Jump to content
Dogomania

PROFESJONALNE KURSY - GROT - GDYNIA, Zbigniew Lenarcik


zibby

Recommended Posts

Grey chyba nie liczysz na to, że wystawowego pudla będę robić maszynką. Maszynkę mam i używam do podgalania łapek, pyska i ogonka. Dziwne to pytanie. Jak zamierzasz robić kulę maszynką?? Bo ja nie mam pojęcia i proszę nie wylatuj mi tu, że kiepski ze mnie groomer, bo nie kiepski, tylko żaden, a robić chcę TYLKO mojego psa. I właściwie co do nożyczek było moje pytanie. Więc czekam na więcej głosów co do tego, czy koniecznie na wystawie mam je kupić czy ryzykować przez net.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Pana Zbyszka. Mam pytanie: jacy sedziowie beda zaproszeni na konkurs i
jaki bedzie koszt wypozyczenia psa?

Zanim stal sie Pan sedzia musial Pan brac udzial w jakichs zawodach. Mozna zapytac w jakich, gdzie i z jakim wynikiem? I jeszcze gdzie bywa Pan najczesciej jako sedzia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Bura świetnie odczytałaś, to co pomyślałem.[/QUOTE]

A którą częśc Twojej wypowiedzi miałam tak świetnie odczytywać?? Pewnie to, że żaden ze mnie groomer. :evil_lol: Ale Twoje posty zawsze i do wszystkich są w tym samym tonie, więc mnie tym nie zrazisz wszechwiedzący Greyu.

Link to comment
Share on other sites

Kolejne pytanie dp Pana Zbyszka: w opisie jednych z nożyczek nad którymi się zastanawiam jest takie coś:

[B]Jeśli jesteś profesjonalnym groomerem i prawidłowo posługujesz się technikami nożyczkowymi, to jest to produkt przeznaczony dla Ciebie. Nożyczki te przeszły z powodzeniem wszystkie próby w naszym Centrum Szkolenia Groomerów.[/B]

No właśnie, a jeśli nie jestem?? Jeśli to moje pierwsze profesjonalne nożyczki to się nie nadają??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SylwiaN']Witam Panie Zbyszku!
Jak fajnie, że się pan tutaj pojawił :D Poznaje mnie pan? Sylwia z lecznicy na Żabiance :D
Trochę z trwogą, ale spróbowałabym sił w takim konkursie.
O rany, już się zaczynam bać ;)
Pozdrawiam ![/QUOTE]

Witam również. Groomer z Pani stażem powinien do tego podejść na luziku. W końcu chodzi przede wszystkim o to, by spotkać innych groomerów i wymienić się doświadczeniami. Grooming nie powinien być wyścigiem "szczurów" - jak do tego podchodzą co niektórzy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paatrycja']Witam.
Chciałabym się zapytać, czy kurs strzyżenia (jak się doczytałam jedno tygodniowy) jest tylko dla osób pełnoletnich, czy może brać w nim udział także osoba nastoletnia?
Jeżeli tak, to jaki jest koszt kursu?

Pozdrawiam serdecznie. ;)[/QUOTE]

Witam, wiek nie ma znaczenia. Natomiast do osiągnięcia sukcesu potrzebana jest silna motywacja. Koszt kursu to 2,5 tyś. Zapraszam.
Pozdrawiam
Zbyszek Lenarcik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga kom']Witam bardzo,bardzo serdecznie Panie Zbyszku!!!Jak superowo widzieć pana tutaj!!!:multi::multi::multi:
Pozdrawiam gorąco Aga
Proszę ucałować ode mnie Benka:loveu:Super psa![/QUOTE]

Cześć Ago,
Miło mi bardzo, a Benek dostanie dzięki Tobie dodatkowy bonus do miski. Super pies, no nie?
Informacja dla wszystkich, którzy nie poznali Benka - jest to Golden Retriever, pies wyszkolony do akcji poszukiwawczych po trzęsieniach ziemi, zawaliskach itp. Również świetnie sprawdza się w dogoterapii z dziećmi upośledzonymi. Obecnie już na zasłużonej emeryturze.
Pozdrawiam
Zbyszek Lenarcik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']To ja mam pytanie. Planowałam zakup nożyczek u Pana Zbyszka, ale po rozmowach z kilkoma groomerami mam mętlik w głowie. Pojawia się opinia, iż kupowanie nożyczek przez internet to z góry porażka, bo trzeba je wyczuć, wypróbować w ręce... będą to pierwsze moje prawdziwe nożyczki, na razie tniemy się pseudo malutkimi nożyczkami. No więc poradźcie, czy rzeczywiście trzeba kupować tak na żywo w realu? Czy raczej to o próbowaniu to przesadzone opowieści?? I pytanie, nie będziecie przypadkiem (jako firma Grot) w Katowicach na tych warsztatach groomerskich?? Tak mnie korcą te Wasze nożyczki, ale jednak wolałabym je wziąć do ręki zanim kupię...[/QUOTE]

Witam, nożyczki powinny leżec w ręce ale jeśli nie masz prawidłowego "uchytu" i techniki to nie będziesz nawet wiedzieć czy one leżą Ci ręku czy nie. Paradoksalnie, lepiej bedą Ci pasować nożyczki (siekiera) z dużymi dziurami, bo głęboko wchodzą palce etc. Ale przecież kciuk, który wchodzi głeboko, to małe rozwarcie i wolniejsza praca. Ja zrezygnowałem z niemieckich ciężkich nożyczek na rzecz nowych technologii, a więc lekkie nożyczki z pokryciem tytanowym i niezbyt dużymi dziurami. Czyli komfort i szybka praca. Pamietaj, że dobrze pracujące nożyczki przy cięciu pudla to około 4 - 5 ruchów na sekundę:lol:
Jeśli chodzi o Katowice to ja nie bedę wspierać tego "dzieła", nie ze wzgledu na Umbero ale za względu na to, że "to" co zostało stworzone czyli PSG. Jest to przedsięwzięcie czysto komercyjne mające od was wyciągać pieniądze. Zapraszam do mnie na koniec stycznia Seminarium - teriery odpłatność 50 zł.
Pozdrawiam
Zbigniew Lenarcik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilki16']Udowadnia Pan to cały czas,piszac bzdury.Od tej chwili zlekceważe wszystkio co Pan napisze.[/QUOTE]

Stworzyłem ten wątek nie po to by, wysłuchiwać awantur. Jak chcecie prowadzić dyskuję w tym tonie, to róbcie to na innym wątku!!!:mad:
A jak widzicie, że ktoś pisze bzdury to po prostu go ignorujcie.:roll:
Pozdrawiam
Zbigniew Lenarcik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibby']Stworzyłem ten wątek nie po to by, wysłuchiwać awantur. Jak chcecie prowadzić dyskuję w tym tonie, to róbcie to na innym wątku!!!:mad:
A jak widzicie, że ktoś pisze bzdury to po prostu go ignorujcie.:roll:
Pozdrawiam
Zbigniew Lenarcik[/QUOTE]
Przepraszam:) tak jak już napisałam ponioslo mnie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Witam Pana Zbyszka. Mam pytanie: jacy sedziowie beda zaproszeni na konkurs i
jaki bedzie koszt wypozyczenia psa?

Zanim stal sie Pan sedzia musial Pan brac udzial w jakichs zawodach. Mozna zapytac w jakich, gdzie i z jakim wynikiem? I jeszcze gdzie bywa Pan najczesciej jako sedzia?[/QUOTE]

Ponawiam pytania Aszity.

Na Pana stronie jest napisane: "autor wielu artykułów publikowanych w polskiej prasie zoologicznej i światowych magazynach groomerskich", - można wiedzieć dokładnie jakie to magazyny (w szczególności chodzi mi o polskie publikacje)?

Co do PSG, to dlaczego Pan ma takie o tym zdanie? Na świecie przecież istnieją takie stowarzyszenia, nawet Pan do takiego należy.
Moim zdaniem to dobrze, że w końcu coś się zaczyna dziać u nas w groomingu. A jak będzie prosperować PSG, to już czas pokaże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibby']
Jeśli chodzi o Katowice to ja nie bedę wspierać tego "dzieła", nie ze wzgledu na Umbero ale za względu na to, że "to" co zostało stworzone czyli PSG. Jest to przedsięwzięcie czysto komercyjne mające od was wyciągać pieniądze. Zapraszam do mnie na koniec stycznia Seminarium - teriery odpłatność 50 zł.
Pozdrawiam
Zbigniew Lenarcik[/QUOTE]

Bardzo proszę nie sądzić innych swoją miarą:angryy:
Może lepiej odpowie Pan na pytanie Aszity i Nieszkat bo mam wrażenie,że skrzętnie Pan odpowiedzi unika:roll:A ja osobście też chciałabym wiedzieć kto organizuje konkurs, na który chętnie się wybiorę(oczywiscie nie chodzi mi o nazwisko:razz:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibby']Pamietaj, że dobrze pracujące nożyczki przy cięciu pudla to około 4 - 5 ruchów na sekundę:lol:[/QUOTE]

Z ta szybkoscia troszke przesadziles. Nozyczki by z pewnoscia podolaly, ale nie reka groomera :evil_lol:

[quote name='zibby'] chodzi o Katowice to ja nie bedę wspierać tego "dzieła", nie ze wzgledu na Umbero ale za względu na to, że "to" co zostało stworzone czyli PSG. Jest to przedsięwzięcie czysto komercyjne mające od was wyciągać pieniądze. Zapraszam do mnie na koniec stycznia Seminarium - teriery odpłatność 50 zł.
Pozdrawiam
Zbigniew Lenarcik[/QUOTE]

Wsparcia raczej nikt od Ciebie nie oczekuje, ale skad to negatywne nastawienie?
PSG (Polskie Stowarzyszenie Groomerow) jeszcze nie dalo zadnej podstawy do tego, zeby je klasyfikowac w ten, czy inny sposob.
Dzialanosc komercyjna, jesli taka bedzie prowadzona, bedzie niezgodna ze statutem organizacji. Za wczesnie na wydawanie sadow w tej kwestii.
Proponuje, abys zapoznal nas z dzialanoscia organizacji, do ktorej nalezysz. Bedzie to dla wszystkich o wiele ciekawsze i korzystniejsze, niz wydawanie opinii "na wyrost" o nowopowstalym stowarzyszeniu, ktorego cele nie sa jeszcze calkiem sprecyzowane, jak mi sie wydaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibby']Witam, wiek nie ma znaczenia. Natomiast do osiągnięcia sukcesu potrzebana jest silna motywacja. Koszt kursu to 2,5 tyś. Zapraszam.
Pozdrawiam
Zbyszek Lenarcik[/QUOTE]


Właściwie to chciałam też zapytać, co taki kurs (ukończony) mi daje?
Oczywiście po za oczywistymi rzeczami. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Witam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Zapewne przyleci ktoś z ważny z USA. Będą tez sędziowie z Europy, może przyleci ktoś z Azji.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Koszt wypożyczenia psa będzie prawdopodobnie podobnie niższy jak na tego typu imprezach w Europie czy USA.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma] Na drugą część Pani pytania odpowiem w ogólnym poście. Wiem że na mój temat krążą różne domysły. Młode „groomerskie wilki” zastanawiają się skąd się wziąłem. Grooming w Polsce ma długą historię. Ja zaczynałem w czasach, gdy w Polsce było 30 – 40 zarejestrowanych groomerów i poziom był bardzo niski. Wtedy słowo grooming nie było w Polsce jeszcze znane. To ja w swoich publikacjach w dwumiesięczniku ZKP „Pies” wprowadziłem do Polskiego słownika słowa „grooming”, „groomem” i jeszcze kilka innych, które przyjęły się i funkcjonują do dziś. W tamtych czasach bardzo trudno było wyjechać z Polski, ale ja miałem szczęście spotkać wspaniałych groomerów z Niemiec i USA, którzy pomogli mi i wciągnęli na groomerski szczyt, czyli do IJA.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Ja nie biorę w udziału w szeroko rozumianym Polskim życiu groomerskim gdyż w mojej opinii pełno jest tu groomerskich awanturników, którzy w łyżce wody utopią każdego kto śmie powiedzieć, że jest profesjonalnym groomerem. Wątki groomerskie kapią od jadu i zawiści.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Mam nadzieję, choć zapewne płonną, że może na tym wątku będzie panować atmosfera przyjaźni.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Zbigniew Lenarcik[/FONT][/COLOR]
[quote name='Aszita']Witam Pana Zbyszka. Mam pytanie: jacy sedziowie beda zaproszeni na konkurs i
jaki bedzie koszt wypozyczenia psa?

Zanim stal sie Pan sedzia musial Pan brac udzial w jakichs zawodach. Mozna zapytac w jakich, gdzie i z jakim wynikiem? I jeszcze gdzie bywa Pan najczesciej jako sedzia?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nieszkat']Ponawiam pytania Aszity.

Na Pana stronie jest napisane: "autor wielu artykułów publikowanych w polskiej prasie zoologicznej i światowych magazynach groomerskich", - można wiedzieć dokładnie jakie to magazyny (w szczególności chodzi mi o polskie publikacje)?

Co do PSG, to dlaczego Pan ma takie o tym zdanie? Na świecie przecież istnieją takie stowarzyszenia, nawet Pan do takiego należy.
Moim zdaniem to dobrze, że w końcu coś się zaczyna dziać u nas w groomingu. A jak będzie prosperować PSG, to już czas pokaże.[/QUOTE]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Witam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Przytoczę nazwy periodyków, ale nie odpowiem dokładnie kiedy ukazały się te artykuły. Kto mnie zna wie, że nie przywiązuje do tego żadnej wagi. Chcecie je znaleźć, to trzeba poszukać w starych rocznikach[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Pierwszy cykl artykułów ukazał się w dwumiesięczniku Zwiąku Kynologicznego „Pies” – nie pamiętam dokładnie który to był rok ale było to po konkursie strzyżenia w Berlinie (Euro – Kru) w latach dziewięćdziesiątych.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Potem też coś dla nich pisałem, ale nie pamiętam w którym to było dokładnie roku. Następne cykle były piasne dla AS-ko i Łowiec Polski. Wszystkie dotyczyły psów szorstkowłosych. Prasa zagraniczna to Word Groomer (chyba 2002 rok) i Groomer to Groomer (rok 2005). Od tego czasu nie publikuję gdyż artykuły są za bardzo „obcinane”, bo nie mieszczą się w konwencji proponowanej przez wydawców. Obecnie w przygotowaniu książki – tytuły robocze – Profesjonalny Grooming, Grooming Dla Każdego – cykl poświęcony poszczególnym rasom i Mój Grooming -jest to moja groomerska biografia. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Jak odczytuje z tonu postów …… nie lubicie mnie, choć nigdy się nie spotkaliśmy i nie zamieniliśmy jednego nawet zdania – dlaczego?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Ja życzę jak najlepiej Polskiemu Stowarzyszeniu Groomerów jego członkom oraz wszystkim etycznym groomerom. Sam miałem nadzieje przyjechać do Katowic jednak zaszły okoliczności, które to uniemożliwiły. W prywatnej wiadomości do Prezesa tego stowarzyszenia dałem temu wyraz jak również wyraziłem opinie na temat statutu – jakże moi zdaniem niedoskonałego.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Publicznie wyraziłem moja osobista opinię o PSG jakoby (moim zdaniem) miała charakter komercyjny gdyż takie wnioski wyciągnąłem po przeczytaniu statutu. Dlaczego? Dlatego że jeśli statut zakłada na przykład, że siedzibą stowarzyszenia jest konkretne miast (pewnie tam mieszka prezes itp.) a to wskazuje, że prezes przewiduje pełnić funkcje dożywotnio. Następna sprawa to to, że członkowie ścisłego składu założycielskiego są członkami komisji rewizyjnej kontrolującej przecież finanse Stowarzyszenia. Brak zapisu, że w skład zarządu czy komisji rewizyjnej nie mogą wchodzić członkowie rodziny.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]To i jeszcze kilka zapisów ze statutu sprawiło, że to mi brzydko pachnie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Na szczęście nie ma ograniczeń w ilość stowarzyszeń i jestem przekonany, że powstaną alternatywne i to takie, które nie będą stowarzyszeniami wzajemnej adoracji i nie będą kazać płacić swoim członkom po kilkaset złotych za seminaria. Takie jest moje osobiste wrażenie i naprawdę chciałbym się mylić i w przyszłości przyznać się do tego.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Pozdrawiam[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4e4e4e][FONT=Tahoma]Zbigniew Lenarcik[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony tylko powiem, że w takim razie czekam na ksiązki, bardzo mnie interesuje szczególnie strzyżenie pudla. Mam książki amerykańskie, ale na dobrą sprawę nic w nich nie ma. Gdyby miał Pan jakieś wskazówki to poproszę. Nożyczki już mam, strach tylko pomysleć co będzie jak zacznę ich na serio używać - do tej pory tylko podstrzygałam gada, teraz jest już cały mój :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Z ta szybkoscia troszke przesadziles. Nozyczki by z pewnoscia podolaly, ale nie reka groomera :evil_lol:



Wsparcia raczej nikt od Ciebie nie oczekuje, ale skad to negatywne nastawienie?
PSG (Polskie Stowarzyszenie Groomerow) jeszcze nie dalo zadnej podstawy do tego, zeby je klasyfikowac w ten, czy inny sposob.
Dzialanosc komercyjna, jesli taka bedzie prowadzona, bedzie niezgodna ze statutem organizacji. Za wczesnie na wydawanie sadow w tej kwestii.
Proponuje, abys zapoznal nas z dzialanoscia organizacji, do ktorej nalezysz. Bedzie to dla wszystkich o wiele ciekawsze i korzystniejsze, niz wydawanie opinii "na wyrost" o nowopowstalym stowarzyszeniu, ktorego cele nie sa jeszcze calkiem sprecyzowane, jak mi sie wydaje.[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Najpierw o nożyczkach. Jeśli nie potrafisz pracować nożyczkami z taką prędkością to znaczy, że jesteś CIENKA z technik nożyczkowych. Ten, kto widział u mnie na szkoleniach jak tnę nożyczkami pudle to wie, o czym mówię. Jak tego nie potrafisz to proponuje powrót do groomerskiego przedszkola, a jak nie boisz się zmierzyć w tej dyscyplinie „sportu”to czekam na wyzwanie, ja ze swojej strony zamierzam wyzwać waszego guru Umberto na groomerski PUBLICZNY POJEDYNEK.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeśli chodzi o International Grooming Associacion of Grooming Competitions to członkowie oraz imprezy są finansowane z niezależnych źródeł i tak naprawdę nasze garze starczają na wspólna kolacje po konkursie, za którą sami z nich płacimy, a i jeszcze jedno - pieniądze na kolację nie pochodzą ze składek członków żadnego stowarzyszenia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zanim więc zaczniesz mówić o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia – zastanów się.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeszcze tylko taki mały szczegół – wśród członków EGA są wysocy członkowie IJA. Jeśli więc to taka parszywa organizacja, to, dlaczego tak chętnie przyjmujecie nas do swoich szeregów, bo przecież PSG puka do drzwi EGA.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeśli chodzi to, że nie oczekujecie ode mnie pomocy – myślę, że słusznie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Życzę powodzenia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zbigniew Lenarcik[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Ja ze swojej strony tylko powiem, że w takim razie czekam na ksiązki, bardzo mnie interesuje szczególnie strzyżenie pudla. Mam książki amerykańskie, ale na dobrą sprawę nic w nich nie ma. Gdyby miał Pan jakieś wskazówki to poproszę. Nożyczki już mam, strach tylko pomysleć co będzie jak zacznę ich na serio używać - do tej pory tylko podstrzygałam gada, teraz jest już cały mój :P[/QUOTE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ksiązki stanowią cenną wskazówkę, ale się z nich wiele nie nauczysz. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zapraszam do mnie z psem na darmową konsultację. Nie zapłacisz nic, a wyjedziesz z „gorąca głową” i wiedzą – gwarantuję.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibby'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ksiązki stanowią cenną wskazówkę, ale się z nich wiele nie nauczysz. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zapraszam do mnie z psem na darmową konsultację. Nie zapłacisz nic, a wyjedziesz z „gorąca głową” i wiedzą – gwarantuję.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Niestety mieszkam na drugim końcu Polski (Rzeszów) i nie wchodzi w rachubę taka mała przejażdżka... Może kiedyś spotkamy się przy innej okazji i gdzieś bliżej... Ale bardzo dziękuję!!

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem “mlodym wilkiem”, ale zastanawiam sie skad sie wziales. Masz niesamowicie pozytywne zdanie o swoich umiejetnosciach, duzo pewnosci siebie, moze masz do tego powody. Zycie kynologiczne w Polsce sledze od tak wielu lat, ze, jak sadze, nie mogloby umknac mi tak ciekawe opracowanie w prasie kynologicznej, jak Twoje artykuly. Widocznie wiec przeoczylam.
[I]Ja nie biorę w udziału w szeroko rozumianym Polskim życiu groomerskim gdyż w mojej opinii pełno jest tu groomerskich awanturników, którzy w łyżce wody utopią każdego kto śmie powiedzieć, że jest profesjonalnym groomerem. Wątki groomerskie kapią od jadu i zawiści.[/I]
Watki groomerskie, ktore ja sledze nie kipia od niczego, ani nie jatrza. Widocznie bywamy na zupelnie roznych forach.
Ja sledze „polskie zycie groomerskie” i uwazam, ze wspolczuc nalezy wiekszosci tych ludzi. Sa nagminnie nabijani sa w butelke przez pseudoszkoly. Placa ogromne pieniadze za kilka dni nauki... nauki tego, jak nie nalezy pracowac. Zal mi tych ludzi, gdyz nie majac dostepu do prawdziwych szkol, daja sie nabierac na ryczace w necie reklamy tych „najlepszych, z wieloletnim doswiadczeniem”. W efekcie majac wysokie wyobrazenie o wlasnych mozliwosciach otwieraja salony, a poziom ich uslug swiadczy o tym, ze nie maja elementarnych podstaw.


Zibby, powiedz, ktory z rankingow uplasowal Cie w pierwszej dziesiatce najlpszych w swiecie groomerow, bo na to sie powolujesz?

Link to comment
Share on other sites

[I]„Jak odczytuje z tonu postów …… nie lubicie mnie, choć nigdy się nie spotkaliśmy i nie zamieniliśmy jednego nawet zdania – dlaczego?”[/I]
Dlatego, ze od poczatku zaistnienia na forum, zamiast sie przedstawic - skoro masz tak wielkie osiagniecia - opowiadasz nam rzeczy, ktore sa raczej malo prawdopodobne. Kazesz nam uwierzyc w swoja wielkosc piszac, ze jestes sedzia. Gdzie, kiedy i jakiego konkursu? Nikt Cie przeciez nie zna, nie sposob natknac sie na jakiekolwiek slady Twojej dzialanosci poza Twoim salonem i szkoleniem(tygodniowym?). I to nie tak, ze Cie nikt nie lubi, tylko raczej nikt juz nie ufa takim fakirom.

[I]„Ja życzę jak najlepiej Polskiemu Stowarzyszeniu Groomerów jego członkom oraz wszystkim etycznym groomerom”.[/I]

Tak, to nawet wynika z Twojego wczesniejszego postu na temat PSG.

[I]„Publicznie wyraziłem moja osobista opinię o PSG jakoby (moim zdaniem) miała charakter komercyjny gdyż takie wnioski wyciągnąłem po przeczytaniu statutu. Dlaczego? Dlatego że jeśli statut zakłada na przykład, że siedzibą stowarzyszenia jest konkretne miast (pewnie tam mieszka prezes itp.) a to wskazuje, że prezes przewiduje pełnić funkcje dożywotnio. Następna sprawa to to, że członkowie ścisłego składu założycielskiego są członkami komisji rewizyjnej kontrolującej przecież finanse Stowarzyszenia. Brak zapisu, że w skład zarządu czy komisji rewizyjnej nie mogą wchodzić członkowie rodziny.
To i jeszcze kilka zapisów ze statutu sprawiło, że to mi brzydko pachnie.”[/I]
O tym sie przekonamy, poki co, za wczesnie, by o tym mowic.

Link to comment
Share on other sites

[I]„Najpierw o nożyczkach. Jeśli nie potrafisz pracować nożyczkami z taką prędkością to znaczy, że jesteś CIENKA z technik nożyczkowych. „
Ciekawe dlaczego nie spodziwalam sie innej odpowiedzi :cool3:.[/I]
Zibby – to nie ja tne tak zenujaco powoli (ja tne jeszcze wolniej). Ilosc ciec na minute sprawdzalismy na ostatniej Groomanii. Pudla ciela byla Mistrzyni Swiata, Kitty Dekeersgieter. Powinienes ja znac, mistrzostwo zdobyla w USA . Wprawdzie nie byl to wyscig z czasem, a pokaz „uczciwego groomingu” ale jakos mi pasuje bardziej ta wlasnie wersja.
[I]„Ten, kto widział u mnie na szkoleniach jak tnę nożyczkami pudle to wie, o czym mówię. Jak tego nie potrafisz to proponuje powrót do groomerskiego przedszkola, a jak nie boisz się zmierzyć w tej dyscyplinie „sportu”to czekam na wyzwanie, ja ze swojej strony zamierzam wyzwać waszego guru Umberto na groomerski PUBLICZNY POJEDYNEK.”[/I]

Oj nie, nie zmierze sie Toba, bo sie Ciebie boje, serio. Mysle, ze Umberto tez sie bedzie bal ...

[I]„Zanim więc zaczniesz mówić o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia – zastanów się.”[/I]

Tak, obiecuje...
[I]
[/I]
No popatrz, powaznie? A kto?
[I]„Jeśli chodzi to, że nie oczekujecie ode mnie pomocy – myślę, że słusznie.”[/I]

Tez tak mysle. Chociaz zycie nas czesto zaskakuje, i moze sie okazac, ze sie myle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...