Jump to content
Dogomania

Półsieroty-głodno i chłodno.Ida Swieta...niech do nich tez przyjda.Prosimy o pomoc.


Anna_33

Recommended Posts

Watek kopiuje z Forum Miau. Zalozyla go tam Meggi2.
Duzo skopiuje, bo dziewczyny juz troszeczke pchnely pomoc, a nie chcemy tego dublowac.
Od siebie dodam, ze rodzina, ktora potrzebuje pomocy mieszka 68 km od Warszawy.
Potrzebna jest pomoc rzeczowa i finansowa. Jednak w kwestii finansowej zbiorki musze skonsultowac sie jeszcze z moderatorem.
W watku na Miau zbiorka prowadzona jest na dwa konta, na jednym zbieramy pieniadze na 2 tony wegla, drugie konto, to konto ojca dziewczynek.
Zbiorke na wegiel spokojnie mozemy rozliczyc zgodnie z zasadami dogomanii, wiec jesli ktos chcialby sie dolozyc nie widze problemu.
Jesli chodzi o przekazywanie pieniedzy bezposrednio na konto rodziny, to tu sprawa trudniejsza. Rozliczen jako takich nie bedzie. I w tej kwestii poradze sie jutro moderatora.

[B]A teraz cytaty:[/B]

[quote name='"meggi 2"']Moi drodzy pozwoliłam sobie napisac taki gorący apel
do naszej forumowej społecznosci
od mojej znajomej kuratorki;

" [B]Jagoda Wisniewska
jestem społecznym kuratorem sądowym
nadzorującym rodzine
zam. w miejscowosci Postróze.[/B]

[U]Podopieczni to rodzenstwo[/U];

Andzeilka 15lat,
Ola 14lat,
Wioleta 12lat
Damian 11lat.

Matka dzieci nie żyje, ojciec ma 65 lat, pracuje dorywczo na budowlach / jest absolutnym abstynentem/.
Dzieci otrzymuja łącznie 700zł renty po matce, ojciec zarabia ok. 1000 zł.
Rodzina zajmuje drewniany budynek,
w którym brakuje podstawowych mebli i wyposażenia / dom ich spalił sie , w pożarze stracili cały dobytek).

Brak pieniedzy uniemożliwia opłate za składki KRUS-u, dzieci nie maja ubezpieczenia.

Jest pilna potrzeba uiszczenia składek, opłacenie stomatologa i nabycie okularów dla najstarszej dziewczynki

[COLOR=#ff0000]Jest potrzeba zakupienia plecaków szkolnych
dla /4 dzieci/,
- jedzenia
- pościeli, kołdry , poduszki
- reczniki
- cos do spania nieduzego
- szafa i ubrania, dresy dla dzieci
- stołu i krzeseł.
Potrzeba garnków, talerzy, łyzek,
szklanek , kubki itp rzeczy do kuchni,
lodówka, środki czystości.
-telewizor, lanpka biurowa
Niezbedne sa farby do wymalowania[/COLOR] bardzo zniszczonych scian domu , ktore zostały sie po pożarze.

Starsze dziewczynki bardzo ciezko pracowaly w lecie u rolników na skromne jedzenie.
Dzieci sa niedożywione, czesto niedojadają.

Gmina , w której zamieszkuja jest uboga /w ub r. dzieci skorzystały
z kolonii w br roku zabrakło środkow/

[COLOR=#ff0000][B] Zwracam sie z prośba do ludzi dobrego serca o przyjscie z pomoca materialna lub finansowa dla tej biednej rodziny[/B].[/COLOR]


Zostało otwarte specjalne konto bankowe dla tej rodziny[SIZE=2],ja posiadam ten numer konta.
[/SIZE]
Kontakt Kurator Jagoda Wisniewska tel 509991694 -/ wyrazila zgode na upublicznienie danych/
Powiem, od siebie , ze tam nic nie ma, recznikow, scierek, koldry i itp wszystko sie spaliło.

[/quote] :)[/quote]

Dodatkowe dane i wiadomosci zebrane w trakcie trwania watku na Miau:

[B]
Pan Wacław , rozmiar buta 42, koszuli 38, spodnie dlugosc 170cm, obwód w pasie 86[/B]

[B]Damian( 11lat) 144 cm, stopa 35-36; pas 70 cm, dlg spodni 76 cm; dl rekawa 50 cm,

Angelika (15 lat) 175 dm, stopa 39, pas 79 cm, pod biustem 77, dlg spodni 101 cm, dlg reki 68, biust 86 cm

Ola (14lat) 167 cm, stopa 35-36, pas 69 cm, dlg spodni 90 cm, dlg reki 53 cm, pod biustem 70 cm, biust 84 cm.

Wioleta (12lat)160 cm, stopa 35-36, pas 73 cm, dlg spodni 85 cm, dl reki 84 cm ( tu chyba musialy cos zle zmierzyc, ta dlg reki chyba za dluga),pod biustem 74 cm, biust 80 cm.[/B]

[quote name='"Anja"']

[SIZE=2][B][COLOR=#ff0000]Informacja z dn. 20.10.2009
Zbieramy pieniądze na węgiel dla tej rodziny, całą kwotę (2 tony = ok. 1100 zł) zbieramy obecnie na moim subkoncie.
Osoby zaintersowane pomocą w tej sprawie proszę o PW, to wyślę nr swojego konta.[/COLOR][/B]
[/SIZE]
[COLOR=#000080]na moim koncie jest w tej chwili:
300 zł - Małgorzata K.-R.
100 zł - kaja888 i Agnieszka
50 zł - ja ;)
20 zł - meggi 2
150 zł - natalijo
20 zł - Aneta P.
40 zł - Ryb-ka
_____
[B]680 zł [/B] - 22.10.2009 godz. 21:50[/COLOR]

+ deklarowane wpłaty:
15 zł - xandra[/quote]

Tutaj rozliczenia sa jasne, osobom zainteresowanym podam nr konta na pw.

Link to comment
Share on other sites

Z 12.X.

[quote name='"meggi 2"']Teraz bardzo dlugo rozmawialam z pania Iza - kuratorką

Sytucja tych dzieci jest byle jaka, dzieci chodza bardzo
głodne, pomimo tego , ze maja posilki w szkole .
Tak mysle, ze moze maka, makarony, jakies puszki, cukier
herbata, moze cos ze slodyczy , nie maja owocow.
Nie ma tam łazienki ani wody w domu.
Ze środkow czystosci to moze proszek do prania, szampon, mydło itp.
Wyjasnila sie sprawa renty po mamie, one nie posiadaj renty bo
matka za krotko pracowala jak umarla miala chyba 36 lat, tylko dostaja zasiłek z opieki.
Wiec żadnego ubezpieczenia nie posiadaja po matce.

W domu zimno, chłodno, smutno i głodno . Smutne to wszystko.
Moze komus zalegaja dresy prosiła mnie pani kurator, dzieciom by było
cieplej w domu.
Chłopaczek ma 11 lat ale jest malutki i chudziutki,
dziewczynka najstarsza jest chuda , ale bardzo wysoka - 170cm .

Zaprosiłąm pani kuratorke Ize , zeby weszła na nasze forum
bedziemy razem myslec o lepszym jutrze dla tej rodziny.

Jezeli by cos sie uzbieralow W-wie, to mam zapewniony
transport do tej rodziny.
Serdeczne dzieki wszystkim chetnych do pomocy . :D[/quote]


14.X.
[quote name='"meggi 2"']Liwia serdeczne dzieki za lodówke , ta lodowka jest za ogromna
dla nich na pewno duzo pradu pobiera.
Mniejsza mile widziana.
Ta rodzina zyje na biezaco, pani kurator jak ostatnio była
u nich to był chleb maslo roslinne i 2 male paszteciki i to wszystko.
Dzieci sa spragnione bułek, okazuje sie , ze w tej szkole wcale nie ma
obiadow tylko otrzymuja dzieciaki suchy prowiant.
Anja juz wyslalam na pewno dobry numer konta.
Ewik dzieki Ci , teraz ustaliłam z kuratorka , ze ona im załatwila darmowe
wizyty u stomatologa. Tak ,ze ten problem odpada.
Jest pilna potrzeba wizyty u okulisty i kupno okularow dla tego najmlodszego chlopca.
Dziekuje :)[/quote]

[U]zalatwione: [/U]
[quote name='"Amika6"']Meggi 2, zrobiłam przelew na ubezpieczenia dla całej czwórki.
Jutro powinny być u Nich na koncie.[/quote]


[quote name='"meggi 2"']

Dzis sie dowiedzialam, ze pomimo biedy te dzieciaki
przygarnłey 2 małe biedy małe kotki i maja psa.
Moze cos pomyslimy o kupieniu karmy dla zwierzat.

[/quote]

[quote name='"meggi 2"']

Dzisiaj zobaczyłam sama koncowke migawki reportazu
w Kurierze Mazowieckim o tej rodzinie.
Podziekowania należa sie chyba jednej z kolezanek z forum
Annie F :D
Smutny jest ten swiat, dzis skoro świt
przed samym nagraniem
reportazu przyleciał do pana Wacława sołtys
tej wsi i kategorycznie zabronił
wypowiadania sie zle na temat pomocy gminy. :(
.[/quote]

Podaje link do reportazu:

[URL]http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/18102009[/URL]

Trzeba przesunąć materiał do czasu 5:52 i wtedy zaczyna się informacja o tej rodzinie.

Niektore osoby zglaszaja chec wysylania paczek, mamy adres rodziny, moge podac na pw.
Jesli ktos z Warszawy mialby ochote cos przekazac, mozemy to zebrac i zawiezc.
Planujemy tez zrobic duze zakupy spozywcze rzeczy ktore sie nie psuja i zawieziemy je na miejsce. Typu makarony, puszki, maka, cukier,ryz, kakao, mleko, jedzonko dla psa i kotow, jakies slodycze...

Jesli macie jakis pomysl i ochote by pomoc tym ludziom, to zapraszamy.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][B][COLOR=Red]Przed nami nastepna wizyta 13.XII. [/COLOR][/B][/SIZE]
[B]Z zalozenia swiateczna.

Chcemy zawiezc Rodzinie zakupy zywnosciowo - swiateczne, kupic troche karmy dla psow i kotow
i dla wszystkich przygotowac 5 pieknie zapakowanych paczek z prezentami :-)
W zwiazku z powyzszym prosimy o pomoc w zrealizowaniu tego planu.
Bedziemy wdzieczni za pomoc rzeczowa i finansowa.
Liczy sie kazdy drobiazg i kazdy grosik.
Rzeczy mozna wysylac na dwa sposoby.
Albo bezposrednio do Rodziny ( adres podam na pw).
Albo na moj domowy adres ( to korzystne jesli w rzeczach bedzie cos, co mozna dolaczyc do prezentow).
Mozna tez umowic sie na odbior osobisty bezposrednio ze mna.
Rzeczy moga byc uzywane, ale niezniszczone :-)
Prezenty raczej powinny byc nowe...jak to prezenty.
Prezentami moze byc wszystko.

[COLOR=Red]Angelika [/COLOR]interesuje sie sportem, ma wyniki w biegach i nalezy do druzyny pilki noznej. Lubi gotowac, naprawde to lubi :-)
Poza tym to juz dorastajaca panna, ma 15 lat. Acha, baardzo lubi ksiazki o milosci.
Ksiazek w domu brak, wszystko poszlo z dymem. Zwiezlismy kilka z poprzedniej zbiorki.
Wydaje sie, ze odpowiednie upominki to: damskie kosmetyki, akcesoria do grania w pilke, ksiazka kucharska?, ksiazki:-)

[COLOR=Red]Ola[/COLOR] to sliczna 14 letnia dziewczyna, ktora kocha malowac...Ale nie ma czym i na czym. Ma 14 lat, wiec jak to nastolatka lubi juz kobiece drobiazgi:-)
Tu odpowiednie bylyby artykuly do rysowania, malowania, pedzle, bloki, farby, kredki, ksiazki, kosmetyki.

[COLOR=Red]Wioleta,[/COLOR] to najbardziej Wam sie spodoba. Na pytanie co lubi, odpowiedziala: Zwierzeta :-)
To glownie ona opiekuje sie dwoma kotkami i malym pieskiem, ktore przyniosla do domu. Patrzac na ich stan, uratowala im zycie.
Jest spokojna, lubi czytac i bardzo lubi wszelkie gry, planszowe, puzzle itd.
Prezenty nasuwaja sie same, ksiazki, kosmetyki, gry :-)

[COLOR=Red]Damian,[/COLOR] jak to 11 letni chlopiec. Co kocha? pilke nozna ( gra w szkole), gry typu strzelanki i wyscigowe na kompuetrze.
Komputer podarowalo malzenstwo z Miau.
Jest pole do popisu.

[COLOR=Red]Ojciec Rodziny[/COLOR] - moze jakies kosmetyki, jakies drobiazgi ubraniowe, koszula itd.


[SIZE=5]....LISTA RZECZY ZEBRANYCH NA WYJAZD 13.XII.

[/SIZE][/B]Podaje liste rzeczy, ktore mam do odebrania od p.Izy:

dla p. Wacława :
3 koszule (flanela, sztruks)
5 koszulek polo
1 T-shirt
kurtka zamszowa ocieplana
kamizelka wełniana
golf wełniany
2 pulowery wełniane w serek
piżama (nowa z metką, moze byc trochę za duża )
zestaw wilkinson- ,maszynki i pianka do golenia (to nowe na prezent)

dla dziewczyn :
3 pary spodni (dwie z nich bez metek ale nigdy nie noszone)
11 bluzek
4 torebki ,
plecaczek
plecak do szkoły (moze byc dla chłopca) ,
3 małe torebeczki,
3 kosmetyczki
3 mydła
2 pasty do zębów

poza tym:
album o kotach
ksiązka -historie o psach
czajnik bezprzewodowy
suszarka do naczyń
naczynia: 13 talerzyków śniadaniowych, 11 filizanek ze spodkami , 5 kubków
4 obrusy (w tym jeden świąteczny)
3 ręczniki
5 poszewek na kołdrę
9 poszewek na poduszki
2 poszewki małe
3 ścierki
20 bombek na choinkę

100 zl na zakupy spozywcze.
[/QUOTE]

[quote name='majqa']Dziś podrzucam do Reno (której serdecznie dziękuję za pomoc ) paczkę, w niej są:
1. używane, w pełni funkcjonalne żelazko Philips
2. kilka długopisów
3. nowy kubek
4. używana, w b.dobrym stanie czarna, wełniana marynarka Bytom
5. nowy, mały czajniczek do parzenia herbaty (w środku siteczko, całość to szkło i metal)
6. świeczniczek na małe świeczki (takie jak do kominków) niebieski łoś z napisem Zakopane
7. nowy, średni plecak Explorer
8. nigdy nie użyty Delfini toster Tefal
9. torba na ramię (na A4), nowa, czarna, Empik
10. smyczka do telefonu
11. czarny, nowy T-shirt
12. w b.dobrym stanie 18 koszul wizytowych/ garniturowych (mogą być minimalnie za duże na p.Wacława)
13. nowa, mała rozdrabniarka do warzyw (na korbkę)
14. nowe świetlówki energooszczędne (włożone w plecach, 2 x Osram, 3 x Sylvania)[/QUOTE]

[quote name='mikimol']Mam nadzieję, że uda mi się dziś przekazac rzeczy. Wpisuje na prosbe Ani, co przekazuje,żeby wiadomo było co jest a czegi nie ma lub jest za mało:
- cukier, mąka, herbata ekspresowa (100 szt), kawa, 2 dżemy, 4 pasztety (w tym 2 duże), 2 paczki makaronu,kostki rosołowe, 0,5 kg żółtego sera (termin do 5.02.2010), 4 małe opakowania m&ms (do prezentów ), paczka kaszy kuskus, duża paczka barszczu czerwonego Knora w proszku, krem czekoladowy na kanapki - coś w stylu nutelli,
- 2 dezodoranty, szampon, 4 mydła, sporo podpasek,5 gąbek do mycia naczyń, 3 gąbki -myjki - każda w innym kolorze, 2 zgrzewki papieru toaletowego, świąteczne serwetki, tubka pasty do zębów, krem do golenia,
- 2 paczki po 5 sztuk majtek, 11 par rajstop, dres dla chłopca,
- apap, aspiryna C, wit. C, rutinoscorbin, syrop od kaszlu i witaminy z wapnem dla dzieci,
- kalendarz ze zwierzętami na ścianę dla najmłodszej dziewczynki,
Kupiłam też ciasto czekoladowe w proszku + polewa + margaryna - ale nie wiem, czy maja to gdzie upiec?

Przekazuję też torebki na prezenty +papier do pakowania + zawieszki .

Z rzeczy używanych:
- 2 komplety pościeli + 1 prześcieradło + 2 jaśki
- 4 obrusy w tym jeden świąteczny,
- 3 firany + 3 zasłony + 1 zasłonka na małe okno + 2 firanki pojedyncze
- 1 komplet talerzy po 6 sztuk głębokich i płytkich + miska
- 4 kubki - wszystkie nowe,
- kilka drobiazgów typu smycze, długopis, breloczki,
- piłka do siatkówki (nadal brak pompki)
- kurtka zimowa - może dla chłopca, elegancki sweter, 2 koszule dla chłopca,pepegi roz. 37,
- trochę ksiązek - Chmielewska, Musierowicz i opowieści wigiljne,

Chyba o niczym nie zapomniałam - okaże się w pakowaniu.[/QUOTE]

[quote name='Asiaczek']To i ja pisze moją listę. Już niedługo Ania przyjedzie, ja juz jestem przygotowana.
drukarka + ryza papieru
2 x rozgałęziacz
latarka + 4 baterie
1 kpl. bielizny pościelowej (uzywana) + nowe prześcieradło
1 op. rodzynek (takie duuuze, mniam, mniam...)
1 op. świeczek (takich normalnych)
1 duże op. zapałek
4 błyskotki na choinkę
4 plastikowe szufladki na papiery
plecak
scyzoryk (nowy)
kołderka z IDEI (raczej letnia)
duzo płyt CD (encyklopedie, filmy, translatory itp.)
pianka do czyszczenia monitora
kieszonkowy komputer
chusta szydełkowa
2xop. na CD

Dodatkowo daję Ani 100 zł, aby zrobiła zakupy w moim imieniu. Myslę, że Ania wie najlepiej czego ma więce, czego mniej. A czego nie ma wogóle w naszych paczkach dla Rodziny.

Pzdr.[/QUOTE]

[quote name='jola_li']Anno, gry komputerowe (chyba 10) dostarczyłam gdzie trzeba .[/QUOTE]

[quote name='beka']Dostałam ciuszki dla dziewczynek, 3 komplety poscieli, 2 duże paczki herbaty lipton, 2 żele pod przysznic, 2 liotony do ciała, krem.
A mam jeszcze trochę rzeczy dla chłopca i jutro jeszcze odbiera. Mam też bon na 50 zł do wykorzystania na zakupy.
To na kiedy transport ??[/QUOTE]

[quote name='zulugula']Anna_33 a czy może ktoś odebrać paczki w centrum (błekitny wieżowiec/Anielewicza) lub Bielany? Może ktoś się wybiara do Ciebie z kociego z moich okolic? Mam 2 kurtki zimowe + płaszcz, inne ubrania (w tym część nigdy nie noszona, ale bez metek np. długi ciepły i mięciutki golfik), multiwitaminę dla dzieci, pamietnik dla dziewczynki, buty, sweter i koszulę dla "taty" oraz jakieś tam drobiazgi (też nowe) do kuchni i ogólnie do domu + maskotki. Wszystko w b. dobrym stanie. Będzie troszkę na prezent.[/QUOTE]

[quote name='mikimol']Dałam dziś p. Izie komórkę, prodziż , 4 swetry i polarową bluzę - to dla Taty - mam nadzieję, że będą dobre. Dowiozłam tez czarne pepegi rozmiar 37 (ale trochę zaniżony) - zapomniałam ich włożyc poprzednim razem.[/QUOTE]

[quote name='Asiaczek']OK. Po Świętach, w Nowym Roku tez pewnie będzie parę rzeczy potrzebnych. To ja zbieram to, co uznam/dowiem się, że może się przydać.
Zaznaczyam:
dywan
szafki
słownik

Pzdr.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[U][B][SIZE=4][COLOR=RoyalBlue]Rozliczenia:
[/COLOR][/SIZE][/B][/U]
[quote name='"anja"'][SIZE=2][B][COLOR=#ff0000]informacja z dn. 30.10.2009
zbiórka pieniądze na węgiel: Pieniądze już poszły na konto rodziny, ew. Nadwyżki są ew. Zbierane na moim subkoncie.
Pozostałe wolne środki przeznaczymy na ustalone przez nas zakupy.
Osoby zainteresowane pomocą w tej sprawie proszę o pw, to wyślę nr swojego konta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom :1luvu: [/COLOR][/B][/SIZE]

[COLOR=#000080]na moim koncie jest w tej chwili:
300 zł - małgorzata k.-r.
100 zł - kaja888 i agnieszka
50 zł - ja ;)
20 zł - meggi 2
150 zł - natalijo
20 zł - aneta p.
40 zł - ryb-ka
50 zł - szymkowa
70 zł - agnieszka r.
50 zł - anna m.
15 zł - xandra i przemo
100 z - wiga136
_____
[B]965 zł [/B] - 30.10.2009 godz. 22:00[/COLOR]

[B]cena węgla to 530 zł za tonę, czyli potrzebowali 1060 zł. Rodzina dostanie dopłatę za węgiel 300 zł od gminy. Zebraliśmy 965 zł + 300 zł (gmina) = 1265 zł. Na węgiel z forum poszło brakujące do dwóch ton 760 zł (po uzgodnieniu z panią kurator).
W związku z tym zostało na moim koncie wolnych środków 205 zł, które możemy przeznaczyć na dowolne zakupy dla tej rodziny.[/B]

[COLOR=#ff0000]rozliczenie zbiórki na dzień 30.10.2009

1060 zł koszt 2 ton węgla
300 zł dopłata z gminy
____
760 zł brakowało do zakupu *

965 zł zebrano na forum
-760 zł przelano na konto rodziny (węgiel) *
____
205 zł zostało wolnych środków na dowolny cel do zakupów[/COLOR][/quote]

205 zl zostalo przelane na moje prywatne konto plus 45 zl tzw gorka od Anji :-)
W sumie otrzymalam 250 zl.
Wydalam je na:

Karma dla piesa......................10 kg.............(purina darling, czy jakos tak)..38,48
Puszki dla kota......................4 x 400 gr................................................10, 32 zl
Proszek do prania REX ............ 7 kg .....................................................24, 99
Konserwa miesna tyrolska ...4szt x 300 gr................................................ 7, 92 zł
Pasztet drobiowy .............(duzy, chyba tez 300 gr x 3 szt.)...................... 3, 76 zł
Rosol z kurczaka................2 sloiczki...................................................... 5, 96 zł
szynka konserwowa z indyka.....1 puszka 380 gr ....................................... 8, 44 zł
szynka konserwowa ( taka zwykla).....1 puszka ok 400 gr............................ 5, 98 zł
Kielbasa zywiecka.....................1 duza laska.......................................... 13, 89 zł
kielbasa chyba slaska...............2 x 0,5 kg ( jedna zaginela w akcji, odkupie)..12, 66 zł
cytryny.................................2x0,5 kg..................................................2, 69 zl
Ketchup................................1 x chyba 480 gr........................................2, 88 zl
Mandarynki ...........................1, 80 kg....................................................7, 09 zł
Pasztet drobiowy...................2 duze puszki, chyba po 300 gr...................... 3, 58 zł
Pasta do zebow....................4 x tubka....................................................11, 92 zł
Galaretka w proszku..............2 x 4 torebki (8torebek).................................6,26 zl
wafelki smietankowe.............1 duze opakowanie (ok1 kg)............................6,90 zl
podpaski ...........................6 paczek......................................................12, 38 zł
Barszcz bialy......................5 torebek .....................................................6, 75 zl
Mleko ............................13 kartonow x 1 l............................23,27 zł
Saga herbata...................1 paczka 100 szt............................3, 75 zł
Dluga prostokatna salami.......duza laska..................................8, 99 zl
maka..................................6 kg.........................................5, 31 zl
cukier................................4 kg..........................................10,20 zl
takie cos slodkie(pianki w czekoladzie na wafelku) paczka 38 szt...6, 99 zł
[COLOR=DarkRed]-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/COLOR]

[SIZE=4][COLOR=Red][B]Szykuje sie nowy wyjazd ( 13.XII ), a co za tym idzie nowa zbiorka na zakupy, glownie zywnosciowo swiateczne.
Za kazdy grosik serdecznie dziekujemy.[/B][/COLOR][/SIZE]
Pieniadze zbieramy na moje konto, gdyz to ja mam zrobic zakupy, z ktorych oczywiscie szczegolow sie rozlicze w watku :-)

WPLATY:

Lulka : ...................100 zł
Ryb-ka: ..................40 zł
Asiaczek:............... 100 zł
Beka:......... talon na 50 zl
p.Iza .....................100 zł
Anna33..................100 zł za plytki od Asiaczek
MajkaMiau.............. 50 zł
----------------------------------------------------
Razem: 540 zł

Link to comment
Share on other sites

Pan Waclaw jest szczuply :-)

Kontakt Kurator Jagoda Wisniewska tel 509991694 -/ wyrazila zgode na upublicznienie danych/

Jutro przekopiuje Wasze deklaracje na Miau. Widze, ze juz dwa tv mamy:-)
Slyszalam o jednym Panu spod Warszawy w bardzo zlej sytuacji, poza forum miala byc organizowana dla niego pomoc. Pan ma dwa psy, duze psy, sobie odmawia,a psy maja co jesc...
Jest samotny, starszy, mieszka w chalupinie pod Warszawa. Bieda az piszczy...
Polapie jutro dziewczyny, ktore mialy Go odwiedzic i zrobic cos w rodzaju inwentaryzacji. Jest bardzo drobnej budowy, to wiem.
Telewizora na pewno nie ma. Jesli nam sie dubluja, to moze...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Pan Waclaw jest szczuply :-)

Kontakt Kurator Jagoda Wisniewska tel 509991694 -/ wyrazila zgode na upublicznienie danych/

Jutro przekopiuje Wasze deklaracje na Miau. Widze, ze juz dwa tv mamy:-)
Slyszalam o jednym Panu spod Warszawy w bardzo zlej sytuacji, poza forum miala byc organizowana dla niego pomoc. Pan ma dwa psy, duze psy, sobie odmawia,a psy maja co jesc...
Jest samotny, starszy, mieszka w chalupinie pod Warszawa. Bieda az piszczy...
Polapie jutro dziewczyny, ktore mialy Go odwiedzic i zrobic cos w rodzaju inwentaryzacji. Jest bardzo drobnej budowy, to wiem.
Telewizora na pewno nie ma. Jesli nam sie dubluja, to moze...?[/QUOTE]

Aniu, nie wiem skad mi sie wczoraj ubzduralo, ze 86 w pasie to duzo na mezczyzne:shake:

w takim razie ubrania powinny pasowac.

telewizor chetnie innej potrzebujacej rodzinie przekaze

Link to comment
Share on other sites

jesli dziewczynki lubia czytac książki to (poza ubraniami, bo to tez mam do przekazania) mam cala serie M. Musierowicz. Ale z czytaniem u mlodziezy tak sobie teraz;) wiec jesli maja trafic w kąt to juz lepiej je na bazarek przekazac. wiecie moze czy lubia czytac? to wobec takie biedy moze to nie na pierwszym miejscu, ale zawsze mozna oderwac sie od problemow..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"meggi 2"'][quote name='"aglo"']Mam do oddania trochę garnków i naczyń-nowe nie są, ale do uzytku. No i jakieś zmiany pościeli też by się znalazły...[/quote]

Czy oferta nadal aktualna , bo jutro zabieraja
kanape, naroznik i fotel do spania .

Pani kurator wynajmuje płatny transport i jest mozliwosc zabrania
jeszcze innych rzeczy.
Nowy Dwor po drodze to kierowca podjedzie.
Moze ktos z W-wy ma tez cos do oddania to jest mozliwosc przekazania.[/quote]

Jak w cytacie.

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, ze nie jestes z Warszawy :-) pozostaje chyba tylko wysylka.(
Nie moge odzalowac tej termy itd od Donacji. Ale Donacja spod Tarczyna, a nasz transport platny rusza jutro wieczorem z Warszawy...
Warszawianki, ktore sie zadeklarowaly z pomoca rzeczowa, odezwijcie sie :-)
Ok 15 listopada jedziemy tam z druga wizyta, jednak tym razem z drobniejszymi rzeczami.
Bedziemy zbieraly artykuly spozywcze dla ludzi, dwoch kotow i psa.
Oni tam naprawde nie maja rozowo...musimy obejrzec te koty, mozliwe, ze trzeba bedzie je ciachnac.
Jesli ktos ma zbyt wiele karmy ( psiej, kociej) lub duze zapasy artykulow spozywczych, to bedziemy wdzieczne. I jest to raczej prosba do osob z Warszawy, lub po trasie.
Wszystko sie przyda: ryz, makaron, cukier, olej, puszki, dzemy, przetwory, herbata, kakao,mleko,co komu wpadnie do glowy. Rowniez bardzo potrzebne sa srodki czystosciowe, tu kazda z nas wie jakie: higieniczne ( mydla, szczoteczki, pasty itd), proszek do prania na wage zlota, jakies cos do czyszczenia, sciereczki, reczniki.
Chcemy kupic tez jakies mieso itp, ale to przed samym wyjazdem.
Slodycze dla dzieci tez nie sa zlym pomyslem :-)
Jesli ktos chcialby wplacic grosik, to konto przeznaczone na wegiel jest do tego odpowiednie. Miau zebrala pieniadze na 1 tone, na dwie chyba nie darmy rady. Ale jak zbierzemy troche wiecej, to zrobimy wieksze zakupy.
Dodatkowo bez problemu przedstawimy rozliczenia w pierwszym poscie, bo konto nalezy do jednej z zaufanych dziewczyn z Miau.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam na Ursynowie,tzn przy Lesie Kabackim od strony Piaseczna.
Mam zawiezc zebrane rzeczy ( jedzenie, ubranie itd, poza meblami) po 15.XI lub dokladnie 15 do tej rodziny.
Jesli osoby z Warszawy chcialby je przekazac, to chyba najlepiej bedzie umawiac sie ze mna.
Z Donacja wstepnie juz sie umowilam.
Nie odkladajmy tego na ostatnia chwile, bo pozniej bedzie klopot.
Przechowac mam gdzie, zloze wszystko w garazu.
We wtorek poszedl pierwszy transport, glownie jakies rzeczy meblowe,kanape, naroznik, jakies biureczko chyba, fotel do spania.
Teraz troche cytatow z Miau:

[quote name='"Anja"']Rozmawiałam z panią kurator - fantastyczną osobą :)
Wstępna cena węgla to 640 zł za tonę. Mamy 800 pln i do tego dostaną dopłatę z gminy w wyskości 300 zł, co daje w sumie 1100 zł.
[b][color=#FF0000]Aby zapłacić za 2 tony powinni dysponować kwotą 1280 zł, więc brakuje nam jeszcze 180 zł.
Może się uda? Może jeszcze ktoś coś dopłaci?[/color][/b]
Jutro przelew wychodzi z mojego konta.[/quote]


Tu odpowiedz na pytanie i propozycje, ktore pojawily sie w naszym watku:
[quote name='"meggi 2"']

Oczywiscie, telewizor jak najbardziej i reszta rzeczy tez.
Artykuly szkolne jak najbardziej i ksiazki i terma.
Ksiazki jak najbardziej bo jedna dziewczynka bardzo
lubi czytac.(..)
.[/quote]
Donacja, Twoj telewizorek jest bardzo wyczekiwany przez dzieci :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']W najblizszy piatek jestem umowiona na stacji metro Natolin po odbior roznych rzeczy. Dla tej rodziny mam odebrac, zalegle bazarki tez przy okazji.
Jesli masz taka mozliwosc, to byloby najlepiej. Jak nie, to bedziemy jakos w przyszlym tygodniu kombinowac :-)[/QUOTE]
mysle ze byloby ok., zalezy tylko ktora godzina?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...