Jump to content
Dogomania

RODZĄ co cieczke?! szczeniaki w domach, czarna wykastrowana, RUDA W HOTELU - szuka DS


missieek

Recommended Posts

[quote name='Dogo07']Może nie powinnam się wtrącać ponieważ nie mogę nic pomóc.
Ale dlaczego te maluchy od dużej suni nie trafiły na dt tylko te wszystkie małe czarne ?[/QUOTE]

Dogo07 - bo one już nie są takie ładne i nie ma pewności czy DT nie będzie musiał stać się DS?


[quote name='Holly1']Dziwi mnie trochę że nie można mu jej odebrać.Czy on ma jej książeczke gdzie widnieją jego dane? Czy płaci podatek roczny za psa ? czy pies jest zaczipowany tzn. zameldowany w jakimś konkretnym miejscu, kurcze nie dba gość o tego psa a nie chce oddać, może by można było go postraszyć konsekwencjami...? sama już nie wiem.Aż boje się pomyśleć że te maluchy w takim zimnym, albo znajdą się jakieś dzieciary i je zabiorą Bóg wie gdzie... Nie da rady ich wyciągnąć wcześniej dziewczyny?[/QUOTE]

Holli1 ma rację! Proponuję tak: jedno z szczeniąt Jasnej (córkę) przyślijcie do mnie na DT, a mamę z synkiem zabierzcie do Pani Prezes na hotelik. Tylko takie widzę rozwiązanie dla tych psów. Porta już mnie nie potrzebuje, Coli ma bardzo dużo ogłoszeń. Ja na razie nie pracuję, jednym maluchem mogę się zająć. Trochę przeraża mnie, że szczeniak aż taki młody, ale Cioteczki, jeśli pomożecie damy radę. Na okres zimy piesek może schronić się u mnie. I też zamiast płacić za hotelik uzbierane pieniądze przydadzą się na szczepienia małej. To moja propozycja. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Holly1']Dziwi mnie trochę że nie można mu jej odebrać.Czy on ma jej książeczke gdzie widnieją jego dane? Czy płaci podatek roczny za psa ? czy pies jest zaczipowany tzn. zameldowany w jakimś konkretnym miejscu, kurcze nie dba gość o tego psa a nie chce oddać, może by można było go postraszyć konsekwencjami...? sama już nie wiem.Aż boje się pomyśleć że te maluchy w takim zimnym, albo znajdą się jakieś dzieciary i je zabiorą Bóg wie gdzie... Nie da rady ich wyciągnąć wcześniej dziewczyny?[/QUOTE]
niestety TOZ musi stosować się do przepisów.... Nie wolno im zabrać psa ot tak... Jeśli nie istnieje ku temu powód ( czyli: znęcanie się, zagłodzenie itp.).. Prawo nie zabrania mieć bezdomnemu psa.. Nie ma też obowiązku opłacać podatku za psa (przynajmniej w krakowie).. szczepienia , owszem, wścieklizna obowiązkowa, ale za to psa odebrać nie można, można jedynie przywalić karę....

Link to comment
Share on other sites

Czy dla dobra psów TOZ nie może zamknąć na chwile oczu,zaniedbać tej sprawy na chwilę.Na dogo na pewno znajdą się osoby które pojadą po te psiaki. Zaczyna mnie to denerwować.Suka na łańcuchu.Okoliczne kundle zapewne jeżdżą po niej jak po szmacie kiedy ma cieczke.Osrane przepisy!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']holly Tobie się wydaje, ze to takie proste??
Przecież mogli by ich za dupę złapać że bezprawnie odebrali psa!!!!![/QUOTE]

nie chcę siać fermentu, ale tak naprawdę kto jest jego właścicielem? bo w sumie mamy jakieś domysły, najpierw było, że kto inny, teraz, że kto inny... jest zimno, za zimno dla takiego psiaka i zwł. szczeniaków, istnieje ryzyko zagrożenia dla nich zycia. od matki na razie lepiej ich nie oddzielać - więc może taka argumentacja byłaby jakimś wytłumaczeniem? rozumiem, że są przepisy, ale w sumie racja jest po 'naszej' stronie.

Link to comment
Share on other sites

no ja też nie pojadę i nie "ukradne" i misieek też nie i pewnie nikt o zdrowych zmysłach.....
Misieek przekazała Frotce takie info.... najlepiej niech Angela wejdzie i napisze jak to jest z tym bezdomnym, bo zaraz będzie, ze TOZ zły bo nie chce psa wziąć.. A ja napisałam przecież wyraźnie, ze na miejscu się wszystko okaże!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

poprosilam osobe z gminy aby wybadala sytuacje jasnej suki
jesli do jutra nie da mi znac to zadzwonie jutro sie przypomniec

bardzo prosze o zrobienie szczeniakom duzej ilosci ogloszen
moim zdaniem dobrym pomyslem byloby aby ktos tam podjechal
zabezpieczyl bude - sloma, koc na wejscie
i jeszcze poki szczeniaki sie nie rozchodza zostawic je na tym miejscu
najlepiej aby znalazly sie DS lub DT jak tylko maluchy beda jadly same - trzeba sprawdzic, moze juz jedza
jesli nic sie dla nich nie znajdzie a zaczna sie rozlazic, bedzie masa sniegu, to dopiero zabrac do hotelu
pamietajmy ze w hotelu tez jest masa psow, moga zlapac cos zakaznego a to juz jest duze zagrozenie dla zycia

[SIZE=3][B][COLOR=Red]najwazniejsze - oglaszac maluchy!![/COLOR][/B][/SIZE]
one najpilniejsze
co z suka sie ustali, bede sie starac aby byla do adopcji, aby tam nie zostala

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']niestety TOZ musi stosować się do przepisów.... Nie wolno im zabrać psa ot tak... Jeśli nie istnieje ku temu powód ( czyli: znęcanie się, zagłodzenie itp.).. Prawo nie zabrania mieć bezdomnemu psa.. Nie ma też obowiązku opłacać podatku za psa (przynajmniej w krakowie).. szczepienia , owszem, wścieklizna obowiązkowa, ale za to psa odebrać nie można, można jedynie przywalić karę....[/QUOTE]
Jesli pies nie ma książeczki, chipa, to jak on udowodni, ze to jego pies??

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny wklejałam już prośbę, ale wklejam jeszcze raz...

Klaudus szuka DT dla szczeniaków z meliny, już długo..
wczoraj napisała

[quote name='Klaudus__'][I]Chłopcy nadal czekają i są śliczni!
Wieczorem będą nowe zdjęcia!
Błagam... Pomóżcie ! Nie pozwólcie ich oddać na smalec :placz:
Jak Michał był tam wczoraj zrobić zdjęcia to ta kobieta się wygadała,że bardzo polubiła chłopców i trudno by Jej było oddać Ich na smalec... :placz::placz::placz:
[/I][/QUOTE]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1166/dt-pilnie-potrzebny-jak-nie-reszte-zycia-spedza-w-melinie-pszczyna-148414/[/url]
reszta rodzeństwa została utopiona w umywalce...
Ja nie dam rady teraz pomóc, nie wiem jak Denis by się zachowywał:shake:
Pomóżcie szukać.. Zobaczcie na filmikach jaka mamusia kochana:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...