Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

Jasne,ze mozemy sie w przyszlym umowic.Do jedzenia moze byc wszystko co sie nie psuje.

Np.,maka, cukier, ryz, makaron, olej, woda, mleko, herbata,kakao, kawa,kawa inka,puszki miesne ( pasztety, mielonki itp), rybne, puszki z owocami, puszki z warzywami (np groszek, kukurydza),zupy mleczne, przetwory domowe wlasne,ser zolty paczkowany z dlugim terminem waznosci, karma dla kotow, karma dla psow,.

Potrzebna jest duza miska - miednica ( kapia sie w jakiejs bardzo malej), proszek do prania,plyny do czyszczenia, zmywania itp, mydlo,szampon,papier totaletowy, srodki higieniczne dla dziewczynek (podpaski), pasta do zebow, szczoteczki do zebow, reczniki, sciereczki, posciel.
Garnki sredniej wielkosci, naczynia, artykuly szkolne ( kredki, bloki,dlugopisy, flamastry, zeszyty, plecaki do szkoly.
Oni potrzebuja wszystkiego.
Dopisze do tej listy jeszcze inne rzeczy, moze Wy na cos wpadniecie, co nam umknelo i umieszcze na 1 str.
Wyobrazie sobie, ze wszystko Wam splonelo, ze pieniedzy ledwie wystarcza na chleb i pasztecik w puszce. Trudno wszystko wypisac, wiec licze na Wasza wyobraznie :-)
1 tone wegla kupuje Miau, 1 tone po programie w Kurierze laskawie da gmina.To chyba i tak bedzie za malo.

[quote name='"Anja"'][COLOR=#ff0000][B]Aktualizacja zaksięgowanych wpłat jest na 1 str. w moim poście.
Mamy [SIZE=150]205[/SIZE] zł wolnych środków.[/B][/COLOR][/quote]

Wolne srodki beda przeznaczone na zakupy spozywczo - czystosciowe.
Ale to ciagle malo, chcemy kupic po kilka zszywek produktow.
Jesli ktos moze dorzucic grosil, to podam konto na pw.
Konto forumowiczki z Miau. Mozemy z niego przedstawiac szczegolowe rozliczenia.
Na 1 str wklejam najnowsze rozliczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No i mogila. Zenobiusz Florens do mnie zadzwonila zeby przekazac rzeczy.
Ja zle zapisalam numer telefonu, a z tego co wiem Zenobiusz juz wyjechala...
I klapa. Z mojej winy..


Prosba:. Jezeli ktos z Torunia chcialby wziac udzial w naszej akcji pomocowej, to w sobote lub w niedziele z Torunia przyjezdza Kamilka z Miau wraz z mezem.
Przywioza materialy budowlane i beda ocieplac bude u Rodziny.
Zacytuje stosowny fragment:

[quote name='"kamilka_04"']Dziewczyny. Mój TŻ rozmawiał dziś z tym Panem i Panią kurator. W sobotę, niedzielę jesteśmy z Panem umówieni- zawieziemy tv, farby, środek grzybobójczy do ścian, ubrania, jedzenie i inne przydatne rzeczy. A co dokładnie to jeszcze napiszę- muszę zrobić "rundkę" po rodzinie. Mam pytanie: możemy wziąć styropian i ocieplić budę psa. Co o tym myślicie?[/quote]

[quote name='"kamilka_04"']Ok, ocieplimy.

[COLOR=Red]Taki mój mały apel: jeśli jest tu ktoś z Torunia i mógłby pomóc w zbiórce, proszę o kontakt! Mamy kombi, więc dużo się do niego zmieści!!![/COLOR][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Co mamy w deklaracjach:

[quote name='"Szymkowa"']Mam kurtkę zimową (używaną), ciepłą, dosyć długą, z kapturem, zieloną. Upraną. Jest na 155 - 160 cm wzrostu.
Nie jest modna, ale w dobrym stanie, miałam z niej pożytek. Mogę do kogoś podwieźć przed 15.11. Może przyda się dla którejś z dziewczynek.[/quote]


[quote name='"wiga138"']Oto moja lista rzeczy dla rodziny :

- nowe : 5 par rękawiczek,
5 wełnianych czapek
11 par ciepłych skarpet rozm. ok 7-8
2 x buty zimowe b. ciepłe rozm. 38
1 leginsy na ok 160wzrostu
1 kurtka zimowa z kapturem długa ok 172 wzrostu

- używane : 2 pary zimowych butów rozm ok 37/38
plecak średniej wielkości
pościel jeen komplet
1 rozpinany sweter na ok 160 wzrostu
1 szalik
3 spódnice na ok 164/164 wzrostu
1 spodnie ( dla dziewczynki rozm s )
2 dziewczęce piżamy ok 160/162 wzrostu
2 duże wełniane kamizelki
Mam jeszcze trzy zimowe kurtki z kapturem i dwie jesienno-wiosenne, które muszę jutro oddać do pralni. Na kiedy będą nie wiem.

- żywność dla zwierząt
- ryż, kasza, cukier makaron , olej, puszki z pasztetami ( po dwa trzy opakowania)
- proszek do prania, cif, domestos
- 4 opakowania podpałki

Jak coś do wtorku dojdzie - listę uzupełnię[/quote]


[quote name='"Amica"']Ja mam:
2 T-shirty bawełniane nie używane (ale bez metek)
oraz używane, w b.dobrym stanie:
2 dziewczęce letnie bluzeczki bawełniane
1 ciepły szalik
2 pary rękawiczek
puzzle (Mapa Polski)
książka ("Historie niezwykłe o gwiazdach i planetach")
oraz
5 tabliczek czekolady (1/2 kg)
kawa rozpuszczalna
1 kg suchej karmy dla kotów[/quote]


[quote name='"meggi 2"']Ja wczoraj podałam takie rzeczy;

- 2 cieple kurtki dla najstarszej dziewczynki
- spodnie dzinsy i sztruksy,
- kilka bluzek, skarpety nowe
- czapeczka beret z wełenki
- dla ojca bardzo ciepła kurtka i szlafrok
-2 zmiany poscieli
- poduszka i kołdra
- 4 reczniki
- ładna torebka dla Angeliki
- nowe bluzeczki z napisem Fiat - 5 sztuk
Mam 5 kg Katinki dla kotów.
Co do wyjazdu to ja moge 21 , bo 22 mam chrzest wnuka.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, z posciela tez krucho. Im wszystko sie spalilo, mieszkancy podobno pomogli im sie pozbierac.Posciel, naczynia, garnki, wszystko im potrzebne.
Mam byc o 12. Ale nie wiem, czy dotre, dzis juz radosnie rumakowalam, a teraz skoczyla mi temperatura. Jak sie rano obudze polamana w chinskie osiem, jak przez ostatnie dni, to nic z jechania.
W takiej sytuacji, w niedziele wsiade do samochodu i pojade odbierac rzeczy po Warszawie.Bede musiala zaliczyc Wole, Sadybe, Konstancin.
Jak pojade, to wysle sms do Ciebie :-)

Link to comment
Share on other sites

Emigrantko, prosze, z pierwszej strony ( widze, ze rozmiaru butow chlopca nie ma, postaram sie dowiedziec):
[B]Andżelika - 15 lat 170cm wzrostu, nr butow 39
Ola 14 lat, 155cm wzrostu, nr butow 36
Wioleta 12 lat 150 cm wzrostu, nr butow 35
Damian 11lat bardzo szczuply
Pan Wacław ,
ma rozmiar buta 42,
koszuli 38
spodnie dlugosc 170cm
obwód w pasie 86[/B]

Adres podam na pw.
Te dzieci nie dostaja prezentow na Swieta, a nawet mini paczuszka na pewno sprawi im ogromna radosc.:-)


Dziekuje za chec pomocy :-)

Link to comment
Share on other sites

Aktualizuje informacje z Maiu:

W niedziele z wyprawa do Rodziny przyjachala Kamilka z Torunia:

[quote name='"kamilka_04"']Dziewczyny, właśnie wróciłam z odwiedzin u rodziny. Było niezwykle miło. Dzieciaki cudowne, widać gołym okiem, że bardzo się kochają. Pan Wacław to bardzo sympatyczny człowiek, który dla dzieci zrobi wszystko. Bardzo byli uradowani z tego, co przywieźliśmy Może teraz o zwierzętach... 2 kociaki, kocur i kotka, ok 3,może 4 miesiące. Bardzo wychudzone, choć pan W. powiedział, że teraz i tak wyglądają dużo lepiej. Szczeniaczek przesłodki, tylko brzuszek wydawał mi się nienaturalnie powiększony. Pies na łańcuchy jest duży. Łańcuch ma długi, ale buda...Eh. Stan opłakany. Chcieliśmy ocieplić, ale pan W. powiedział, że sam to zrobi. Zostawiliśmy mu styropian, papę na dach i słomę do budy. Pies jest często spuszczany z łańcucha.

Teraz wymienię, co zawieźliśmy:
-dziewczyny: 12 swetrów, nowe legginsy, piżama, 2 pary spodenbek, 2 pary długich spodni, 3 spódniczki, 10 koszulek z krókim rękawkiem, 6 z długim, 10 koszulek na ramiączkach, kurtka dżinsowa, trampki, sandałki, botki, 2 kutki wiosenne, 2 ciepłe płaszczyki, bolerko
-chłopiec: 2 pary spodni, kilka koszulek na krótki rękaw, sweter
- pan: nowa kamizelka polarowa, nowa kurtka polarowa, 3 swetry, kurtka na zimę, 6 koszul, spodnie, 2 t-shirty, szalik,
- inne: telewizor, kołdra, nowy koc,ręcznik kąpielowy, 5 ręczników mniejszych niż kąpielowe, 10 poszewek na poduszki, 3 poszewki na kołdrę, nowa pościel, nowa prostownica do włosów, 21 długopisów, 8 zeszytów, szampon, odżywka, 2 antyperspiranty, 2 żele do mycia, mydło w płynie, 3 balsamy do ust, krem do rąk, 4 zmywaki do naczyń, zszywka chusteczek hig., 2 opak. podpasek, 2 noże, 4 książki- leksykony przyrodnicze, tablice matematyczne, lampka, nowy obrus, 5 par skarpet, 4 kg proszku
- żywność: 5 kompotów, 5 dzemów, mus jabłkowy, 2 sałatki w słoiku, 8 op. makaronu, 2 kg ryżu, puszka ananasów, 3 op. płatków śniadaniowych, 4 czekolady, 4 wafelki, 3 pasztety, paprykarz, 4 puszki rybne, 5 p. chipsów, świeży, 2 kilowy kurczak, kilko kiełbasy zwyczajnej, 8 jogurtów, 5 serków topionych,pomarańcze, banany, 4 op. kiełbasy w plasterkach, 4 litry soku, 4 sosy do makaronu, kawa, cukier, herbata, keczup, ciastka, chleb, margaryna, ciasto, parówki ok 1 kg, 0.5 kg sera, ciasto, 10 kg chappi, 5 kg Puriny Catchow, 1 kg Profilum dla psa

Uff. To wszystko. Jeśli mogę Wam podpowiedzieć tona pewno przydałyby się jeszcze: książki dla dziewczyn- lubią czytać, jakieś gry, kuweta, żwirek, drugi telewizor i wzmacniacz antenowy do niego.

[SIZE=50][SIZE=2]a teraz idę szukać, co mogę wystawić na pchli targ, bo spłukałam się doszczętnie-ale przynajmniej w szczytnym celu [/SIZE]:wink: [/SIZE][/quote]

[quote name='"kamilka_04"']Damian ma 11 lat, ale jest bardzo drobny i niski. W razie, jeśli byłby taka potrzeba, podam dokładny adres :)

Meggi, koty w większości przebywają w domu, przy piecu. Pan Wacław zrobił im kuwetkę z kartonu, ale wspominał, że często robią gdzieś indziej. Śpią z Wioletką.

Zapomniałam wspomnieć, koty dosłownie rzuciły się na jedzonko. A Tuptuś- ten szczeniaczek... :ryk: Jak wnieśliśmy karmę, dzieciaki zajęły się zrobieniem kawy, więc karmę postawiliśmy na podłodze. Tuptuś przez worek wyczuł jej zapach i tak go tarmosił, że w końcu odgryzł kawałek :) Nie było rady, trzeba było psiakowi dać. Wiem, że na pewno są karmione, ale jednak domowe jedzenie to nie to samo, co karma. Ale rodzina naprawdę dba o nie.

Bardzo ich polubiłam...[/quote]

[quote name='"kamilka_04"']A więc tak...Po pierwsze edytowałam swój powyższy post- doczytajcie o zwierzakach.
Jeśli chodzi o książki to myślę, że takie "dziewczyńskie", Musierowicz, może Ania z Zielonego Wzgórza (ja ją uwielbiałam), może coś bardziej nowoczesnego. Może jakieś gazety dla dziewczyn ktoś ma: Bravo, Dziewczyna, Popcorn, Cosmopolitan (wiem, że nie najwyższych lotów, ale kiedyś sama takie czytałam :oops: podkreślam:kiedyś!). Nie widziałam tam żadnych maskotek, zabawek, kompletnie nic dla dzieciaków. Puzzle, gry planszowe, karty- jak najbardziej. Ja postaram się może jakimś cudem kompa załatwić, ale to dopiero za jakiś czas. Może u kogoś znalazłyby się również jakieś niepotrzebne zabawki dla zwierzaków, bo Tuptuś jest chodzącym wulkanem energii i bawi się wszystkim, co mu w łapki wpadnie. Jest kochaniutki! Tuptuś waży niedużo, ale jutro zapytam TŻeta, bo ja kiepska w takich ocenach jestem. Nie wiem, na pewno nie więcej niż 4 kg- chyba... Mi się również wydaje, że zarobaczony. Ale najbardziej zaniepokoiły mnie koty- ciężko mi to opisać, ale źle wyglądają.
Po słomę, styropian i papę pojechaliśmy do znajomego- nie wiedziałam, czy oni mają. Nawet gęś chcieli mi wcisnąć- żywą :twisted: Sprawdźcie proszę, czy coś z tą budą się zmieniło- naprawdę strasznie wygląda :( Na pewno brak jej 1 deski, ale było już ciemnawo, jak dojechaliśmy (winne są nasze koty, które "schowały" klucz od strychu, gdzie była kołdra, koc i ubrania...wrrr)
Fotek nie mam, bo pan Wacław sam chce zrobić budę (prosiłyście choć o takie zdjęcia), a dzieciaki są nieśmiałe. Nie chciałam się narzucać. Po godzinie trochę towarzystwo się rozruszało, ale uznałam, że byłoby to nie na miejscu.
Pokoje mają dwa. Brak kuchni i toalety.
Dla Damiana też mieliśmy bardzo mało :( No nie dałam rady nic więcej zorganizować. To bardzo fajny, rezolutny chłopiec (pytanie do TŻeta: a ile panu płacą na godzinę... :D )
Kuweta może być odkryta, choć na zakrytą miejsce też się znajdzie.
Jesli chcecie, mogę jutro dowiedzieć się o rozmiary... Damian ma raczej małą stópkę.
Andżelika i Ola to bodajże 2 i 3 klasa gimnazjum (albo 1 i 2- nie pamiętam za diabła), Wioleta i Damian podstawówka.
Wzmacniacz antenowy- nie wiem dokładnie, o co chodziło (jutro Wam napiszę, bo TŻ będzie wiedział). Wiem tyle, że w jednym pokoju telewizora nie można było podłączyć, bo nie było wzmacniacza.[/quote]

"Martwi mnie kwestia węgla i ogrzewania. Tam jest 1 malutki piecyk na cały dom, gdzie ja- przy mniejszym metrażu- mam 3 grzejniki."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Kai"']Jutro będę wiedzieć na pewno, ale jest szansa, że zdobędziemy i monitor.
Teraz dla odmiany nie ma klawiatury :twisted: Ta co jest podobno przerywa. Nic, załatwi się.

Słońca- do kogo w Warszawie Robert ma to dostarczyć? Przydałby się adres i telefon.
Żeby wyrobić sie przed piątkiem, musimy już się zacząć umawiać.

[b]Dane komputera[/b]
procesor Athlon XP (najprawdopodobniej 1800+)
płyta Asusa
1 GB Ramu
Dysk 40 GB Barracuda
CD-ROM
Karta graficzna Riva TNT2 M64
karta muzyczna i sieciowa
System XP i Office 2003.

Zasilacz będzie jutro.
Jakiś monitor 17 pewnie też.[/quote]

O siebie dodam, ze TZ Kai wczoraj przekazal mi caly sprawny sprzet z monitorem, klawiatura i myszka :-)))))
Brakuje nam glosniczkow...moze ktos ma jakies na zbyciu, moga byc jakiekolwiek..


[quote name='"Anna_33"']
Odebralam dzis rzeczy od Beaty ( nick Beka z Dogomanii). Mowila, ze ma jeden sweterek dla pana, jakies drobiazgi dla dziewczyn..
Tiaa, jak mi zapakowala, te drobiazgi, to stalo sie jasne, ze niewiele rzeczy wiecej wejdzie do samochodu.
Dokladnej listy nie mam. Ale mamy tam:
ubrania dla dzieci i taty
kilka par butow, naprawde super, cieple i fajne ( sama bym chciala ))
plecak szkolny
Plecak dla chlopca ( swietny)
Artykuly nazwijmy to szkolne ( nozyczki, dlugopisy, cienkopisy, metalowy piornik, piora na naboje, automatyczne olowki itd)
Jakies damskie torebki
Przetwory domowe
duzy sloik miodu spadziowego
Szczerze, to nie pamietam co jeszcze. Jutro zrobie probe generalna pakowania, ale czarno widze, bo mam jeszcze gigantyczne zakupu do odebrania na Ursynowie plus paczka od Majki plus paczka, ktora czeka u Zuzel...acha i caly czas w pamieci Marcelibu z tv.

Spotkalam sie rowniez dzis z TZ Kaii, ktory zapakowal do bagaznika monitor, komputer, mysz i klawiature :-)

Na koniec pojechalam do Auchan zeby zrobic zakupy za zebrana przez Was kase.
Jak juz z nimi wyszlam ze sklepu, to dotarlo do mnie, ze nie mam miejsca w samochodzie...efekt, chyba zgubilam pol kilo kielbasy :twisted: ciemno, wszystko wypadalo,mhmm. jak nie znajde w czelusciach samochodu, to odkupie jutro :-)

Lista zakupow:

Karma dla piesa......................10 kg.............(purina darling, czy jakos tak)..38,48
Puszki dla kota......................4 x 400 gr................................................10, 32 zl
Proszek do prania REX ............ 7 kg .....................................................24, 99
Konserwa miesna tyrolska ...4szt x 300 gr................................................ 7, 92 zł
Pasztet drobiowy .............(duzy, chyba tez 300 gr x 3 szt.)...................... 3, 76 zł
Rosol z kurczaka................2 sloiczki...................................................... 5, 96 zł
szynka konserwowa z indyka.....1 puszka 380 gr ....................................... 8, 44 zł
szynka konserwowa ( taka zwykla).....1 puszka ok 400 gr............................ 5, 98 zł
Kielbasa zywiecka.....................1 duza laska.......................................... 13, 89 zł
kielbasa chyba slaska...............2 x 0,5 kg ( jedna zaginela w akcji, odkupie)..12, 66 zł
cytryny.................................2x0,5 kg..................................................2, 69 zl
Ketchup................................1 x chyba 480 gr........................................2, 88 zl
Mandarynki ...........................1, 80 kg....................................................7, 09 zł
Pasztet drobiowy...................2 duze puszki, chyba po 300 gr...................... 3, 58 zł
Pasta do zebow....................4 x tubka....................................................11, 92 zł
Galaretka w proszku..............2 x 4 torebki (8torebek).................................6,26 zl
wafelki smietankowe.............1 duze opakowanie (ok1 kg)............................6,90 zl
podpaski ...........................6 paczek......................................................12, 38 zł
Barszcz bialy......................5 torebek .....................................................6, 75 zl

Do kupienia zostal jeszcze cukier (6kg)
Mleko - zszywka
Rama kub cos w tym rodzaju
ser zolty

To powinno zamknac sie w kwocie 250 zł

Od siebie kupie jeszcze jakies drobiazgi spozywcze i art szkolne mialy byc, m.in naboje do pior i wklady do olowkow, ktore kupila Beka.
Acha, mam tez nowke pilke do gry w noge dla chlopca.
I kupilam dwie gry na komp w jakiejs super promocji.

Mamy maly klopot. Nie wiem jak to wszystko zmiesci sie w samochodzie..Meggi, jak bedziesz na gg, to prosze daj znac.

Dla psow mamy 31 kg suchej karmy.
Dla kotow: 15kg suchej i 14 puszek mokrego po 400 gr[/quote]

[quote name='"Anna_33"']

Wklejam liste zakupow zrobionych przez Inatheblue, ktore odbiore jutro wieczorem:

Kasza jęczmienna perłowa 400g 5
Ryż biały 400g 5
Ser Gouda w kawałku 250g 2
Miód akacjowy 370g 1
Pomidory kostka 400g 4
Mleko UHT 2,0% Zgrzewka 12 szt. 1000ml
Olej Kujawski 1000ml 3
Dżem leśny 300g 2
Dżem z aronii 300g 1
Mydło w kostce gruszka 100g 5
Mydło w kostce kremowe 100g 5
Szampon Ogórek i Aloes 400ml 1
Szampon Migdał i Wanilia 400ml 2
Makaron lubelski Łazanki 500g 4
Makaron lubelski Świderki 500g 4
Podpaski higieniczne 20 szt 4
kalkulator
ksiazka Matylda

do zakupow wczorajszych( z zebranych przez Was pieniedzy ) dokupilam jeszcze dzisiaj:

Mleko ............................13 kartonow x 1 l............................23,27 zł
Saga herbata...................1 paczka 100 szt............................3, 75 zł
Dluga prostokatna salami.......duza laska..................................8, 99 zl
maka..................................6 kg.........................................5, 31 zl
cukier................................4 kg..........................................10,20 zl
takie cos slodkie(pianki w czekoladzie na wafelku) paczka 38 szt...6, 99 zł
suma:59,26 zl
W polaczeniu z wczorajszymi zakupami dalo to 250 zl. Jeszcze pozniej dokladnie policze, albo moze niech ktos to zrobi, bo mi cyferki lataja )

Dla psow mamy 31 kg suchej karmy.
Dla kotow: 19kg suchej i 14 puszek mokrego po 400 gr[/quote]


[quote name='"meggi 2"']Mam dobra nowine , buda dla psa zrobiona :1luvu:

Cała rodzina bardzo jest wdzięczna
za wizyte niedzielną - Kamilka 04
Dzieciaki bardzo sie cieszą z prezentów :1luvu:

Pani kurator bardzo dziękuje :1luvu:[/quote]

[quote name='"meggi 2"']Dzieci sa pod duzym wrazeniem niedzielnej wizyty :D .
W domu pachnie czystoscią , dzieciaki pachnące , bardziej szczęsliwe.
Pan Waclaw nabrał wiekszego wigoru do życia.
Damian wczoraj do pani Kurator zwierzał sie , jak bardzo
czeka na przyjazd 2 samochodow w sobote.

TO WSZYSTKO DZIEKI WAM KOCHANI :1luvu: :1luvu:

Jest prosba moze ktoś ma zbedny telefon komórkowy , moze komus zbywa zyrandol do powieszenia.

Wiga 138, zapraszamy mam nadzieje że jedziemy razem, napisłam pw.
Aniela G przekazala 4 kg karmy dla kotów :D -[/quote]

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='"Anna_33"']. Rozmawialam z Beata ( Beka) z Dogo ( ktora mi zaladowala pol samochodu..).
Beata wpadla na pomysl zeby pojechac jeszcze raz przed swietami.
Ktos gdzies wczesniej pisal, ze dzieci nie pamietaja juz jak wygladaja prezenty pod choinke.
[b]Chcemy przygotowac male paczki pod choinke, dla kazdego specjalnie z jego imieniem.[/b]
Do otwarcia pod choinka dopiero :twisted:
Sprobuje wyczaic cos wiecej na temat dzieci bedac w sobote na miejscu.
Do takiej paczuszki mozemy wlozyc jakis kosmetyk, jakis ciuszek, ksiazke lub gre i klasycznie cos slodkiego.
Smiem twierdzic, ze dla 5 osob damy rade.Nie musza to byc jakies drogie rzeczy, chodzi o symbolike bardziej.
Dla Taty wiadomo, klasycznie mozemy zestaw do golenia, woda itd.
Tylko musimy to bardzo szybko zrobic, mamy jakies dwa tygodnie.
Tak wiec drogie Panie i nieliczni Panowie zaczynamy myslenie jak to rozwiazac.
Zgadzacie sie na ten pomysl?
Jesli ktos spoza Warszawy zechce dorzucic sie do takich paczek, to moze wyslac fant na moj adres. Ja skoluje pudla i papier kolorowy, spakuje, przykleje kokarde i gotowe.
Wazne zeby te drobiazgi byly nowe, albo przynajmniej nie nosily sladow uzywania...
Moze ktos ma ksiazke typu "Nastolatki gotuja"? lub cos w tym rodzaju?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Jolu:-) nawet gdybys zalatwila go do jutra rano, to nie mam juz jak zabrac, az sie boje isc do garazu i pakowac wszystko.
Rzeczy jest duzo, ale bardzo duzo jest jeszcze potrzebnych. Musimy pamietac, ze Ci ludzie stracili wszystko w ogniu,gdy splonal ich dom.
Na pewno ich poziom zycia podniesie sie, gdy beda mieli zapewnione podstawowe domowe sprzety i produkty.
Przy tak glodowych dochodach nie sa w stanie kupic mebli, dywanow, garnkow plus oplaty plus czworka uczacych sie dzieci itd itd.
Jesli pomozemy im to "odbudowac", to pozostanie im kwestia utrzymania, ale na pewno bedzie duzo latwiej.
Mamy kilka pomyslow na pomoc, ktora im jakby zostanie na dluzej.
Ale najpierw musze tam pojechac i zorientowac sie jak to na miejscu wyglada.
Nie wiem co maja na terenie, czy np maja pomieszczenie na zwykly kurnik..P.Waclaw pewnie stracil tez wszystkie typowe narzedzia jakie sa w kazdym domu.
Moze nie ma takiego pomieszczenia? Moze chcialby miec, a nie ma narzedzi zeby je postawic? Jesli chcialby i mogl, to kupienie kur i pomoc w postawieniu drewnianego kurnika na pewno nas nie przerosnie.A kury=jedzenie, wlasne, nie kupowane.Idac tym torem mamy jeszcze kilka pomyslow, ale o tym juz po wizycie i rozmowie z Rodzina.
Warto ludziom pomoc, a pozniej dac jakas wedke, chocby najmniejsza zeby sami mogli lapac "ryby".

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkRed][B][SIZE=5]Relacja z wizyty 21.XI.
[/SIZE][/B][/COLOR]



[quote name='"Anna_33"']Przepraszam, ze dopiero teraz przystepuje do relacji.

Dzis ok 13 odwiedzilysmy Rodzine :-)
Troche pozno, ale po drodze jeszcze podjechalam do Leclerca kupic pieczywo i bulki, no i przy okazji kupilam 5kg swiezych kurczakow.
Tak jak pisalam wczesniej, czesc rzeczy sie nie zmiescila do samochodu, dla tych, ktorzy maja watpliwosci wklejam zdjecia:

[URL="http://img689.imageshack.us/i/139xxx.jpg/"][IMG]http://img689.imageshack.us/img689/9286/139xxx.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img265.imageshack.us/i/140xxx.jpg/"][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/9490/140xxx.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img502.imageshack.us/i/144xxx.jpg/"][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/9550/144xxx.th.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://img256.imageshack.us/i/140xxx.jpg/"][IMG]http://img256.imageshack.us/img256/9490/140xxx.th.jpg[/IMG][/URL]

Po dolozeniu zakupow z Leclerca nie weszloby juz nic, i tak rzeczy sie wysypywaly po otwarciu drzwi, jak dojechalismy na miejsce.

Dosc szybko dojechalysmy. Meggi smigala jak wyscigowiec :twisted: W Plonsku do Megg wsiadla P. Kurator.
Rodzina na nas czekala. Co moge powiedziec?
To wspaniala rodzina. Mozna im pozazdroscic tego co ich laczy.Porozmawialam z dziecmi, pozniej z Ojcem.

[B]Angelika[/B] to 15 letnia dziewczyna, ktora w tym roku konczy gimnazjum i zastanawia sie teraz nad wyborem szkoly. Lubi gotowac i podobno dobrze to jej wychodzi :-) Poza gotowaniem lubi sport i to calkiem serio lubi. Trenuje w szkole biegi ( bierze udzial w zawodach i ma na tym polu osiagniecia) i gra w druzynie pilki noznej :-) To daje nam wieksze pole wyboru upominku pod choinke.
Dziewczyna urosla:-) Ma juz 175 cm wzrostu.

[B]Ola[/B], a wlasciwie Ewelina ale wszyscy mowia do niej Ola ma 14 lat, chodzi o 2 kl gimnazjum i jest uzdolniona plastycznie. Bardzo lubi malowac. Ale ostatnio dostala pale, bo nie oddala pracy z plastyki. Praca bylo malowanie na szkle. Farby do szkla sa drogie, nie mogla ich kupic. Komentowac nie bede.... Ola bardzo dobrze sie uczy, wg slow taty i p. kurator jest wyjatkowo solidna i obowiazkowa. Pierwsze co robi po powrocie do domu, to lekcje ( dziecko marzenie normalnie ;-) ).

[B]Wioletta[/B] ma 13 lat i chodzi do ( tu cos zle zapisalam,chyba do 6 kl szk.podst). Jej glowna cecha jest to, ze lubi zwierzeta :-)
Glownie ona opiekuje sie kotami i psami. Wg slow taty, to bardzo gospodarna i madra dziewczynka. Puzzle tez je ucieszyly i zaczely je od razu ukladac. Nie maja w pokoju lampki biurkowej, wiec wieczorem bedzie raczej trudno.
Wszystkie dziewczynki lubia czytac, sadze ze ksiazki za dwa tygodnie beda przeczytane )

[B]Damian[/B] zdradzil, ze lubi pilke nozna i wrestling..pierwsze trenuje w szkole, sks drugiego nie obejmuje :-) Do komputera zaswiecily mu sie oczy.Od razu wszystko podlaczylismy. Nie ma zadnych gier. Klasycznie jak wiekszosc chlopcow lubi strzelanki i gry wyscigowe.To rowniez bardzo mile dziecko, faktycznie, jedna klase powtarza. Niespecjalnie kocha czytac, ale obiecal, ze jedna ksiazke przeczyta przed naszym nastepnym przyjazdem :-)
Damian ma 144 cm wzrostu, rozmiar buta 35-36.

Poprosilam dziewczyny zeby wymierzyly dokladnie siebie i chlopca. Mam zapisane wszystkie rozmiary.Dlugosc rekawow,spodni,pas, w biuscie i pod.Ale nie wiem, czy je wpisywac tutaj, czy dla chetnych na prive.

[B]Tata [/B] to cieply, spokojny czlowiek. Baardzo kocha dzieci, to sie od razu czuje. Ma dobry fach w reku, jest budowlancem.
Potrafi zrobic sam wiekszosc rzeczy, ma narzedzia, ale nie ma materialow. 20 plyt gipsowych 120/280 cm pozwoliloby mu ocieplic dom od srodka. Jedna plyta to koszt chyba 20 zl. Ocieplenie budynku z zewnatrz nie jest dla Niego problemem, wlasnie w ten sposob zarabia. Ale nie ma styropianu. Ten Pan o nic nie prosi, informacje o plytach i styropianie musialam wyciskac ).
Nie wiem ile trzeba styropianiu, ale dom ma 11x6 m i 3 m wysokosci.
W domu da sie zrobic lazienke. Nie dopytalam co stoi na przeszkodzie, czego brakuje w tym temacie.
Wymienione sa dwa okna, do wymiany zostaly jeszcze dwa- faktycznie w mega koszmarnym stanie, cud, ze sie trzymaja.

Dodam, ze wszyscy milo wspominali wizyte z Torunia i prosili o przekazanie pozdrowien :-)

[B]Zwierzaki:[/B] dwa kociaki:mocno dziki kocurek i lagodna koteczka. 7 letnia duza sunia przy budzie i maly klusek w domu.
Cale towarzystwo Meggi dzielnie odrobaczyla i wykurzyla pchly :-) Ze zlapaniem kocurka byly "drobne" klopoty ( szybko i ostro drapie ;-)). Za to klusek tak sie rzucil na jedzenie, ze na pewno czeka go ciezka noc...mialam wrazenie, ze brzuszek mu peknie..Palaszowal gotowane jedzenie, ktore przywiozla Meggi i serduszka.[/quote]
.........................................................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Anna_33"']Sunia przy budzie, za kazdym razem jak wyjmowalam aparat chowala sie do budy...coz moze nie lubi zdjec :-)
[url=http://img22.imageshack.us/i/149xxx.jpg/][img]http://img22.imageshack.us/img22/3794/149xxx.th.jpg[/img][/url]

Odnowiona i ocieplona buda:
[url=http://img40.imageshack.us/i/151xl.jpg/][img]http://img40.imageshack.us/img40/6154/151xl.th.jpg[/img][/url]

Grzeczna koteczka:
[url=http://img40.imageshack.us/i/154xp.jpg/][img]http://img40.imageshack.us/img40/3792/154xp.th.jpg[/img][/url] [url=http://img263.imageshack.us/i/155xm.jpg/][img]http://img263.imageshack.us/img263/7348/155xm.th.jpg[/img][/url] [url=http://img21.imageshack.us/i/157xxx.jpg/][img]http://img21.imageshack.us/img21/6389/157xxx.th.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

Spacyfikowany kocurek na moich kolanach:
[url=http://img40.imageshack.us/i/159xxx.jpg/][img]http://img40.imageshack.us/img40/1/159xxx.th.jpg[/img][/url] [url=http://img24.imageshack.us/i/160xx.jpg/][img]http://img24.imageshack.us/img24/8513/160xx.th.jpg[/img][/url]

Meggi wypedza pasazerow na gape ;-)
[url=http://img256.imageshack.us/i/160xx.jpg/][img]http://img256.imageshack.us/img256/8513/160xx.th.jpg[/img][/url] [url=http://img44.imageshack.us/i/163xx.jpg/][img]http://img44.imageshack.us/img44/4417/163xx.th.jpg[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

Wioletta i maly piesek :-)
[url=http://img21.imageshack.us/i/166xxx.jpg/][img]http://img21.imageshack.us/img21/7373/166xxx.th.jpg[/img][/url] [url=http://img684.imageshack.us/i/173xx.jpg/][img]http://img684.imageshack.us/img684/7482/173xx.th.jpg[/img][/url] [url=http://img40.imageshack.us/i/174xx.jpg/][img]http://img40.imageshack.us/img40/389/174xx.th.jpg[/img][/url]

[color=#800080][b]Na koniec rarytas. Wspolne zdjecie wszystkich dzieci, specjalnie dla Was. Wszyscy prosili zeby Wam bardzo bardzo serdecznie podziekowac, ze nie spodziewali sie takiej pomocy i tylu rzeczy. Powiedzialam, ze przyjedziemy za dwa tygodnie, ze jeszcze jest troche rzeczy do przywiezienia, ze ludzie z forum Miau i z Dogo zawsze staraja sie pomagac, jak tylko potrafia najlepiej, ze pomagaja zwierzakom i w trudnych sytuacjach rowniez potrzebujacym ludziom[/b][/color]
. .[url=http://img256.imageshack.us/i/175xxx.jpg/][img]http://img256.imageshack.us/img256/4351/175xxx.th.jpg[/img][/url][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...