Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

dziewczyny jesteście super!! widać ze rodzina szczęśliwa ,tylko wg. mnie nie powinno być tutaj ich zdjęć, jak ktoś z ich szkolnych "kolegów" je zobaczy to może się z nich naśmiewać itd. dzieci w wieku gimnazjalnym w grupie to tragedia, prowadziłam kiedyś zajęcia z takowymi no i nie chciałabym być na miejscu dziewczynek gdyby ktoś niepowołany zobaczył zdjęcia:oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co :-) to bardzo sluszna uwaga:-)
Oczywiscie,ze pytalam czy chca zebym zdjecia wstawila na psim i kocim forum.

Przypominam, ze za tydzien jedziemy z druga wizyta. Pewnie ostatnia przed swietami. Jesli ktos chce cos jeszcze przekazac, to zostalo juz kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

Anna_33 - a macie juz jakas liste co potrzeba na swieta? wyczytalam ze duzo rzeczy juz pojechalo, moze da rade zrobic jakas aktualizacje co jeszcze trzeba?
i jak z tymi paczkami dla rodziny? jest jakis pomysl co komu kupic? są jakies deklaracje?

no i mam zasadnicze pytanie czy ta sunia przy budzie jest wysterylizowana?

jesli potrzeba pomocy w transporcie to mam kombi i mogę pomóc ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nie jest wysterylizowana, ma 7 lat. Kiedys, na poczatku miala szczeniaki, teraz wg slow Rodziny jest spuszczana przy zamknietej furtce.
Koty tez musimy ciachnac..
Z paczkami jakos krucho. z rzeczy, ktore mielismy zebrane od forumowiczow odlozylam ( za ich zgoda) kilka nowych drobiazgow, zeby moc je dolozyc do prezentow.
Czesc mam zamknieta w stalowej szafie w garazu, czesc w domu. Jutro wszystko spisze, ale duzo tego nie jest.
Deklaracje tez dosc skromnie.
Jedna osoba z Miau wysylala ksiazki na moj adres, mam je dolozyc do paczek jak dojda.
Ewa W. z Zarzadu Ostatniej Szansy przygotowala nowa porcje rzeczy ( posciel, ciuchy, kosmetyki). Od Niej beda takie babskie nowe kosmetyki typu tusz do rzes, cien do powiek. Nasze dziewczynki, to juz niedlugo panny, mysle, ze taki drobiazg pod choinke sprawi radosc.
Na pewno do kazdej paczki trzeba wlozyc cos slodkiego, ksiazke, kosmetyk itd.

Jedna dziewczynka kocha malowac, chce jej kupic akwarele, moze tez kredki akwarelowe, pedzelki i blok do akwareli.To do prezentu.
Pani z ksiegarni w ktorej czesto robie zakupy podarowala dla niej ksiazke, ktora uczy rysowania i malowania, swietna ksiazeczka.
Pozniej napisze dokladnie z ktorej ksiegarni jest ta Pani.:-)

Druga dziewczynka gra w szkolnej druzynie pilki noznej i trenuje biegi.Lubi tez gotowac. Tu glownym prezentem moglyby byc jakies akcesoria pilkarskie.Pilka nozna lub ochraniacze np na kolana lub lokcie. Gra w ataku. Ale watpie zeby dalo sie to kupic, nie mamy zebranej juz ani zlotowki, wiec pewnie dostanie jakis kosmetyk, ksiazke.

Trzecia dziewczynka lubi gry planszowe i zwierzeta.

Chlopiec gra w pilke nozna i kocha gry komputerowe, strzelanki i wyscigi. Jak to chlopiec :-)

Dla Taty kosmetyki bylyby najlepsze.

Chcialybysmy zawiezc jakies produkty spozywcze, moze juz pod katem swiat. Potrzebny jest zyrandol, nie ma tam lampki na biurko.
Dalej potrzebna jest posciel, naczynia itd.
Mam jedna nowa pilke do nogi, ale mamy dwoje dzieci, ktore graja w noge...

Link to comment
Share on other sites

czyli potrzeb nadal mnóstwo :(

Co do zwierzakow to jak bylaby kasa to myslisz ze zgodza sie na sterylke? Czy ten maly to ma isc do adopcji czy ma tam zostac? (skad on sie tam wzial w ogole?) Bo jak ma zostac to beda sie rodzic mlode niestety, jak czegos nie podzialamy.
Czy ta sunia jest na lancuchu bo teren jest nieogrodzony?
Czy dalyscie rade odrobaczyc tez psy? czy tylko koty? Bo moge kupic taniej tablety na robale. Tego malego to i tak trzeba raz w miesiacu odrobaczac tak do pol roku. A pewnie i sunie trzeba powtorzyc. A jak sprawa szczepien?
Sorry za tak duzo pytan, ale chcialabym tez troche pomoc.

Aniu pisalas ze chcecie jechac za tydzien, a moze blizej swiat? Moze jeszcze ktos sie znajdzie co pomoze? Przed swietami jakies zakupy zeby mieli porzadna Wigilie i koniecznie te prezenty. Ja sie chetnie dołoze;-)

Teraz to taki magiczny okres! Wierze, że ktos jeszcze tu zajrzy i zechce pomóc, sprawic innym radosc! Moze jakis nowy temat pod kątem świąt?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze cale towarzystwo zostalo odrobaczone :-) Meggi z Miau miala tabletki dla wszystkich i zostawila na powtorke.
Zwierzaki zostaly tez odpchlone, ale skonczyl nam sie spryskiwacz...a warto to powtorzyc.
Pies jest na lancuchu ( dlugim), bo zdecydowanie nie pozwala wejsc obcym na teren. W nocy furtka jest zamykana, a pies spuszczany.(potrzebujemy dla niego zgrzeblo)
Jedziemy w najblizsza sobote, nei wiem czy damy rade pojechac jeszcze raz przed swietami.- tzn ja na pewno nie bede juz mogla.
Mam jeszcze wyjazdy do Boguszyc sobotnie, 12 w ogole nigdzie nie moge pojechac.
Liczylam, ze wlasnie ten wyjazd bedzie potraktowany swiatecznie...Ale dosc maly odzew jest.Potrzebne upominki i jedzenie.
Gotowki juz nie mamy.
Koty wysterylizujemy w Koterii chyba, z duzym psem bedzie wiekszy klopot. Malego psiaka dziewczynki gdzies znalazly i przyniosly. To faktycznie maluch kieszonkowy.
Szczepien brak.Pogadanki o sterylkach jeszcze nie robilam, ale nie sadze zeby byl z tym klopot.
Klopot to bedzie z dowiezieniem do Warszawy na sterylke i odwiezieniem z powrotem.
Potrzebna bedzie pomoc zmotoryzowanych osob. Sama nie darm rady.
Koty musza sie troche utuczyc przed zabiegiem. Bezwarunkowo. Boje sie, ze spadnie snieg i nas zasypie i bedziemy czekac z tym do roztopow...i nagle przylece z alarmem, ze mamy male kotki ((
Myslalam o szczepieniach, ale to juz musi wet zrobic- sprawdzalam w Plonsku wetow dostatek, nawet bezplatne chipowanie psow jest.
Ale nie mialam czasu zadzwonic na zebry w sprawie szczepien itd.
Jesli ktos ma dwie zbedne smycze ( dla malego pieska i duzego psa) to na pewno sie przydadza.A i obrozka dla malego.
W tym tygodniu odbioram rzeczy na Ursynowie i w centrum. Centrum przed poludniem, Ursynow wieczorami.
Jesli ktos ma ochote cos przekazac, to prosze o pw lub tel.
603 592 070
Jesli ktos chcialby po prostu przelac pieniadze na jakies konkretne zakupy, to sluze swoim prywatnym kontem.
Mozna tez wplacic pieniadze bezposrednio dla Ojca Rodziny, ale tutaj nie bedzie rozliczen, takich jakich oczekuje Dogo.
Z tych ktore wplyna do mnie na pewno rozliczenie umieszcze.
Na Miau mialysmy zebrane 250 zl przy poprzedniej wizycie, dziewczyny przelaly to moje konto i zrobilam zakupy, a pozniej przepisalam paragony.
Chyba to tu wkleilam, jak nie to wkleje.

Link to comment
Share on other sites

kurcze to szkoda ze ten wyjazd to nie blizej swiat, ale moze cosik uda sie jednak zebrac;-)
podaj mi prosze konto na pw to przeleje cosik na prezenty - jakbys mogla sama kupic byloby super - czy tak bedzie ok?

ile km jest do Nowego Dworu Maz.? tam jest dobra lecznica, moglabym zorganizowac tam sterylke? problem to bedzie teraz co z tym psem zrobic po sterylce, bo w kolnierzu do budy nie wejdzie a zimno juz sie robi. Moze do wiosny poczekac, oby tylko dalo rade. Zapytaj prosze czy pamietaja kiedy miala cieczke?

aaa mam w domu fiprex w kroplach moze by sie przydalo? mam XL ale to mozna naciagnac igłą i strzykawką i rozdzielic 1 ml na 10 kg ciala. obrozke mala tez mam, poszukam smyczy.

z rzeczy to juz wiekszosc wydalam, ale popatrze jeszcze, na bank mam troche kredek, plecak i kalkulator. aaa mam tez puzzle jak nowe, ale bez folii - moze na prezent beda ok?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje,ze sie uda:-)
Konto oczywiscie podam, ale musisz sprecyzowac tak chociaz mniej wiecej co chcesz zebym za to kupila.
Czy ma to byc cos do jedzenia, czy jakis kosmteyk, czy cos innego. Czy mamy same wymyslic.
Do cudzych pieniedzy to ja jak do jeza podchodze )

Do Nowego to nie wiem, sprawdze, do Plonska ode mnei prawie 90 km.
Puzzle jak najbardziej :-) reszta rzeczy tez :-)
Z fiprexem dobry pomysl, ale moze zrobie raban i ktos bedzie mial w sprayu. Jak nie, to oczywiscie wezmiemy bardzo chetnie)
Mialam dzis zrobic liste tego co mamy do prezentow, ale nie zrobilam...przepraszam.
Jutro zrobie.
Ja to najchetniej bym kupila zapasy zywnosciowe i moze jakies drobiazgi dla wszystkich.
Musze to jakos sensownie poukladac.

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie ze masz racje jesli chodzi o jedzenie, to przede wszystkim, zeby w swieta nie glodowali. Prezenty tak jak mowisz z tego co masz czyli ksiazki, kosmetyki, ja dam puzzle, masz pilke to juz jest moim zdaniem super, do tego oczywiscie kazdemu cos slodkiego:)
Mysle ze bedziesz wiedziec najlepiej co zrobic/kupic:)
Bo na maskotki to chyba juz są za duzi?

co do fiprexu to chyba lepszy jest ten w spocie, bo sprayem to trzeba dokladnie kazdy fragment skory spsikac, a tu tylko w jednym, dwoch miejscach zakraplasz i juz ;-)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam i powiem szczerze nóż mi się w kieszeni otwiera, widząc jak państwo polskie troszczy się o swoich obywateli. Jak można, żeby gmina nie miała na pomoc rodzinie w tak trudnej sytuacji, pogorzelcy i dzieci bez mamy, tyle nieszczęść naraz i w zasadzie pozostawieni sami sobie. Ja teraz jestem w Anglii, w Polsce będę 16 grudnia, jeśli podacie mi adres rodziny na PW wyślę im paczkę świąteczną, głównie smakołykową i podarunki symboliczne dla rodziny. Czy potrzebne jest jeszcze jedzenie dla zwierzaków? Bo jakby, co to zamówiłabym w Krakvecie i poszłoby bezpośredni na adres rodziny. Wkleję też Wasz watek na podobny od Biafry, tam pomoc wyszła rewelacyjnie, więc może któryś z tamtejszych darczyńców, pomoże i tej, zwłaszcza, ze było dużo pomocy z Warszawy!!!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziekuje za pomoc :-)
Gmina dopiero na widok tv sie ruszyla i zakupila 1 tone wegla...Druga tone kupily dziewczyny z miau, moze wystarczy na zime.
Zaraz podam adres rodziny na pw. Ale jak wyslesz paczke, to prosze napisz mi na pw, ze poszla i ktorego.
Juz jedna paczka nie doszla, dziewczyna poszla na poczte z reklamacja.
Smakolykowa i z drobiazgami bedzie super, przeciez Ci ludzie kupuja tylko rzeczy absolutnie niezbedne, na nic innego nie maja pieniedzy.
Na dzieci zasilki wynosza 700 zl - na 4 dzieci w wieku szkolnym...
Ojciec to porzadny czlowiek, ma fach w reku, ale ma tez 64 lata...dorabia gdzie i jak moze.
Poprosze link do watku Biafry, juz mi o nim mowiono wczoraj :-)

Rozmawialam dzis z Beka. Potwierdze jeszcze z Meggi z Miau, ale raczej przekladamy wyjazd. Prawie nic nie mamy, moze jak bedzie ciut wiecej czasu uda sie zebrac jakies spozywcze artykuly, czy cos jeszcze.
Mialysmy jechac w najblizsza sobote, ostatni mozliwy termin to niedziela 13.XII. Oby nas nie zasypalo...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za dane rodziny, doszły na PW. Na pewno po 16 grudnia wyślę paczkę przyjemnościową z upominkami dla rodziny oraz z ze smakołykami na święta. Przeszperam też rzeczy rodzinne, bo szafy zawalone, więc moze i pójdzie paczka z rzeczami używanymi!

Dołączam się do próśb dziewczyn - dogomaniacy pomóżmy i tutaj!!!

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale jestescie :-)
Mam dosc dokladne wymiary dzieci, mialam nie wklejac na ogolnym, ale chyba nic sie nie stanie?
W razie czego usune ...

Damian 144 cm, stopa 35-36; pas 70 cm, dlg spodni 76 cm; dl rekawa 50 cm,
Angelika 175 dm, stopa 39, pas 79 cm, pod biustem 77, dlg spodni 101 cm, dlg reki 68, biust 86 cm
Ola 167 cm, stopa 35-36, pas 69 cm, dlg spodni 90 cm, dlg reki 53 cm, pod biustem 70 cm, biust 84 cm.
Wioleta 160 cm, stopa 35-36, pas 73 cm, dlg spodni 85 cm, dl reki 84 cm ( tu chyba musialy cos zle zmierzyc, ta dlg reki chyba za dluga),pod biustem 74 cm, biust 80 cm.
Zaraz wysle adres na pw.
Prawie caly cykl Ani z Zielonego Wzgorza?? dla mnie bomba :-)
Gdzie do odebrania "Ania" i paczka zywnosciowa?
Blagam, powiedzcie, ze nie Wola...niech to bedzie Ursynow ))))
Komorka potrzebna, nie wiem w jakiej sieci jest komorka Angeliki, kiedys mozna bylo poznac po numerze.
Przed chwila odpowiadalam na maila od Beaty, ktora wyslala mi liste rzeczy. Dziekuje Beato. Jest tam komorka Nokii, wiec nie wiem....
Najmniej rzeczy mamy dla chlopca.
Jesli chodzi o gry, tez nei bardzo wiem jakie pojda na ich komputerze. Monitor jest i komputer jest i klawiatura i mysz. W darze od forumowiczki z Miau i jej Meza.:-)
Tylko komputer jest gluchy i cichy. Brak glosniczkow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33'] Zaraz wysle adres na pw. (...) .[/QUOTE]
[B]OK, czekam więc na dane wysyłkowe.[/B] Dzwoniła do mnie Asior. Ustaliłam z nią (wspierając się przyzwoleniem darczyńców), że dziewczyny przekopią moje paczki, które poszły już do Krakowa i coś jeszcze wyselekcjonują dla tej rodziny. Do świetlówek dorzucę również używane, w pełni sprawne żelazko Philips.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...