Jump to content
Dogomania

Arion


kiwi-ona

Recommended Posts

Dostałam w zologiku próbkę tej karmy dla psów ras małych. Mój Garguś nie jest taki malutki, ale dużych kawałków bewi doga z jagnięciną jeść nie chce. Chciałabym przestawić psiaka na suchą karmę, a skoro tą je, myśle o zakupie dużego worka. Moje pytanie do Was: czy wielkość podana na opakowaniu ma znaczenie? Te karmy różnią się jakoś w składzie, czy tylko jest to kwestia wielkości kawałków? No i chyba najważniejsze, ta ARION jest dobra? Napewno była już kiedyś na topiku, dlatego ew. proszę o podanie linków, bo ja znaleźć nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja karmiłam moją onke arionem do około roku. Według mnie bardzo dobra karma, pies miał bardzo ładną sierść i ogólnie wyglądał i czuł się dobrze. Później musiałam zmienić na karme hipoalergiczną z powodu alergi i nie karmie już arionem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola_']pies miał bardzo ładną sierść i ogólnie wyglądał i czuł się dobrze. Później musiałam zmienić na karme hipoalergiczną z powodu alergi i nie karmie już arionem.[/quote]
i to słyszałem już od 4 osób....
Produkowana poza tym w naszym pięknym kraju, co nie specjalnie służy jakości

Link to comment
Share on other sites

Kiedy kupiłam mojemu ONkowi maleńkie opakowanie próbne, to przy podawaniu pierwszego posiłku spojrzał na mnie mówiąc: Te frykasy to sobie sama wcinaj, ja poproszę coś co jest przeznaczone dla psów. Wchodziło mu bardzo słabo, ba, prawie wogóle mu nie wchodziło:shake:

Link to comment
Share on other sites

szymoon widzę, że ty jesteś z takich co myślą "Gówniane bo Polskie".
Gratulacje.
Proszę tak dalej.:lol::lol:


A co do karmy to kazdy pies reaguje na nią inaczej.
Tak samo jak ludzie mają alergie na niektóre jedzenie.
Nie wszystkim się przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nelek']szymoon widzę, że ty jesteś z takich co myślą "Gówniane bo Polskie".
Gratulacje.
Proszę tak dalej.:lol::lol:[/quote]

Wcale tak nie myślę, znam dobre produkty polskie. Ale znam też trochę osób z wieloletnim doświadczeniem hodowlanym, którzy twierdzą, że jakość tej karmy się popsuła. Od kilku z nich wiem też o uczuleniach po Arionie.

Link to comment
Share on other sites

Ja moją sunie karmie Arionem i młoda młuci miche aż miło, nie ma objawów alergii więc chyba jej służy ta karma. Kazdy ma swoje upodobania i faktycznie nie kazdemu psu słuzy to samo. Mi Ariona polecało kilka osób i jak narazie jesteśmy zadowoleni. Psina pieknie przybiera na wadze, jest energiczna i ma mięciutkie futerko :p

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest, że nie wszytskie psy "tolerują" tą karmę, ale to wcale nie znaczy że jest zła.
To tak jak byś powiedział ja nie jem szynki, bo mi po niej niedobrze. Ale każdy się będzie po niej czuł inaczej.
Wiem, że to może dziwny przykład, ale jakiś przykład.;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]PRZEDE WSZYSTKIM: każda karma różni się nie tylko nazwą i wielkością granulek!!! Najważniejszy jest skład. Jak najszybciej naucz się właściwych proporcji i czytaj ten skład!!! Ja karmię swoją olbrzymią sforę (olbrzymią w sensie wielkości psów, a nie ilości) Acaną, ale wielu znajomych karmi Arionem i nie narzeka, więc chyba nie jest to karma z dolnej półki.[/COLOR]
[COLOR=navy]Nelek, prawda jest taka, że karmy produkowane lub rozważane w Polsce mają bardzo zaniżone normy w stosunku do produkowanych i rozważanych np. w Anglii czy Kanadzie. Nie chodzi o to, że złe, bo polskie, ale, niestety, w karmach tak jest: rozważane w Polsce=słabsze. Po prostu, inne normy.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Niestety nic nie poradzę:shake:

Ale każdy pies reaguje na karme inaczej.
I to wcale nie znaczy, że jeśli mój pies ma po niej np. biegunkę, to wcale nie znaczy, że inny pies też będzie ją miał.

Dobra ale kończe temat.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie sie zastanawiam czy dla moich staruszek goldenek nie kupic Arion Senior Premium... Jakies sugestie? Ktos moglby z opakowania przeczytac jakie jest dzienne dawkowanie i skladniki dokladnie??? Bo na ZADNEJ stronie internetowej nie ma danych na te tematy.

Link to comment
Share on other sites

Nelek dlatego ciezko stwierdzic jaka jest naprawde karma po pytaniu na forum czy po prostu wlascicieli. Kazdy pies inaczej trawi - zgodze sie...Ale jesli zapytasz kto karmi Chappi albo Pedigree tez sie znajda ludzie ktorzy daja i sa zadowoleni. Znajda sie tez tacy co powiedza ta karma jest be - i co? Kupisz, bo znalazly sie pozytywne opinie?
Zeby stwierdzic w takim topicu czy karma jest dobra czy zla musieliby sie WSZYSCY wypowiedziec co daja karme - a tak napewno nie jest. Wtedy wyciagamy srednia i mamy odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

to jest skład Arion Senior
Pszenica, kukurydza, ryż, jęczmień, mięso drobiowe, nydrolizat białka kurzego, wysłodki buraczane, tłuszcz zwierzęcy, mączka rybna, proszek jajeczny, drożdże browarniane, lecytyna, fruktooligosacharydy, l-karnityna, glukozamina, chondrolityna, witaminy i pierwiastki mineralne.

pszenica na pierwszym miejscu co oznacza ze jest jej najwiecej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiek']to jest skład Arion Senior
[B]Pszenica, kukurydza, ryż, jęczmień,[/B] mięso drobiowe, nydrolizat białka kurzego, wysłodki buraczane, tłuszcz zwierzęcy, mączka rybna, proszek jajeczny, drożdże browarniane, lecytyna, fruktooligosacharydy, l-karnityna, glukozamina, chondrolityna, witaminy i pierwiastki mineralne[/quote] :shock: :shock: :shock: To karma dla konia, czy dla psa? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

No nieee... to na pewno nie sklad z opakowania - nie jest napisane ile czego. Nie chodzilo mi o info, ktore mozna przeczytac w necie na stronach dystrybutorow, ale prosto z paczki (niekoniecznie seniora) - z danymi ilosciowymi skladnikow...:shake: Do tego mozna dodac naturalne przeciwutleniacze, eksatrakt z yukki, F.O.S. i tak dalej - prosto ze strony Ariona, tam sklad jest podany mniej wiecej - 30% kurczak, hydrolizowane bialka kurze, drozdze piwne i tak dalej... Ale ja ciagle mam nadzieje, ze na opakowaniu napisali proporcje i.t.p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...