Jump to content
Dogomania

Royal canine sensitivity control


Toska

Recommended Posts

Ja karmiłam tą karmą z powodu epilepsji, celem wykluczenia zbóż , produktów mlecznych, soi, kukurydzy, dodatków smakowych i konserwantów. choc w przypadku tych ostatnich dwóch -w tej karmie są. Ale nie było nic ciekawszego na rynku.
Od ponad roku karmię BARFem i możliwości powrotu do gotowych karm nie widzę . O problemach z uszami dawno zapomnieliśmy, nie ma symptomów złego trawienia, pies w super kondycji.
Absolutnie nie mam zamiaru zachęcać do BARF bo każdy ma własny rozum, w moim przypadku psy mają się świetnie na tym żywieniu.
Taka była nasza przygoda z Sensitive Control.

Link to comment
Share on other sites

Ja generalnie miałem troszkę inny problem bo moja yoreczka miała kłopoty z wątrobą, poradzono mi także royala - hepatil i byłem bardzo zadowolony z tej karmy. Była droga ale naprawde dobra, niestety ( a może na szczęście) tej o której mówisz nie testowałem. Skonsultuj to jeszcze z innym weterynarzem


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja Krówka jest na tej karmie już prawie półtora roku. Przeszliśmy na nią, gdy przestała trawić dosłownie cokolwiek. I poskutkowało! Ciągłe biegunki, problemy po zjedzeniu byle drobiazgu - to przeszłość. Diana ma sporo energii (jak na swoje usposobienie rzecz jasna :) ), ładną sierść i śliczne kupki.
Tak więc inwestycja się opłacała. Tym bardziej, że nie aż taka kosztowna, jak sie na pierwszy rzut oka wydawało. Karma ta jest (przynajmniej w wypadku mojej suki) dość wydajna. I worek 6 kg (kosztujący 106 zł) starcza nam spokojnie na miesiąc (Diana waży 25 kg).

Tak więc z czystym sumieniem polecam tę karmę :)

Link to comment
Share on other sites

Godelaine , dzięki za informacje !
moja Tosia ma stale problemy skórne , nie wiem juz czego się chwytać , bo nic nie dziala .
spróbuję więc tą karmę , zobaczę czy cos to da , pewnie trzeba będzie na jakikolwiek efekt poczekać ze dwa miesiące ?
kupię najpierw worek 6 kg, zobaczę czy będzie chciala jeść !
Tosia waży 55 kg, więc trochę tej karmy na miesiąc pójdzie !

pozdrawiam :-D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Toska ja stosuję karme od przeszło 2-3 tygodni [IMG]http://www.royal-canin.pl/temp/produkt_dodaj/1489330346.gif[/IMG]
[B][FONT=Book Antiqua][SIZE=2]MAXI SENSIBLESPECJALNA DIETA - PSY WRAŻLIWE[/SIZE][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=2]
[B]OD 15 MIESIĘCY[/B][/SIZE][/FONT]

Ja mam ogromne problemy z psem bo co róż choruje na oczy lub na uszy. Ale jak zauważyłam jak stosuję tą karmę to i uszy są w dobrym stanie, co ważne niektóre psy po zmianie karmy maja tzw "wiatry" u mojego to nie zauwazyłam, stolec ma dobry, pies je karmę ochoczo. Nawet zobiła taki test postawiłam starą karme i Royala pies wyjadł Royala starą zostawił. :) Teraz za worek 15 kilowy zapłaciłam 200 PLN z dostawą do domu . Karmę kupiłam ze sklepu internetowego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[FONT=Book Antiqua][SIZE=2]Poniewaz kupilam swojej suni [FONT=Arial]Royal canin na probe - na wage - 20 dkg.mam problem, bo bez opakowania oryginalnego nie wiem jak dawkowac karme. Moja sunia wazy 15 kg i ma rok. Czy moze mi ktos podpowiedziec, ile karmy podawac jednorazowo i ile razy dziennie ? Do tej pory nigdy nie karmilam swoich psiakow sucha karma. Teraz od 2 tygodni mam psiaka schroniskowego i nie chce jesc ani ryzu, ani kaszy, ani makaronu. Z miski wybiera tylko wieksze kawalki mieska i jest bardzo wybredna, bo np. serc nie lubi. Wiem, ze zmiana diety moze troche potrwac. Wole ja karmic sucha karma i od czasu do czasu dawac gotowane. Pozdrawiam.[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszystkie informacje !

Karmę wreszcie zakupilam , podaję jej od dwóch dni , ale jeszcze mieszam ze starą . Nawet piesa nie wybrzydza , choć karma okrrrropnie :cool3: capi rybą !

Na efekty przyjdzie nam poczekać z 6 tygodni -wtedy się okaże , czy te problemy alergiczne na skórze to kwestia jedzenia .Oby , bo już brakuje nam pomyslów , jak ją leczyć !

ZuziaM -w domu sprawdzę na tabelce ile powinna jeść twoja piesia i napiszę wieczorem , ok ?

Link to comment
Share on other sites

Zuziu, sorki za opóźnienie :oops: -już piszę !

ale zaznaczam , że to jest dawkowanie karmy sensitivity control !

przy 15 kg wagi psa - dawka dzienna :

pies b.szczupły około 350 g
pies normalnej postury około 300 g
pies gruby około 200 g

Ja mam psa dużego -waży 55 kg -dostaje jeść dwa razy dziennie , ale mniejsze dorosłe psy ponoć mogą jeść raz dziennie , choć wydaje mi się , że lepiej dzielić i nie obciążać żołądka jedną wielką porcją .

pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM'][B]Toska,[/B] dziekuje Ci bardzo. Bede wdzieczna za ta informacje. Nie chce przesadzic z porcjami ani w jedna ani w druga strone.[/quote]

to ja może wkleje takie cosik :) [URL="http://www.royal-canin.pl/index.php/psy_ogolne/medium"]http://www.royal-canin.pl/index.php/psy_ogolne/medium[/URL]

Mysle że tam znajdziesz wszystkie informacje :)
[IMG]http://www.royal-canin.pl/temp/produkt_dodaj/26633981.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Kupiłam dzisiaj 1,5 kg Sensitivity Control, żeby zobaczyć czy suce w ogóle będzie smakować. Do tej pory jadła Sensible, ale ostatnio zaczęła się bardzo dużo lizac i gryźć. Suce smakuje, owszem, ale kurcze zawiedziona jestem dawkowaniem. Czy naprawdę trzeba dawać tak dużo? :crazyeye: Wychodzi na to, że 27 kilowy pies, dość aktywny powinien zjeść pół kilo dziennie! Przy Sensible wystarczało 300-350 gr.
Czy ktos kto stoswał może powiedzieć czy dawkowanie jest zawyżone? Karma tania nie jest, jak jeszcze trzeba jej tak dużo dawać, to chyba zrezygnuje z zakupu dużego worka. :-(

Link to comment
Share on other sites

SKŁAD:
Maniok (tapioka), ryby suszone (gromadnik), wątróbki drobiowe hydrolizowane, tłuszcze zwierzęce, oczyszczony błonnik, fruktooligosacharydy, olej roślinny, sole mineralne, chelatowane pierwiastki sladowe, L-tyrozyna, DL-metionina, tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (bogaty w luteinę), witaminy.
Dodatki: wit A, D3, E, C, miedź, sorbinian potasu, BHA, galusan propylu.

Link to comment
Share on other sites

widzę , że wątek odżyl , więc może napiszę , co u nas .
Tosia jadla Royala od lutego do lipca, bardzo jej smakowala ta karma :lol: , koopska byly ok, ale..... , no wlaśnie:cool3: , ale problemy ze skórą jak byly , tak są .
Wróciliśmy do Eukanuby , bo wychodzi sporo taniej , a przy Tosiowym apetycie i przede wszystkim kosztach leków i wizyt u weta widmo bankructwa stale się kolo mnie pląta ;)

pozdrawiamy
Toska i Tosia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toska']
Tosia jadla Royala od lutego do lipca, bardzo jej smakowala ta karma :lol: , koopska byly ok, ale..... , no wlaśnie:cool3: , ale problemy ze skórą jak byly , tak są .[/quote]
No to teraz mam dylemat. My nie mamy jakiś strasznych problemów ze skórą. Sierść jest piękna i błyszcząca, ale suka się liże i podgryza. Zastanawiam sie czy to nie wina psich ciastek, które jej daję w nagrodę. Zakupiłam dzis ciastka eukanuby, moze będzie lepiej.
Najbardziej odpowiadałaby mi cenowo i składnikowo Acana Salomon & Potato, ale najmniejszy worek to aż 4 kg. Ale chyba zaryzykuję. Bo to dawkowanie Royala mnie przeraża. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moth, dzięki! W innym wątku napisałam, że weterynaryjny RC jest konserwowany szkodliwymi substancjami i zastanawiałam się, czy aby mnie kiedyś wzrok nie zmylił i czy przypadkiem nie szkaluje producenta. Ale okazuje się, że niestety nie. BHA... :roll: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...