Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

Ja obiecałam wysłać paczki z prezentami rodzinie, postaram się to zrobić jutro, bo wczoraj przyjechałam z Anglii, dzisiaj nawiedziłam tylko mieleckie schronisko (bardzo dużo ślicznych szczeniaków - pomocy dla nich) i jutro wybiorę się na zakupy. Nie będą to jakieś cuda, ale nowe i z serca dane. Może Anna podpowie mi, co mogłabym tam dać. Czy ciuchy nadal potrzebne? a co dla zwierzyńca? Czy można dołożyć popularne leki?

Link to comment
Share on other sites

Anno, wysłałam dzisiaj dwie paczki do rodziny. W jednej są popakowane prezenty dla dziewczyn, w drugiej dla panów oraz podstawowe lekarstwa. Są w nich książki dla młodzieży, kalendarze dla Taty, kolczyki dla dziewczyn i maskotka dla chłopca, wszyscy dostali kosmetyki i słodycze oraz kawa dla Taty. Mam nadzieję, ze się ucieszą, bo nie są to rzeczy pierwszej potrzeby. Najstarszej, Andżelice będę wysyłać kolejne części sagi o wampirach , teraz pojechał Zmierzch.

Link to comment
Share on other sites

Aniu, porozmawiałam z mężem. Bardzo ciepło wypowiadał się o rodzince (była zdziwiona odwiedzinami). Zmartwiło go to, co zastał, a raczej to, co pokazał mu p.Wacek. Dość spore 2 pomieszczenia (coś nazywam sporym, jeśli jest znacznie większe od mojej powierzchni mieszkalnej) są ogrzewane 1(!!!) piecykiem typu "koza". Aniu, czy tak jest naprawdę? :-( Pewno pisałaś o tym na wątku, a mnie to umknęło i nagle proch odkryłam. W jednym z pomieszczeń ponoć, tak twierdzi mąż, ciągnie zimno od ziemi jak diabli, a na podłodze stare linoleum.

Link to comment
Share on other sites

Agusia, pieknie dziekuje w ich imieniu za wszystkie prezenty :-)

Asiaczku, jasne, ze cos zorganizujemy. Poszukamy jeszcze jakichs duzych rzeczy i wtedy bedziemy kolowac transport. Dywan bardzo potrzebny.

Majqa, no mowilam, ze jedna koza w takim niby korytarzyku pomiedzy pokojami. Ma zadanie ogrzewac oba pokoje...cieniutko..
Na miau dziewczyny chcialy kupowac grzejnik elektryczny, ale to strasznie prad ciagnie, wiec upadlo.
Szukamy kozy...
Dwa okna sa calkowicie sprochniale.Dwa juz wymienione. Szukamy dwoch okien:-)

Sasiad Beki ma po mesku przemyslec kwestie lazienkowe.
Za koza, pomiedzy pokojami jest jakby wolna przestrzen, tam byl chyba piec chlebowy kiedys. I tam mozna zrobic lazienke, wcale nie taka malutka.
Cos skromniutka ta Twoja relacja :angryy: nawet nie wiesz jak na nia czekalam.
Bardzo bylam ciekawa wrazen jeszcze jednej osoby.
Wiem, ze Rodzina byla zaskoczona. Kuratorka mi w nocy mowila. Prosila tez zeby baaaardzo ladnie podziekowac :-)
Wszystkie rzeczy, ktore nie pasuja, dziewczynki grzecznie pakuja do kartonow i przekazuja do innej rodziny, rownie biednej, ktora jest pod opieka kuratorki. Tak wiec nic sie nie zmarnuje.
Tam w srodku i tak juz wyglada duzo lepiej. Z Warszawy przywieziono troche mebli, fotele, kanape, biurko komputerowe itd.

Wiem tak na szybko czego brakuje z ubran jeszcze.
Dresy dla dziewczynek i rowniez dla dziewczynek obuwie sportowe, typu adidasy.
No i hmm bielizna dla panienek. Glownie o gore chodzi :-)
Z mebli brakuje krzesla do stolika komputerowego. Kuratorka chce je kupic z pieniedzy na art szkolne. Ale moze ktos ma zbedne.?

Jutro miedzy 18.15 a 19.30 bede przy metrze Natolin. Dobra dusza mnie upomniala zebym nie sterczala na mrozie..wiec bede siedziec w samochodzie na tylach komisariatu :-)
Tel bede miec przy sobie. 603 592 070.
Jesli ktos cos ma i moze podjechac, to zapraszam.
Kiepsko bo mamy jeszcze do odebrania encyklopedie w segregatorach z Ursusa, ale nie dam rady juz po nia pojechac.

Gosiuuuuuu, jak sie umawiamy??

Nie mam tych nieszczesnych sledzi jeszcze i mielonego.Mielone kupie w Lidlu, a sledzie nie wiem, moze gdzies po drodze.Mleka mam nie kupowac, bo Rodzina nie lubi mleka.
dzis dokupilam tylko:


cytryny .........................................3 x 0, 5 kg ............................5, 67 zl
edam ser.......................................1x 0,874 kg..........................8, 73 zl
mikolaje........................................4 x malutkie.........................3, 28 zl
czekolady truskawkowe..................2 x tabliczka.........................3, 18 zl


Dwie czekolady, bo dwie mam zostawione z paczek, ktore przyszly.

Jak juz wszystko spakuje, to wypisze co jest w ktorej paczce.

Od siebie kupilam farby akwarelowe dla Eweliny i pastele olejne.
Nie wyrobie sie finansowo na Monopol...((((:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33'](...) Cos skromniutka ta Twoja relacja :angryy: nawet nie wiesz jak na nia czekalam. Bardzo bylam ciekawa wrazen jeszcze jednej osoby. (...) [/QUOTE]
Tylko nie było co dodać ponad to, co już wcześniej opisywałaś - spostrzeżenia na temat rodziny. Mąż był tam góra kwadrans, po całym dniu zasuwania = pracy, z bolącą głową i wizją konieczności przygotowania się do kolejnego dnia, cięższego niż mijający. Widział skrępowanie ludzi więc nie chciał ich sobą uraczać dłużej niż to było konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Majqa, no na pewno byli skrepowani, bylam dwa razy i za kazdym razem troche byli, a tu sie nie spodziewali. Uprzedzalam ich, ze odwiedziny dopiero w sobote beda :-)
To dobrze, ze Maz mial te same spostrzezenia co ja.Wlasnie dlatego bylam ciekawa opinii jeszcze jednej osoby :-)
Teraz taki mroz...z jedna koza musi byc tam chyba zimno((((

Asiu, slownik zawiezie p. Iza juz, od Ciebie i tak nie dam rady przed sobota odebrac.
Jesli jest Ci absolutnie zbedny, to moze przy nastepnej wyprawie?
Na 4 dzieci przydadza sie dwa :-)
Jutro Pawel niesie francuski ;-)Dziekuje jeszcze raz:-)

Dzis rzeczy odbiera p. Iza, normalnie skarb, ze sie trafila taka osoba tak blisko mnie...
Moj samochod dzis oglosil strajk, stoi grzecznie w garazu i sie laduje teraz.
Jutro podwioze p. Izie juz tylko prezenty:-)

Zakupy zrobilam do konca, kupilam sledzie, kielbase, mielone. Wypisze pozniej:-)
Drukarka nie skanuje mi do komputera, dlatego wypisuje paragony na piechote((((

Link to comment
Share on other sites

A może, a propos ogrzewania, rozważyć ogrzewanie grzejnikiem gazowym?
Mam na myśli coś w tym stylu:
[url]http://www.allegro.pl/item852210500_grzejnik_piecyk_4_2kw_gazowy_na_butle_promocja.html[/url]
[url]http://www.allegro.pl/item847222170_grzejnik_promiennik_piecyk_gazowy.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Bezsprzecznie tak Aniu. Moja podpowiedź nie jest wyrazem monopolu na rację. Podsunęłam linki, jako przykładowe. Trzeba by zobaczyć w dowolnym markecie (lub docierając do producenta) takie piecyki, koszt butli i pogadać z kimś w temacie, kto ma orientację, co do wydolności piecyków na daną powierzchnię do ogrzewania i miesięczny koszt, po czym dopiero porównać opłacalność zakupu u np. producenta z zakupem na aukcji. Rewelacyjna byłaby tu podpowiedź kogoś, kto w ten sposób ogrzewa jakieś pomieszczenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie generalnie troche boje butli gazowych...pomysl jest dobry, wiec nie pisalam o swoich obawach.
Ale jakbysmy mieli lepszy pomysl, to dobrze by bylo ;-)

Sluchajcie, wlasnie koncze pakowac prezenty. ok15 dostarczam je do Meza p. Izy.

Nie wkladam I tomu powiesci o wampirach skoro juz leci do Angeliki poczta.
Nie zlapalam jeszcze dziewczyny z Miau, ale zlapie wieczorem. Cos uzgodnimy.
Paragon z wczorajszych zakupow, jesli pozwolicie tez wkleje wieczorem lub juz na spokojnie w weekend.

[U]Jeden maly klopot jest. Wsrod prezentow byl kalkulator[/U], taki bardziej wypasiony, z kalendarzem, gra w pokera,miejscem na zapisanie telefonow.[U]Casio Digital Diary.[/U]
Chcialam go wlozyc w paczke chlopca, bo jakos mi sie wydaje, ze dla niego jest najmniej dorbiazgow.
Wsadzilam nos do pudelka z kalkulatorem, a tu niespodzianka. Kalkulatora brak, sa instrukcje, caly gruby plik, jest gwarancja Zibi (?) i paragon na dosc duza kwote.
Ratunku, nie pamietam kto jest darczynca??? Prosze o kontakt.
Oczywiscie opakowanie odkladam na bok.

P. Iza dokupila do prezentow jeszcze pomadki na mroz, jakis krem, samochodziki dla chlopca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...