Jump to content
Dogomania

Ile wydajecie na Wasze spaniele?


Mili_25

Recommended Posts

Miesięcznie? Trudno powiedzieć.
Hmmm, na samo jedzenie i smakołyki chyba jakoś 50-70 zł, w zależności od ceny karmy.
Wizyty u weta sporadycznie, na szczęście.
Odrobaczanie co 3 miesiące - 10 zł.
Szczepienie raz w roku - 50 zł.
Obróżka przeciwpchelna i przeciwkleszczowa na 7 miesiecy - 50 zł.

Zabawki ma praktyczne od szczeniaka, bo nie niszczy.

Legowisko - ok. 50 zł - na 2-3 lata, bo też nie niszczy.

Obroże i smycze to mój nałóg, tego ma sporo. :evil_lol:

Szampon i odżywka - 60 zł - na kilka miesięcy, w zależności od częstotliwości kąpania.

Szczotki, grzebienie, trymery - ok. 20-50 zł/szt - do kilku lat.

Strzyżenie, trymowanie u psiego fryzjera - w zależności od potrzeby - ceny różne.


Myślę, że jeśli psiak jest zdrowy, to miesięczne utrzymanie spaniela kosztuje ok. 70-100 zł.

W przypadku piesków wystawowych na pewno jest to więcej. ;)




Aha, moja sunia ma prawie 6,5 roku. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm . . . miesięcznie .
No to jedzenie płacimy koło 8 zł / kg ( arion lub brit ) sucza zjada ten kilogram w 1,5 tygodnia, więc wychodzi jakieś 20 zł, jemu również puszki animondy 5 zł 40 dag to na 2 dni więc wychodzi coś koło 70 zł .
Za zabawki nie płacimy wiele ponieważ sucza ich nie niszczy ale od czasu do czasu kupimy jakaś nową raz na miesiąc jakieś 7 zł .
Ciasteczek dużooo ale mamy taniego zoologa i kupujemy jakieś 100 ciasteczek małych kostek za 3 zł . Do tego dochodzą żwacze kostki itp. jakieś 20 zł .
Obroże to również i mój nałóg , kupuje jakoś raz na 2-3 miesiące po 20-30 zł .
Szczepienia takie ogólne, i wścieklizna to wychodzi 80 zł na rok.
Odrobaczamy się raz na trzy miesiące po 8 zł .
Podsumowując:
Jedzenie : 90 zł
Zabawki i różne smaki : 30 zł
Obroże : na miesiąc wychodzi 10 zł ;p
Odrobaczenie : 8 zł co trzy miesiące .
szczepienia raz na rok : 80 zł
------------------------------------------
218 zł (?) jakoś tak .
Doliczając szczepienia i odrobaczenia, tak to by wyszło 130 zł .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Mili_25']No właśnie... Ile mniej więcej wydajecie na Wasze spaniele (miesięcznie)?
Na jedzenie, smakołyki, weta itp.
Napiszcie też wiek psa, bo jest to ważna informacja ;)[/QUOTE]

Zdecydowanie [B]więcej niż to konieczne[/B] - zwłaszcza na zabawki i smakołyki ;p Ale to wszystko z miłości :loveu:

A konkretnie:
- worek karmy RC 15-18 kg za ok 200 zł starcza na (2,5 - 3 miesiące);
- wyprawka (do tej pory): legowisko - 60 zł, smycze (w tym dwie zniszczone automatyczne) - jakieś 120 zł, dwie obroże skórzane i obroża uzdowa - ok 70 zł, 2 miski specjalne dla spaniela - jakieś 30 zł.
- na smakołyki i zabawki jakieś 30 zł/ miesiąc; (nie licząc dysków do dogfrisbee - ogólnie do tej pory 5 x jakieś 20 zł);
- na weterynarza - szczepienia ok. 50 zł/ rok, odrobaczanie co 3-4 miesiące ok. 15 zł jednorazowo, leczenie ciąży urojonej z "powikłaniami" (raz)- 150 zł, sterylizacja - 300 zł.

Pewnie zapomniałam o wielu rzeczach ;p Aha moja Lorka ma 15 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rianka']Zdecydowanie [B]więcej niż to konieczne[/B] - zwłaszcza na zabawki i smakołyki ;p Ale to wszystko z miłości :loveu:

A konkretnie:
- worek karmy RC 15-18 kg za ok 200 zł starcza na (2,5 - 3 miesiące);
- wyprawka (do tej pory): legowisko - 60 zł, smycze (w tym dwie zniszczone automatyczne) - jakieś 120 zł, dwie obroże skórzane i obroża uzdowa - ok 70 zł, 2 miski specjalne dla spaniela - jakieś 30 zł.
- na smakołyki i zabawki jakieś 30 zł/ miesiąc; (nie licząc dysków do dogfrisbee - ogólnie do tej pory 5 x jakieś 20 zł);
- na weterynarza - szczepienia ok. 50 zł/ rok, odrobaczanie co 3-4 miesiące ok. 15 zł jednorazowo, leczenie ciąży urojonej z "powikłaniami" (raz)- 150 zł, sterylizacja - 300 zł.

Pewnie zapomniałam o wielu rzeczach ;p Aha moja Lorka ma 15 miesięcy.[/QUOTE]

Ja też wydaję więcej niż to konieczne :evil_lol:
Czasem nie umiem się powstrzymać :loveu:

U nas to wygląda tak:
- jedzenie - bardzo dużo (nawet nie piszę ile, nie chcę się denerwować :p). A słyszałam, że posiłki samodzielnie gotowane są najtańsze :mad: A tu RC taki tani w porównaniu do tego co wydaję na składniki. Nie liczę prądu, czasu...
- wyprawka - już nie pamiętam ile, było to 3,5 miesiąca temu. Pamiętam tylko, że "popłynęłam"...
- smakołyki - ok. 50 zł / miesiąc
- zabawki - chwilowo mamy tyle, że nie kupuję nowych
- weterynarz - myślałam, że będą go odwiedzać 2-3 razy w roku. Na szczepienia i odrobaczenia. Myliłam się i to bardzo :p Odwiedzamy go bardzo często. Bo moja Tośka ciągle coś "łapie". Jedno wyleczymy, zaczyna się drugie. I tak w kółko... Dziś, na przykład, okazało się że ma kaszel i zapalenie gardła (całe czerwone, migdał też mocno zaczerwieniony)... W poniedziałek znowu jedziemy na wizytę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...