Jump to content
Dogomania

Bezpłodność u suki


Shaluka

Recommended Posts

Hej,
spotkał się ktoś z bezpłodnością u suni około 3letniej? Już dwa razy była kryta, fakt, raz z psiakiem starszym, ale u weta sprawdzone było wcześniej i był płodny, zaś drugi psiak był w tym samym wieku co młoda... i nic..

Ktoś może wie jakie powinno się wykonać badania, lub w jaki sposób wspomóc sunie?
Dodam, że mam 4 psiaki(1. syberian i 3. wilczaki, chodzi o sunie wilczka, które mają wogóle troszkę inny "tryb" cieczek i całej reszty), ale są w domu, jednak na dworze też są ile potrzebują, bo mieszkamy w lesie i są nauczone, że drapią w drzwi jak chca wejść/wyjść. Nie było nigdy problemow z samym kryciem, czy zespojeniem sie psiakow, jak i progesteron byl idealny, dodatkowo sprawdzane bylo psiakiem, ktory juz kryl (chodzilo oczywiscie tylko o stopien zainteresowania i reakji na sunie, bo slyszalam, ze nie zawsze progesteron jest wyznacznikiem).

Pomozecie? Dodam, ze teraz cieczka i wszystko ma być juz pod kontrola weta od poczatku do konca i badani tez chcemy zrobic, by sprawdzic po ktorej stronie jest cos nie tak, czy u suni czy u psiakow(dodam, ze starszy mial tylko dwa mioty, chodz bylo wiecej kryc, zas drugiego to bylo pierwsze krycie).

Wybaczcie pismo, ale nie mam czasu nawet jej sprawdzac, przy moich wariatach( i maluchu-rocznym brzdacu).

Pozdrawiamy, Boguski

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

jak to sie dalej potoczyło...? Nie raz miałam puste krycie w hodowli, robiłam wszelkie badania - robiłaś na tarczyce..? Niedoczynność tarczycy tez może być problemem... A USG...? Cytologia...? Może to śmieszne, ale czasem śluz w pochwie ma takie PH, że nici z ciąży... Pozostaje tylko inseminacja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...