Jump to content
Dogomania

Do wł. bulikow z Wawy i nie tylko - czy prowadzicie swoje bule w kagancach?


zintuch

Recommended Posts

Bo ja swojej suni nie i powoluje sie na dokument, do ktorego odwoluje sie takze Straz Miejska w Warszawie:

Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy jako zalacznik do uchwały Nr LXXVII/2427/2006 Rady m. st. Warszawy z dnia 22 czerwca 2006 r.

Rozdział VII
Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe
§ 28
1. Utrzymujący zwierzęta domowe ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie
utrzymywanych zwierząt.
2. Utrzymujący zwierzęta domowe są zobowiązani do zachowania środków ostroŜności
zapewniających ochronę zdrowia i Ŝycia ludzi i innych zwierząt oraz w szczególności do
dołoŜenia starań, by zwierzęta te były jak najmniej uciąŜliwe dla otoczenia i nie zakłócały
spokoju domowego i nie zanieczyszczały miejsc przeznaczonych do wspólnego uŜytku.
§ 29
1. Utrzymujący zwierzęta domowe mają obowiązek stałego i skutecznego dozoru nad nimi.
2. Zwierzęta agresywne lub mogące wzbudzać zagroŜenie dla otoczenia winny być
prowadzone pojedynczo, wyłącznie przez osoby dorosłe. Zwierzęta te muszą być
prowadzone w sposób zapewniający sprawowanie nad nimi kontroli.
(..)
5. Na tereny przeznaczone do wspólnego uŜytku psy naleŜy wyprowadzać na smyczy,
a agresywne nadto w kagańcach.
(..)
7. W miejscach mało uczęszczanych przez ludzi dopuszcza się zwolnienie psa ze smyczy
i kagańca pod warunkiem zachowania przez właściciela lub opiekuna pełnej kontroli
zachowania psa za wyjątkiem psów rasy uznanej za agresywną lub mieszańce tych ras,
które muszą mieć nałoŜony kaganiec.
8. Psy mogą być zwolnione ze smyczy na obszarach wyznaczonych.

Moja sunia jest spokojna, zrownowazona, opanowana, tzw "ciepla klucha". Nie szczeka, nie warczy. Pozytywnie nastawiona do ludzi i wszelkich zwierzat, nawet do naszego szczura.

cd w nastepnym temacie.... grozono mi zastrzeleniem psa jezeli nie zaloze mu kaganca...

Link to comment
Share on other sites

Ja się jeszcze z czymś takim nie spotkałam, ze grożą mi zastrzeleniem psa. Mój pies chodzi zawsze na smyczy, ale bez kagańca.
Takiemu strażnikowi to trzeba pokazać listę psów niebezpiecznych, na której nie ma bullteriera. Zresztą straż miejska nie odróżnia, czy to pitbul , czy bullterier. rzeczywiście trzeba było spisać jego personalia i napisać skargę.

Link to comment
Share on other sites

To nie byl straznik miejski tylko najzwyklejszy "czlowiek" z goldenem na spacerze (na smyczy bez kaganca).
Ale macie racje jak zadzwonilam do strazy miejskiej to Pani na interwencji od razu stwierdzila ze bulterier znajduje sie na liscie i mam prowadzic go w kagancu. Wiec zaczelam jej tlumaczyc ze nie ma go na liscie na co ona powiedziala ze mam jej "nie zawracac glowy" bo ma wazniejsze sprawy. Jedyne co mi pomogla to odeslala mnie do wyzej cytowanej uchwaly.
Reasumujac,
Straz Miejska
1. nie zna "listy agresywnych psow".
2. nie zna tresci uchwaly do ktorej mnie odeslala
:mad:

Link to comment
Share on other sites

oni nie znają ras , wyglądu ras , nie wiedzą czym się różni trawnik od chodnika , kostka od krawężnika - wymieniać dalej ? :diabloti:

a jak mandaty wypisują , jakie byki sadzą :evil_lol:
raz czytam tył tego druczka z mandatem , a tak tekst - za nieprzechodzenie ludziom :diabloti: zastawiłam autem chodniczek , tak dla ścisłości ... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

moja suka we wsi na smyczy,w lesie luzem.zintuch,mieszkalam tam gdzie Ty,w eko parku,moja suka bawila sie z maxem bialym buldozkiem :) na polach moko tez mialam przeprawy ze pies biega luzem...ale nigdy takich grozb.Nagrywaj typa i zglos na policje.
a propos znajomosci ras niebezpiecznych przez policje ,sm,czy urzednikow...ostatnio rejestrowalam charta,bo charty jakos bardzo grozne klusujace psy trzeba rejestrowac,wszyscy w urzedzie byli przekonani ze jest to pies z listy ras niebezpiecznych...nikt tez nie wiedzial gdzie tego psa rejestrowac i po co,bylam pierwsza osoba ktora sie z chartem zglosila.Musisz liczyc na siebie i chyba chodzic z kopia listy bo inaczej nie uwierza. policja nie odroznia bulla od asta czy juz nie daj b-że pita :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...