Jump to content
Dogomania

"Hodowla" - dogi jako wsiowe burki


Kindziora1

Recommended Posts

Gonia, napisałam już w poprzednich postach, ze Kalina była kryta bratem Gavrilova - Galileo ;) To co jest na stronie to zwykły błąd, ale dość komp[romitujący.
Znam tych ludzi, bo zarówno oni, jak ja, mamy na warunkach hodowlanych suki z tego samego domu i moje wiadomości pochodzą z pierwszej ręki, od hodowcy.


Dzięki za informację o "pogrobowcu". Może się przydać :)
Co do tego, ze pies wtedy nie żył, mam 100% pewność, ponieważ moja suka pół roku przed Kaliną była kryta Galileo, właśnie dlkatego, ze pies nie żył.
Poza tym Gabryś ( Gavrilov) zmarł we śnie, jako [b]11 miesięczny szczeniak[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='asher'][quote name='Lagunka'][quote]Wiem,wiem,łatwiej pisać niż reagować!Dla mnie chowanie głowy w piasek w takiej sytuacji jest równie naganne,jak bicie psa!To cicha zgoda! [/quote]

Naganne jest, również oskarżanie, kiedy nie ma się w ręku dowodów, a opiera wyłacznie na własnych domysłach i nadinterpretacji.

Dziękuję za rzeczowe wypowiedzi :-?[/quote]Lagunka, pisałas, że widziałaś, a nie wspomniałaś ani słowem, że jakoś zareagowaliście na to. Nic więc dziwnego, że wyciągnęlismy takie, a nie inne wnioski.[/quote]
Dziwne bo na molosach na takim samym temacie, osoba ktora go zalozyla bardzo metnie sie tlumaczyla z tego, ze [i]nie zareagowała [/i] :-?
I śledząc watek mozna wywioskować, ze nikt nie zareagowal, wlacznie z hodowca suczki :-?
A teaz się okazuje, ze jednak byla reakcja ... tylko skąd sprzeczne informacje? :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Za krycie "pogrobowcem" można dożywotnio wylecieć z ZKwP.Znam taki przypadek z autopsji!Trzeba spraw zgłosić jak najszybciej komisji hodowlanej(oczywiście jeśli jesteście pewni że pies nie żyje).Wystarczy sprawdzić tatuaż,a w razie podejrzeń że jest przebity,zrobić zdjęcia cyfrówką i wysłać do zakładu kryminalistyki(my tak zrobiliśmy).[/quote]

To jak to jest? Wiem, ze mrozi sie nasienia psów - championow wlasnie po to aby ewntualnie uzyc takiego nasienia do inseminacji po odejściu reproduktora za Teczowy Most? I podobno to jest legalne

Link to comment
Share on other sites

Pika w sprawie "pogrobowca" dziewczyny pisza o kryciu podstawionym na miejsce niezyjacego psa innym psem / z jego miotu lub całkiem obcym + twierdzenie ze krło sie tym defacto niezyjacym/. Ja ostatnio słyszałam o kryciu gdzie po narodzeniu szczeniat hodowcy oniemieli bo nie było bata zeby wyszedł taki kolor jaki wyszedł / oficjalnie/ Po badaniu DNA szczeniaków nowo narodzonych i innego psa po tym samym reproduktorze okazalo sie ze to calkiem inny pies krył. Własnie sie nasz zkwp dogaduje wzgledem ukarania hodwcy z ichnim zwiazkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA'][quote name='Gonia']Za krycie "pogrobowcem" można dożywotnio wylecieć z ZKwP.Znam taki przypadek z autopsji!Trzeba spraw zgłosić jak najszybciej komisji hodowlanej(oczywiście jeśli jesteście pewni że pies nie żyje).Wystarczy sprawdzić tatuaż,a w razie podejrzeń że jest przebity,zrobić zdjęcia cyfrówką i wysłać do zakładu kryminalistyki(my tak zrobiliśmy).[/quote]

To jak to jest? Wiem, ze mrozi sie nasienia psów - championow wlasnie po to aby ewntualnie uzyc takiego nasienia do inseminacji po odejściu reproduktora za Teczowy Most? I podobno to jest legalne[/quote]A od kiedy 11-miesięczny pies jest reproduktorem?

Link to comment
Share on other sites

[b]
karenina[/b] Dzieki za wyjasnienie :D

[quote name='Gonia'] A od kiedy 11-miesięczny pies jest reproduktorem?[/quote]
Gonia mnie chodziło o sprawe ogólna "pogrobowców" a nie o ten akuratnie przypadek :wink:
"pogorbowiec" to dziecko (szczeniak) urodzony po smierci ojca, czy tez w przypadku zamrozonego nasienia po jego smierci poczety, a nie dziecko kogos innego, a przypisane osobie niezyjącej :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PIKA']Dziwne bo na molosach na takim samym temacie, osoba ktora go zalozyla bardzo metnie sie tlumaczyla z tego, ze [I]nie zareagowała [/I]:-?
I śledząc watek mozna wywioskować, ze nikt nie zareagowal, wlacznie z hodowca suczki :-?
A teaz się okazuje, ze jednak byla reakcja ... tylko skąd sprzeczne informacje? :-?[/quote]Własnie sobie przeczytałam ten wątek na Molosach... Faktycznie, informacje sprzeczne :hmmmm: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Biedne te psy normalnie serce sie kroi.

Moze mnie tu zlinczujecie,ale tyle sie pisze niedobrego o pseudohodowlach,ale coraz wiecej jest hodowli z zwiazkow kynologicznych czy klubow psow rasowych,ktorzy robia dokladnie to samo.

Niewazne warunkiw jakich zyja psy tylko kasa,i coraz wiecej takich hodowli:placz:
Czy zwiazek kynologiczny tego niewidzi!!! a moze niechce widziec? byle sie placi skaladki,a reszta niewazna,bo jak to inaczej wytlumaczyc?:shake:

Gdybym widziala ze na wystawie kopal psa,to bym do faceta podskoczyla:mad: i czy nikt na to niezareagowal! to znacenie sie nad zwierzeciem i niesportowe zachowanie.taki hodowca powiniem miec zakaz wystawiania psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxi3']
Gdybym widziala ze na wystawie kopal psa,to bym do faceta podskoczyla:mad: i czy nikt na to niezareagowal! to znacenie sie nad zwierzeciem i niesportowe zachowanie.taki hodowca powiniem miec zakaz wystawiania psow.[/quote]


Zgadzam się w pełni! :angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcela']Zgadzam się w pełni! :angryy::angryy::angryy::angryy:[/quote]no tak święta racja , ale my sobie możemy pogadać , skoro osoby które tam były raban przenosły na forum molosów a same siedziały cicho jak myszy pod miotłą , wystarczyło ruszyć to ,,goowno i by zaśmierdziało'' wtedy inni też by się odezwali , ale większosć działa na zasadzie ....nie będę się odzywać , bo NIKT się ni odzywa i się narazę ......skoro takie myślenie i czyny to po kiego czorta potem się bulwersują , pienią i wypisują historie na forach :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Alicja tu ci przyznam rację
Tak jest nietylko na wystawach ale na codzien w życiu,ludzie wola udawac ze niewidza,przemilczeć,bo po co sie narazac ,wluczyc po sądach i tp.
Ale jak wszyscy tak bedziemy robic to do czego to doprowadzi!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja np zawsze należałam do tych co się odzywają i do tej pory regularnie ktos się na mnie dziko patrzy lub na mnie podniesie głos bo np podam właścicielowi jakoegoś psa torebkę na koopę "bo pewnie zapomniał" :angryy:

albo zwrócę uwagę jakiemuś rodzicowi, że straszenie dziecka psem to nie jest mądry i odpowiedzialny pomysł...


i tak jak coś widze to o tym mówię...

choć teraz nie moge koledze wytłumaczyć, że jak pies (młody bokser) ma podejrzenie dysplazji to żeby zrobił mu dobry rentgen... a on idiota woli iść do znajomego i na żywca (nawet bez głupiego jasia, nie wspominając o pełnej narkozie) zrobić mu rentgen za 30 zł- bo u specjalisty to mu 300 zł powiedzieli :angryy: albo że karmy suche to można zmieniać i mieszać i jest fajnie :angryy: i co tydzień słysze o nowych mieszankach :angryy: albo jak wszyscy zapisali psy na szkolenie PT i kupili łańcuszki to i on kupił swojemu taki łańcuszek i pies cały czas jest powieszony na nim :angryy::angryy::angryy:
wiem że to nie na temat, ale musiałam to gdzieś napisać! w mojej okolicy jest tylko jeden psiarz który mi pomaga gadać z tym człowiekiem :angryy:

Link to comment
Share on other sites

No to teraz pytanie co z tym zrobić? Czy są na forum:

1.ktoś z lokalnego lub najbliższego oddziału TOZ
2.jakieś inne organizacje chętne do wysałnia pisma lub odwiedzin ze strażą miejską w tej hodowli
2.hodowcy doga, zarejstrowani w ZK ?

Ja już idę spać, ale jak ktoś jeszcze ma siły dogomaniakować to może zapisać te nagorsze fragmenty z ich strony, na wypadek gdyby potem zmazali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska']no tak święta racja , ale my sobie możemy pogadać , skoro osoby które tam były raban przenosły na forum molosów a same siedziały cicho jak myszy pod miotłą [/quote]

Nie byłam w tej hodowli!! Zadzwoniłam do kobiety,usłyszałam o szczeniaku z chorą łapą, z ciekawości znalazłam ich stronę w internecie - zdjęcia kojca i warunków wstrząsnęły mną.

Hmmm... hodowcy dogów wiedzą co się tam dzieje,bo przecież kryją ich suki:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...