Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

[quote name='majqa']Mnie [B]KarOlu[/B], również było przemiło choć to poznanie niefortunne i mało grzeczne (z mojej strony) z racji niemocy bezpiecznego wpuszczenia Cię do mieszkania. Wstyd mi jak diabli.
(...)[/QUOTE]

No co Ty? Jaki wstyd. I tak bym nie mogła wejść. Przecież reszta rodzinki czekała w samochodzie. Najważniejsze, że paczuszki już u Ciebie. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Ania prosiła, bym wyszczególniła, co przygotowałam, oto lista:
6 par spodni dla dziewczyn ( w tym 4 x dżinsy i 2 x sportowe letnie);
5 topów "wieczorowych";
2 bluzo- swetry (nie wiem, jak to nazwać, ale fajnee są);
6 t- shirtów;
2 bluzki z szyfony;
4 topy niewieczorowe;
2 bluzki 2 w jednym (moze być do szkoły, albo do Babci na imieniny- tzw. "ugrzecznione");
2 wynalazki błyszczące na dyskotekę (takie małe czarne z brokatem i cekinami);
kangurka naszywana jedwabiem i cekinami;
getry szarociemnostalowe;
torebka zamszowa, nieużywana, ciemnoszafirowa (każdy mówi, że czarna, ale ja tam swoje wiem).
choinka 1,3 m ze stojakiem- jak nie ma miejsca, to można ją podwiesić pod sufitem;
2 komplety lampek malutkich.


Mogę do kompletu dorzucić 3 wkurwia...ące mnie shiby.

Link to comment
Share on other sites

Acha- przepraszam- jak ktoś zna wymiar wejścia do budy dla tej suni, to proszę o kontakt. Mam dwoje drzwi do budy, takich z grubej plexi, które mi nie pasują do żadnej mojej budy, mogę podrzucić. One blokują napływ zimna, a są przezroczyste, tak, że w budzie jest jasno.

Link to comment
Share on other sites

Majqa, mignelo mi, bede czujnie wypatrywac ozdrowienia tego Pana :-)
Sledze tarnowski watek, tez sie denerwuje mocno(((

Przypelzlam niedawno z garazu :-) i nie chce mi sie zmiescic wszystko do samochodu...ale prawie prawie..
Sasiad Beki podjedzie pod moj dom o 10.00 i ruszamy.Podobno ma wolne miejsce obok kierowcy, ale juz zaplanowalam co mu tam wcisne.
Chcialam delikatnie, ale po pewnym czasie mnie ponioslo i kartony, ktorych mialam nie ruszac poszly pod noz..latwiej sie udeptuje jednak w torbach :diabloti:

Gosiu, ja Ci wszystko napisze. W jednej szkole zrobiono dla naszej rodziny tez zbiorke. Zebrali chyba 300 zl i kupia za to glownie chemie, ale pewnie tez i jakies spozywcze rzeczy.
Ja z naszej puli wydalam 264 zl, wiec jeszcze pieniadze mam. No i wszystkiego nie kupilam...
Dokupie troche i to pojedzie z P.Iza. Mysle, ze minimum stowa jeszcze polecie, moze wiecej.
Uwierzcie mi, niedlugo zostane znawca od promocji..dodam, ze ja nie cierpie chodzic po sklepach ..
Koniecznie musze kupic ze dwie zszywki mleka, 1kg tacke sledzie, jakies rybne cos - puszki itp.
Nie mam tez wedlin jeszcze, kupie oczywiscie paczkowane i z dluzszym terminem.
Byly w Tesco ale te cenowo przystepne byly paskudne.
Jednak na plan pierwszy w zakupach wybija sie Auchan i Lidl.

Nie upchnelam w samochodzie pudelka ze szklankami i ozdob choinkowych, jakos za kruche do upychania mi sie wydaja ;-)
Ale to juz komplet z choinka w przyszla sobote bedzie.

Z sasiadem Beki jada kartony z Lodzi, czesc rzeczy z Anielewicza i z Zoliborza plus dwie paczki od sasiada plus gora paczek od Beki :-)
W rzeczach od Beki jest duzo ubran dla chlopca. To dobrze, bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Lista zakupow:

zeberka wieprzowe zwykle.....................................................1, 65 kg .............18,05 zl
zeberka trojkaty....................................................................1,074 kg............. 11,80
karkowka bez kosci................................................................2, 320 kg............32,46 zl
szynka wieprzowa bez kosci...................................................2, 74 kg.............30, 07 zl
uszka z grzybami...................................................................1,00 kg.............9, 99 zl
pierogi kapusta z grzybami.....................................................1, kg.................7, 99 zl
jablka .................................................................................2 kg...................3, 89 zl
ser zolty...............................................................................0, 316 kg...........4, 16 zl
pomarancze.........................................................................1,70 kg..............3, 34 zl
pomarancze.........................................................................1, 95 kg.............3, 88 zl
majonez .............................................................................650 ml...............5, 99 zl
brzoskwinie.........................................................................850 ml..............3, 30 zl
musztarda..........................................................................500 g................1, 89 zl
koncentr. pomidor.................................................................2 puszki............1, 90 zl
ser bialy mielony na sernik.....................................................1 kg.................9, 99 zl
ziarenka smaku przyprawa....................................................200 g................3, 29 zl
brzoskwinie..........................................................................\850 ml.............3, 30 zl
ananas ................................................................................565 g................2,55 zl
ananas.................................................................................565 g...............2, 55 zl
ketchup................................................................................500 g...............3, 15 zl
konc pomid..........................................................................4 puszeczki.......3, 80 zl
sledz po gdansku ...............................................................2x 170 g............ 5, 98 zl
szprotki.............................................................................4x170 g..............6, 36 zl
ketchup.............................................................................500 gr................3, 09 zl
szynka wieprz puszka.........................................................2 x 455 g...........9,98 zl
marg Delma.......................................................................1 kg.................3, 59 zl
cynamon...........................................................................2x20 g...............0, 98 zl
kisiel cytrynow...................................................................3x85g.............0,85 zl
barszcz czerwony .............................................................3x55g ...........3, 99 zl
bulion w kostkach..............................................................3 x 132 g........5, 91 zl
sledzie bismarck................................................................400 g.............4, 99 zl
barszcz bialy.....................................................................5 x 66 g..........6, 75 zl
kisiel trusk........................................................................3x38g.............0,85 zl
sos bolonski w proszku......................................................2x43 g............1, 98 zl
kisiel................................................................................3x 38g............0, 99 zl
galaretki w proszku...........................................................6 x 79 g..........4, 91 zl
rodzynki...........................................................................1 kg................5, 75 zl
barszcz bialy proszek........................................................5x 66 g............6, 75 zl
barszcz czerw..................................................................3x55g..............3,99zl
zelatyna...........................................................................4x20g.............7, 96 zl
proszek do pieczenia.........................................................3x0, 65g.........1, 95 zl
cynamon.........................................................................2x20 g.............0, 98 zl
cukier waniliowy..............................................................3x 16 g............1, 77 zl
przyprawa do bigosu........................................................2x30 g.............1, 60 zl
prince polo.....................................................................4 x wafelek.......3, 96 zl
snickers baton................................................................4x baton...........5, 12 zl
groszek konserwowy......................................................2 puszki............2, 78 zl

Suma: 264, 21 zl

Oczy mi sie kleja, moglam sie pomylic przepisujac, czy podliczajac, jesli tak, to prosze krzyczec.

Tak jak mowilam, jeszcze trzeba: sledzie, mleko, zupy w proszku typu barszcz bialy, zurek schodza u dzieciakow jak woda, jak sie zgodzicie, to bym kupila wiecej i barszczu czerwonego tez..,.Owoce musze dokupic, jeszcze z siatke jablek, jak trafie tanio to mandarynki lub pomarancze, w Auchan sa kiwi po niecale 2 zl - jak spotkam tez ze 2 kg kupie. 2 kg miesa mielonego tez musze kupic ( jak pytalam, co chca na swieta jesc, to marzy im sie gora mielonych....)
Jakas wedline paczkowana tez trzeba.
No i te nieszczesne ryby w puszkach.Miesnych puszek chyba juz nie kupie. Zreszta decydujcie drogie Panie.

Link to comment
Share on other sites

Witam o poranku )) za godzine wyjezdzamy.Ja sie od 7 rano reanimuje, proszki, herbaty i juz mi sie troszke opuchniete oczy otworzyly-czyli dojedziemy.
Miesko czesciowo zamrozone wioze, zeberka poporcjowane, nie rozmrozi sie, bo w lodowce turystycznej.
Chyba o niczym nie zapomnialam.
Zreszta, na szczescie mamy drugi transport za tydzien.
Trzymajcie kciuki :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia']
Mogę do kompletu dorzucić 3 wkurwia...ące mnie shiby.[/QUOTE]
Hahaha, dobrze, że na ten wątek nie wchodzi zbyt dużo sympatyków shib, bo jeszcze by wzięli Twoje słowa na powaznie... A które to takie wkur...ące?;)

[quote name='Anna_33']
Jednak na plan pierwszy w zakupach wybija sie Auchan i Lidl.
.[/QUOTE]
Uważam, że Lidl tez wygrywa z Biedronka:)

Aniu, te torebki i czarny plecaczek, to moga byc ode mnie, ale na 100 % nie potwierdzę teraz...A zresztą niewazne:)

Udanego wyjazdu, szczęśliwego przede wszystkim dla wszystkich uczestniczących w nim osób. Pozdrowienia dla Rodziny:)

Pzdr.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny choinka niestety przerosła moje możliwości moze ktos jeszcze znajdzie ja już nie mam siły obleciałam wszystkich znajomych i znajomych znajomych. Nie mam już siły pukac do kolejnych drzwi. Mam tą paczuszkę co już uzbierałam. TROCHĘ OZDÓBEK NA ŚWIĘTA, KARTY, ZESTAW CZEKOLADOWY Z MIKOŁAJEM. Jak się przyda to mam jeszcze taką fajną pomadkę z Avonu w kształcie kulki.

Link to comment
Share on other sites

[B]Aniu[/B], jutro zadzwoni do Ciebie mąż, byś podała mu dane osoby, która odbierze paczki w W-wie (będzie tego sporo), w tym samym miejscu. We wt. mąż wylatuje z Polski i możesz mieć utrudniony kontakt z nim, a ja w tej materii (odbiór) już nie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Jestesmy juz po dzisiejszej wizycie, tzn wrocilam dosc dawno, ale odpuscilo mi wszystko i normalnie padlam.
Spalam chyba dwie godziny, dreszcze mna rzucaja i nadaje sie dokladnie do niczego.

Sasiad Beki, Wojtek bardzo nam dzisiaj pomogl. :-)
Zawiozl samochod wypakowany darami z Lodzi, z Zoliborza i od siebie i zony :-)
Porozmawial tez z p. Waclawem na temat mozliwosci doprowadzenia wody do domu i zrobienia lazienki.
Chcemy docisnac gmine zeby chociaz czesciowo przyjela koszty na siebie. Dociskaniem zajmie sie p. Jagoda.
Mam nadzieje, ze sie uda, bo samo doprowadzenie wody to chyba ok 1 800 zl...a tyle watpie zebysmy dali rade pomoc...(((
Jak bede wiedziala cos wiecej w tym temacie, to napisze.

Przede wszystkim, w pierwszych slowach [SIZE=4][COLOR=Red][B]mam zlozyc Wszystkim Wam Najserdeczniejsze Zyczenia Swiateczne od calej Rodziny z Plonska.
Mam wszystkim bardzo goraco podziekowac. [/B][/COLOR][/SIZE]
Kilkakrotnie mnie o to proszono, p.Waclaw jest pod ogromnym wrazeniem calej akcji.
Jest zaskoczony, ze tylu ludzi postanowilo w to sie wlaczyc, ze dostali tyle dobrych rzeczy.Jest bardzo wdzieczny.
Dziewczynki od razu przegladaly rzeczy ubraniowe.
Te ktore byly za male lub zdecydowanie za duze odkladaly dla drugiej rodziny p. Jagody. Selekcja byla "na oko", pozniej wszystko beda nakladac i umowilysmy sie, ze nie beda zostawiac nic na zapas, tylko dadza dalej.
Majqa, Twoje koszule bardzo ucieszyly p. Waclawa, tez sprawdzi rozmiary i te ktore beda zdecydowanie za duze pusci dalej.
Mam nadzieje, ze po ostatecznych przymiarkach duzo rzeczy bedzie dobrych.
Poprosilam dziewczyny zeby po swietach dokladnie mi powiedzialy. Tzn nie wyliczaly bron Boze ile bylo dobrych, tylko czy np nadal brakuje jakichs konkretnych rzeczy.
Spodni dla dzieci troche bylo, Angelika twierdzila, ze sa tez jakies dla Taty.
Jak beda dobre, to jestesmy w domu.
Czajnik,zelazko, toster - duze zaskoczenie i radosc)
Co tu kryc,jak dziewczyny zobaczyly sukienki wieczorowe, to od razu zaczely planowac bal gimnazjalny :-)

Angelika bardzo sie ucieszyla z ksiazek od j.angielskiego. Ma niedlugo egzamin.
[U]Nie maja zadnego slownika do angielskiego w domu.[/U]
Widzialam plyty z jezykami, na pewno sie przydadza.

Przekazana przez Asiaczek gora plyt sprawila ogromna radosc.Co ciekawsze glownie encyklopedie na cd :-)
Plyty muzyczne tez radosc :-)
Filmy- czekamy na dvd, bo na komp nie pojda.
Gry- wiadomo.

Ale tu klopot wiekszosc nie chciala sie zainstalowac, mimo, ze wymagania z kompem byly zgodne.
Jedna krzyczala, ze nie ma miejsca na dysku mimo, ze prawie 30gb jest, a ona wymaga 10 razy mniej.,..
W koncu spowodowalam usmiech Damiana, gdy jedna jakims cudem wgralam.
Przydalaby sie nowa myszka, ta sie strasznei tnie i musialam sie zdrowo hamowac zeby nie nauczyc dzieci laciny ;-)
Czasami w ogole odmawiala wspolpracy.
Nie wiem kto wyslal pluszaki, ale tu ogromna radosc kaczor ( mysza) i goryl wzbudzily zachwyt.
Byly tez inne pluszaki. Tu surowym glosem odezwal sie tata i nakazal odlozenie przynajmniej jednej zabawki dla drugiej rodziny :-)
Naczynia, szklanki, garnki wszystko baaardzo potrzebne.
Wszystkie kurteczki i plaszczyki baaardzo sie podobaly.
Spodniczki rowniez.
Poprosilam zeby przeliczyly sobie komplety poscieli i sprawdzily, czy maja przynajmniej dwie zmiany.
Troche tego poszlo, ale tam jest 5 osob.
Kiedy pytalam co potrzebne, odpowiadano, ze nic :-)
Mhmm)))
Damian ma na nosie nowe okulary!
Jedzenie pojechalo, wszystko potrzebne, juz posegregowane.
Jeszcze dojedzie troche jedzenia. Pisalam wyzej mniej wiecej co.

Uprzedzilam Rodzine o sobotniej wizycie p.Izy z Mezem.
Moze uda sie wtedy sciagnac p. kurator tez, Oni jakos bardziej skrepowani sa, gdy Jej nie ma.

Zwierzaki: koty mignely mi pod samochodem, wygladaja dobrze, o ile mozna to ocenic z tej odleglosci )
Pies przy budzie troszke przytyl.Wioletta zostala poinstruowana jak go wyczesac :-)
Maly piesek rzadzi :-) wyglada jak paczek w masle.

Zdjec praktycznie nie robilam, jakos dziewczyny skrepowane byly, wiec absolutnie nie naciskalam.
Sfotografowalam gore juz wniesionych rzeczy.I jedno zdjecie Wioletty z malym pieskiem.

Zapakowalismy prawie wszystko co bylo.To co nie zmiescilo sie w poprzednim transporcie pojechalo teraz wszytko.
U mnie zostala suszarka do naczyn, w zaden sposob nie dawala mi sie wcisnac...:oops:
Aaaa i zapomnialam zabrac z lodowki 1 kg pierogow i 1 kg uszek...zapakowane prozniowo z terminem do 4 stycznia. Pojada z p. Iza :-)
I oczywiscie u mnie sa prezenty.

Dobrze, ze ich nie spakowalam. W sobote bylam na 15 leciu pracy tworczej Katarzyny Kullmann Studio Technik Plastycznych, ktora podarowala slodycze,kubeczki i inne gadzety z loterii, ktora organizowala.
Slicznie popakowane doloze do prezentow:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...