Jump to content
Dogomania

Arion


kiwi-ona

Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiem, że na stronach niektórych internetowych sklepów zoologicznych są składniki zaraz ci odszukam:)

Oto one:

Białko- 28%
Tłuszcz- 15%
Włókno- 2%
Popiół- 6,8%
Wilgotność- 9%
Wapń- 1,3 %
Fosfor- 0,91%
wit A- 25.000mg
wit D3- 2.000mg
wit e- 150mg
Tauryna- 2.500mg
Arginina- 14.1 g
Metionina- 8,3 g

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię moją starszą sunię Arionem i jestem zadowolona.Nie trzymam się jednego rodzaju,bo mam problem z dostaniem małych opakowań(3 kg), więc najpierw dostawała maintanance, później light,a teraz lamb and rice.zmiany nie robią na niej żadnego wrażenia,ale ona ma żelazny żołądek;) natomiast młoda miała po Arionie gigantyczne kupy,więc zmieniłam.
ogólnie uważam,że karma warta wypróbowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

czy nikt wiecej nie ma doswiadczenia z ta karma?????Zaczepili mnie kiedys dystrybutorzy tej karmy i zaproponowali naprawde ciekawa oferte cenowa....I zastanawiam sie,czy nie sprobowac-obecnie karmie karma nutram-ale moje niechetnie ja jedza(karma podobno rewelacyjna,ale co z tego skoro wszystkie schudly w ciagu 3 tygodni:roll: ).Od dluzszego czasu szukam karmy ktora wszystkim podpasuje i zeby nie zbankrutowac.Najlepsza karma do tej pory jaka karmilam to Nutra Gold-ale przy pieciu psach wydatek miesieczny siegalby 1600-a to juz lekka przesada:roll: .
Dostalam 3 kartony probek Arionu-moje majac wybor Nutram a Arion-o Ariona sie pobily,a Nutram stal nietkniety:roll: .Ale to o niczym nie swiadczy,bo karma moze byc nafaszerowana jakimis zapachami-Nutram wlasciwie nie ma zapachu typowego dla karm.Niby w Arionie linia premium zawiera chondroityne i glukozamine-a na tym mi bardzo zalezy,ale na opakowaniach nie jest wymienione ile owych skladnikow dokladnie zawiera:-( .Chyba jednak sie skusze na probe wziasc 100 kilo i przetestuje.
a tak apropo Arion jest karma Belgijska a nie je produkowana w Polsce-ale moja hodowczyni z Belgii nigdy o tej karmie nie slyszala-i ten fakt wzbudza moje podejrzenia-czy na pewno jest taka dobra.Ale oni maja tam kosmicznie mniejsze ceny na Royala-25 euro za 20 kilo,wiec po co mialaby szukac czegos innego:roll: .U nas nawet Arion w ofercie dla hodowcow wiecej kosztuje:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam Arion junior(nie premium)wydaje mi sie,że jest dość dobry.Nie było żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych i pies wcina z apetytem.Najdłużej podawałam go przez jakiś tydzień,bo normalnie karmie mięsem.Jednak nie stosowałabym tego jako podstawy żywienia.Ale premium to chyba co innego...

Link to comment
Share on other sites

No ja właściwie to taki nie zupelny BARF stosuje bo daje mielone kości(jakbym dała w calości to by niezła bójka wyszła:roll: ).
A Probowałas może Acany,ponoc tez maja niezłą oferte dla hodowców,a karma znakomita:cool3: ?Albo zakupmniejsz opakowanie Arionu.

Link to comment
Share on other sites

Acany jeszcze nie probowalam,bo jakos nie mialam okazji...a mniejsze opakowanie w naszym wydaniu nic nie da-mam 5 potforkow dosc duzych,po paru dniach o karmie nic nie powiem-po miesiacu juz tak-ja zamawiam po 100 kilo na raz:lol: .Masz dostep do mielonych kosci-wiec masz super-ja nie:-( .Kiedys chce kupic taka maszyne do mielenia miesa z koscmi-i wtedy na Barfa totalnie sie przerzucimy..moje sie o kosci nie bija jakos-kazde swoja dostaje i idzie na swoje miejsce-ale.....jak pisalam jedna potrafi np.porcje rosolowa polknac w niecale 30 sekund:roll: -a potem sa przeboje zoladkowe:mad:

Link to comment
Share on other sites

to cos malo ci tej karmy schodzi:-o .mi schodzilo 100 kilo miesiecznie,teraz dwa psy odchudzam wiec troche mniej-do tej pory karmilam niezbyt wychowawczo-miska zawsze byla pelna i jadly kiedy chcialy:roll: :oops: .Teraz juz karmie wedlug dawki na opakowaniu i osobno-wiec karma mi wystarcza na troszke dluzej-ale i tak w ciagu 2,5 tygodnia zjadly juz 40 kilo:roll:

Link to comment
Share on other sites

Daga - nie masz daleko do Poznania w sumie, u nas mozna dostac mieso mielone z koscia z nutrii za jakies 3,50zl/kg, przy wiekszych zamowieniach rabat na pewno.
Po Arionie z jagniecina mojej blondynie wyszly okropne wiśniowie plamy na skorze, drapala sie - znikaly ponad dwa tygodnie. Choc kupki male.
Po proformance krosty byly u obu dziewczyn, ale saczace sie i ropne :(
Acana jest przez nie super tolerowana, 30kg z jagniecina dostaniesz juz za 290zl, wiec chyba nie najgorzej.

Link to comment
Share on other sites

Tufi-no wlasnie slyszlam o tej Nutrii i sie wybieram na zakupy-ale nikt nie ma nr telefonu do tego sklepu,a jak juz mam jechac to bym zamowila ze 100 kilo takiego rarytasu:lol: .
Jureja-no wlasnie.....apetyt dopisuje moim psom..Tylko jedna suka niejadek jest-ale to wynika z wybrednosci,bo miesa to kazda ilosc by zjadla:roll: .a do miski suchego robi podchody godzine-lazi,weszy,ze moze cos lepszego sie trafi ,w koncu z westchnieniem uwala sie nad miska i przebiera w chrupeczkach:roll: .No a juz wybitnie nie lubi Nutram-Arion jej smakuje,ale jakos mam coraz wiecej watpliwosci do tego Ariona:roll: .Ja mam tylko jedna karme ktorej ufam-ale w ofercie kupna 100 kilo dali mi cene 159 zl za 15 kilowy worek-a moje ta karme tak kochaja,ze mi schodzilo 30 kilo tygodniowo:roll: .Moze faktycznie Acane sprobuje...Moze ta wszystkim podpasuje-bo do tej pory tylko Nutra gold wszystkim pasowala-a inne karmy pasowaly czesci:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']to cos malo ci tej karmy schodzi:-o [/quote]

[COLOR=navy]Mnie się wydaje, że duuużo, bo latem nie idzie 25 kg worek na miesiąc/. Teraz jadły jak szalone, bo jeszcze chłodno było, a od wczoraj już widzę tendencję spadkową.[/COLOR]
[COLOR=navy]Ponieważ moim psom można pod pysk mięso położyć i nie ruszą (a jeszcze się skrzywią, że mają coś zjeść), to karma stoi w miskach i psy jedzą, ile potrzebują. Cała piątka to średniejadki :) Dziennie na piątkę idzie ok. 2-2,5 kg karmy + ewentualne dodatki (twaróg, żółtko, itp.). Latem to już dwudniowa porcja.[/COLOR]



[COLOR=navy]Wszystkich obrońców zwierząt zapraszam do siebie. Moje psy naprawdę nie są głodzone, mają jedzonka pod dostatkiem. Czują się dobrze i są zdrowe.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']...a jak juz mam jechac to bym zamowila ze 100 kilo takiego rarytasu:lol: .
Moze faktycznie Acane sprobuje...Moze ta wszystkim podpasuje-bo do tej pory tylko Nutra gold wszystkim pasowala-a inne karmy pasowaly czesci:roll:[/quote]




[COLOR=navy]:lol: :lol: :lol: Widzę, że robisz takie same zapasiki jak ja :) -> uroki pięciu psów. My kupujemy psom po 10 kg różnego mięska, mielimy wszystko ze sobą u masarza i w torebeczki :)[/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy]Co do Acany, to ja na pewno z niej nie zrezygnuję, bo to jedyna karma, po której psy nie tracą blasku (pomijam inne walory), tzn. jak jedzą gotowane, to sierść lśni, a jak przechodzimy na suchą (a przechodzimy, jak tylko się cieplej zrobi), to ta sierść jednak traci na urodzie, a po Acanie tego tak bardzo nie widać, ale, zmierzając do sedna, wiem, że wielu psom nie smakuje Acana i może nie warto ryzykować -> może jakieś próbki na początek :grins:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]Tuffi[/B], a ja mam sklep, w którym 30 kg Acany Lamb&Rice kosztuje 269 zł :loveu: Wysyłka gratis :loveu: Kto chce namiary? :cool1: (firma wydaje się solidna, zamawiałm tam tylko jeden raz, przedwczoraj, pan za to, że spóźnił sie pół godziny dał mi wiaderko na karmę ;) )

Niufka, Daga, mnie się wydaje, że dawki dla szczeniaków i młodzików są większe, niż dla psów dorosłych? Może stąd róznica?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']a ja mam sklep, w którym 30 kg Acany Lamb&Rice kosztuje 269 zł :loveu: Wysyłka gratis :loveu: Kto chce namiary?[/quote]

[COLOR=navy]JA CHCĘ! JA CHCĘ! :-D [/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy]Mój najstarszy pies ma 2,5 a najmłodsza dziewczynka rok, więc jak na rasy olbrzymie to jeszcze są w wieku szczenięcym :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja tez chce takie namiary:loveu: .Z tymi probkami to niezly pomysl-bo z ta Nutram sie tak nacielam-nawet zarloczna suka niechetnie toto je,oszczednosc na maksa:roll: ,ale schudly piesy,a ja na to mam "uczulenie":lol: .Niufa-moje tez zawsze mialy pelno w misce-ale moja szczeniorka zje kazda ilosc jedzenia(i nie tylko jedzenia:roll: ) wiec musialam zaprzestac tego prcederu,bo jej stawy siada jak tak bedzie jadla,a poza tym majac wowczas jeszcze tylko 4 psy schodzilo mi 30 kilo Nutra Gold na tydzien:crazyeye: -i to ona zjadala wiekszosc tego jedzenia:roll:

Link to comment
Share on other sites

karmie arionem lamb&rice mojego Kluska i jestem zadowolona.kupony sa małe,siersc ok i co najwazniejsze nie drecza nas okrutne baki,ktorymi niestety dreczyl mnie po acanie,royalu,eukanubie.po nutrze czarnej dostał wysypki,wiec niestety musialam zrezygnowac.co prawda ariona samego nie je chetnie,musze cos dorzucic,ale on z kazda karma tak ma:cool3: znam pare osob ktore karmia arionem i wszyscy sa zadowoleni.teraz pojawil sie new arion dla duzych ras z dodatkeim glukozaminy i chondroityny wiec pewnie wyprobujemy:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...