Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

dokladnie u mnie tez jest to samo, ostatnio mam dostep do netu raz na 3 dni to jeszcze nie dziala ;/
albo zalogowac sie nie moge, albo pokazuje sie info, ze moje wiadomosci sa za krotkie bo musza miec 10 znakow .... nawet jak kilka zdan naklepie - bezsens

ok, ja tez czekam na jakies info, gdyby byl wielki problem moge wyslac obie, poprostu chcialam jedna oddac a druga na bazarku na CC wystawic

Link to comment
Share on other sites

Wiem. Juz wiem:-)
Paczka z Anglii doszla ( ogromne dziekuje :-) ), paczka z sukienka jeszcze nie. Ale mozna to chyba zrzucic na koszmarnie wrecz zasypana droge.

[B]Telefon, ktory Ola dostala pod choinke jest swietny, tylko wystapil maly problem. Nie dziala, gdyz nie pasuje pin.
Prosimy o pomoc :-)
[/B]
Jezeli chodzi o zywnosc i ogrzewanie sytuacja jest opanowana.Jagoda ( Kuratorka ) ma nad wszystkim piecze i caly czas czuwa.
Dluuuugo rozmawialysmy :-) To wspaniala kobieta, gdyby wiecej bylo takich kuratorow w Polsce, to nie byloby programow w tv o zaniedbaniach i ludzkich tragediach. Ze swieca szukac.

Po naradzie z Jagoda doszlysmy do wniosku, ze z nastepna wizyta poczekamy do roztopow. Tzn forum poczeka, bo Jagoda bedzie u Rodziny kilka dni po feriach.
Gmina zakupila tone wegla, jedzenie jeszcze jest.
Przez to, ze wyslalyscie tyle potrzebnych rzeczy, ubran, rzeczy domowych itd, Rodzina nie musi ich kupowac. Inaczej mieliby na glowie ogromne wydatki i na pewno na jedzenie juz by nie wystarczylo.

Sytuacja jest o tyle trudna, ze p Waclaw z racji swojego wieku moze liczyc tylko na prace sezonowe.
Brutalnie mowiac mlodszy sie nie robi, wiec o stalej pracy nie ma co marzyc.
Jagoda zalatwia w pomocy spolecznej paczki zywnosciowe. Oczywiscie daleko tym paczkom do zakupow zrobionych dzieki Waszej zbiorce, ale zawsze to cos. Jakas maka, cukier,mleko.
Powiedzialam Jagodzie, ze kilka osob zadeklarowalo wplate na zakupy.
Osobiscie wolalabym zebyscie nie wplacali mi teraz tych pieniedzy tylko np tydzien przed planowanym wyjazdem do Rodziny. Jakos malo komfortowo sie czuje z cudza kasa na koncie..

Agusia, kiedy bedziesz w Polsce?

P. Waclaw i dzieci nie zglaszali chwilow zadnych potrzeb, Jagoda trzyma reke na pulsie.
Jesli chodzi o doprowadzenie wody, to musimy czekac do wiosny. Koszt dociagniecia to pewnie ok 1800 - 2000 zl.
Ale wszystkiego dowiemy sie wiosna.

Reasumujac, po uzgodnieniach z Jagoda [B]wizyte z forum planujemy za ok miesiac.[/B] Jezeli dostane sygnal, ze sa klopoty zywnosciowe lub jakies palace potrzeby, to od razu o tym napisze i bedzie probowac ratowac sytuacje.
Juz teraz wiem, ze troche letnich rzeczy na pewno sie przyda. Moze przy okazji wiekszych domowych porzadkow warto takie rzeczy odlozyc na bok :-)
Dzieci rosna...wyjatkowo szybko, wiem po swoim. Zeszloroczne sandaly, kostiumy, szorty itd na pewno nie beda dobre.

Jest jedna potrzebna. Sadze, ze bardzo istotna. [B]Konczy sie psia karma. Sucha. [/B]
Myslalam jak to rozwiazac zeby nie trzeba bylo jechac specjalnie z karma pod Plonsk.
Mozemy zrobic to na dwa sposoby ( zamowic z dostawa do Rodziny - droga opcja) lub skorzystac z uprzejmosci Jagody, przelac pieniadze na Jej konto. Jagoda musialaby karme kupic i dostarczyc na miejsce. Dosc karkolomne, bo nie ma samochodu, ale powiedziala, ze pozyczy :-) troche mam wyrzuty sumienia, ale moze da sie to zgrac i pozyczonym samochodem podjedzie po zakupy i od razu do Rodziny.
Karme kupujemy najprostsza bytowa. To i tak ogromny skok do przodu w stosunku do resztek i suchego chleba.
Sprawdze jakie sklepy sa w Plonsku i jakie w nich sa ceny.
Pieniedzy nie mamy...zostalo 5 zl. :-(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Anno za wieści:) Dobrze, że paczka dotarła, mam nadzieję, że bielizna dziewczynom się przyda, a sukienka Andżelice spasowała. Postaram się jeszcze jej dokupić jakieś fajne balerinki i na jakąś okazję jak znalazł:)

Będę w Polsce 14 lutego przez tydzień, tyle moja córka ma ferii. Paczkę jakąś z lepszą żywnością i może witaminami, i dalszą częścią sagi o wampirach Stefanii Meyer postaram się wysłać. Może coś z chemii. Jak będzie zbiórka pieniędzy przed wyjazdem też postaram się symbolicznie dorzucić, chyba, że będę spłukana.

Ukłony dla Pani Kurator i pozdrowienia dla rodziny!

Link to comment
Share on other sites

Agusia, jesli chodzi o kolejny tom sagi, to kup 3 tom. Pamietasz, ze zdublowal nam sie tom 1.
Zostawilam sobie jeden 1 tom, a drugi tom kupie i zawioze.
Zreszta moze zle mysle, Ty chyba szybciej to wyslesz. Zrobmy inaczej, [U]ja kupie 3 tom, a Ty 2. Ok?[/U]
Bardzo Ci dziekuje za pomoc, w imieniu Rodziny i Kuratorki.
Mowila mi przez telefon pod jakim jest wrazeniem tej calej akcji, nie spodziewala sie az takiej pomocy i odzewu.
Jesli planujesz zakup karmy, to prosze napisz mi ile to bedzie w kg. Zorientujemy sie ile dokupic. Mamy tam duzego psa przy budzie i malenkiego. Koty sa dwa.

Link to comment
Share on other sites

Hm, to ostatnie, to jakoś dziwnie awykonalne się robi... Czasu mam jeszcze mniej niz jak wtedy, kiedy pracowałam. ciągle coś załatwiam, gdzies lecę , a tu juz sezon wystawowy zaczęty...
Fajnie byłoby pogadać, na pewno, ale pytanie - kiedy? Znasz taki kretyński stan, w jakim ja jestem...?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewna w jakim konkretnie jestes, ale bywam sama w mega kretynskich, wiec chyba czuje o co chodzi..;-)

A propos karmy. Dostalam wlasnie sms od Jagody. Koniec psiej karmy. Potrzebujemy na cito zrobic zakup.
Druga, lepsza wiadomosc, kotka nie byla w ciazy ...uff

Link to comment
Share on other sites

Linki do karmy na Allegro:

[URL]http://allegro.pl/item919252404_bosch_my_friend_22_kg_w_cenie_20kg_2_kosci_kurier.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/item919151135_tania_karma_7zl_kg_premium_aller_outdoor_kot_w_wa.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/item919888260_purina_dog_chow_puppy_junior_lamb_15_kg_dostawa.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/item919538318_chappi_sucha_karma_wolowina_warzywa_15kg_kurier.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/item919538202_chappi_sucha_karma_wolowina_drob_15kg_6kg_gratis.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Zuziu, chwilowo zbieramy na karme dla psow, ktore sa u tych ludzi.
Wyjazd z zakupami bedzie mniej wiecej za miesiac, a karma juz sie skonczyla, wiec chcemy ja tam wyslac.
Bardzo dziekujemy za bazarek, zaskoczenie duze :-)[/QUOTE]
to mysle, ze jakikolwiek dochod mozna przeznaczyc na karme dla psinek :)
tylko mam prosbe, podniescie co jakis czas ten bazarek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...