Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

:D Ja Ci pomogę Zabajko.

Czego wymagają ludzie od właściciela psa w bloku : aby nie szczekał i nie był agresywny .Nowofundland spełnia te warunki całkowicie .A cego pragnie niuf ? Być zawsze ze swoim panem lub pańcią .Czy mieszkający na ogrodzie pies ma to zapewnione ? NIE!! Niufy są spokojne ,nie szczekają i nie wymagają tyle ruchu co np. owczarek niemiecki lub małe teriery .Zabajki Ułanka -jamniczka będzie w przyszłości wymagała więcej ruchu niż jej niufka .Wyspacerowany pies w domu śpi .Jestem często z moją suczką nad wodą ,ale wiem ,że wiele osób tego nie robi i ich psy też są szczęśliwe .Nie trzeba mieć dużego metrażu dla nowofundlanda .Trzeba tylko zastanowić się ,czy mam dość czasu ,ąby z nim być .Jeżeli chodzi o koszt jedzenia to jest dość wysoki .Niuf potrzebuje bardzo dobrej jakości karmy .Ale to chyba wszystkie psy ?A ile je ? Suczka niufa połowę porcji suczki owczarka niemieckiego .Naprawdę ! Czyli koszt karmy jest połowę tańszy .

Co do szczęścia niufa w bloku to jestem za ! Spacerujemy ciągle w inne miejsca .Suczka jest aktywna ,bo ma nowe zapachy .Czy ludzie mieszkający w domach prywatnych kilka razy na dzień zapewniają to swoim psom? Mam wielu znajomych i raczej wygląda to tak ,że raz w tygodniu pies wychodzi poza plac . Ludzie często mówią ,że psy z bloków żyją dł€żej .To prawda .Dlaczego ?To jak ze starym człowiekiem .Jak nie ma nowych atrakcji to szybko się starzeje .Aktywni żyją dłużej .I nie tylko ruchowo ale i umysłowo .Te nowe miejsca i nowe zapachy trzymają psiaki blokowe przy życiu .Zresztą wystarczy popatrzeć na wystawach .Łatwo odróżnić psa z bloku od psa z podwórka .Te pierwsze są spokojne ,socjalizowane ,pewne siebie .Te drugie wyrywają się, często boją .Nie wszystkie ale większość .

Moja suczka najszczęśliwsza jest kiedy jesteśmy całą rodzinką na spacerku .Uśmiech z jej pycholka nie schodzi .A na działce męczy się .Nie widzi nas wszystkich i łazi od jednego do drugiego .Potrafi tak przez wiele godzin .Nie zauważyłam ,ąby była wtedy szczęśliwa....Raczej nieszczęśliwa jest ...Biorę ją wtedy do lasu na spacerek i koję jjej męczarnie .A wieczorem w salonie jesteśmy razem -cała rodzinka i dopiero biedny wykończony pies może zasnąć .Bardzo lubi wracać do mieszkania w bloku .Znowu ma nas na oku.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ja trochę z innej grupy,ale co do skojażeń z psem innych ludzi :wink:

Ja mam 4-mies bokserkę,żółtą ze znaczeniami białymi i białą mordką.Acha i niekopiowane uszy i ogonek.No i dla szarej masy to kompletnie nie bokser tylko jakiś kundel(ma rodowód).Amstaff,Stafford,buldog angielski,mops a teraz najlepsze labrador!!!

A co do Nowofunlandów to dziwi mnie że ludzie nie znaja tej rasy.Mnie się wydawało że jako pieski użytkowe,świetniepływajace są znane wśródszarej masy :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam

Czy jakiś miłośnik NF wybiera się na wystawę do ustronia ? Jak rzadko na krajówce będzie aż 29 niufków......!

melduje sie jeden milosnik niufow 8) Jednakze jest to sympatia bez checi posiadania,tak wiec nie wiem czy zaliczam sie do szacownego grona milosnikow :roll:

Link to comment
Share on other sites

Witam

każdy sympatyk rasy jest mile widziany... :) Tylu było zainteresowanych rasą, a od kilku dni cisza.....jak makiem zasiał !!!

Przygotowałam się na setki pytań, mnóstwo wątpliwości- a tu nic.... :-?

Czuję się taka niepotrzebna.... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedziemy do Krosna .Mój "biedny " blokowy pies znowu będzie się nudził.Dużo ludzi i psów to dla niej nie nowość .Nie trzeba było przyzwyczajać jej do wystaw .Ona wystawę ma codziennie na spacerku w mieście . "Jaki piękny misiu !"-i głaskanie ,przytulanie obcych ludzi .Myślę ,że to dla niej miłe bo nie wygląda na nieszczęśliwą . :D

Zabajko ! Jesteś bardzo potrzebna! I gratuluję Ci CACIB-a suczki z Twojej hodowli ! Zamorduję Cię jak nie zrobicia Inter !

Link to comment
Share on other sites

Seti- Jak jesteś zalogowana, to u góry wejdź w swój "profil", potem na dole jest "panel kontrolny emblematów" i niżej coś typu- wybierz z swojego kompa... Obrazek musi być max 80x80 pikseli i max 15 kb....Najpierw więc zmniejszałam różne obrazki by znaleźć jakiś który po zmiejszeniu będzie jako tako sie prezentował.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmmmm .Fajnie byłoby jakbym wiedziała jak zmniejszyć te obrazki .Kiedyś próbowałam ,ale wszystkie mam w jpg a tego już chyba nie da się zmniejszyć .Może ktoś wie jak to zrobić ?

Podałabyś mi przez komurkę swój nr. GG bo straciłam wszystkie a tak jest łatwiej niż przez dogomanie .

Jeszcze jedno .

Zapraszam nowofundlandziarzy na spotkanie w Dąbrowie Górniczej .Szczegóły na stronie www.nowofundland.pl .

Będzie spotkanie z wetem ,treserem ,osobą z ZK ,a na następny dzień staramy się ściągnąć telewizję Katowice i parę gazet .Nasze Psy już wyraziły chęć przybycia .ZAPRASZAMY ! :)

Link to comment
Share on other sites

Znowu w sklepie widziałam pseudo niufa za 1000 zł. Malutkie to było i gładką miało sięrść .A sprzedawca poinformował mnie ,że to nowofundland .Chciałam zrobić zdjęcie ale ochrona nie pozwoliła !Jutro "niufa " pewnie już nie będzie a sklep się wyprze .Wiem bo już raz tak miałam .

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się to miejsce .Tylko szkoda ,że innym nie .

Dzwoniłam dzisiaj do radia katowice i poinformowałam ich o spotkaniu niufów .A teraz najlepsze .Rozmawiałam tam z panem ,który twierdzi ,że nie wolno trzymać niufa w bloku! A sam ma owczarka niemieckiego ! Powiedział ,że to wbrew naturze ! Hm.Chyba nie łapę .Owczarek w bloku ok a flegmatyczny i cichy niuf nie ? No cóż -każdemu wolno mieć swoje zdanie . :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...