Jump to content
Dogomania

nieagresywny strach ??


isacz

Recommended Posts

Mam duzy problem z pewnym zachowaniem sie mojej 3,5 letniej suczki, moze potraficie mi pomoc jak ja tego oduczyc, jak ja sie mam zachowywac w takich sytuacjach. Jestesmy na spacerze, ona jest na smyczy lub biega luzno, wszystko jest super do momentu, az ktos na nia zwroci uwage, lub niedaj Boze sie odezwie, jest natychmiast obszczekany, a glosik ma ze hoho. Dotyczy to tak i ludzi jak i wiekszych psiakow.Jest to bardzo nieprzyjene zachowanie dla obu stron i nasililo sie od czasu jak przed 2 miesiacami zostala operowano na zerwane sciegno w kolanie.Co robic?? Zabranianie jej tego poprzez mowienie kategorycznym tonem ‚nie‘ nic nie daje, odwracanie uwagi daje efekt krotkotrwaly,Jak spotykamy znajomych, ktorzy maja troche leku przed psami ,tak samo sa obszczekani, znajomi ktorzy sie nie boja tez, ale krotko i potem widac, ze sie cieszy ze spotkania. Psy duze sa generalnie obszczekiwane,dochodz do tego postawiona siersci. Podejzewam ze jest to nieagresywny lek, ale co robic??!! W jaki sposob zbudowac u niej poczucie bezpieczensta??

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Jest to klasyczna "pozorna agresja" - ze strachu.
Proponuje powrot na szkolenie, moze byc w grupie, by nauczyla sie ignorowac bliska obecnosc innych psow, takze ludzi, zeby sie tego nie bala. Zaprzyjaznianie z ludzmi opisalam dla suki collie.
Pewnosc siebie psa wzmaga noszenie aportu i praca na sladzie. Pomysl o tym.

A na razie mowy nie ma o puszczaniu luzem suki oszczekujacej ludzi.

Ktos moze poczuc sie zagrozony - przybywa wrogow zwierzat, a Ty musisz tez liczyc sie z tym, ze ktos na Was zlozy skarge, zaplacisz na pewno mandat. Rownie realne, ze ktos oszczekujace go puszczone luzem zwierze potraktuje chocby gazem.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Dzieki z tym sladem to jest super sprawa wezmiemy sie za to, tylko narazie straszne wiatry mamy, gorzej z aportowaniem, ona nie powinna gwaltownie hamowac, ma dysplazje stawu lokciowego i biodrowego , a jakos nie potrafie jej nauczyc powolnego hamowania. Poiedz mi, prosze e jak szukac tego postu o zaprzyjaznianiu psa z czlowiekiem? :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Jesli ma problemy z aparatem ruchu, moze cos po prostu nosic - nie musi biegac za aportem, z "zatyczka aportowa" w pyszczku tez szczekac trudniej, a wypuscic zal...z

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ucze ja nosic w pyszczku cos. Ostatnio nosila mi gazete jak kupilam w kosku, ale pare razy mi ja upuscila na ziemie,i gazeta nie nadawal sie do czytania. Ludzie reagowali bardzo pozytywnie , ale nikt do niej nie zagadal bezposrednio wiec nie wiem jaka by byla reakcja. Boje sie, ze to ja jestem przyczyna jej szczekania (nie jest takie zajadlo-wsciekle)Byc moze kiedys na poczatku zawiodlam jej zaufanie jakie we mnie pokladala,(zastepcza matka) moze ja nie obronilam przed czyms??? A przypominam sobie ze ze pare razy przy spotkanich z duzymi psami szukala za mna schronienia, a ja sie odsuwalam i zostawialam ja sama. Dodam jeszce, ze te obszczekiwanie ludzi ma miejsce tylko wtedy jak ludzie sie zwroca bezposrednio do niej z np. Oj jaki sliczny piesek!! i ta wtedy w szczek i osoba zagadujaca malo ataku serca nie dostaje. jak nikt nie zwraca na nia uwagi to psa nie ma, wogole sie ludzmi nie interesuje,


betty_labrador: ona nie jest wilczakiem, tylko mieszancem SWH

Link to comment
Share on other sites

przez przypadek, zauwazylam ze bardzo chetnie znosi do domu patyki, i niosla je bardzo dumnie, wiec raz jak szlysmy z apteki dalam jej torebeczke do trzymania mowiac po prostu 'masz' i ona niosla, niestety nie odda mi do reki tylko wypusci za szybko, ale mysle ze to dopracujemy jeszce. Musze ja czyms zajmowac.

Ona to jest mieszanie SWH z mieszancem SWH i Haski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...