Jump to content
Dogomania

Pomocy !!!!!


Doma16

Recommended Posts

Trudno wytłumaczyć no bo ja i mój pies (seter irlandzki) wcale do siebie nie pasujemy (ja chcialam bordera ale tata powiedzial że seter ma taki sam charakter jak border bo jego kolega miał, niestety przekonałam się na własnej skórze że to nie prawda ) wiadomo jeśli pies i właściciel kompletnie do siebie nie pasują to nic razem nie osiągną a ja chciałam psa tybowego do spotów Niestety ja np. próbowałam 4 godz skupić uwagę mojej suki i ani azu nawet nie popatrzyła na mnie smaka czy też zabawkę, nie mogę tego znieść .Pies mnie wciągną na dwópsmówkę dzisiaj (dobrze że nic nie jechało bo bym już nie pisała ) w tym problem ona po prostu nie darzy mnie za grosz zainteresowaniem ma mnie daleko w D..... Mama i tata spedzają czas s psem 2 godz dziennie i powtarzają ciągle to dobry pies a ty się z niczego nie cieszysz i tylko zmyślasz. Ja też wiem że to dobry pies ale nie dla mnie. POMOCY BŁAGAM NIE CHCE BY ZA MÓJ BRAK DOŚWIADCZENIA PRZED KUPNEM WYLĄDOWAŁA W JAKIMŚ NOWYM DOMU JA CHCĘ BY BYŁA MIĘDZY NAMI JAKAŚ WIĘŻ POMOCY

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj watek i linki ze zrozumieniem.
Masz problem, by stac sie atrakcyjna dla psa, by praca z Toba byla dla niego przyjemnoscia, wiec poczytaj juz xxxxx wypisane podpowiedzi.
A potem do pracy, przede wszystkim nad swoim podejsciem.
I pomysl moze nad szkoleniem grupowym w dobrym osrodku?

Link to comment
Share on other sites

No cóż, rodzice się wiedzą nie wykazali, choć ja mając do wyboru setera a bordera na pewno wybrałabym tego pierwszego. :eviltong:
Zacznij od odrzucenia wszystkiego co czytasz na forach o szkoleniu w wykonianiu właścicieli borderów, a najlepiej ogólnie I i II grupy FCI. Szkolenie seterów to zupełnie inna bajka, choć w agility można się z nim pobawić, niestety o wejsciu do czołówki zawodów raczej nie ma ci marzyć, (choć z drugiej strony jak świadczy przykład Sylwii Trkman, która z samoyedem dwukrotnie zakwalifikowała sie do w reprezentacji Słowenii na mistrzostwa świata agility w 1997 i 1998 r. - cuda są możliwe). :evil_lol:
Znajdz dobre forum dla seterów, pomyśl o szkoleniu mysliwskim, treningach przy rowerze (jeżeli wiek odpowiedni), chodzi oczywiście o spokojne trasy przez tereny zielone.

To psy pracujace w pewnej odległości od przewodnika, więc uczenie ich kontaktu wzrokowego typowego dla bordera czy owczarka jest bezsensowne choć możliwe, ale Ty zacząć musisz od zupełnie drugiej strony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...