Jump to content
Dogomania

Royal canine sensitivity control


Toska

Recommended Posts

U mojej psicy podejrzewamy alergię na drób (sunia je Eukanubę Pupyy&Junior Large Breed) i wetka radzi zmienić albo na Eukanubę Lamb & Rice albo na Hill'sa Lamb& Rice albo właśnie na Royal Canine Hypoallergenic albo RC Sesitivity Control. A po waszych postach to już sama nie wiem... Jakoś mnie nie ciągnie do tego RC. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odgrzebię stary temat ;) obecnie skład jest nieco zmieniony:

[B]tapioka, suszone ryby (błękitek), włókno roślinne, hydrolizowane wątróbki drobiowe, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, olej sojowy, fruktooligosacharydy, tran, L-tyrozyna, DL-metionina, tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny)[/B]

Weterynarz zaleciła przejście na 2 miesiące na dietę weterynaryjną w celu hmm.. ogólnie uspokojenia układu trawiennego u naszego kurdupla ;) przypuszczalnie alergię na kurczaka (skutki ponad 30kg kurczakowej Acany dla szczeniąt ras dużych daje nam obecnie w kość), raz w miesiącu tygodniowa biegunka, ogólna wrażliwość na nowe składniki w diecie... Z jednej strony jestem bardzo źle nastawiona do Royala, z drugiej - nie mieliśmy już nic do stracenia, a jeśli miała pomóc...
Na Royala przeszliśmy po 1,5tygodnia gotowanego jedzenia (serwowanego z powodu kolejnej biegunki), w niedzielę 14.06 dostał pierwsze royalowe śniadanie, we wtorek 16.06 już wszystkie 3 posiłki składały się z Royala. Zawsze suchą karmę wprowadzaliśmy przez tydzień - półtora, a i tak kończyło się to luźniejszą kupą, Royala przyjął niesamowicie dobrze: kupy są zwarte i z dnia na dzień jest ich mniej (wtorek 5, środa 4, dzisiaj zanosi się na 3 :multi: szajbus z kup się cieszy :oops:). Karma jak na razie jedzona jest chętnie, pies wręcz lata do miski i wylizuje do czysta.
Mam nadzieję że apetyt będzie mu dopisywał przez 2 miesiące, a później będzie można wrócić na normalne karmy bytowe z wyższej półki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Mój pies właśnie 'testuje' tą karmę.
Ogólnie u niego najbardziej OK było na Acanie, ale bałam się, że ma za dużą ilość białka i może być potem nie fajnie z wątrobą, więc przeszliśmy na Wolfsbluta ( którego jadł wcześniej ) i się zaczął armagedon.. Nie wiem czy zmienili skład, czy co, ale pies wymiotował dalej niż widział, dużo pił i miał luźne kupy. Aktualnie 'przejściowo' jesteśmy na karmie z RC, właśnie tej sensitivity i po tygodniu mogę powiedzieć, że wszystko się uspokoiło, pies wcina aż miło ( jest straaasznym niejadkiem ) i co najważniejsze nie wymiotouję. Jestem ogólnie zadowolona, ale mam nadzieję, że za jakieś 2-3 miesiące bd mogli wrócić do Acany. Albo dopiero po zimie. Muszę wypróbować też puszki i na czas kuracji wykluczyć inne jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Marzena zanim coś takiego napiszesz powinnaś sprawdzić , bo wprowadzasz kogoś w błąd.  Rc Skin Care to zupełnie inna od sensitivity karma , ma w składzie pszenicę i kukurydzę i ma dwa razy więcej tłuszczu . Hypoallergenic podobnie ma 16 % tłuszczu , więc żadna z nich nie nadaje się do zastąpienia Sensivity , która jest rekomendowana przy diecie niskotłuszczowej . Pamiętajmy, że to są karmy lecznicze i każda ma określone zadanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...