych prawo "sciga, ale dogonic nie moze", ze naprawdé nie podpinalabym kazdego wátku pod jakis paragraf, bo zrobi sié tu zaraz jakas paranoja.

Osobiscie, mam prawo gdzies, dopóki nie popelniam powazniejszych wykroczen :razz:

Link to comment
Share on other sites

Przecież umieszczenie kogoś na tym wątku to nie jest stwierdzenie,że ten ktoś kogoś oszukał czy okradł. To jest stwierdzenie faktu,że [B]taka osoba nie wywiązuje się z danych na dogo obietnic[/B] i że nie warto na niej polegać...Gdzie tu pomówienie? Ten watek jest dużo delikatniejszy niż siostrzany dot, adopcji....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...