Jump to content
Dogomania

Czarne kwiatki deklarowiczów (czyli fałszywe deklaracje i niespełnione obietnice)


Recommended Posts

[quote name='Magnesiatko']Niby tak, ale ja nie mam na to ani czasu ani ochoty. Ja przy każdej deklaracji proszę o przypomnienie mi na PW, bo może mi wylecieć z głowy. jeżeli pies potrzebuje, takie przypomnienie przychodzi.[/QUOTE]

A nie przyszlo Ci do glowy ze to dla tych, ktorzy zbieraja na danego psa/na dane psy jest dodatkowa robota = dodatkowy czas, bo przeciez rozliczenia tez musza zrobic.
Szczegolnie Twoj [U]brak ochoty[/U] jest dla mnie conamniej dziwny :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 527
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wellington']A ja zupelnie nie rozumiem jak, nawet w najgorszym stresie, mozna zapomniec o deklaracji wplacenia.
Mam zapisana liste na word w kompie z wszystkiemi psami na ktore sie zobowiazalam wplacac plus numery konta . Te liste uzupelniam w razie potrzeby :eviltong:.
Przy kazdym psie pisze kwota nalezna oraz data ponownej wplaty.

Kto nie ma stalego dostepu do kompa moze sobie przeciez taka liste wydrukowac i powiesic na lodowce .

Czy to rzeczywiscie az taki klopot ???
[SIZE=1][COLOR=plum]No, chyba jesli sie nie ma lodowki :diabloti:[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]


a ja właśnie sobie zrobiłam taka listę w wordzie, po miesiącach gubienia karteczek.. mam nadzieję, ze jej nie zgubię....

a ty się wellington nie śmiej, moja przyjaciółka dopero co dostała pralkę, kilka lat nie miała.... róznie z tym bywa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']A nie przyszlo Ci do glowy ze to dla tych, ktorzy zbieraja na danego psa/na dane psy jest dodatkowa robota = dodatkowy czas, bo przeciez rozliczenia tez musza zrobic.
Szczegolnie Twoj [U]brak ochoty[/U] jest dla mnie conamniej dziwny :roll:[/QUOTE]

Jak na razie NIKT na to, że ma wysłać PW w razie mojego zapomnienia nie narzeka/ł. Zastanawia mnie tylko po co od razu te nerwy i najeżdżanie na mnie? Za to, że chcę pomagać? Za to, że może mi i każdemu innemu umknąć jakaś deklaracja? Tym bardziej jak jest ich kilka i ciężko się w tym wszystkim połapać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']

a ty się wellington nie śmiej, moja przyjaciółka dopero co dostała pralkę, kilka lat nie miała.... róznie z tym bywa ;)[/QUOTE]

Mozna sobie te liste tez plastrem albo gwozdziem do sciany przybic ...Przeciez chyba nikt nie bierze tego doslownie o lodowce :mad:

Link to comment
Share on other sites

uważam, że dopominanie się o zadeklarowane wpłaty przez rozsyłanie pw jest upokarzające - jeśli ktoś się zadeklarował to powinien się wywiazywać bez przypomnień. Znam wiele osób, które się nie upomną. Pomaganie nie ma być karą dla osoby zbierającej fundusze... Pamiętam opowieść pewnej starej kobiety, która będąc dzieckiem mieszkła na wsi. Na ową wieś przyjeżdżał czasem Pan. Jego chojność polegała na rzucaniu cukierków z samochodu. Najbardziej się cieszył, gdy udało mu się rzucić garść w błoto - wtedy aż przystawał i patrzył na bijące się w błocie wiejskie, ubogie dzieci... Myślicie, że na tym ma polegać pomoc i dobrowolne datki ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']uważam, że dopominanie się o zadeklarowane wpłaty przez rozsyłanie pw jest upokarzające - jeśli ktoś się zadeklarował to powinien się wywiazywać bez przypomnień. Znam wiele osób, które się nie upomną. Pomaganie nie ma być karą dla osoby zbierającej fundusze... Pamiętam opowieść pewnej starej kobiety, która będąc dzieckiem mieszkła na wsi. Na ową wieś przyjeżdżał czasem Pan. Jego chojność polegała na rzucaniu cukierków z samochodu. Najbardziej się cieszył, gdy udało mu się rzucić garść w błoto - wtedy aż przystawał i patrzył na bijące się w błocie wiejskie, ubogie dzieci... Myślicie, że na tym ma polegać pomoc i dobrowolne datki ???[/QUOTE]

Nie, nie uważam tego za upokarzające.

Jesteśmy tylko ludźmi, każdy z nas ma masę innych spraw, zobowiązań, czy nawet problemów. Nie każdy żyje dogomania.pl i co więcej każdemu może umknąć to, że zadeklarował comiesięczną wpłatę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Musialam to zacytować i podkreślić..a Emilka2280 bedzie wiedziala dlaczego:razz:...POza tym- to całkowicie sie zgadzam z tym, co napisała....[/QUOTE]

Mamy kilka offów, to i przyjmé na klaté. Fakt, w mordé bilam na pw. Bo jak mnie ktos pluje jak ostatniá **** a po kilku miesiácach pisze na pw z prosbá, to mnie krew zalala. Goniu, pocieszé Cié ze nie jestes jedyná. Przepraszam za tamto, ale ja mam sloniowá pamiéc :diabloti:

P.S. Pisalam do Maupy4 z prosbá o moderacjé. Mam pisac na pw "jak juz" :diabloti: Niedlugo oproszé o pousuwanie offów.

[quote name='sleepingbyday']
[B]jeden postulat: wysłajcie pw do opieszałych. bardzo czesto to kwestia sklerozy czy natłoku watków (a np. ja mam karteczki z deklaracjami, które zazwyczaj gubię :shake:). nie ma się co certolić....[/B]


[B]jeśli zadeklarowałam się u kogoś z was i nie płacę - dajcie znać!!![/B][/QUOTE]

Umieszczé info o wysylaniu PW do kandydatów. Czyli dajemy 48h, tydzien? Bo niektórzy majá i miesiéczne wakacje :evil_lol: Ale musi byc jakas srednia krajowa urlopu.

[quote name='3 x']a może zrobić [B]listę [/B]
czarne kwiatki czyli jak ktoś ma całkowicei w du*ie
i do wyjaśnienia, z data zgłoszenia
skoro Emilia zaglada czesto to może po tygodniu niewyjasnienia przerzucac na czarna liste majacych obietnicę w du*ie
wiadomo, że ktos może wyjechac na dwa tyg, może mieć wazne sprawy może nie byc go w necie itd ale istnieje możliwość rehabilitacji, przecież jak Emilia kogoś wpisze na listę to równie dobrze po wyjasnieniu nawet za dwa miesiące może tą osobę usunąć z tej listy i tyle
[/QUOTE]

3x, lista czaczyna sié od 2-go posta. Jak juz bédzie kilka wpisów, posortujé to jakos alfabetycznie miédzy 5 zarezerwowanych postów dla samej listy.

[quote name='Pies Wolny']Emilko ! [B]Suuuuper pomysł[/B].:loveu: Jestem też za kolejną serią CZK, którą podrzuca Gagata. Nie ma sensu łączyć tych tematów, bo utrudnia to szybki przegląd.

PS. CZK jak to brzmi :diabloti:[/QUOTE]

Wolny Psie, rewolucjonisto XXI wieku, witaj mistrzu! :diabloti: Co do wspomnianej kategorii IV, wczesniej pisalismy, ze to kategoria adopcyjna. Jest jeden wátek CZK o adopcjach, a ten tu wátek jest siostrzany, o finansach i innych dobrach materialnych.

Moze Gagata, jako pomyslodawca, przedstawi propozycjé Malvo na CZK adopcyjnych? Malvo jest autorká tamtego wátku.

To niezmiernie wazny punkt w adopcjach, ale nie chcé tez robic jarzynówki (zupa ze wszystkiego :diabloti:) z tego wátku.


[quote name='wellington']Dlatego wlasnie najlzej sporzadzic liste - i wtedy leciusienko sie mozna we wszystkim polapac :diabloti:[/QUOTE]

A propos list przypominajácych- jak nie Word, to nic nie zastápi piéknego zeszytu i fizycznie w lapie mozna wazyc wszystkie deklaracje, nazwet z pólprzymkniétym okiem, bez odpalania kompa, jak ktos nie lubi za czésto.

Link to comment
Share on other sites

Magnesiatko z całym szacunkiem, ale to jest dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Jeden może być księdzem a inny szewcem. Dla jednego to jest upokarzajace, dla innego nie. I tego się trzymajmy. Mnie pare osób mimo deklaracji nie wpłaciło za aukcje i pwoiem tak... zaliczam sie do śmiałych osób... ale nie upomnę się... po prostu więcej nie zrobię. Proste jak budowa cepa.

Weź pod uwagę, ze jeden potrafi się upomnieć drugi nie, każdy ma inny charakter. Poza tym majać psa a anajczęsciej nie jednego pod opieką, z różnymi bywa terminami płątnosći trzeba by księgową zatrudnić. Kłopotliwe.

I nie chodzi o umeiszczanie zwykłych zapominalskich, roztargnionych, a jedynie osoby któe notorycznie to robią. A takie są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']
A propos list przypominajácych- jak nie Word, to nic nie zastápi piéknego zeszytu i fizycznie w lapie mozna wazyc wszystkie deklaracje nazwet z pólprzymkniétym okiem, bez odpalania kompa, jak ktos nie lubi za czésto.[/QUOTE]

Pod warunkiem ze sie ma ......[I] 'ochote' .
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']uważam, że dopominanie się o zadeklarowane wpłaty przez rozsyłanie pw jest upokarzające - jeśli ktoś się zadeklarował to powinien się wywiazywać bez przypomnień. Znam wiele osób, które się nie upomną. Pomaganie nie ma być karą dla osoby zbierającej fundusze... Pamiętam opowieść pewnej starej kobiety, która będąc dzieckiem mieszkła na wsi. Na ową wieś przyjeżdżał czasem Pan. Jego chojność polegała na rzucaniu cukierków z samochodu. Najbardziej się cieszył, gdy udało mu się rzucić garść w błoto - wtedy aż przystawał i patrzył na bijące się w błocie wiejskie, ubogie dzieci... Myślicie, że na tym ma polegać pomoc i dobrowolne datki ???[/QUOTE]

jak ci ktoś nie odpowie na pw w jakimś rozsądnym czasie, to już wiesz, ze dalej nie ma co.... a jka ci odpowie, ze albo zapomniał, alebo przeprasza, ale stracił pracę i się wstydził, to wiesz, na czym stoisz. sytuacje sie rozwiązują. część sklerotyków przeprasza i płaci. ja dobrze rozumem, ze to może być trudne emocjonalnie dla niektórych ludzi. ale i tak chyba trudniejsze jest oddanie psa do schronu, no nie? albo długi w hotelikach... jak wiesz, na czym stoisz, to i psychicznie jest inaczej. poza tym - teraz z tym wątkiem - masz narzędzie na dyscyplinowanie ludzi. i na podzielenie się ze światem informacją. niemiłą, ale ważną.


a większość deklarantów nie rzuca cukierków w błoto z butną miną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']a większość deklarantów nie rzuca cukierków w błoto z butną miną.[/QUOTE]

Chodzi mi o zasadę. A tacy też są :cool1: Ja podobnie jak Isadora też bym się nie upomniała :shake: Myślę, że takich osób jest znacznie więcej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']
Umieszczé info o wysylaniu [B]PW do kandydatów[/B]. Czyli dajemy 48h, tydzien? Bo niektórzy majá i miesiéczne wakacje :evil_lol: Ale musi byc jakas srednia krajowa urlopu. [/QUOTE]

Dobra, zróbmy tak, kazdy kolejny off, musi zostac opatrzony opiniá- ile czasu od wyslania PW ma miec kandydat na kwiatka, zanim trafi na listé (z której oczywisce w kazdym momencie moze sié zrehabilitowac).

Zeby nie bylo ze offy o niczym. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Zenobiusz flores, dla Ciebie ten watek nic nie znaczy a dla innych jest bardzo ważny.
Widać,że nigdy nie mialaś problemu, skąd wytrzasnąc na już brakujace 200 czy 300 zł na opłacenie hoteliku, bo panie-obiecywaczki udaja,że nie dociera do nich przypominajace PW, albo za co kupic jeść psom na DT, bo inna pani-obieczywaczka łaskawie "zapomniała " o zwierzaku. którego wsadziła Ci pod opiekę. Kryzys dotyka wszystkich ale najbardziej tych z miękkimi sercami, zapsionych po uszy,którzy juz dawno nie wiedzą jak wyglada kino czy co to jest urlop..
A takie panie X czuja się świetnie - dowartościowane, bo tak ladnie napisały,że wesprą psiaka 10 zł...Szkoda ,że takie wsparcie jest tylko wirtualne, bo psy są realne jak najbardziej i potrzebuja realnego jedzonka...I właśnie z tym trzeba walczyć.
I masz rację - przymusu nie ma - niech za ratowanie zwierzaków wezma sie osoby odpowiedzialne, bo nadanie psu imienia i wyciągnięcie go ze schronu to dopiero początek drogi. Liczę,że inni, dla których to tylko taka "zabawa", wreszcie sie wykruszą m,in,. dzieki temu wątkowi.[/QUOTE]

I tak sie wykrusza.........dzieki temu watkowi nic nie uzyskasz - najwyzej wrazenie, ze na dogo dziala tajna policja ......:evil_lol:

Nie zmusisz n i k o g o do wyslania nawet 1 zlotowki - ale jak lubicie siedzic i miedlic w kolko to samo i sie rozczulac nad soba to prosze bardzo .

Nauczcie sie jednego - mozecie p r o s i c i d z i e k o w a c a nie zakladac policyjne watki . :evil_lol: Nikogo tym nie zachecicie......wrecz odwrotnie.

Nawet na watkach na ktorych jest porzadne rozlicznie z reguly brakuje slowa " dziekuje " . :evil_lol:

Widocznie paniusie uwazaja, ze tak powinno byc i darczyncy beda sie prosic ( szczegolnie w kryzysie ) zeby im dac pieniadze - chyba zyjecie w jakiejs szklanej bance czy co ............:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

to ja od razu off w temacie pytania - moim zdaniem 48h wystarczy, skoro rehabilitacja jest możliwa - zgłoszony i tak będzie oficjalnie na wątku, więc faktu samego zaistnienia nic nie zmieni. I liczyłabym tylko dni robocze - faktycznie sa osoby bez netu w domu za to z netem w pracy :)

Edit: Nademną ktoś chyba przyjechał cukierki rzucać :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']to ja od razu off w temacie pytania - moim zdaniem 48h wystarczy, skoro rehabilitacja jest możliwa - zgłoszony i tak będzie oficjalnie na wątku, więc faktu samego zaistnienia nic nie zmieni. I liczyłabym tylko dni robocze - faktycznie sa osoby bez netu w domu za to z netem w pracy :)

Edit: Nademną ktoś chyba przyjechał cukierki rzucać :cool1:[/QUOTE]

Tez przychylilabym sié do 48h (roboczych). Chiba ze ktos mocno zaprotestuje.

A mam wrazenie ze Ty Zenobiusz nie czaisz nic a nic- nie dawaj ani zlotówki. Tylko nie deklaruj na krzywy r** i tyle. Tylko tyle.

Piszé do Maupy o usuniécie offów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']I tak sie wykrusza.........dzieki temu watkowi nic nie uzyskasz - najwyzej wrazenie, ze na dogo dziala tajna policja ......:evil_lol:

Nie zmusisz n i k o g o do wyslania nawet 1 zlotowki - ale jak lubicie siedzic i miedlic w kolko to samo i sie rozczulac nad soba to prosze bardzo .

Nauczcie sie jednego - mozecie p r o s i c i d z i e k o w a c a nie zakladac policyjne watki . :evil_lol: Nikogo tym nie zachecicie......wrecz odwrotnie.

Nawet na watkach na ktorych jest porzadne rozlicznie z reguly brakuje slowa " dziekuje " . :evil_lol:

Widocznie paniusie uwazaja, ze tak powinno byc i darczyncy beda sie prosic ( szczegolnie w kryzysie ) zeby im dac pieniadze - chyba zyjecie w jakiejs szklanej bance czy co ............:evil_lol:[/QUOTE]
No i dobrze, że zniechęca.
Jak ktoś pomaga psom, to dalej będzie deklarował i wtedy wpłaci.
Jak ktoś pisał, że wpłaci tylko, żeby mu poklaskać, to niech nie pisze w ogóle, jak ma nie płacić.
A jak Ci się watek nie podoba, nikt nie zmusza Cię tu na niego wchodzić, nie podoba się, a jednak bardzo Cię korci, żeby wchodzić i krytykować.
Jedyną wadą tego wątku, co o dziwo nie było do przewidzenia, jest fakt, że niektóre osoby się z tym obnoszą, że są na czarnych kwiatkach.
Ja jestem roztrzepana, ale i tak bym się wstydziła jakby mnie tu "powiesili":evil_lol:

Na razie jedyną osobą która się nad sobą rozczula jesteś Ty.;)
Dziękuje się za pojedyńcze wpłaty, nie koniecznie przy rozliczeniach.
Ale z tego co piszesz, jeszcze mam dziękować przy rozliczeniach...no i tu pasuje mi przykład podany przez gametę, rzucania cukierasów w błoto.
Wpłacanie pieniędzy to nie robienie łaski.
Wpłacasz dla osoby, która dziekuje czy dla psa?;)

A z innej beczki, przypomnienie nie jest upokarzające.
Jesli komuś się raz zapomniało, można przypomnieć na PW, dać subtelnie linka czy coś, czasem linki giną w subskrypcjch np.:evil_lol:
A jak ktoś nie ma czasu to tu ciotki się zajma przypominaniem.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']Nie zmusisz n i k o g o do wyslania nawet 1 zlotowki - ale jak lubicie siedzic i miedlic w kolko to samo i sie rozczulac nad soba to prosze bardzo .[/QUOTE]
A do deklarowania ktoś zmusza?? Nie rozumiem z czym masz problem, nie widzisz nic złego, jak ktos lata po wątkach deklaruje się, oferuje DT czy może nie widzisz różnicy w zmuszaniu do deklaracji/wpłacania a ostrzegania innych przed współpracą z niesłownymi osobami??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zenobiusz flores']
Chyba macie za duzo wolnego czasu.....dla mnie mozecie pielegnowac ten watek - [B]ja sie wypisuje[/B] i czuje sie z tym bardzo dobrze :lol::loveu:[/QUOTE]

Kobieto, wypisujesz sié juz drugi raz, trollujesz i offujesz beznamiétnie. Uznaj "podanie o odejscie" za podpisane 4 lapami i odmaszeruj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...