Jump to content
Dogomania

Arion


kiwi-ona

Recommended Posts

No to alergia u Twojego psa to pikus jesli tylko na mieso kurczaka.

Moj oprocz tego miesa nie moze takze dostawac zadnej pszenicy i kukurydzy i mam zawezone pole manewru.

Abstra***ąc od tego na co pies uczulony nadal twierdzę że Arion to kiepskiej jakosci karma. Wiadomo niektore psy nawet i dobrze sie chowaja na Pedigree wiec nie moze byc li tylko to wyznacznikiem jakosci karmy;)

Poprostu prawda jest taka ze karmiac psa karma Arion faszeruje sie psa składnikami które nie sa mu niezbedne do prawidłowego funkcjonowania takie jak m.in.zboża.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='leszekpw']No to alergia u Twojego psa to pikus jesli tylko na mieso kurczaka.

Moj oprocz tego miesa nie moze takze dostawac zadnej pszenicy i kukurydzy i mam zawezone pole manewru.

Abstra***ąc od tego na co pies uczulony nadal twierdzę że Arion to kiepskiej jakosci karma. Wiadomo niektore psy nawet i dobrze sie chowaja na Pedigree wiec nie moze byc li tylko to wyznacznikiem jakosci karmy;)

Poprostu prawda jest taka ze karmiac psa karma Arion faszeruje sie psa składnikami które nie sa mu niezbedne do prawidłowego funkcjonowania takie jak m.in.zboża.[/quote]
Pięć psów faszeruje Arionem ;) w tym dwa alergiki ... ale ja nikogo nie namawiam na tą karme , moim pasują innym nie muszą ....

Link to comment
Share on other sites

To powiedz na co Twoj pies jest uczulony ze jedzac Arion Lamb mu karma pomaga?

Skoro jest w tej karmie oprocz jagnieciny:
Mieso drobiowe, Śruta kukurydziana, Śruta pszeniczna?

Bo nierozumiem w jaki cudowny sposob karma zawierajaca te skladniki mu pomaga. Jesli nie jest na zaden z tych 3 skladnikow uczulony to rownie dobrze moglby jesc inna karme.
Albo jesli toleruje karme z tymi skladnikami to jednak nie jest uczuleniowcem.

Wytlumacz mi prosze na co jest uczulony bo nierozumiem tu czegos.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']To powiedz na co Twoj pies jest uczulony ze jedzac Arion Lamb mu karma pomaga?

Skoro jest w tej karmie oprocz jagnieciny:
Mieso drobiowe, Śruta kukurydziana, Śruta pszeniczna?

Bo nierozumiem w jaki cudowny sposob karma zawierajaca te skladniki mu pomaga. Jesli nie jest na zaden z tych 3 skladnikow uczulony to rownie dobrze moglby jesc inna karme.
Albo jesli toleruje karme z tymi skladnikami to jednak nie jest uczuleniowcem.

Wytlumacz mi prosze na co jest uczulony bo nierozumiem tu czegos.[/quote]
no to wejdź do mojego FB , zobacz jak wyglądają psy .. przerobiłam mase karm . też są zdjecia ----> patrz na moją CAO na innej karmie L&R i zobacz na Arionie .. wtedy zobaczysz w czym rzecz .. to że Twojemu psu nie służy ARion nie oznacza , że moim szkodzi .... jedzą ją już długo , swoje spostrzeżenia opisałam .. Więc nie widzę sensu tłumaczenia dalej ...
Moje suki nie mają atopowego zapalenia skóry ani gronkowca :cool3: :cool3:
Po innych karmach sierść była w fatalnym stanie , kupy wielkie , psom nie smakowała .... Arion jest genialny .... 5 psów go zjada więc mam odnośnik co do jakosci ,ale podkreślam MOIM PSOM SŁUŻY innym nie musi

Link to comment
Share on other sites

Ja też mogę polecić Ariona.
Karmię nim 4ry psy, od młodych, prawie dwulatków po weterany i jestem zadowolona.
> Karma nie zalega psom w żołądkach.
> Nie ma wzdęć.
> Psy się nie drapią, nie mają problemów z sierścią.
> Jędzą tak chętnie jak hillsa.
Ogólnie psy wygladają dobrze i po ich zachowaniu mogę stwierdzić, że czują się też dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Hejka!
Ja Toffikowi podawałam(teraz kupiłam Dog Chowa, bo Ariona nie było) wcinał ze smakiem, ale jeden problem, bo granulki były za małe. Dog Chow mu się już przejadł i chciałabym wrócić na Ariona, ale czy wiecie czy jest taki uniwersalny taki po prostu Adult.
Martyna & Toffi.[/quote]

spokojnie kupisz ariona w wielu sklepach, a adult zwykly to:

[B]ARION Adult Maintenance[/B]i mysle ze karma lepsza od Puriny Dog Chow;)

Link to comment
Share on other sites

Tak sama nazwa Arion wyleczyłą Twoje psy. Karma zawiera pełno rzeczy ktore moga uczulac wiec jesli juz to napewno nie sa uczulone na skladniki pokarmowe a na co innego, np. roztocza itd..

No ale ok nie musisz tlumaczyc. Nie podajesz racjonalnych argumentow na co Twoj peis uczulony.....napewno nie na kurczaka, pszenice czy kukurydze bo to jest w Arionie. A zatem nie wiadomo na co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Tak sama nazwa Arion wyleczyłą Twoje psy. Karma zawiera pełno rzeczy ktore moga uczulac wiec jesli juz to napewno nie sa uczulone na skladniki pokarmowe a na co innego, np. roztocza itd..

No ale ok nie musisz tlumaczyc. Nie podajesz racjonalnych argumentow na co Twoj peis uczulony.....napewno nie na kurczaka, pszenice czy kukurydze bo to jest w Arionie. A zatem nie wiadomo na co?[/quote]
ale ja zupełnie nie rozumiem o co Ci chodzi :niewiem: nie pasuje ci karma , mamy demokracje - nie karm nią swojego psa ... a na co jest uczulona moja CAO i mix staffika wiem ja i wet ... jego opinie są mi cenniejsze niż anonimka z sieci :loveu: :loveu:
Szczęśliwego Nowego Roku ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Poprostu prosze Cie grzecznie:) bys zdradzila na co jest uczulony skoro to wiesz...jesli Ci to nie sprawi Klopotu.
CHcialbym sie dowiedziec na co jest uczulony skoro karma ktora ma w sobie tyle alergizujacych skladnikow mu odpowiada. I tyle. Chyba prosciej nie mozna:)[/quote]
Ja już Ci odpowiedziałam na to pytanie , a Ty na moje NIE .... więc myślę że nie ma o czym już dyskutować .. karmy które Ty polecasz moim psom nie służą .. cóż każdy pies jest inny .. i nie udowadniaj swoich racji na siłę ... nie znasz moich psów ich zapotrzebowania ..... jedyne co możesz to napisać spostrzeżenia jakich dokonałeś na własnym psie .... co i ja również zrobiłam ;)

Link to comment
Share on other sites

Mogę ci jedynie obrazkowo pokazać jaka nastąpiła zmiana ....

Suka karmiona różnymi karmami , bo po każdej innej łącznie z tymi z najwyższej półki , łysiała , drapała się , nie przybierała na wadze .. wyglądała tragicznie

[IMG]http://images28.fotosik.pl/36/61937b301ce8a9bf.jpg[/IMG]



Dwa miesiące po przejściu na Arion L&R


[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images27.fotosik.pl/100/9c8e4846481951eb.jpg[/IMG][/URL]


Czy widzisz różnicę ?

Link to comment
Share on other sites

Tak roznica jest wyrazna co nie zmienia faktu ze nie odpowiedzialas wprost na pytanie na jaki składnik jest Twoj pies uczulony?
Ale nie wazne juz nie wnikam w to wiecej.
Napewno nie jest uczulony na jeden z 3 skladnikow: kurczak, kukurydza, pszenica.
Wowczas na Arionie by tak nie wygladal.

Moja puenta jest taka:

80% psów jesli chodzi o alergie pokarmowe jest uczulone na jeden z 3 wyzej wymienionych skladnikow.
A wiec prawdziwa hypoalergiczna karma nie powinna zawierac zadnego z tych skladników a juz napewno nie mieso z kurczaka obojetne pod jaka postacia (chocby nawet tłuszcz ).

Pozostałe karmy sygnowane jako "lamb" które zawieraja te skladniki to karmy w ktorych producenci zeruja na naiwnosci badz niewiedzy klientów.

Bo dla mnie karma w wersji Lamb ktora zawiera takie wypełniacze jak kukurydza czy pszenica a w szczegolnosci kurczaka badz tluszcz z kurczaka- to zadna hypoalergiczna....potwierdzi Ci to kazdy z dobrych weterynarzy.

Finito dyskusji z mojej strony:) Pozdrawiam.

P.S. A na jakie to pytanie CI nie odpowiedzialem bo albo przeoczylem albo nie zadalas wprost.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'][COLOR=Red][B]może właśnie w przypadkach kiedy jedynym alergenem jest kurczak[/B][/COLOR] a nie pszenica i kukurydza :cool1:
Moje psy nadal jedzą Ariona i nadal są w doskonałej formie ... a jedzą już go na tyle długo bym mogła powiedzieć czy im pasuje czy nie :p[/quote]
zacytowałam sama siebie jak już Ci pisałam .... dałam dawno temu odpowiedź na co [B]SĄ[/B] uczulone [B]DWIE [/B]moje suki ....... i akurat przyswajają doskonale ARIONA L&R mimo że testowałam wiele karm z różnych półek.

Suka na karmie z kurczakiem , fakt po schronisku ...łysa , z okropnymi pryszczami do tego chuda ....

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/91/63f1bc723ca3cccf.jpg[/IMG][/URL]


Ta sama suka miesiąc później na Arionie L&R , dodatkowo jest mega wybredna i zjada pół porcji (ledwo) na dobę

[IMG]http://images32.fotosik.pl/36/4992cee9d880fd4b.jpg[/IMG]


Senior rodu ;) 11 letni doberman bez trzustki fantastycznie przyswaja Ariona senior , nie ma gazów , biegunek , nie spada waga .... jest bardzo aktywny i tryska zdrowiem :)
Staffik dostaje Arion L&R , jest bardzo wybredny , tą karme zjada dość chętnie
Pitbulla jako jedyna dostaje inny rodzaj karmy , bo się odchudza :diabloti: Arion light nie do końca jej smakował ... więc jedzie na boschu special light

więc wszelka licytacja nie ma sensu .. moim psom pasuje , mojej kieszeni też :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']W dalszym ciagu nie moge zrozumiec skoro sa uczulone na kurczaka, dlaczego Arion skutkuje skoro ma w swym skladzie mieso drobiowe wiec zapewne z kurczaka bo nie przypuszczam by bylo z kaczki:)

No ale ok moze to jakis cud:D Koniec licytacji[/quote]
A ja w dalszym ciągu nie rozumiem do czego pijesz :cool3: :cool3: że co ? co chcesz mi udowodnić ? Jakieś propozycje masz dla mnie ? jesteś dystrybutorem innej karmy ? nie odpowiada ci firma produkująca Ariona ?
Bo uwierz nie rozumiem Twojej wnikliwości ..... moim psom ta karma pasuje i cokolwiek bedziesz pisał , udowadniał , że tam nawet sam kurczak jest w najprostrzej postaci .. to karmy nie zmienię , bo MOIM PSOM PASUJE :diabloti:
No widać zdarzył się cud , trafiłam na genialną karmę :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Hehe nie jestem dystrybutorem, poprostu jestem dociekliwy i lubie wiedziec jaki jest powod danego stanu rzeczy.

Wszedłem na strone Ariona producenta i tam juz zmieniony jest skład w porownaniu do opisów gdzie indziej, ze karma zawiera 30% jagnieciny, zadnej wzmianki o innym miesie.
Wiec moze to jest powod ze sluzy twoim psom uczulonym na kurczaka. Moze faktycznie go nie zawiera.
Tylko nie rozumiem czemu w innych opisach gdzie indziej jest w skladzie takie cos jak: mieso drobiowe, sos.

No ale tego chyba sie nigdy nie dowiemy czy zmiana składu to był chwyt marketingowy, pomyłka w opisie, czy naprawde jest tylko li wylacznie z jagnieciny.

mozesz sobie sprawdzic sklady:

na stronie ariona producenta a na stronie chocby krak-vetu. Roznia sie zasadniczo jesli chodzi o mieso w karmie.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz , ja już przestałam patrzeć na te opisy i składy , już nie jedna karma miała byc oh i ah ,a po zakupie i spożyciu przez psy było "coś" nie tak ..
Długą drogę przeszłam zanim znalazłam tego Ariona i uczciwie mówię , że długo się przed nim broniłam , bo wyglądał mi jakoś tak mało ciekawie ...
Bardzo sceptycznie podeszłam do tej karmy , polecono mi ją , kupiłam pierwszy worek z nastawieniem że będzie full porażka ....
Nie wiem co ta karma w sobie ma , że akurat moim psom pasuje , zarówno smakowo jak i przyswajanie jest świetne ... widzę jak sprzątam co dzień podwórko ;) sierść , aktywność , przyrost masy mięśniowej , akurat 3 psy które jedzą L&R są w jednym wieku z tym , że różnej masy ...
testowałam acane , boscha, brita , chiccopee , belcando , NN , bento coś tam , Calibre i naprawdę wiele wiele innych karm ..... i o ile zupełnie bezproblemowy pies którąś przyswajał o tyle inny zaraz łysiał , chudł , nie jadł , miał wzdęcia , biegunki , brak życia w sobie , puszczał mega bąki o tyle z Arionem jest super , do tego czasem się zdarza że któegoś rodzaju zabraknie mi w domu .. to mogę ze spokojnym sumieniem podać mu inny rodzaj bez żadnych rewolucji ... dobek senior , osz ten to jest wybitny w przyswajaniu żarcia , L&R też czasem szamie i nie jest źle ... a najwięcej zamawiam właśnie L&R ....
Niejednokrotnie sen z powiek mi spędzało właśnie żarło dla psów ....
Pisałam w wątku o Acanie ... jedna z suk pitka po Acana light po jakiś dwóch tygodniach dostała takich wzdęć że ledwo chyba to przeżyła , skończyło się w nocy u weta wizytą .. kroplówki i takie tam ... na pewno nic nie zjadła innego .. po jakimś czasie dałam jej znowu Acane by przetestowac i znowu było wzdęcie , wet myślał że to skręt !!! tak ją powyginało ... a ona z moich psów jako jedyna ma żołądek ze stali ....

Jeszcze nie głupia jest karma Diamond Naturals , z tym , że ma jedną wade , małe granulki i azjatka się "krztusi" ;) próbowałam wersje z wołem i l&r .... senior jest mega mały i dobek mało się nie udusił , bo jest nachalny ... :diabloti:

Fajną też karmą było chicopee wersja rybna , z tym ,że trudna do dostania .. dlatego z niej zrezygnowałam .....

Nie ukrywam , że cena też jest dla mnie istotna .. moje psy spożywają jakieś 5-6 worków miesięcznie plus jakieś pierdoły i inne gadzety , zabawki , smakołyki co daje średnio przeciętną płace w naszym kraju jaką wydaje na te darmozjady ..... do tego lubię karmę taką dość uniwersalną ... to i tak daje 3 różne rodzaje ..


Ale ja zawsze podkreślam , moim psom ta karma pasuje .. nie koniecznie musi pasować innym , dlatego piszę swoje spostrzeżenia , doświadczenia ,ale na siłę nie namawiam.Mimo wszystko dobór karmy to testowanie i trafienie na ten właśnie "cud"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Moja puenta jest taka:

80% psów jesli chodzi o alergie pokarmowe jest uczulone na jeden z 3 wyzej wymienionych skladnikow.
A wiec prawdziwa hypoalergiczna karma nie powinna zawierac zadnego z tych skladników a juz napewno nie mieso z kurczaka obojetne pod jaka postacia [B](chocby nawet tłuszcz )[/B].

Pozostałe karmy sygnowane jako "lamb" które zawieraja te skladniki to karmy w ktorych producenci zeruja na naiwnosci badz niewiedzy klientów.

Bo dla mnie karma w wersji Lamb ktora zawiera takie wypełniacze jak kukurydza czy pszenica a w szczegolnosci kurczaka badz tluszcz z kurczaka- to zadna hypoalergiczna....potwierdzi Ci to kazdy z dobrych weterynarzy.[/quote]
Zasadniczo się zgadzam.
Poza wytłuszczonym (nomen omen ;)) fragmentem. Bo uczulenie "na kurczaka", to, w znakomitej większości uczulenie na [U]białko[/U] mięsa kurzego. Tłuszcz zazwyczaj nie wywołuje objawów choroby.

[quote name='leszekpw']Wszedłem na strone Ariona producenta i tam juz zmieniony jest skład w porownaniu do opisów gdzie indziej, ze karma zawiera 30% jagnieciny, zadnej wzmianki o innym miesie.
Wiec moze to jest powod ze sluzy twoim psom uczulonym na kurczaka. Moze faktycznie go nie zawiera.
Tylko nie rozumiem czemu w innych opisach gdzie indziej jest w skladzie takie cos jak: mieso drobiowe, sos.

No ale tego chyba sie nigdy nie dowiemy czy zmiana składu to był chwyt marketingowy, pomyłka w opisie, czy naprawde jest tylko li wylacznie z jagnieciny.[/quote]
To chwyt marketingowy. Jak dokładnie przeczytasz skład, to zobaczysz, że Arion L&R wcale nie składa się tylko z jagnięciny, co więcej, jagnięciny prawie w tej karmie nie ma ;)
Arion L&Rkłada się z m. in. mięsa i produktów mięsnych, z czego 30% to jagnięcina. A pozostałe 70% tego "mięsa i produktów mięsnych" to po prostu wielka niewiadoma :cool1: Może to być kurczak, może to być wieprzowina, może to być każde "mięso" oprócz jagnięciny ;)
Na dodatek nie wiadomo ile jest faktycznie mięsa, a ile tzw. produktów mięsnych, czyli, krótko mówiąc produktów ubocznych, mniej wartościowych, jak skóra, jelita, podroby, chrząstki, itp.
Generalnie, patrząc na skład, w tej karmie mięsa w ogóle jest znikoma ilość. A jagnięcina to tylko 30% tej znikomej ilości :evil_lol:

Dlatego ja, choć psów tym nie karmiłam, uważam, że Arion to kiepska karma. Widziałam też skutek karmienia szczeniaka doga niemieckiego Arionem Puppy Large - mizerny był ten skutek, szczeniak był wychudzony, miał fatalne kupy, a co gorsza miał też fatalne próby wątrobowe :shake:
Weterynarz też sugerował alergię, ale, jak się okazało - wystarczyło zmienić karmę ;)

Choć, oczywiście, wierzę, że są psy, które Ariona dobrze tolerują. Nie to dobre, co dobre, a co komu służy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu psiaki z tendencją do alergii pokarmowych. U mojego psa który ma blisko 1,5 roku objawy alergii po karmie wystąpiły raz ale wtedy nie po Arionie. Obecnie dostaje Ariona z jagnięciną i jest spokój.
Moja druga pociecha suczka na samym początku była karmiona karmą z marketu :oops:. Nie wiedziałam że to jest złe aż zaczęły się problemy z wygryzaniem. Wtedy znalazłam przedstawiciela karmy na jednej z wystaw i dostałam próbki. Po jakimś czasie kupiłam karmę właśnie z jagnięciną. Dostałam zalecenie aby przez pierwsze 3 tygodnie dawać jej głównie karmę. Po jakimś czasie było widać różnicę, lepszy włos i suka już tak bardzo się nie gryzła.
Obecnie karma Arion jest u mnie już przeszło 2 lata i jestem zadowolona. Suczka czasem ma objawy alergii ale bardzo sporadycznie i jest to raczej za sprawą pyłków jak i iglaków.

Link to comment
Share on other sites

Hejka!
[B]Agnes [/B]wiem, że Dog Chow jest gorsze od Ariona, ale specjalnie namówiłam tatę żebyśmy pojechali do Wrocławia do Pasażu Grunwaldzkiego, bo wiedziałam , że tam jest ta karma. Dog Chowa kupiłam, bo moja koleżanka karmi nią yorka i chciałam spróbować(kiedyś kupiłam w zoologu 1 kg na spróbe i mu smakowała widać, że teraz zmieniła zdanie).
Dzięki za radę tylko jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o wielkość granulek. Arion dla małych ras miał za małe granulki, ale nie chciałabym mieć takich ogromnych jak dla doga niemieckiego.
Martyna & Toffi.

Link to comment
Share on other sites

Vectra ok dzieki. Chyba sprobujemy z psiakiem tej karmy. Choc faktycznie na pierwszy rzut oka nie wyglada mnie tez zbyt ciekawie, no ale moze faktycznie bedzie sluzyc. Zobaczymy.

Najpeirw zaczniemy od paru kilo czy wogole bedzie ja chetny jesc. A jak duze granulki ma wersja lamb?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...