Jump to content
Dogomania

mokra karma ANIMONDA?


kiwi-ona

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się z [B]Gosią[/B].Również podaje pieskom puszki a w zasadzie szalki Animondy i jestem z nich bardzo zadowolona.Zapach całkiem przyjemny,psy super je przyswajają,nie miału nigdy po ich zadnego problemu,podobnie jak po Bento kronen niestety u nas jest problem z dostaniem ich.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

powiem tak
mam obecnie strasznie wybrednego szczeniaka , kupiłam kilka puszek różnych firm eukanuba , hills , calibra ... i animonda - by wytestowac ;) co zasmakuje.
I jedynie te 150 gramowe paszteciki zjada - reszta poszła do śmietnika.
W sumie to się psiakowi nie dziwie ;) konsystencja , zapach i skład hillsa , eukanuby i calibry - pozostawia wiele do życzenia.
Dodam że te puszeczki nie są jako podstawa diety - dostaje głównie gotowane mięsko i czasem zjada troche suchego.Paszteciki dostaje na śniadanie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grallinka']Animonda ma puszki o zawartosci nawet do 100% miesa :razz: [/quote]

Które to puszki mają 100% mięsa? Przeglądnęłam wszystkie i w każdej z nich w analizie chemicznej jest błonnik, co świadczy o dodatkach roslinnych.

Link to comment
Share on other sites

seria Grancarno ma 95% mięsa..ale dam sobie glowe uciac,ze byla tez taka ze miala 100%..juz od roku nie ruszam zadnych puszek,bo przeszlam na Red Millsa..moze juz nie ma?moze i nie bylo,ale pamietam taka zielona puche:cool3:
ale chyba zgodzisz sie ze 95% to i tak nie jest malo?:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Naprawde szczerze polecam - dla urozmaicenia podaje do suchej karmy wlasnie Animonde, rozne zmaki - i zawsz tak samo jest wcinana migiem :)
A widac, ze roznia sie nie tylko zapachem (pewnie smakiem tez) ale i konsystencja. Szczegolnie fajne sa puszki z oliwkami i pierozkami :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dudina poznała te puchy z 'okazji' zdjęcia jej kamienia z ząbków. Skoro nie mogłam (w tym czasie) jej gotowac - to poszalałam w sklepie i właśnie te puchy wpadły mi w oko.... z pierożkami ze szpinakiem, z serem itp. . . sama takich frykasów wtedy nie jadłam ;) Na szczęście suni bardzo smakowały i do dziś podjada je - jako smakołyk od czasu do czasu ....................................... Asti - chyba jakiś kić się ucieszy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam Meat-O-Lini - psiny wcinały jak szalone, bardzo im smakowały.

Z Animondą coś jest nie tak ;) Po raz drugi przesłali mi karmę dla kotów, choć nie brałam już udziału w tym konkursie... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Ja kupiłam Meat-O-Lini - psiny wcinały jak szalone, bardzo im smakowały.

Z Animondą coś jest nie tak ;) Po raz drugi przesłali mi karmę dla kotów, choć nie brałam już udziału w tym konkursie... :roll:[/quote]
Ja bym się cieszyła, bo mam koty :eviltong:
Jaki to był konkurs? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 letnią sunię kerry- strrrraszny niejadek, nawet konkurencja innych psów nie dopingowała jej do jedzenia. Karmy wypróbowaliśmy chyba w znakomitej większości, tych które są na rynku, i na jakiejś wystawie koleżanka która karmi swoją grzywkę takimi puszeczkami, dała mi jedną żebym spróbowała pomieszać małęj z suchą karmą. To było na poczatku maja, od tamtej pory kupuję paszteciki i puszeczki, ale senior i junior i mieszam niewielką ilośc z suchą karmą Bento- maluch poprostu zaczął jeść:multi: , no pewnie że się zastanawia, ale jak odejde od miski to zaczyna szamać. Ja jestem zadowolona i moi znajomi którzy mają grzywacze tez karmią tkimi pasztecikami i też jest wszystko ok - dla mnie oczywiście istnieje jeszcze problem brudnej brody, ale ogólne jest OK.
[B]Asti[/B]- daj namiary na ta stronke, ja też chętnie dostałabym takie puszeczki, moga być i dla kota:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wczoraj kupiłam mojemu pekińczykowi puszkę Animoda Carno 400 g. za 4, 80. Bardzo mu smakuje. Co o mniej sądzicie?
Dziwi mnie trochę jej skład:
Mięso i zwierzece produkty uboczne:
79% wołowiny, 19 % jegnięciny
Białko 10%, tłuszcz 7%, błonnik 0,5%, popiół 1,5%, zawartość wody 78%

To ile ona w końcu ma tego mięsa?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój pies uwielbia Animondę Grancarno, dodaję ją do suchego jako urozmaicenie, ma 98% mięsa, a jakiego to zależy od rodzaju. W składzie podane jest tylko mięso i sole mineralne. Mój pies po większości puszek dostawał biegunki, po Grancarno nie zdażyło nam się jeszcze(po Meat-O-Lini miał biegunkę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajira']bardzo lubi Cesara-syszal ktos o tej karmie?warto ja dawac? Bo mala wcale nie rusza suchej karmy:([/quote]
Moja kuzynka podaje ją swojemu shih tzakowi (pomieszane z Royal Canin'em sensitivity, bo Julka- jej pies, lubi te 2 puszki), ponoć są dobre, ale pakowane są (o ile mi wiadomo) w małych pasztecikach, można przy nich (jak również i przy pasztecikach animondy) zbankrutować, jednak jeśli masz na nie kasę- proszę bardzo ;) .

[quote name='cekinka13*']79% wołowiny, 19 % jegnięciny
Białko 10%, tłuszcz 7%, błonnik 0,5%, popiół 1,5%, zawartość wody 78%
To ile ona w końcu ma tego mięsa?[/quote]
79% + 19% = 98% :wink:
A w tych 98% mięsa znajduje się tyle i tyle % białka, tłuszczu, błonnika itp. :)

[quote name='cropka']Mój pies uwielbia Animondę Grancarno, dodaję ją do suchego jako urozmaicenie, ma 98% mięsa, a jakiego to zależy od rodzaju.[/quote]
Moje psiaki też teraz dostają to do suchej karmy, ale powoli staram się je przestawiać na samą suchą (zwłaszcza, że te puszki raczej nie pomogą im schdnąć w trakcie diety :wink: ).
ALE UWAGA: Można tą karmę podawać [B]tylko[/B] w połączeniu z suchą karmą, ja niestety przez kilka m-cy podawałam im ją osobno, przez co zaczęła im wypadać zmatowiała sierść, stały się leniwe i osowiałe :mad:, prawdopodobnie dlatego, że jest to puszka zawierająca tylko mięso bez żadnych innych składników odżywczych (z małą ilością składników roślinnych itp.).

Tak więc polecam, ale tylko w dodatku do suchej karmy (lub z dodatkiem np. ugotowanych warzyw i witamin etc. jeśli komuś chce się tak bawić- ale w takim przypadku już lepiej chyba byłoby podawać z gotowanym bądź surowym mięskiem ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...