Jump to content
Dogomania

Kupno shih tzu


ugg

Recommended Posts

[B]Witam. [/B]
Planuję kupno shih tzu. Rodzice się w końcu zgodzili... :loveu:
Jednak mi zależy, żeby szczeniak miał [B]metryczkę[/B] i był z dobrej hodowli.
Dla moich rodziców rodowód jest całkowicie zbędny.
Ja wiem, że jest to niezbędny dokument i nie chcę nabijać kasy pseudohodowcom. :shake:
Niestety nie mam tyle pieniędzy, żeby na raz wydać 2 tysiące.
Piesek nie musi być wystawowy, bo nie będę jeździła na wystawy, nie mam zamiaru tym bardziej rozmnażać psów. Po prostu chcę, żeby miał charakter i wygląd tej rasy, oraz żeby był zdrowy i był wychowywany w dobrych warunkach.
W końcu uzbierałabym jakąś większą sumę, bo mam kieszonkowe od dziadka, ale nie chcę aby to trwało trzy lata. :shake:
Nie jest to chwilowa zachcianka, bo prosiłam tatę, żeby się zgodził 3 miesiące i nadal chcę tak bardzo psa. Od początku myślałam o shih tzu i teraz jestem pewna, że chcę takiego.
Bardzo dużo o nim czytałam, ale będzie to mój pierwszy pies długowłosy, więc chciałabym móc w razie czego zadzwonić do hodowcy i dowiedzieć się więcej.

Mogłybyście mi pomóc i napisać w jakich cenach byłby piesek niewystawowy z metryczką z dobrej hodowli? Bardzo proszę...

Link to comment
Share on other sites

Wystawowy, niewystawowy, troche drażni mnie ten podział. Ja za swojego dałam 1500zł w dobrej sprawdzonej hodowli, ma metryczke i może byc wystawiany, raczej Pani z hodowli nie rozdzielała psów na wystawowe i na kolana. Wiesz pieniążki trzeba mieć tez na legowisko, karme zabawki itd na to tez trzeba troche wydac jak sie kupuje psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiej']Wystawowy, niewystawowy, troche drażni mnie ten podział. Ja za swojego dałam 1500zł w dobrej sprawdzonej hodowli, ma metryczke i może byc wystawiany, [B]raczej Pani z hodowli nie rozdzielała psów na wystawowe i na kolana. [/B]Wiesz pieniążki trzeba mieć tez na legowisko, karme zabawki itd na to tez trzeba troche wydac jak sie kupuje psiaka.[/QUOTE]

Być może w Pumilo nie trafiły się tzw. PET-y :)

co do autorki postu :)
hodowli shih tzu jest kilka w Polsce :) pooglądaj stronki hodowli, popatrz jakie szczeniaki Ci się podobaja, jacy rodzice :) nawiąż kontakt z hodowlą :) naprawdę zdarzają się psiaki za małe pieniądze :)

jest "hodowla" której Ci nie polece i trzymaj się z daleka od niej( i myślę ,że duuuuużo osób również Ci to powie )

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z kasiej. Kupno pieska to nie wszystko!!! Pamietaj, ze shih nie mozesz karmic zwykla karma! licz sie z tym, ze dobre karmy kosztuja! Rodowod oczywiscie jest wazny ja go nie mam i troszke mi z tego powodu przykro:placz: ale moj jest w typie rasy i charakter ma shih a nie jakiegos pomieszanca:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Pochodź popatrz po lokalnych zoologach jakie są ceny, na allegro, bo nie polecam zoologoów typu "Zoonatura" ani innych hipermarketowych. Fajne też sa okazje na allegro. Ja kupuje karme Royalka na kilogramy, bo wychodzi duzo taniej :) nie chce Cię urazić w żaden sposób, ale kosmetyki też nie są tanie. Więc zastanów się czy Cię stać na taki wydatek. Pozdrawiam i mam nadzieje, że znajdziesz ukochanego pisiaka :)

Link to comment
Share on other sites

chi23 - ty też jesz w kółko frytki, cheesburgery i pizzę?

jeśli tak, to dzieje Ci się coś?

teraz może nie, ale za kilka, kilkanaście lat na pewno zacznie, jeśli będziesz dalej jadła tylko i głównie fast food

i właśnie na tym polega różnica między Pedigree a dobrą karmą. Taka jak między fast foodem a zdrowym żywieniem u ludzi...

Link to comment
Share on other sites

Ale możesz mi wytłumaczyć dlaczego tak jest: niektóre psy jadą na acanie albo royal canin i umierają tak wcześnie na rozmaite choroby a są też takie które są przywiązane do budy i jedzą chappi bądz niekiedy resztki jak to bywa na wsiach i żyją w dobrej formie do późnej starości co mogę potwierdzić przykładem z życia wziętym???

Link to comment
Share on other sites

Nie ma reguły.

Choroby są nie tylko od rodzaju żywienia, są tez genetyczne, w wyniku urazów, przekarmienia...

A na wsi, no cóż. Selekcja naturalna i tyle. Ale na pewno nie wzór do naśladowania... Dobra forma psa na łańcuchu? Brzmi jak herezja... i zapewne też klawe życie...

Link to comment
Share on other sites

Tak owszem pies na łańcuchu może być w dobrej formie jak w nocy sobie biega a w dzień jest przywiązany ale oczywiście nie jestem za tym żeby pies był na łańcuchu... Ale przecież nie każdego stać na acanę czy husse sama wiecz nie ukrywajmy tego .Mogłabym karmić moje psy tymi karmami ale ja zwyczajnie nie mam o tym pojęcia to znaczy nie jestem wtajemniczona może tak to ujmę...

Link to comment
Share on other sites

Na Acanie i Hussie świat się nie kończy. Zajrzyj do działu żywienie, tam jest sporo o karmach. Można dobrać rozsądną karmę na każdą kieszeń.

I wiem co mówię, bo sama musiałam zrezygnować z droższej ze względu na to, że przy dwóch psach nie dałabym rady finansowo. Ale jeśli miałabym się przerzucić na chappi czy pedigree, to prędzej bym sporo okroiła własne menu i wydatki żeby tylko psów świństwem nie karmić.

Mam setera, to rasa o dość wrażliwych żołądkach. Z tego co widzę, to shitzu mają podobnie, a nawet bardziej. Jeśli się bierze psa, zna się jego specyfikę i wymagania, trzeba si liczyć z dodatkowymi kosztami podczas całego życia. A ja wolę wydać więcej na karmę, niż o wiele więcej na weterynarza....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']To znaczy że jestem zła muahaha!!!! Bo ja nie uważam że pedigree czy chappi to złe karmy moje psy jedzą chappi i tesco pet food i nic im się nie dzieje .... A jaką karme uważacie za dobrą ????[/QUOTE]

w Pedigree to mięso to są odpadki :) np. kosci, tętnice,żyły:) wszystko czego nie zje ludź zje pies :/


Jakie karmy są dobre dla psa ? takie których nie ma w spożywczym hiper super mini. markecie. Nie ma jednej karmy dobrej dla kazdego psa.
Mój nie toleruje kurczaka shih tzu tak czasami maja ,że są uczulone i wole wydać 200 zł na karme niż n-tą kwote na weta z powodu choroby uzależnionej od karmieniia psa odpadkami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Tak owszem pies na łańcuchu może być w dobrej formie jak w nocy sobie biega a w dzień jest przywiązany ale oczywiście nie jestem za tym żeby pies był na łańcuchu... Ale przecież nie każdego stać na acanę czy husse sama wiecz nie ukrywajmy tego .Mogłabym karmić moje psy tymi karmami ale ja zwyczajnie nie mam o tym pojęcia to znaczy nie jestem wtajemniczona może tak to ujmę...[/QUOTE]

Ewolucja. Psy na wsiach raczej nie sa psami z rodowodem, sa mieszańcami różnych ras i poprzez ewolucje ich żoładki się przyzwyczajają do takiego a nie innego pożywienia, jeżeli zaś pies jest z hodowli genetycznie ma uwarunkowane, że żołądek jest delikatny. Owszem Pedigree to jeden wielki odpadek. resztki wsyzstkiego i niczego, całe g***o za przeproszeniem. Dlatego jest taki tani. Dobre karmy troche kosztują, ale wiesz, że dajesz psu zdrowe pożywienie. Ja używam RC polecony został przez Panią z hodowli oczywiście dla szczeniaków, jest jedna taka odmiana dla małych psów dla szczeniąt takie zielone opakowanie. A i jeszcze jedno, ja bym nie ryzykowała i nie dała Shih ztu kurczaka są zbyt delikatne. Ja w ogóle mojemu nie daje żadnych takich rzeczy dla ludzi, chyba, że jabłuszko, marcheweczke itp to co nie szkodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Kasiej
Wiesz ja może i karmię psy pedigree i tesco pet food ale dochodzę do wniosku że karmy wcale nie sa DOBRE i przerzucę psy na domowe żywienie bo coraz mniej ufam tym ZBILANSOWANYM KARMOM bo to słowo ostatnio jest bardzo modne... Wogóle co to ma znaczyć że karma jest zbilansowana?????????????
No tak na tych karmach świat się nie kończy ale i tak nie potrafiłabym wybrać

Link to comment
Share on other sites

A co do royal canin to owszem pamiętam że rok temu przez miesiąc mój shiz jadł royal ale to tak jednorazowo i wróciłam do pedigree... Ale to podobno bardzo polecana karma.A ja straciłam zaufanie do karm bo pies chyba sobie myśli:"dlaczego mam jeść jakieś dziwne granulki zamiast mięsa"? Spójrzmy na kwestię żywienia z punktu widzenia psa bo kłócimy się o to co MY myślimy...

Link to comment
Share on other sites

Przecież w DOBREJ karmie to minej-więcej połowa mięsa.. A żywić psa samym mięsem to też nie za dobrze...

Royal jest może nie najlepszą karmą, ale i dobrą, a na pewno lepszą od Pedigree, ale jest mnóstwo innych karm..

A jakie mięso zamierzasz dawać psom? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

masz dwa wyjścia:

1. możesz dogadzać psu domowym jedzeniem, pamiętając jednakże, że mają inne niż my zapotrzebowanie na białko, tłuszcze, potrzebują określonych witamin dostosowanych do wieku, wielkości, ruchu czy też pracy jaką wykonują. Musisz też wiedzieć, jak duże porcje powinny jeść. To nie takie łatwe.

2. możesz zainwestować w dobrą karmę, gdzie to wszystko już masz w niej wyliczone - skład na opakowaniu, proporcje białko : tłuszcze itp. I do tego zależnie od jakości tej karmy dodawać dodatkowe witaminy, jeśli jest taka potrzeba.

Ja z moim obecnym poziomem wiedzy nie zaryzykowałabym gotować sama psom. Zwłaszcza, że są w fazie wzrostu, dojrzewania, mają duże zapotrzebowanie na energię (mam dwa setery). Nie potrafiłabym obecnie dobrze im zbilansować karmy, żeby dostawały wszystko co trzeba. /no i jednocześnie nie rujnowały mi kieszeni.

Moje dwa rude od małego lecą na suchej karmie. Royala nie próbowałam, słyszałam opinie, że już nie jest taki dobry jak był. Ale osobiście nie testowałam, więc nie wiem.

ps. zaufaj mi, pies nie medytuje nad granulkami :)

Link to comment
Share on other sites

No może i tak. Jutro lecę się radzić weta i dzwonię do hodowcy bo może mój zwierzyniec rzeczywiście potrzebuje rewolucji żywieniowej.Z Pikusien nie wiem co ,bo to kundel to może w zoologicznym coś doradzą.A i tak na marginesie ,śliczne rudzielce Darianna:):):):):):):)Dobra lece na wieczorny spacerek...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście Royal nie jest najlepsza, ale do najgorszych tez nie należy. Dużo osób poleca, ale polecaja tez lepsze karmy, ale w mpim przypadku trudno dostepne. Z gotowaniem dla psa jest ciężka sprawa jedna pomyłka i można psu zaszkodzić, duzo czasu to wymaga i duuużo wiedzy. Pedigree psa nie zabijesz, ale wiesz jak to jest w tych czasach. Najlepiej tak ja Darianna napisała popatrzec na skład karmy :) jeżeli to Shih to duzo białka by sie przydało, bo ich włosy sa zbudowane z białka :) poczytaj, jest sporo artykułów, które Ci powiedza na co zwracac uwagę, i przy wyborze karmy i przy gotowaniu wtedy decyzja bedzie prostsza :)

Link to comment
Share on other sites

Kazdy psiak jest inny jednemu bedzie sluzyl royal innemu eukanuba itp. moj toleruje i uwielbia royala wiec nie zamierzam mu zmieniac. Ostatnio rozmawialam z panem w zoologicznym i powiedzial, ze swojego psa karmil caly czasc royalem(tylko sucha karma,zero mokrej) i jak piesek mial robione badania (bo juz jest stary ) to zoladek, zabki ma bardzo zdrowe, a i cos mowil, ze jak juz przejde z karmy juniora na shih tzu to zebym dala 2,3 opakowania shih tzu i 1 dental hygiene i znowu wrocic do shih i tak w kolko. Powiedzial ze tamta doczyszcza lepiej zabki,. Czy ktos moze tak stosowal?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...