Jump to content
Dogomania

RODZĄ co cieczke?! szczeniaki w domach, czarna wykastrowana, RUDA W HOTELU - szuka DS


missieek

Recommended Posts

Wiecie co, no chyba Tofik chociaż pomysłów było sporo.Ja jak tam jestem nazywam go Maleństwo , bo on jest tak kruchy i bezbronny...

Ps. Elinka masz rację z tą szcepionką ale mały spóżnił się o tydzień i teraz dostanie tą tórą dostaje się w wieku 8 tygod. a potem za miesiąc przypominajke :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Holly1']Dzwoniłam.Niestety nie możemy jeszcze szczepić,musi dostać coś na powtórne odrobaczenie bo Pyrantelum jest tylko na glisty ludzkie.Więc szczepienie dopiero za jakiś tydzień.[/QUOTE]

no to czemu wylazły z niego robale jak jest tylko na glisty ludzkie? :niewiem:

jakby nie było to do szczepienia pies musi być do końca odrobaczony bo szczepionka może nie zadziałać

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przestańcie z tymi glistami! Ważne, że wylazły (czyt. pomogło). :eviltong: Jak pisała Holly1, Tofik będzie odrobaczany jeszcze raz, tym razem już odpowiednią psią tabletką, żaden robal się nie wymknie. :diabloti:

Dzisiaj u nas sypie śniegiem, biedna Jasna i jej dzieci. :-( Dlatego powtórzę pytanie: Asiu, czy coś już wiadomo w sprawie suni?

Link to comment
Share on other sites

Tofi jest dzisiaj u mnie , bo Kachna w pracy i u lekarza.Już widze że chłopak będzie miał charakter:cool3:.Ale martwi mnie moja Holly bo nie zabardzo jej przypadł do gustu.Strasznie jest zazdrosna,jak chciał wskoczyć na łóżko to zaczeła na niego warczeć.Potem pobiegł za nią pod łóżko i tylko nieprzyjemny warkot z szczekiem usłyszałam, ale mały nie piszczał.Dostała ochrzan i pół godziny siedziała pod łóżkiem.Nie wiem czy to kwestia rospieszczenia, czy po śmierci Dzielnej cieszy się że ma nas tylko dla siebie.Mam nadzieję że się to zmieni bo mogliby się razem bawić.

Ps.Dziewczyny myślę że naprawde trzeba zrobić Jasnej i maluchom osobny wątek, banerek i sprawa ruszy,ta buda przecież nie miała przodu,one tam zamarzną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a czytałaś co jest w opisie leku? :cool3: bo wcale nie jest tylko na glisty...[/QUOTE]
ja wiem co jest napisane, ale ja wiem też co mówią weterynarze ;) Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.. polegam zatem na ich opiniach.. Jednak wiem też, że część wetów (starej daty) też stosuje ten lek (chyba z przyzwyczajenia z czasów kiedy nie było zbyt wiele preparatów dostępnych)

Nic nie wiem, nie mogę się dodzwonić do Frotki :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']ja wiem co jest napisane, ale ja wiem też co mówią weterynarze ;) Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.. polegam zatem na ich opiniach.. Jednak wiem też, że część wetów (starej daty) też stosuje ten lek (chyba z przyzwyczajenia z czasów kiedy nie było zbyt wiele preparatów dostępnych)

Nic nie wiem, nie mogę się dodzwonić do Frotki :roll:[/QUOTE]

Pyrantelum jest skuteczne na glisty
to wiem z doswiadczenia

szczeniaki w mlodym wieku zwykle maja najwiecej glist, dlatego warto podac wlasnie to aby zlikwidowac tylko je
jesli sa innego typu pasozyty lepiej ich nie denerwowac podczas pierwszego odrobaczania aby szczeniak nie musial radzic sobie z wieksza iloscia toksyn (moze tego nie przezyc jesli jest bardzo zarobaczony)
kolejne odrobaczenie warto juz zrobic innym srodkiem aby zadzialal na inne pasozyty

pyrantelum nie tylko dziala na ludzki glisty
Drontal Junior sklada sie z dwoch skladnikow, jednym z nich jest wlasnie ten wspomniany powyzej
jesli mialby dzialac tylko na ludzkie glisty to po jaka cholere jest on skladnikiem tak renomowanego srodka?!

tak jak napisalam jesli mam odrobaczyc masakrycznie zarobaczone szczenie w zlej kondycji dodatkowo to wybiore srodek ktory zadziala na jeden typ pasozyta a pozniej inny ktory zadziala na drugiego/innego
bo szczeniak z toksynami wszyskiego robactwa naraz sobie nie poradzic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missieek']
szczeniaki w mlodym wieku zwykle maja najwiecej glist, dlatego warto podac wlasnie to aby z
tak jak napisalam jesli mam odrobaczyc masakrycznie zarobaczone szczenie w zlej kondycji dodatkowo to wybiore srodek ktory zadziala na jeden typ pasozyta a pozniej inny ktory zadziala na drugiego/innego
bo szczeniak z toksynami wszyskiego robactwa naraz sobie nie poradzic[/QUOTE]

misieek, nie pisałam tego o pyrantelum, żeby Cię pouczać, czy mówić, ze źle robisz... tylko żeby właśnie ludziom czytającym uświadomić, ze nie należy TYLKO tego używać.. Ty jak napisałaś, używasz tego do pierwszorazowego odrobaczania... a osobiście znam kilka osób, które używają TYLKO tego środka...

Link to comment
Share on other sites

Może nie powinnam się wtrącać ponieważ nie mogę nic pomóc.
Ale dlaczego te maluchy od dużej suni nie trafiły na dt tylko te wszystkie małe czarne ? Skoro są młodsze to i słabsze. I każdy taki dzień i noc na zimnie/mrozie to dla nich coraz gorzej.
Oby tylko nie było za późno dla nich jak już pomoc nadejdzie :-(.
A może ktoś z okolic mógłby chociaż im siana czy starego koca do budy dać.

One wciąż czekają:
[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/inne/boleslaw/brazowe1.jpg[/IMG]
[B]Czy one w ogóle jeszcze żyją ?[/B]

[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/inne/boleslaw/ruda1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Przypomnę zapytania.[/QUOTE]

Majeczko, już pisze.. jestem w pracy, dlatego tak z doskoku po trochu odpisuje..
Wczoraj odezwała sie do mnie Frotka.. Dopiero w poniedziałek pojadą po maluchy, bo mają coś z autem i mają tylko jedno w tej chwili na chodzie.. Mają jeszcze pilnie do odebrania mase szczeniąt.. W Morawicy i kilka w krakowie..
Ale zgoda P. prezes na zabranie ich do hotelu jest.. Jednak na pewno [B]BĘDZIEMY MUSIELI POMÓC W ICH UTRZYMANIU..[/B] Paulina mi wczoraj mówiła, ze wydają miesięcznie 40 tys na utrzymanie psiaków tych hotelowanych i koni, które mają pod swoją opieką.. Pieniądze z 1% podatku starczyły na jakieś 4 m-ce .. już ich nie ma :(

Co do matki szczeniaków, to jest pewna niejasność... bo co innego jest na wątku a co innego ponoć zostało przekazane Frotce. Ponoć pies należy do tego bezdomnego i ponoć on nie chce jej oddać.. Nie wiem jak to będzie.. Na miejscu się okaże...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'](...) Co do matki szczeniaków, to jest pewna niejasność... bo co innego jest na wątku a co innego ponoć zostało przekazane Frotce. Ponoć pies należy do tego bezdomnego i ponoć on nie chce jej oddać.. Nie wiem jak to będzie.. Na miejscu się okaże...[/QUOTE]
Dzięki Asiu za odpowiedź. Oj, to kiepsko, jeśli nie uda się jej pomóc. :-(

Link to comment
Share on other sites

Dziwi mnie trochę że nie można mu jej odebrać.Czy on ma jej książeczke gdzie widnieją jego dane? Czy płaci podatek roczny za psa ? czy pies jest zaczipowany tzn. zameldowany w jakimś konkretnym miejscu, kurcze nie dba gość o tego psa a nie chce oddać, może by można było go postraszyć konsekwencjami...? sama już nie wiem.Aż boje się pomyśleć że te maluchy w takim zimnym, albo znajdą się jakieś dzieciary i je zabiorą Bóg wie gdzie... Nie da rady ich wyciągnąć wcześniej dziewczyny?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...